Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 21 z 23 PrvníPrvní ... 111920212223 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 301 až 315 z 339

Téma: Navigon Mobile Navigator 6

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

S menšíma mapama funguje Navigon velice svižně. Bohužel s mapou Evropy trvají i kratší trasy docela dlouho :?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Hm... Toho jsem se obával... Pokud se bavíme o tom, že je všechno "košer", je nějaký nástroj na "porcování" zakoupené mapy - prodává se celá Evropa tak jak tak, takže bych očekával, že Navigon dodá nějaký software na výběr části mapy, kterou chci do PDA nahrát. Zkoušel jsem Navigon Fresh, ale ten na to nevypadá, je to pouze aktualizace / záloha.

Jinak dnešní navigace s 6.2 a WM6 úplně perfektní, program reaguje velmi svižně, dokonce je opět o něco menší zaostávání pozice v mapě za reálem. Všechno ale bohužel s malou mapou...

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Ahoj, mám mapu NT072_Europe a provozuji ji na HP iPAQ hx2790 a celkem svižně. Původně se mi taky vlekla, ale vyřešil jsem to tak, že jsem zajistil, aby soubor NT072_Europa_MN6.map nebyl na kartě fragmentován (rozdělen na menší části). Ideálně toho dosáhnete tak, že kartu naformátujete a jako první na kartu nahrajete soubor NT072_Europa_MN6.map do adresáře MAPS. Zkuste to, uvidíte podstatné zrychlení. Taky si vypněte zobrazování POI na mapě, default jsou zapnuty všechny.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Předchozí příspěvek to přesně popisuje. Ano, start výpočtu delší trasy, navíc přes několik bodů = několik dílčích tras, trochu zabere ale celkově se to odehraje do cca 1 minuty- dlouhá trasa. Jinak ostatní práce je stejně svižná jako s malou mapou.Cesta po Česku do 20 sec, do Němec k hranicím s Beneluxem speciálně přes přechod Sv .Kříž do 1,5 minuty.Přepočet za jízdy prakticky okamžitý - nepozoroval jsem rozdíl oproti předchozí malé mapě. A navíc, ani TT s velkou mapou to nemá spočítáno rychleji. Igo jsem nezkoušel - nemám
    Velikost souboru je 1 959 869 725 bajtů. Používám s POIWarnerem na rychlé (160x) 4GByte kartě CF - a neměnil bych!!!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Přidám svou zkušenost. Navigon 6.2 s přesně tímto souborem (2GB) jsem měl půjčený a cestu z Prahy do Kolína to počítalo asi 4,5 minuty. Cesta Praha - Dánsko buď vytuhne PDA (druhá možnost je, že jsem po dvaceti minutách, kdy se čára výpočtu ani nehla, byl "zbrklý").

Jezdit se dle toho nedalo, zpoždění desítky až sto metrů za reálnou pozicí, přepočet neskutečně zdlouhavý. Vše na Loox N560 (CPU přes 600MHz).

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

POZOR existuji dva soubory -
    1. ze srpna Europe_NT200708 - 1 899 240 100 bajtů - předběžná verze
    2. ze září NT072_Europa_MN6 - 1 959 869 725 bajtů - konečná verze
    Používám kartu Kingston CompactFlash Ultimate 266x 4GB a na Looxovi 718 to normálně běží. Ale o moc pomaleji to neběželo ani na mé starší kartě 2GByte/60x. Pouze jeden negativní postřeh. Jste-li moc netrpělivý a ťapnete na displej při rozběhu výpočtu trasy, tak se to kousne a je třeba softreset a znovu. Takže dokud se na obrazovce neobjeví nákres vypočtené trasy nedotýkat se obrazovky!
    A první, co na prázdnou kartu zformátovanou z XPcek rychlým formátováním nahraji, je ten "mamut". Pak teprve instaluji na kartu vše ostatní. Poté při vlastním používání navigace vypnu všechny aplikace aby bylo aspon 32MByte paměti pro navigaci. To je podle mne minimum pro kvalitní práci s touto velkou mapou. Já mám standardně volných tak 48MByte před spuštěním.
    Off: když s tím manželka jako naprostý technický antitalent dojela do Belgie a zpět a nastavovala si sama trasu, tak to nemůže být šunt!! A sama konstatovala, že se jí podle toho jelo líp než s TT. A to je co říct, jezdila s TT 4 roky a už ho měla navrčenýho.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Tak jsem s ohledem na předchozí příspěvky udělal korekci v mém rozhodnutí. Nekorektně fungující novou mini SD Pretec 4 GB jsem vrátil a doplatil si na CF SanDisk Extreme III 4 GB a dále použil akci, nahrát nejdřív mapu, v mém případě mapy, a pak zbytek. Takže to mám nyní tak, že na SD (133x) mám instalaci Navigonu a mapu EU 2007/2008, na CF pak PoiWarner a zbývající mapy Navigonu včetně NT072. Pro úplnost podotýkám, že SD nikdy formátovaná nebyla a pamatuje už hodně programů i dat. Výsledek – nepozoruji žádný významný rozdíl v rychlosti jednotlivých velkých map Evropy.
    Výpočet trasy Praha– nejmenovaná vesnice u Semil – mapa 2007/2008 60 sek., NT072 75 sek., malá TA 15 sek.
    Výpočet trasy Praha – Neapol – mapa 2007/2008 i NT072 shodně 150 sek.
    Za rozdílem u trasy do Semil vidím to, že mapa NT072 má v CZ asi opravdu mnohem lepší pokrytí, tedy je to pro výpočet náročnější.
    Pro úplnost jsem dtto provedl i u i-GO (skin Andy) – výsledek 5 sek., resp 37 sek. Pravda, rozdíl na první pohled významný, ale přepočty během trasy jsou už jednoznačně srovnatelné.
    Každopádně se podle toho dá jezdit, a to celkem příjemně, během 2 krátkých jízd jsem si všiml, že alespoň v Praze, je mapa proti malé TA lépe propracovaná (směry návěstí, pruhy apod.) a i TMC vypadalo OK. Nějaké zpoždění tam sice bylo, slovní pokyny byly však včas a abych pravdu řekl, neviděl jsem v tomto směru nijaký rozdíl proti i-GO. Uvidím však, příští týden mám nějaké větší pojížďky…. Jinak jsem si všiml, že s použitím této mapy, vypočetl jednu z tras Navigon odlišně, proti tomu, co počítal s malou mapou TA. Schválně jsem ho nechal a byla to dobrá trasa. Jenom teď nevím, zda to nebylo způsobeno TMC informacemi (nějakou dobu jsem před výjezdem si s tím hrál a tedy byly informace v době výpočtu už načteny).
    Celkem mě mrzí, že Navigon opustil původní politiku s mapami. U verze 5 jsem měl DVD s x různými mapami a zajímavé tam byly 3 verze neúplných Evrop. Mělo to logiku, když jsem jel na jih, tak mě Švédsko ani Anglie nezajímala ani náhodou apod. a mapa pak mohla být třeba poloviční se všemi klady pro chod programu. Tak teď jenom sehnat tu NT072 EE.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Karta microSD 6GB dorazila, takže i já jsem šel do experimentu s mapou NT072_Europa_MN6. Nahrál jsem ji dle doporučení (díky za tip!) jako první soubor na čistou kartu.

Výsledek je nad všechna očekávání. Vypadá to, že Kaiser je to správné železo pro Navigon - asi největším plusem je neustále volných minimálně 60 MB paměti pro programy a naštěstí nepřítomnost VGA displeje. ;-) Trasa Ostrava - Schladming (AT) spočítána za 20 vteřin (!!!), práce s Navigonem (prohlížení mapy, práce s POI) je stejně rychlá jako s malou mapou. Je to neuvěřitelný rozdíl proti stejné verzi 6.2 na hx4700 (řádový, tam byl Navigon nepoužitelný).

Překvapila mě podrobnost mapy i na Severní Moravě, na druhou stranu POI jsou více-méně symbolické, nebo spíše žádné. Tak teď doufám, že stejně pozitivní budou zkušenosti i v reálné navigaci - zítra dám vědět.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Už od Dynavixu jsem vycepován uvolňovat co největší paměťový prostor pro chod navigace. A jak je vidět, tak se to vyplácí. Jsem rád, že to i jiní pánové potvrdili.
    Navigon je dobrá volba a pokud dostane co potřebuje tak i s velkou mapou lze normálně pracovat. A ostatní výhody, které v sobě má plně nahradí jeho poněkud pomalejší start, případně výpočet trasy či neceske nazvy. Při vlastní navigaci však jede jak kulový blesk, přepočtení trasy při změně je prakticky okamžité bez ohledu na velikost mapy.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    Při vlastní navigaci však jede jak kulový blesk, přepočtení trasy při změně je prakticky okamžité bez ohledu na velikost mapy.
    Znovu opakuji mé zpoždění v desítkách metrů (odhadem 80-100) za opravdovou pozicí a neuvěřitelně dlouhé přepočty. Nedělám z toho závěry, že to tak blbě funguje všude, ale rozhodně mám daleko k jásání, jaký je to úžasný soft.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to kopacek:
    tak jsem na mé plečce zkusil tu Tvoji trasu do A, s hrůzou jsem sledoval stopky, které ukázaly cca 3 minuty a lehce jsem zamáčknul nemalou slzu. Ještě, že i mé dřívější zkušenosti se shodují s tvrzením Erikt68i, když už se to rozjede, jede to jako víno, pochopitelně, pokud to nezamrzne..-) No, asi si budu muset napsat Ježíškovi a pak si to jít koupit. Nebo spíš počkat do příštího roku, HP slibuje nějaké poměrně slušný dělo a alespoň tam využiji CF karty…
    Jinak jsem se trochu v té mapě hrabal, jsou místa, kde je to podrobnější než u poslední mapy TeleAtlas, ale jsou i místa jiná. Každopádně ne vždy to ale umí některá místa vyhledat podle názvu obce (považuji to za chybu mapy). Slovensko je poměrně použitelný, ale např. Žilina nemá čísla popisná a abych pravdu řekl, na mapu použitou v i-GO to ještě furt nemá. Maďarsko jsem probral jenom zběžně, ale připadá mě to dtto jako Slovensko, o Slovinsku jsem si ještě obrázek neudělal, ale Chorvatsko je téměř nepoužitelné.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od tortoise
    Znovu opakuji mé zpoždění v desítkách metrů (odhadem 80-100) za opravdovou pozicí a neuvěřitelně dlouhé přepočty. Nedělám z toho závěry, že to tak blbě funguje všude, ale rozhodně mám daleko k jásání, jaký je to úžasný soft.
    Znovu opakuji, že u mé plečky je zpoždění a rychlost přepočtů u Navigonu a i-GO stejné a nezpůsobuje ani u jednoho jeho nepoužitelnost.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Je z toho jednoznačně vidět, že Navigon je (narozdíl třeba od TT) neskutečně závislý na hardwaru, pod kterým běží. A asi největší vliv na to bude mít opravdu operační pamět.
    Můžu porovnávat s hx4700, kde se mně i přes instalaci vykuchané ROMky pdařilo vybojovat max. 36 MB paměti a ještě k tomu ten VGA displej. Takže sice procesor jako raketa, ale Navigon nepoužitelný i když byl jedinou nainstalovanou aplikací. Kaiser má sice papírově slabší procesor, ale těch 65 MB dělá svoje nehledě na to, že softwaru mám nainstalováno mraky. - Ostranil se dokonce i zmiňovaný problém se zpožďováním aktuální pozice vůči mapě - sedí to téměř jako u TT.

Teď jsem si nějaký čas hrál s výpočtem stejných tras u Navigonu a u TT a: srovnatelné časy! Navíc Navigon díky možnosti Optimální trasy většinou navrhne (alespoň dle mého soudu) výhodnější trasy. No, nechvalme dne před večerem, jsem zvědavý, jak to bude v reálu. - U té nové mapy je hodně připomínek, že nemá příliš v pořádku především jednosměrky, takže navigace především v centrech větších měst je docela problematická a že stále je u nás lepší poslední mapa od TeleAtlasu pro TT (iGO) . Jaké máte zkušenosti?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

K rychlosti - jak jste už odhlalili, čím víc volné paměti, tím lépe. Dále je to pak rychlost řadiče SD karet - například můj starý low-end iPAQ rx1710 četl s SDčka asi 2x rychleji než Mio A701 co mám teď a bylo to občas sakra znát.

K nové mapě - stále neexistuje v menších městech značení jednosměrek a pěších zón -> nepoužitelné pro navigaci v těchto městech.
    Osobně doporučuju pro navigaci na východ od Rozvadova cokoliv jiného, co má mapy od TeleAtlasu.

Europe_NT200708 - oficiální update ze září pro PDA, data ze 4Q/2006
    NT072_Europa_MN6 - nová Evropa pro PNA (myslím že se dodává s 2100), data ze 2Q/2007.

2 tortoise: nedavno jsem zkoušel Navigon u známého na Looxu, opravdu se to nedá používat. Typoval bych to na pomalý řadič SD karty.
    Ještě kolik máš volné paměti?
    Pokud máš WM2003 ještě můžeš zkusit v "ApplicationSettings.xml" nastavit

Kód:
    (UseMemorySplit)1(/UseMemorySplit)
    na
    (UseMemorySplit)0(/UseMemorySplit)

místo kulatých závorek jsou v tom xml hranatý..
    Navigon pak bude používat veškerou volnou paměť, i tu co je rezervovaná jako datová oblast.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to BRunner:
    ta finta s nastavením "ApplicationSettings.xml" funguje tak, až tomu ani nechci věřit !!!!!!! Díky a ještě jednou díky.
    Provedl jsem danou úpravu s výsledkem (od stolu) tím, že soft je ve všech režimech mnohem svižnější (start, vyhledávání, vykreslování apod), ale hlavně výpočet trasy kopacka do A trvala pouze 50 sek. (před úpravou včera 3 min. !!!) a dokonce čtvereček PoiWarneru po celou dobu výpočtu zůstal zelený (před úpravou i při výpočtu malé trasy byl hnědej tak, že hnědší být nemohl).
    Ještě jednou dík. Nemáš v rukávu další finty?

Strana 21 z 23 PrvníPrvní ... 111920212223 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Leo a funkčnost Navigon mobile navigator
    Od xaries v sekci Navigon
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 23-02-2010, 23:08
  2. Mobile Navigator 6.2 pro PDA je tu
    Od Milhaus65_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 30-05-2007, 13:29
  3. Navigon 5 a Windows Mobile 5