Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact II - tipy, triky, zkušenosti

Foxcop (61)|22.2.2006 14:49
Pište veškeré tipy, triky a zkušenosti s MDA Compact II.
Blixoa (33)|24.2.2006 07:09
Já ho mám od 1 února od T-Mobile a jsem spokojen. Zatím žádné restarty ani kousání nepozoruju. Synchronizace s Outlook 2003 zcela bez problémů. Zvuk ze sluchátka není nic moc ale dostal jsem k tomu zdarma BT sluchátko a s tím to docel ujde. Ještě k tomu byl držák na sklo do auta, ale ten je strašnej. Myslím že krome WiFi a hw klavesnice je to stejné s Variem. Ale toto ma Li-Pol baterii a kamarádovo Vario ma Li-Ion.
Foxcop (61)|24.2.2006 23:33
Takže doporučuješ a myslíš, že koupí tohoto neudělám špatně?

EDIT: Prosím necitujte předchozí příspěvky, viz Pravidla pro diskutující, ElSoft
Blixoa (33)|25.2.2006 12:09
No je to moje prvni MDA. Ale jak rikam nekouse se to funguje to slusne. Vydrzi to celkem dlouho nabite. Jen kvalita zvuku ze sluchatka neni nic moc. A to ani na jedne strane. Mam jeste ericsson T610 a ten zni o dost lip
Foxcop (61)|25.2.2006 21:11
Tak už jsem majitelem MDA Compact II. Jsem mile překvapen, jaký je to šikovný strojek. Sice přechod z MT na MDA je trochu složitější, ale dá se do toho dostat. Celkem mě překvapilo, jak to dobře synchronizuje s PC. Jen na jedno nemohu přijít. Pokud chci v seznamu kontaktů mít řazeno vše Příjmení , jméno, u některých kontaktů mi to vzdoruje a ať to zadám jakkoliv, pořád to píše ve tvaru Jméno, Příjmení. Nevíte někdo, jaká je v tom finta?
atomion (1159)|26.2.2006 00:00
Nevím jak je to u WM5 ale u 2003 je tam u jména taková ta šipečka a tam máš přímo napsáno "Jméno:" "příjmení:" a takhle to máš pod sebou tak to tak zkus a bude se ti to žadit správně..Příjmení, Jméno.. :yes:
Foxcop (61)|26.2.2006 18:52
Už se to zadařilo, stačí před zápisem ťuknout na jméno a pak vypsat položku a už se to řadí správně. Vyzkoušel jsem i synchronizaci s Outlook 2002, který byl na CD v příslušenství MDA. Synchronizuje to perfektně. Má to však jednu chybu, a to, že Outlook 2002 není v české verzi (nevím jestli český vůbec existuje). Poraďte, zda se v Outlooku dá nějak nastavit čeština nebo jestli se to dá nějak počeštit. Přece jenom už jsem starší pán a anglicky se kvuli tomu učit nebudu.
atomion (1159)|26.2.2006 18:58
Outlook patří k Mrkvosoft (Microsoft) Office a ty jsou v určité jazykové verzi... Nevím jestli existuje počeštění pro Outlook 2002...a přímá změna jazyku na CS tam myslím není..
Foxcop (61)|1.3.2006 12:14
Nemáte někdo zkušenost propojení MDAcII přes PC na Internet přes ActiveSync? Pročetl jsem návod v nápovědě a nejsem z toho moudrý.
JanHavlicek (635)|1.3.2006 14:15
Předpokládám, že to bude stejné jako u Wizarda - není-li tomu tak ?
Foxcop (61)|1.3.2006 18:02
Asi si nerozumíme. Jí nechci používat MDAc jako modem, ale připojení k Internetu přes stolní počítač (nepotřebujete síťovou kartu či modem, stačí být připojen přes USB).
duffioso (537)|1.3.2006 19:43
tak tohle je uplne zakladni vec v AS,staci jen v desktopovem AS nastavit v nastaveni>moznosti>pravidla>predavani INTERNET!!!!je tu ale o tomhle psano opravdu mockrat!
Foxcop (61)|7.3.2006 18:09
Marně se pokouším synchronizovat kalendář v MDAc a v PC(outlook). Když napíšu záznam do kalendáře v MDAc a pak dám synchronizovat, tak se mi to přesype do PC, ale vymaže se to v MDAc. Když napíšu záznam do outlooku, tak se mi to do MDAc nepřesype.Nemáte s tím někdo zkušenost, jestli není něco špatně nastavené? popř. jak šlape synchronizace vám? Podotýkám, že kontakty to synchronizuje bez chyby.
Bedřich Stejskal (57)|9.3.2006 15:43
Prosím Tě o popsání jakýmkoliv srozumitelným způsobem(pro mě jako laika)rychlosti procáku a běhu aplikací Tvého MDA Compactu II.Shůry popsáno je pouze to,že se nekouše..
Je to tak svižné jako u HTC Prophet aka Dopod 818 Pro,jak krásně popsal a na videu předvedl Losos?A nebo se to spíše blíží MDA Variu??Tvá odpověď velice napomůže mému rozhodnutí koupit MDA Compacta II.A druhá otázka:Jaké jsou fotky(myslím z Tvé zkušenosti)z tohoto zařízení??Konkrétně text - např.jízdní řády,stránka knihy atd...
Mnohokráte děkuji za případné info
Blixoa (33)|9.3.2006 20:02
Porovnával jsem rychlost pouze s Variem a je to uplně stejné. Podle mě je to téměř stejný HW. Fotit jsem s tim ani nezkoušel. Nechápu proč do všeho ty foťáky cpou.
Aleš Matýsek (11)|11.3.2006 17:31
Je příslušenství prodávané k první verzi MDA Compact kompatibilní s MDA Compact II ? Mám hlavně na mysli baterii a USB kolébku.
Blixoa (33)|11.3.2006 18:09
No ja sem to kupoval v únoru v T-Mobile a dostal jsem k tomu jeste držák na sklo do auta a BT sluchátko zdarma. Nevim jestli to byla nějaka akce nebo to tak dávají normálně - ale prodlužoval jsem smlouvu. Držák na sklo je šunt a ta HF taky nic moc. Dost lidí si stěžuje že mi nerozumí a hlasové vytáční s tím také nejde provozovat - povedlo se mi to přes HF správně říct asi tak 2x. Baterie je Li-Pol (narozdíl od Varia, které ma Li-Ion).
Blixoa (33)|11.3.2006 18:12
koukám že sem si ten dotaz nepřečetl uplně přesně :o))))

nezkoušel jsem, ale ta 2 zařízení jsou zvenku stejná tak by to mělo být stejné i s příslušenstvím.
SpeedyTuning (240)|13.3.2006 18:46
doufam ze to v teto diskusi trosku vice ozije....

Rad bych se zeptal na to jakym zpusobem vysvetlit me jako novackovi, jak se da odstranit veskere tmobile nastaveni v MDA COMPACT II.

A dale bych se rad zeptal jaka verze ROM je nejnovejsi, tim padem asi nejlepsi.

Daval jsem tu hledat na vsechny mozne zpusoby a nic co bych pochopil jsem nenasel.
Majkl_M (67)|13.3.2006 19:42
Nejnovější ROM není vždy nejleší
SpeedyTuning (240)|13.3.2006 20:18
proto to sem pisu....

prvni zjisteni s a porovnani s compactem 1.

Dvojka dela hezci fotky...cistejsi...ale muze to bejt nejaka chyba u compacta 1, treba stara rom nebo co ja vim.
Tisic (5)|13.3.2006 21:57
Mam MDA CompactII uz cca. mesic a mohu shrnout nasledujici. Už se mi stalo min. 6x, že se mobil přepnul do režimu letadlo. A jednou se před mými zraky zrestartoval, aniž bych se ho dotknul. Procesor také nepatří k rychlíkům, ale pro běžnou práci je postačující.
Nemáte někdo podobné zkušenosti s přepínánim do módu letadlo popřípadě s restartováním?
Pro váhavé kupce: Pokud chcete především telefon, běžte do QTec 8310, používal jsem ho 3týdny (možnost přepínání profilů, pohodlné ovládání jednou rukou + WindowsMobile5 = prakticky stejné aplikace jako na Compactu), pokud dáváte přednost PDA+telefon je CompactII dobrá volba. Tolik má zkušenost.

Jirka
SpeedyTuning (240)|13.3.2006 22:01
profily atd si do compacta muzes taky nahrat a samozrejme se da vse nastavit taky pro ovladani jednou rukou.... ale pohodlne jako ten qtek83...to nebude, ja mam radsi pda + tel...po vzhledova strance ale kvalita sluchatka se mi nejak nepozdava
Foxcop (61)|14.3.2006 12:27
Co se týká přepínání do režimu LETADLO a následný restart, tak to se mi už také párkrát stalo, je to nepříjemné, protože pak ti lidé nadávají, že se ti nemůžou dovolat. Bohužel jsem nepřišlel jak na to. Jinak už jsem vychytal i problémy se synchronizací kalendáře. Jediné, co se mi nepodařilo, to je nastavení pracovní doby, to je to barevné odlišení v kalendáři - den. Myslel jsem, že se to upraví synchronizací s Outlookem, ale ne.

To samovolné restartování se mi odstranilo přeinstalováním nejnovější ROM od TM a od té doby to šlape bez chybičky!!!!!
SpeedyTuning (240)|17.3.2006 11:14
muze mi nekdo poradit cim je zpusobene ze kdyz kliknu na zpravu, tak mi zacne jezdit pravej scrollbar nahoru a dolu? tak najedu na dnes a porad se tam obejvuje a jezdio nahoru a dolu, nepomuze nic jineho nez reset

a druhy dotaz, jednou se mi stalo ze mi blby plocha, sama se otocila o 9% a byla jakoby zasekla takze kdyz jsem otevrel nabidku start tak v urcite jeji casti se mi ta nabidka ukazovala porad, jakoby v tom urcitem msite zanechala stopu.
SpeedyTuning (240)|18.3.2006 11:51
mozna to bylo tim ze jsem nenechal nainstalovat po hardresetu ani jeden cab.

KAzdopadne nevi nekdo jak decustomizovat ze vsech tech polozek menu Tmobila?
SpeedyTuning (240)|19.3.2006 03:08
nikdo nevi jak decustomizovat?
duffioso (537)|19.3.2006 09:12
no tak nejlepsi je samozrejme neinstalovat ext_ROM po HR,ten problem s otocenim displaye na sto procent nema nic spolecneho s caby,jez jsou v ext_ROMce,tam je jen customizace a nastaveni!Urcite by problemy mela resit nova ROM,samozrejme pokud je!
SpeedyTuning (240)|19.3.2006 09:52
a kde se da stahnout nova necustomizovana rom pokud je, nebo jak to mam zjistit ze mam nej
duffioso (537)|19.3.2006 09:59
Byt tebou,tak bych navstivil forum na xda.developers.com a tam urcite najdes odpovedi na sve otazky!Upozornuju,ze je to v anglictine,takze minimalne zaklady,nebo notnou davku dedukce!
SpeedyTuning (240)|19.3.2006 10:47
tam jsem vubec nenasel mda compact II ale pouze jednicku
Ludek Richter (67)|22.3.2006 10:00
Chtě jsme se zeptat - Je možné (třeba zásahem do registrů) dostat u MDA Compact II ikonu bluetooth na obrazovku Dnes vpravo dolů vedle ikony stavu baterky?
Surgical (2364)|22.3.2006 11:09
Stahni a nainstaluj BTIcon.cab z techto stranek ke stazeni se potrebujes zaregistrovat (zadara).
Pri instalaci ti asi vyhodi hlasku, ze neni urcen pro tento OS, ale po SR to nicmene na Variu funguje zcela korektne.
Ludek Richter (67)|22.3.2006 11:54
Díky za radu.

Ten cab jsem nainstaloval, provedl SR a ikona se neobjevila. Pročítal jsem diskuzi k tomu souboru na XDA-Developers (ten odkaz, který jsi sem dal) a podle všeho je to pro WM2003.:?

Není nějaký postup v registrech, jak tu ikonu do system tray dostat?
Ludek Richter (67)|23.3.2006 09:21
Tak teď jsem z toho uplně tumpachovej... V system tray se neobjevila ikona Bluetooth, ale je tam ikona telefonu a otevřenáho visacího zámku, na kterou když kliknu, tak se přeškrtne a ten zámek se zavře. Zkoušel jsem, co by to asi mohlo dělat a na nic jsem nepřišel... Nevíte někdo, co ta ikona znamená?
Foxcop (61)|28.3.2006 18:33
Marně pátrám a nikde, ani v manuálu nemohu najít vysvětlení, k čemu slouží v MDAc II nastavení časového limitu Dnes. Je to úplně dole na kartě Položky. Při zaškrtnutí volby a nastavení 1h se mi to nijak neprojevuje.
Ludek Richter (67)|30.3.2006 09:46
Po tebou nastaveném limitu se vrátí ze spuštěné aplikace do obrazovky Dnes.
rulik (1)|6.4.2006 21:10
odstranil jsem si panel pro snadne spusteni a nevim jak ho dostat zpet. diky
Aleš Matýsek (11)|12.4.2006 18:59
Je příslušenství prodávané k první verzi MDA Compact kompatibilní s MDA Compact II ? Mám hlavně na mysli baterii a USB kolébku.
Foxcop (61)|14.4.2006 13:42
Rozdíl mezi MDAc a MDAc II je podle mě jenom v softu. Takže příslušenství by mělo být na obě mašinky stejné, ale nevím, jaký je u MDAc konektor, ale u MDACII je mini USB!!!!!
Foxcop (61)|24.4.2006 23:48
Jaký používáte držák do auta na MDAc II, popř. jaké uchycení držáku. Pište tipy, zkušenosti.
Foxcop (61)|10.3.2007 12:55
Používá někdo na MDAcII navigaci? Jakou(modul, mapy apod.) a jak to šlape?
Ludek Richter (67)|10.3.2007 18:50
Používám držák Dicota, má skvěle stavitelný kloub, na skle drží perfektně. A k navigaci používám modul TomTom a aplikaci TomTom 6.
Foxcop (61)|12.3.2007 09:59
Nastal mi problém a nevím co s tím. Pokud se chci na MDA CII připojit na net přes PC(propojení přes USB) tak se mi to odmítá připojit a píše"Hledanou stránku nelze najít v důsledku neznámé chyby 0x80072f78". Podotýkám, že přes GPRS se na net připojím normálně bez problémů. Poradí někdo, co s tím?
ElSoft (1244)|12.3.2007 10:30
pokud jsi preinstalovaval ActiveSync, tak se vrat k predesle verzi, jestli ne, tak zkus pohledat, uz se to tu resilo X-krat ;)
Foxcop (61)|12.3.2007 11:01
Nainstaloval jsem nově ASv4.5, tak to zkusím dát zpět na ASv4.2 a uvidíme.

Edit: Už to maká - řešení je zde https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=18775
DjDenny (4)|25.3.2007 15:04
Prosím Vás , jsem úplný nováček a moc tomu ještě nerozumím.. tak bych se chtěl zeptat : [QUOTE="Surgical"]Stahni a nainstaluj BTIcon.cab z techto stranek ke stazeni se potrebujes zaregistrovat (zadara).
Pri instalaci ti asi vyhodi hlasku, ze neni urcen pro tento OS, ale po SR to nicmene na Variu funguje zcela korektne. [/QUOTE]
tady píšete o ňákým SR , chtěl bych se zeptat co to je . Protože když si instaluji souborys příponou .exe tak to taky ukazuje že to není pro tento systém , tak bych to chctěl rozchodit
. Poradíte někdo ?
Surgical (2364)|25.3.2007 19:01
SR = Soft Reset :)

A ted hadej, co znamena hrknout cihlu...(mala napoveda HRknout)
Foxcop (61)|25.3.2007 20:25
Pokud to je softík na WM 2003, tak ti to asi nebude na WM5(což máš ty na Compactu II) chodit. Soft reset je "vražení" stylusu do takové té malé dírky na spodní hraně MDAčka a tím dojde k restartu MDAčka.Co se týká BTIcon.cab, ten na Compactu II funguje po Soft resetu dobře(mám to vyzkoušený).
DjDenny (4)|26.3.2007 13:52
Tak díky Vám za rady. Ty aplikace jsou na WM5,tak teda nevím proč nejedou. - Tím SR asi smažu kontakty a všechny věci co tam jsou že ? A myslíte že když udělám ten SR tak že se to rozjede ?