Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

smartmap turistická

michalv (77)|23.2.2006 00:34
Ahoj nevíte někdo jestli u turistické mapy od smartmapy se dá vrátit po té samé cestě co jsem šel.Jestli navigační šipka maluje nějakou čáru abych se po té mohl vrátit na zpět?
Díky za odpověď
Pavlucha (1496)|23.2.2006 08:54
Nejde to. Jde zaznamenat trasa a prehrat, ale pouze navigovat zpet nejde.
michalv (77)|24.2.2006 00:24
[QUOTE="Pavlucha"]Nejde to. Jde zaznamenat trasa a prehrat, ale pouze navigovat zpet nejde.[/QUOTE]
Jasný díky moc, já jsem myslel, že konečně smartmap udělali tuto funkci, když je to turistická navigace.
Surgical (2364)|24.2.2006 09:42
Mno, a po te vyznacene trase v mape prece zpatky jit lze, ne? Jen kontrolovat, ze jsem stale na ni :)
Jinak moc turistu, kteri by se vraceli stejnou trasou, jakou prisli, neznam, bud delaji okruh nebo trasu z mista s transportni dostupnosti do jineho mista s transportni dostupnosti...
Jinak z pohadek je znamo, ze nema cenu si zpatecni trasu znacit chlebovymi drobty ani hrachem, vyzobou ho ptaci.....
michalv (77)|26.2.2006 20:44
[QUOTE="Surgical"]Mno, a po te vyznacene trase v mape prece zpatky jit lze, ne? Jen kontrolovat, ze jsem stale na ni :)
Jinak moc turistu, kteri by se vraceli stejnou trasou, jakou prisli, neznam, bud delaji okruh nebo trasu z mista s transportni dostupnosti do jineho mista s transportni dostupnosti...
Jinak z pohadek je znamo, ze nema cenu si zpatecni trasu znacit chlebovymi drobty ani hrachem, vyzobou ho ptaci.....[/QUOTE]
Jo to jo, ale já jsem myslel aby za navigační šipkou se malovala nějaká čára.Aby si prostě věděl kudy jsi šel, třeba na houbách a tak.
PLANstudio (171)|27.2.2006 21:06
[QUOTE="Vrzák Michal"]Jo to jo, ale já jsem myslel aby za navigační šipkou se malovala nějaká čára.Aby si prostě věděl kudy jsi šel, třeba na houbách a tak.[/QUOTE]

Brzy se dočkáte, je to v plánu v jedné z nejbližších aktualizací. Snad již tento týden...
amatér_ce4you (10)|19.8.2006 13:14
Je už tato funkce zabudována? Nemohu ji najít (verze 2.8.8)...
Mashe (622)|19.8.2006 13:50
ten zaznam trasy nekdy musim testnout az pujdu na hriby :)))) .. ale vracet se radsi budu po pameti nez po usle ceste :)))))))
Vlada165 (676)|20.11.2006 06:53
Videl jsem starsi verzi turisticke mapy oproti te, kterou vlastnim a zdala se mi mnohem prehlednejsi (hlavne mi v te nove prekazi "cyklotrasy", i kdyz mapu pouzivam casto na kole, ale ty "cyklotrasy" jsou bohuzel pro me silnicni kolo casto neprujezdne, ze vedou sotolinou a pod.) a zda se mi, ze cyklotrasy mapu dost "zneprehlednuji" a ubyly i nektere silnice v miste meho bydliste :-(.
Neuvazuje se prosim v nektere novejsi verzi o starsi podobe turisticke mapy, anebo nedala by se starsi mapa prosim nejak pouzit v novejsi verzi SM, kdyz tu novou vlastnim ?

Omlouvam se za netrpelivost, ale bude uz prosim nekdy ta "srpnova" velze SM ?
Pokud v ni budou nejake zasadni zmeny, tak samozrejme rad pockam, ale jen jsem uz nedockavy :-) Dekuji
SmartMaps (46)|21.11.2006 10:43
Dobrý den,
starší tur. mapy a novější jsou od dvou různých dodavatelů. Novější mapy od jiného dodavatele nám umožnily snížit cenu, např. u tur. map velé ČR z 9990,- na 5990,- díky čemuž se staly dostupnější. Původní map. podklady již bohužel nemůžeme dodat.

"Srpnová" verze SM se s největší pravděpodobností stane listopadovou, omlouváme se za původní velice nepřesný časový horizont, není spůsoben tím, že bychom byly na Bahamách, ale náročností projektu.
Nejste sám, kdo je nedočkavý:-).
Kocir (836)|21.11.2006 19:24
Je mozne sem hodit obrazovky novych mapovych podkladu turistickych map?
SmartMaps (46)|22.11.2006 08:42
Mohly by stačit náhledy na této adrese?
Náhledy obrazovek
Kocir (836)|23.11.2006 19:07
Me ty mapy pripadaji v pohode. V cem jsou horsi jak se tady pise?
michalv (77)|25.11.2006 11:22
[QUOTE="PLANstudio"][QUOTE="Vrzák Michal"]Jo to jo, ale já jsem myslel aby za navigační šipkou se malovala nějaká čára.Aby si prostě věděl kudy jsi šel, třeba na houbách a tak.[/QUOTE]

Brzy se dočkáte, je to v plánu v jedné z nejbližších aktualizací. Snad již tento týden...[/QUOTE]
Tak už konečně udělal Smart maps tuto funkci o které jsem se zmiňoval téměř před rokem???
SmartMaps (46)|27.11.2006 08:51
Přímo v SmartMaps pro PDA tato funkce bohužel stále chybí. Ale je tu momentálně řešení v podobě zobrazení (uložení, editování) prošlé trasy na SmartMaps mapách v PC, (Průvodce ČR, Cykloprůvodce ČR, Office), kam lze naimportovat prošlou trasu.
amatér_ce4you (10)|27.11.2006 09:54
To ovšem na cestě v přírodě nelze, takže to většinou nemá smysl. Kdyby bylo PC tak malé, aby ho člověk nosil sebou, neexistovaly by PDA. Zobrazení trasy přímo ve SM na PDA by bylo pro řadu uživatelů vítanou funkcí. Přimlouvám se za její zavedení alespoň pro nadcházející jaro.
SmartMaps (46)|27.11.2006 10:18
[QUOTE="amatér"]To ovšem na cestě v přírodě nelze, takže to většinou nemá smysl. Kdyby bylo PC tak malé, aby ho člověk nosil sebou, neexistovaly by PDA. Zobrazení trasy přímo ve SM na PDA by bylo pro řadu uživatelů vítanou funkcí. Přimlouvám se za její zavedení alespoň pro nadcházející jaro.[/QUOTE]

S touto funkcí určitě počítáme, jen měli jiné funkce vyšší prioritu.
V případě houbaření, můžete si svůj výchozí bod zaznamenat jako bod zájmu a poté se při návratu navigovat šipkou k tomuto bodu.

Pokud jde o označování si "oblíbených" míst z prošlé trasy, tak toto lze pohodlně moméntálně provádět na PC mapách, jak jsem již psal výše.

Nicméně, kreslená prošlá/projetá trasa bude v některých z budoucích verzí.

Jsou i jiné možnosti, jak si zpracovat "trasu houbaření".....
Vlada165 (676)|15.12.2006 08:30
[QUOTE="SmartMaps"]Dobrý den,
"Srpnová" verze SM se s největší pravděpodobností stane listopadovou, omlouváme se za původní velice nepřesný časový horizont, není spůsoben tím, že bychom byly na Bahamách, ale náročností projektu.
Nejste sám, kdo je nedočkavý:-).[/QUOTE]

Dobry den, omlouvam se za svou "opetnou" (anebo spis uz chronickou) nedockavost ;-), ale bude prosim ta "srpnove/listopadova" verze alespon "prosincovou", anabo take zatim ne ? :-D

Doufam, ze se alespon vyviji "neco tajneho" a ze to ted SM alespon "natre" vsem tem OziExplorerum a TomTomum a pod. (i kdyz kazdy z techto programu je urceny pro neco jineho) a ze uz jiny program nebudu potrebovat :-D ...
SmartMaps (46)|15.12.2006 08:41
Dobrý den,

omlováme se spíše my za již také chronickou odpověď, "srpnová" aktualizace je již opravdu konečně hotova a pokud se neobjeví problémy v testech, tak ji příští týden konečně opravdu vydáme. Bude se jednat o podstatné zrychlení plánování a přepočítávání trasy, nový formát dat nám pak umožní další vylepšení navigace v budoucích verzích.

Programovat "tajnou bombu", která by smetla TomToma je jistě snem každé společnosti....:-)
Jirka007 (161)|10.7.2007 09:59
Umí prosím Smartmaps změřit vzdálenost kterou jsem prošel (projel)?
wisp_ce4you (200)|12.7.2007 22:45
Zaznamenanou trasu umi SM zobrazit, exportovat do GPX a pri techto akcich (pri vyberu trasy) ukazuje delku.
Jirka007 (161)|13.7.2007 08:52
Velice se omlouvám za neznalost, ale netuším co to je GPX.
PLANstudio (171)|13.7.2007 12:25
GPX je univerzální výměnný formát pro zaznamenané informace z GPS přístroje.

Podporuje ukládání prošlých tras, uložených bodů i defince cest.

Hlavní výhodou je jeho univerzálnost - podporuje jej cca 100 dalších aplikací, takže např. zaznamenanou trasu ze SmartMaps lze použít i v jiných aplikacích.

S pozdravem
Jirka007 (161)|13.7.2007 12:39
Velice děkuji ia informaci :yes:
Mashe (622)|7.11.2007 17:23
jestli ze mam turistickou mapu a nachazim se na hranici dvou regionu (map) prepne se automaticy z mapy do mapy, nebo si to musim prepnout sam?
SmartMaps (46)|7.11.2007 17:49
Dojde k automatickému přepnutí na související mapu. Přip. do jiného měřítka.
Docent (1234)|15.7.2008 09:36
Používám OZIExplorer, kvůli šetření energií vypnu displej a OZI zaznamenává trasu, zkusil jsem SmartMaps a ty si z nějakého záíhadného důvodu po chvíli displej samy zapnou :evil: .
SmartMaps (46)|15.7.2008 10:37
Nevypínání LCD: Volby-Zobrazení-"Nevypínat podsvícení při zapnuté GPS", pokud není funkce aktivována, řídí se podsvícení operačním systémem.
Vypnutí LCD při záznamu stopy: Volby-Tlačítka-Virtuální/Menu/Hardwarová-Funkce-Vypnout display. Tuto funkci je třeba uživatelsky nastavit.