Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 15 z 23 PrvníPrvní ... 51314151617 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 211 až 225 z 339

Téma: Navigon Mobile Navigator 6

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Není to úplně přesné. I když Tele Atlas má vlastní vozy, mapové podklady dává dohromady i Ceda. A navíc je za ČR a SR kontroluje, ověřuje a opravuje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Díky za doplnění vědomostí. Nicméně chápu to dobře, že co jim TA nedodá, to nemohou zkontrolovat a "odškrknout" ... ?

Citace Původně odesláno od Martynet
    chtel jsem ho vyzkouset pred tim nez bych pokoupil... tak jsem ho stahnul na netu... je to verze 6.1.5 - build-741
    Tvoje mio je s tímto buildem ne přímo nekompatibilní, ale ... No prostě to strašně zlobí.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

Ani tak to není. Část map tvoří opravdu sami. „Mobile mapping“, tedy využití těch speciálních snímacích vozidel, je ale mnohem rychlejší. Stačí jeden průjezd tam, kde dříve byly nutné třeba tři.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Máte někdo podobný problém? - Moje PDA bez problémů samo přešlo na letní čas, ale Navigon tvrdě trvá na SEČ - v údaji o čase příjezdu zobrazuje o hodinu méně. Nikde v Navigonu jsem nenašel možnost, kde čas nastavit...

Nováček
    Registrace
    May 2006

Asi bere cas z GPSky....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jojo, mám ten samý problem a nevím co s tím.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Tak je to tím, že Navigon vezme čas GMT z GPSky a k němu přidá ofset, který je nastavený na PDA. Ten je ale i u letního času nastavený jako GMT+1 a PDA samo pozná, že je letní čas a přidá si hodinu "natvrdo" (BTW: nikde jsem nenašel pod WM5 možnost, kde by se dal samostatně zapnout/vypnout letní čas). Jediné jak to vyřešit, je nastavit čas na GMT+2, pak sice nesedí čas v PDA (plus hodina), ale v Navigonu to je správně.
    Ještě bych chtěl poprosit uživatele: jakou máte zkušenost s přesností aktuální polohy vůči mapě? Já zaznamenávám tak cca 3-5 vteřin zpoždění vůči reálu. Typicky, přijíždím do křižovatky na červenou. Mapa je pozadu asi 100 metrů, zastavím a mapa ještě pomalu "dojíždí" a po těch 3 vteřinách se dostane přesně do reálu. Vím, že to už někde zmiňoval Libor_m, tak se jej chci zeptat, zda už v nějaké své beta-ladící verzi má tento problém odstraněný.
    BTW: ale jinak Navigon :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

A již máš PDA update?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Update mám, verze 6.1.5, build 741. GPSka je se SirfIII a ještě i s externí anténou. Pozice např. v Garmin Mobile XT "sedí" přesně, takže "železem" by to být nemělo.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

A co malá operační paměť.Zkus si všechno zazálohovat,udělej hardrest a nahraj Navigon a zkus jak to bude běhat.Třeba je to tím,já jsem stím měl na HP4700 pořád problém!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Mar 2005

Operační paměti mám po SR 37 MB, což je na hx4700 maximum i po HR. Již hodinu pročítám zahraniční diskuzní fóra a myslím, že je to jiný problém, než na straně PDA, připomínkuje to hodně uživatelů odlišných zařízení, např.:
    "The track following is bad, I mean the showed position is far behind the real one (2-300 ms). I think this could be due to the low refresh rate (it seems to be cca. 0,5 frames/sec or less…)."
    Takže to raději nebudu řešit, je to více-méně kosmetická vada, dá se na to poměrně rychle zvyknout. Důležité je to, že je ta odchylka konstantní a je to jako bych se na tu reálnou situaci díval z větší perspektivy, jde jen o zvyk. Navíc hlasové pokyny (mimochodem hlasová navigace je u Navigonu dokonalá) přicházejí v naprosto správném okamžiku, tedy když je třeba provést manévr, žádné zpoždění.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

V současném buildu je to zpoždění zase o kousek menší, ale stále tam je, Jinak máš pravdu, že hlasové pokyny jsou přesně na čas (podle nich většinou člověk jezdí) a jsou asi nejlépe namluvené ze všech navigací na trhu.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Nehledě na to že když dochází případně k nějakému zpoždění,stále ti to ukazuje tu oranžovou linku,takže i tak vidíš kam máš ject.:yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2006

Tož jsem pořídil upgrade na verzi 6.1. S radostí zjišťuji, že se jedná o starý dobrý Navigon, ale v novém kabátě. Dlužno říci, že hezkém (grafika). Taktéž ovládání programu doznalo často novou logiku, na kterou si ovšem musím zvyknout.
    Mám však problém, kam se poděl itinerář. Za živého boha ho nemůžu najít. Bez něj je mě funkce „blokovat“ jaksi nejasná.
    Další problém, ale ten byl myslím i u verze 5. Pokud chci zadat cíl pomocí souřadnic, tak mám smůlu?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2005

Proč nejasná?Pojedeš po cestě a před tebou je objíždka,dáš blokovat třeba 2km a Navigon ti přepočítá trasu.A již si nějak nevzpomínám že by v 5 byl itinerář,kde?

Strana 15 z 23 PrvníPrvní ... 51314151617 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Leo a funkčnost Navigon mobile navigator
    Od xaries v sekci Navigon
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 23-02-2010, 22:08
  2. Mobile Navigator 6.2 pro PDA je tu
    Od Milhaus65_ce4you v sekci Navigon
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 30-05-2007, 12:29
  3. Navigon 5 a Windows Mobile 5