Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 16 z 23 PrvníPrvní ... 61415161718 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 226 až 240 z 339

Téma: Navigon Mobile Navigator 6

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

no Martine, já jsem z důvodu potřeby místa na CF kartě verzi 5 nenávratně odinstaloval. Takže teď nevím, nerad bych pouštěl do éteru nějaké dezinformace, ale jsem přesvědčený, že itinerář tam byl, a to na stejné obrazovce jako blokování.
    Pochopitelně, tak jak píšeš to lze taky chápat a i já jsem tomu tak rozuměl, tedy že si blokováním zakážu od pozice x kilometrů. Pokud to jde, ono mě to nechá otočit a najde objížďku.
    Ale já třeba vím, je jedno odkud, že na trase Turnov – Žel. Brod se něco děje nebo je tam jen cesta jako tankodrom a chci se jí vyhnout. A tady mě v tomto pojetí nezbude nic jiného, než dojet do Turnova a zastavit a zakázat – prostě na hlavu. Třeba u takového i-GO si zobrazíš itinerář a příslušný úsek zakážeš a necháš ještě před vyjetím trasu přepočítat.
    A furt mě něco říká, že dtto bylo ve verzi Navigon 5, ale jak říkám, můžu se mýlit....
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Myslím že jsi z toho Iga natolik zblblej (myšleno v dobrém ) že Navigonu přidáváš funkce které tam nikdy nebyli.

PS: Němci asi neznají I. rozbytá cesta - vyskytuje se v Německu opravdu málo II. veškeré uzavírky jdou do TMC-RDS

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

nevím, zda jsem zblblej a z čeho. Každopádně jsem našel v počítači k Navigonu 5 manuál a máš pravdu, pustil jsem do éteru dezinformaci. Tuto funkci jsem si opravdu vymyslel. Ale to nic nemění na faktu, že tam schází, a to značně.
    PS: i v Německu TMC není 100%, zejména na silnicích nižšších tříd, než jsou dálnice. Stalo se mi při objíždění kolony, narazil jsem na uzavřenou cestu z důvodu rekonstrukce a dané blokování určitě stačilo na vyřešení problému. Já jsem to vyrešil tak, že jsem odbočil tam, kam jeli všichni ostatní a Navigon se celkem rychle chytil sám

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Na navigaci je nejdůležitější solidní mapa!!! To ostaní jsou příjemné libůstky,ale rozhodně to na nich nestojí ani nepadá.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Mám lehký problém s novou instalací verze 6.1. Nejde spolupráce s kontakty na PDA. Když to chci využít hodí to malý formulář s popisem chyby „The system cannot find the file specified”. Nechápu, jaký specifikovaný soubor to ode mě chce. Přitom na předchozí instalaci verze 5.2.6 to bylo v pohodě. Poradí mě někdo?

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

2 Mudrunka: Prosimte, chci se zeptat na rychlost u 6.1. Jak to vidis, kdyz to srovnas s Navigonem 5, TT6 a iGo.
    btw za ten Dynavix jsi vyca$hoval tezky prachy a pak jsi ho doslova fyzicky hodil do kose?)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Já za sebe můžu srovnat Navigon 6.1 s TT 6, iGO 2006+ a Garmin Mobile XT. Verdikt je jednoduchý a jednoznačný. V mé HW konfiguraci (hx4700, VGA, WM5, 37MB po SR) je Navigon nejpomalejší a to o několik řádů ve všech základních úkolech (start programu, prohlížení mapy, práce s POI, výpočet trasy).
    Dříve bych pro tuto vlastnost dotyčný program postupně vyřadil z ostrého provozu, ale u Navigonu je tomu přesně naopak. - Stal se mým hlavním navigátorem. Pokud se člověk smířím s tím, že příprava na trasu (spuštění Navigonu, nalezení cíle, naplánování trasy, spuštění navigace) zabere několikrát více času než u ostatních programů, tak pak vlastní navigace (tedy to hlavní) je opravdu LUXUSNÍ.
    Těžko popsat jednou větou, proč to nazývám takto kladně, chce to jezdit a jezdit a udělat si vlastní názor...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Jo já jsem tohle také těžce nesl,a přesedlal jsem na PNA a je vše vyřešeno.Vše maká expres!!!Vypočítání tras v řádu několika vteřin.Okamžitá reakce na dotikový displej...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

No, začínám to taky vidět, že se slzou v oku přejdu na nové PND, které bude v létě Navigon nabízet.
    Navigon sám o sobě asi bude hodně náročný na HW a asi i optimalizace pro PDA nebude dokonalá. Navíc přitom, jak velmi slabě mají zabezpečený software pro PDA proti crackům, tak bych v této oblasti bohužel nečekal velký pokrok, akcionářům Navigonu se určitě bude líbit snaha donutit co nejvíce uživatelů přejít na/pořídit PND. A tak (nejenom u Navigonu) budou PND poskytovat kvalitnější funkce, bude se ale třeba smířit s tím, že "krabičku" bude třeba vyměnit za novou podstatně častěji, než je tomu u PDA...

Nováček
    Registrace
    Mar 2009

2 kopacek: Presne takhle jsem to mel s Navigonem 5. Byl pomalej, ale za ten luxus jsem mu to odpustil, nicmene mapy staly za prd. Hrozne jsem si zvykl u TT na upozornovani na radary. Ja vim, ze se to da resit pres POI warner, ale tu uz mi prijde jako drbani se za levym uchem pravou rukou. Asi spis pockam na iGo 8, kde by melo byt i Chorvatsko.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Taky jsem POI-Warner bral jako další "vopruz" k Navigonu, ale: Je to sice další software, ale možnosti nastavení jsou veliké a konečně jsem si mohl nastavit varování tak, jak to vyhovuje mně (co nejméně agresivní, přitom ale nepřehlédnutelné).
    S tím iGO... Já jsem mu dával hodně času, přes rok jsem se s ním snažil sžít, ale je to... jak to jenom říct a neurazit ... takové trochu "pouťové" - minimálně proti Navigonu. Hodně jsem čekal od nové verze 2006+, ale je to pořád stejné, stále zůstává stejný "duch". Myslím, že iGO půjde cestou lehce pouťových atrakcí (např. ohlašované 3D budovy), ale (alespoň pro mě) to moc nesouvisí s kvalitou vlastní navigace.
    Chorvatsko je už i v iGO 2006+, ale na dojetí k moři půjde už s úspěchem použít i novou mapu EE od TeleAtlasu pro Navigon.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

to krabicka3:
    TT neznám, ani znát nechci, ale s porovnáním Navigonu 6 a i-GO je to přesně tak, jak popsal kopacek. U Navigonu 6 zůstaly vynikající a komplexní navigační informace které jsou v podstatě nedostižné, z předchozí verze, ale obléklo se to do vynikající grafiky. Ale lenost při startu a výpočtu trasy se snad ještě zvětšila.
    Před chvílí jsem se vrátil z Brna, tam jel Navigon, zpět jelo i-GO. A porovnal bych to k Mercedesu a Trabantu! A i ta rychlost i-GO, např. při přepočítání trasy při sjetí byla kontraproduktivní, začalo to např. vykřikovat nesmysly a znova se to chytlo až jsem popojel a v podstatě, kdybych nevěděl…. U Navigonu, i přes pomalost, to bylo jednoznačnější a pro navigování příjemnější a můžu říci, že i kdybych neznal cestu, nezblbnul by mě.
    K tomu Dynavixu, máš pravdu, chtěl jsem ho převést na CF kartu (abych nemusel přehazovat SD kartu), tedy odinstalovat a nainstalovat. Bohužel u Dynavix Manageru odinstalování byla jediná fungující funkce. Tak jsem ji využil.

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

tak mi prominte ale si to nemuzu odpustit jak to tady ctu ale skusil jsem si navigon 6 a nedostal jsem se ani na jeho upgrade na 6.1...program je priserne pomaly ve vsem co dela a to si nemyslim ze mam nakej krap navigace v mape je max neintuitivni a pomala, o nakem plynulem zoomu nemuze byt rec jsem ted ve fazy skouseni nez si koupim GPS na leto jedine co se mi na programu libilo bylo vyhledavani POI v blizkosti aktualni pozice a grafika na mapach jednoduchy a prehledny a zobrazeni znacek benzinek a ruznych servisu primo logem firmy proste bezkonkurencni ale to ovladani na to bych si asi nezvykl jak jsem spustil iGO2006 do peti minut jsem jej ovladl i pres slozitejsi nastaveni takze bohuzel navigon bych si asi nekuoval to by me na cestach musel hodne prekvapit...

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

... jestli to nebude ten problém, že ses nedostal k upgradu na 6.1 ... když sis to tu všechno tak četlm, tak bys měl vědět, kde je zakopaný pes ...

Nováček
    Registrace
    Dec 2012

tak se omlouvam ja tuhle diskuzi prebehl jen tak zbezne a padli mi do oka jen ty chvaly...tak se dnes pokusim updateovat na 6.1 a uvidime...jinak zatim nemam GPS tak hodnotim navigace jenom v offline rezimu jako mapu pripadne simulaci cesty (pro ruzne vylety a navstevy cizich mest)...a tady mi navigon 6 prisel hodne slabej ale jeste uvidime...

Strana 16 z 23 PrvníPrvní ... 61415161718 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Leo a funkčnost Navigon mobile navigator
    Od xaries v sekci Navigon
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 23-02-2010, 22:08
  2. Mobile Navigator 6.2 pro PDA je tu
    Od Milhaus65_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 30-05-2007, 12:29
  3. Navigon 5 a Windows Mobile 5