Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Upgrade na Windows Mobile 2003 - krok za krokem + benchmarky PŘED a PO

Pavel Koza (4761)|19.8.2003 11:02
Dnes asi potěším všechny, kteří mají starší zařízení, nové z nějakého důvodu nechtějí nebo si jej nemohou dovolit, rádi by využívali všech výhod WM2003, ale nejsou si jisti, jestli se jim ne úplně laciný upgrade vyplatí. Tedy - nějaké konkrétní ANO či NE nečekejte, odpověď záleží především na konkrétním případu, ale níže uvedený přehled by vám měl v rozhodování výrazně pomoci. Přečtěte si celý článek

Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
Frankie_ce4you (103)|20.8.2003 12:11
Tak teď už jen pro nás, "nešiky", kde nám provedou upgrade a kolik to bude stát? :sarcastic:
Mám Ipaq 3970
Pavel Koza (4761)|20.8.2003 12:26
[QUOTE="Frankie"]Tak teď už jen pro nás, "nešiky", kde nám provedou upgrade a kolik to bude stát? :sarcastic: [/QUOTE]

Jak to bude u HP se doctete tady, upgrade vam poslou postou, a pokud umite cist, rozumite alespon trochu anglicky a budete se drzet pokynu, tak na tom upgrade nemuzete nic zkazit.
Frankie_ce4you (103)|22.8.2003 08:46
A kdypak bych se mohl zastavit, tj. kdy bude PocketPC 2003 k dispozici? A ještě jeden dotázek - a co čeština?:?:
hybo (3107)|22.8.2003 08:50
Cestina je v konecnem testovani a kdy se muzete zastavit bude zalezet na tom, kdy se zacnou dodavat v CR updaty a o tom dame patricne vedet. Pak Vas radi uvidime :-)
carbik_ce4you (132)|15.10.2003 21:11
Chtěl bych se podělit se svým upgradem na WM2003 na iPAQu 3970.
Vůbec se to nepovedlo, ba to ani nezačalo ugradovat. CD s ugradem jsem zakoupil tam, kde dříve iPAQ. Takže tady chyba není. Zde jsou obrazovky chybových hlášení u iPAQu:



A tady postup při instalaci, je jiný než ve článku na který reaguji, což divné:







Při kontrole spojení vyskočí na iPAQu ony dvě hlášení a rozpojí se mi to. Nevíte kde by mohl být zakopaný pes?
carbik_ce4you (132)|15.10.2003 22:18
Aplikace FUU, která se nakopírovala do iPAQu obsahuje na prvním řádku toto:
HP iPAQ h5450 ENGLISH 2.00.21 ENG06/25/03

Což vyvolává otázku, je verze upgrade pro řadu H54XX kompatibilní s řadou H39XX? Není to právě ta chyba (na balení mám nálepku "KIT, H54XX PPC 03 OS UPGD, ENG" a rovněž "IPAQ H3970 Pocket PC2003"). Takže fakt nevím...
PavelR. (2184)|16.10.2003 07:44
... podle toho co pisete a co je mozne vycist ze screenshotu (napr. info "Restore to Pocket PC 2002 ROM version 1.11"), mate WM2003 upgrade pro iPAQ 5450 a ne pro 3970. Jednotlive WM2003 upgrady mezi sebou samozrejme kompatibilni nejsou ... Kontaktujte prodejce at vam CD vymeni ...

Uprgade pro 3970 by mel pak vypadat takto. Verze ROM 4.00.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|16.10.2003 08:29
Jo jo, prodejce (nebo distributor) to zvrzal, uz proto, ze h3970 je Compaq, a taky je to vsude uvadeno;)
maravac (35)|16.10.2003 11:19
Hmmm hmmmm, taky musím potvrdit, že můj upgrade H3970 proběhnul víceméně v pohodě (samozřejmě se správnou verzí upgrade WM2003).

Ovšem dvě věci mne dodnes zlobí a doteďka nevím, zda se stala chyba u mne, nebo to má na svědomí Compaq/Microsoft.

1. Když jsem měl PPC2002, tak po softresetu začal nabíhat systém cca do 5 vteřin. Včetně decentního cinknutí. Po upgradu na WM2003 softreset trvá 15 vteřin a navíc je to už bez zvukového znamení (zvuk oželím, ale těch 15 vteřin občas docela zabolí :)

2. Lokalizoval jsem systém Language Extenderem pro WM2003 a (dle mého mínění právě díky lokalizaci) ve složce Windows se zduplikovala složka Start Menu (složka se zástupci programů). Jen s tím rozdílem, že se jmenuje Start_Menu (s podtržítkem). To by tak nevadilo, ale mám podezření, že právě to dělá neplechu. Po instalaci nové aplikace, nebo třeba jen po umístění nového zástupce do této složky se tyto dvě nějak navzájem synchronizují. A pak když kliknu v nemu na START a Programy, vidím jen jediného zástupce, a sice Prohlížeč obrázků. Musím provést softreset a pak je vše OK. Ale je to pěkná otrava. :(

Stalo se vám to někomu taky?
PavelR. (2184)|16.10.2003 11:31
[QUOTE="Marcus"]Lokalizoval jsem systém Language Extenderem pro WM2003 a (dle mého mínění právě díky lokalizaci) ve složce Windows se zduplikovala složka Start Menu (složka se zástupci programů). Jen s tím rozdílem, že se jmenuje Start_Menu (s podtržítkem). To by tak nevadilo, ale mám podezření, že právě to dělá neplechu. Po instalaci nové aplikace, nebo třeba jen po umístění nového zástupce do této složky se tyto dvě nějak navzájem synchronizují. A pak když kliknu v nemu na START a Programy, vidím jen jediného zástupce, a sice Prohlížeč obrázků. Musím provést softreset a pak je vše OK.[/QUOTE]

... prazdne menu Start/Programy po instalaci SW (nebo odebrani/pridani zastupcu) je zpusobeno tim, ze instalator noveho programu ma definovanu cestu pro sve zastupce do slozky Windows/Start Menu (puvodni slozka PPC2002/WM2003), kam je rovnez po instalaci kopiruje. Nicmene Language Extenderu neni dovoleno s touto slozkou pracovat (napr. prelozit nazvy programu) a ten proto vytvoril dualni slozku Windows/Start_Menu (ta je lokalizovanym ekvivalentem slozky puvodni). Po kazde instalaci/zmene zastupcu provadi OS aktualizaci nekterych svych systemovych slozek a proto take dochazi k mazani ve slozce LEng Windows/Start_Menu (ta totiz neni slozkou puvodni). Zastupci nove nainstalovanych programu se zkopiruji ze slozky Windows/Start Menu (i s temi nove vytvorenymi) do Windows/Start_Menu (tj. ta, se kterou pri lokalizovanem zarizeni pracujete) az po restartu. Nejedna se tudiz o chybu, ale o mensi dan za plne lokalizovany GUI.

PavelR.
jerrrynko (12)|5.3.2007 11:39
ahojte, neviem ci to este niekto sleduje, ale aj tak sa spytatm. Je niekde miesto odkial by sa dala stiahnut WM2003 pre iPAQ H3900 ? Dakujem

Pripadne ci sa tam da nahodit WM5 ? ;)
Zdenek Malinsky (9781)|5.3.2007 12:29
Oficiálně - pouze zakoupit u HP, lze-li to ještě. A WM 5 rozhodně ani nebyly.

Neoficiálně se dá určitě také sehnat - google snad používat umíš. Musím upozornit, že to není legální (takže jde o krádež) a prosím také z tohoto důvodu toto "neoficiální" neřešit zde ve fóru. Díky
jerrrynko (12)|5.3.2007 15:17
Aha...dakujem. Nevedel som ze to bude take "horuce" kedze to jednym casom HPcko davalo zadarmo. Kazdopadne dik.