Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapa PL CZ SK HU verze 645

Džanek (194)|22.2.2006 11:09
Máme tady novou mapu viz - http://www.tomtom.com/products/section.php?ID=143&Section=272&Language=1

Mám ji odzkoušenou a opravdu ČR je opět aktuálnější. V mém okolí jsou už v této nové mapě zakresleny nájezdy, které ještě v předchozí mapě nebyly :) Dynavix je taky ještě nemá !! Navíc nám už přináší i částečné pokrytí Slovenska. A hlavně má jen 50MB !!
kopacek (466)|22.2.2006 11:20
Zajímavá informace, nicméně je uvedena pouze v sekci map pro TomTom ONE (nikoliv pro TT Navigator). Ale asi se něco děje i v sekci map pro Navigator, protože při pokusu o nákup mapy v sekci Plus Services to hodí hlášku "> Currently our site is temporarily unavailable, please return at a later time", takže zřejmě překopávají stránky.
EDITOVÁNO: Tak už jsem se na příslušnou stránku dostal, ale nic nového, pouze stará známá Map of DE, AT, CH, PL and CZ 632.
S474N (660)|22.2.2006 11:34
No pokud vim, tak ty mapy jsou shodne pro vsechny platformy. Rozhodne by mohlo byt zajimave, ze ma pouze 50 MB, misto tech 460 MB, co ma ta stavajici i s okolnimi staty, ktere clovek obvykle nepotrebuje.
kopacek (466)|22.2.2006 13:51
Mapy jsou asi opravdu shodné pro všechny platformy, ale pro platícího uživatele je problém v tom, že vás stránky TomToma "pustí" koupit mapy pouze pro:
1) verzi TT, kterou máte registrovanou (tedy např. Navigátora)
2) ID konkrétního PDA
Takže se vám nepodaří koupit přes www stránky mapu pro jinou platformu. Nebo má někdo jinou zkušenost?
neooo666 (243)|22.2.2006 14:25
Také jsem měl možnost odzkoušet a mohu potvrdit update mapy - největší přínos vidím v navigaci do úrovně čísel popisných (minimálně pro krajská města) :yes:
neooo666 (243)|22.2.2006 15:40
[QUOTE="MilanSu"]ja ze se chystam delat POI cisla popisna krajskych mest, tak abych se nesnazil zbytecne (bude to dost prace)[/QUOTE]
Co jsem měl možnost letmo odzkoušet v PL-CZ-SK-HU-Map 645 tak např. Zlín je bez popisných čísel čili tam by se to mohlo hodit, otázkou je zda se to při té nemalé pracnosti vyplatí neboť se dá při současném tempu zmapování předpokládat, že další mapový update je již obsahovat bude. Jinak tato verze je taky bez průjezdu zbytku Evropy (ono holt těch 370MB úspory někde být musí :)
S474N (660)|23.2.2006 07:48
Tak jsem zjistil, ze tam chybi Herlikovice, ale ty nebyli ani v predchozi verzi.
Džanek (194)|23.2.2006 08:10
Tak už jsem s toutu mapou najezdil přes 300 km a opravdu můžu potvrdit, že je změna rozhodně k lepšímu. Třeba během cesty se mi nestalo, že by v mapě nebyla zaznačena benzinka, kterou jsem projížděl. V předchozí mapě, jsem to ještě řešil pomocí POI, ale nyní to zatim nemám zapotřebí. Byla tam už i benzinka, která stojí od 8 listopadu 2005. Dále v našem městě je už kruhový objezd, který rovněž nebyl v mapě předchozí. Dále například u Sudoměře je nově vybudovaná silnic s obchvatem, která je již v mapě zakreslena.
Dále se pak změnila barva dálnice z červené na zelenou, ale to je už drobnost.

Co je ale důležité, tak se rozšiřují města s pokrytím do úrovně čísla popisného. Už je obsahují všechna krajská města. Ve verzi 632 ještě nemělo toto pokrytí Brno a teď už tam jsou :)
neooo666 (243)|23.2.2006 09:22
Jinak docela zajímavě je řešený dálniční úsek u Vyškova (tam kde původně D1 končila a napojovala se na rychlostní komunikaci E462, v současnosti je tam klasicky mimoúrovňově napojený sjezd na Olomouc a D1 pokračuje směr Kroměříž), to teď podle nové verze budu muset asi zůstat stát v levém rychlém pruhu, dát přednost protijedoucím po D1 z Kroměříže, pak přeskočit svodidla a střední dělící pruh a v klidu dál pokračovat po E462 na Olomouc :D
MilanSu (823)|23.2.2006 12:01
Tak jsem koukal na verzi 645 a skutecne c.p.jsou uz i v ostatnich mestech, konecne. Takze mi TT usetril praci, jeste se podivam, ke kterym mestum mam ja a ktera jsou v TT a uvidim. Zatim stejne nestiham casove

EDIT : Ovsem proc je v nazvu to SK, kdyz SK je tam dle meho nazoru horsi nez v Eastern europe
beecher (9270)|23.2.2006 12:43
Jen tak poznamka bokem... Nejsou to spise cisla orientacni? ;)
Peta_ce4you (314)|23.2.2006 13:50
Jak je na tom slovensko??
S474N (660)|23.2.2006 13:56
Peta: no je tam :D
neooo666 (243)|23.2.2006 14:13
[QUOTE="Peta"]Jak je na tom slovensko??[/QUOTE]
Oficiálně nicmoc, SK 16%
BLAVA a větší města do úrovně uliční sítě a jinak jsou tam silnice II třídy
MilanSu (823)|23.2.2006 15:03
[QUOTE="beecher"]Jen tak poznamka bokem... Nejsou to spise cisla orientacni? ;)[/QUOTE]
No ja az tak zase neznam rozdil mezi cisly popisnymi a cisly orientacnimi, hlavne ze vim kam jet.
scenic (225)|23.2.2006 15:38
[QUOTE="Peta"]Jak je na tom slovensko??[/QUOTE]

BA, PN, BB a KE s ulicnou detailnostou ale inak len cesty 1 a 2 tr a samozrejme dialnice... A uz je k mani...

Predchozi nic nerikajici prispevek byl smazan. beecher
boban1108 (72)|23.2.2006 16:53
Jo, je to bohužel tak. Už pouze pohled ve velkém měřítku, kdy je vidět všechny 4 země ukazuje, že u CZ, PL a HU je vykresleno mnohem více detailů a podrobností. Zatímco u SK je to více méně bílé nic. Nevím proč, ale SK je stále dost opomíjeno.
beecher (9270)|23.2.2006 17:44
[QUOTE="MilanSu"]No ja az tak zase neznam rozdil mezi cisly popisnymi a cisly orientacnimi, hlavne ze vim kam jet.[/QUOTE]Cisla popisna - unikatni cislo domu/vchodu v obci/meste/mestke casti, vetsinou maji minimalne 3 cislice (pokud se tedy nejedna o visku s peti baraky)
Cisla orientacni - unikatni cisla v dane ulici, na jedne strane jsou licha a na druhe suda cisla, maji zjednodusit orientaci v dane ulici, maji vetsinou maximalne 2 cislice

Mne teda TT naviguje pomoci orientacnich cisel. Bydlim v Praze na Zelenohorska 483 (c.p.)/14 (c.o.), a bohuzel TT nezna Dum c.: 483. Tak proto se ujistuji, ze si rozumime... ;)
Vikosound (46)|23.2.2006 21:42
Tak dobrý, mapu mam, fakt super jsou ty popisný čísla velkejch měst,ale co se týče mapovýho pdkladu,tak alespoň v mojí lokalitě,kde často jezdim,tak ty cca 15 měsíců nový cesty chybí furt:-(Holt příště
MilanSu (823)|23.2.2006 21:46
To Beecher : Diky za objasneni, nechtelo se mi vyhledavat rozdil mezi c.p. a c.o.
Co se tyce c.o. ostatnich mest, v databazi UIR-ADR, kterou je mozno ziskat zdarma, jsou udajne c.o. vsech krajskych mest, ale nekontroloval jsem to. Akorat je to nutno predelat do nejakeho formatu, aby to bylo pouzitelne pro nase POI, no a k tomu jsem se jeste nedostal.
Vít_ce4you (156)|24.2.2006 00:17
Dnes jsem zkousel tu 50 MB mapu CR a v Olomouci jsou tam poprve cisla popisna. Prerov ale uz treba nee:D
MilanSu (823)|24.2.2006 00:44
[QUOTE="Ivanm"]A kolik tak asi tech zaznamu bude? Urcite vic, nez v mesta cr a to se kvuli rychlosti skoro nedalo pouzivat. ted to bude mesta * iks ?[/QUOTE]
No nedalo se to pouzivat, pokud jsi si to nechal zobrazovat. Pokud jsi jenom vyhledal mesto a pak vypnul zobrazeni nebyl zadny problem. A tak jsem si predstavoval i c.o., najdu co hledam a nepotrebuji je mit zobrazene na mape. Navic by byla moznost to dat pod nejakou kategorii do vlastniho POI, kterou treba nevyuzivam a pak je to uplne bez problemu.
Samozrejme tak jak je to nyni v mape 645 je daleko efektnejsi a myslim si, ze vysly ze stejneho zdroje (UIR-ADR), takze to asi nebudu zbytecne delat, jeste uvidim.
ms_ce4you (364)|24.2.2006 06:44
ja jen porad nechapu, k cemu se pachtit s C.O., kdyz se na adresach absolutne neuvadeji...
beecher (9270)|24.2.2006 07:12
Skutecne? Zkuste se nahodneho Prazaka bydliciho v Praze (ne nejakeho zahoraka z vesnice) zeptat, jestli vi c.p. sveho domu. Nevi. Vi c.o.
Ja treba nevim, jake je c.p. baraku, kde pracuji ani toho kde bydlim. U toho, kde pracuji, nikde totiz ani neni napsano na zdi. Je tam akorat velkym pismem napsano Vaclavske nam. 11. Tot vse.

Jak jsem jiz psal na vesnicich a velmi malych mestech se c.o. nepouzivaji (ony jsou na to nejaky limity a regule), protoze to je zbytecne, ale jinak? Baraky vznikaji v ulici nahodne s nahodnymi c.p., ale ne s nahodnym c.o., tyto jsou striktne organizovana. Takze kdyz mam jet na c.o. 56 a jsem u 28, tak vim, ze jeste 14 vchodu/baraku po stejny strane a jsem u c.o. 58. Jafny? ;)
ms_ce4you (364)|24.2.2006 07:32
Skutečně ? Já myslel, že Záhoráci jsou na pomezí Moravy a Slovenska.

Nicméně, ať jedu kamkoliv do firmy, a nejen tady po Praze, tak mám v 99% adresu, kde je ČP a ne ČO.

Jo, a kdyz postavi novej barak na zacatek ulice, tak co potom ? Drive treba v uzemnim planu parcela nebyla, pak ano. To pak vsechny cedule posunou ? .-)))
Docent (1234)|24.2.2006 12:19
V Praze se u firem obvykle udávají čísla obě, udávat jen číslo popisné je blbost. Jak budeš hledat číslo popisné třeba na Vinohradské nebo Jeremiášově? V Prdelákově, kde momentálně bydlím, ti č.p. stačí, protože baráků je v ulici celkem 12...
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|24.2.2006 13:13
Tak v nové verzi "PL_CZ_SK_HU_Map v645" jsou už všechny nově postavené kruhové objezdy o kterých vím v okolí mého bydliště.

Jen tam chybí jeden, ale ten je z letošního roku ( v Ústí nad Labem na Masaryčce ). :D
ms_ce4you (364)|24.2.2006 13:26
Nojo, ale kdyz jsou tam takove seky, jako na ty dalnici... nechapu, jak je mozne, ze to v dalsi verzi tak zkonili.
S474N (660)|24.2.2006 13:28
ms: seky? Mnozne cislo? Takze jake dalsi jsou tam, bud laskave adresny, dekujeme vsichni...
S474N (660)|24.2.2006 14:26
ms: naopak, ja jsem naprosto klidny. To ty tady vyskakujes, jak je to plne chyb. Ja tu v diskuzi vidim vyhradne jednu. Na druhou stranu tu vidim reakce, ktere si to pochvaluji. Proto me udivilo to, zes ty vyskocil jako certik z krabice ty a ptam se na konkretni chyby, abych je take poznal.
ivanmart07 (88)|24.2.2006 15:11
No v mape SR v Bratislave chyby su. Jedna sa hlavne o cestu okolo autoskoly 1 pri Exnarovej ulici. Je tam uplne ina cesta, ale jedina mapa ktora ju ma korektne je I-GO. Dokonca ani internetove mapy ( zoznam, supernavigator a pod ) ju nemaju korektne. A este Ulica planet, tiez v Ruzinove je tam blbo. A zopar prepojeni ciest je v reale neprechodnych, alebo naopak cesta je prerusena a teda neprejazdna a pritom sa po nej da v pohode prejs autom. Este odskusam pobehat okolie a napisem co nove.
S474N (660)|24.2.2006 15:34
ivanmart07: bavime se o porovnani 632 a tam SK vubec nebylo.
ivanmart07 (88)|24.2.2006 15:48
to S474N: To ale neznamena, ze sem nenapisem svoje postrehy. Diskusia je na temu "nova mapa pro TT " a nie tomtom mapa 645 vs 632. A myslim si, ze poznatok, ze aj v mape SR su chyby je k tejto teme.
S474N (660)|24.2.2006 15:53
ivanmart07: ale jo, jenom houst. Ale pokud to maji spatne i inetove mapy, tak asi bude zjevne problem nekde jinde. Nicmene si myslim, ze lepsi nejake slovensko, nez zadne.
drowner (43)|24.2.2006 19:21
[QUOTE="ivanmart07"]to S474N: To ale neznamena, ze sem nenapisem svoje postrehy. Diskusia je na temu "nova mapa pro TT " a nie tomtom mapa 645 vs 632. A myslim si, ze poznatok, ze aj v mape SR su chyby je k tejto teme. [/QUOTE] V tom pripade navrhuju tenhle klub zamknout a vytvorit zvlast CZ a SK klub, protoze evidentne nekteri tady nechapou, ze vetsina bude porovnavat CZ mapu :sarcastic:
Crusader_ce4you (624)|24.2.2006 19:41
Nechápu, proč by se to mělo nějak dělit. Pokud tato nová mapa již obsahuje v nějakém měřítku Slovensko, tak je dobré vědět, na kolik se liší od skutečnosti. Nikdy nevíte, kdy kdo z vás pojede na Slovensko. Kromě toho nadpis tématu opravdu nezní "porovnání s předchozí verzí".
S474N (660)|25.2.2006 10:05
drowner: SK se tezko muze porovnavat s nejakou "starsi", kdyz zadna nebyla.
ms_ce4you (364)|25.2.2006 10:30
Jak to ze ne ? Da se porovnat alespon s EE.
GiZMoSK_ce4you (13)|25.2.2006 10:35
[QUOTE="ms"]Jak to ze ne ? Da se porovnat alespon s EE.[/QUOTE]
presne, si ma predbehol
inac v prahe je tam stale rovnaka chyba kde povoluje odbocit dolava z Freyovej na Sokolovsku.
drowner (43)|25.2.2006 11:02
[QUOTE="Crusader"]Nechápu, proč by se to mělo nějak dělit. Pokud tato nová mapa již obsahuje v nějakém měřítku Slovensko, tak je dobré vědět, na kolik se liší od skutečnosti. Nikdy nevíte, kdy kdo z vás pojede na Slovensko. Kromě toho nadpis tématu opravdu nezní "porovnání s předchozí verzí".[/QUOTE]No kdyby mel brat nadpis kazdej do slova, tak tu za chvilku budeme porovnavat nemecko, rakousko atd... Ale delejte si co chcete :D
ninja_ce4you (102)|25.2.2006 12:42
Velkou vyhodu nove mapy vidim v daleko vetsi odezve programu (Acer n10) a zlepseni defaultnich POI.

Hledani adresy je ted opravdu mnohem rychlejsi. Vlastnich zmen v mape jsme zatim moc nezaznamenal, asi bude zalezezet misto od mista. POI ale pribylo hodne, uz a smysl je mit zapnuta.
Ganja_ce4you (324)|25.2.2006 14:05
u nas (Decin) pribyli asi 3 kruhaky...ted jsou tam vsechny ve meste (asi 7) , proste nadhera.... a to nemluvim o tom,ze kdyz vyjedu do nejake vesnicky (500 obyvatel) za Decin jsou tam veskery ulicky..coz me hlava uz nebere vubec...jednoznacne velky krok kupredu..

TT nemel konkurenci a vydanim 50MB mapy to potvrdil
Ivanm_ce4you (466)|25.2.2006 14:19
porad tam ale neni uz dost stary kruhac na P9 Cerny Most u Globusu. O tom dole u IKEY ani nemluvit - ten je dost cerstvy/.

EDIT: chybi tu ;) , aby byla patrna lehka ironie.
MilanSu (823)|25.2.2006 19:07
CHLAPI, UZ TO TU PADLO NEKOLIKRAT
"NIKDY TAM NEBUDE VSECHNO A VSECHNO SPRAVNE" mapy delaji jenom lide stroje ...., tady asi porad dokola se bavit o tom, ten usek tam neni, ten je blbe ...., je treba to davat na vedomi vyrobcum map (nekde tu byl asi odkaz), tady si myslim, ze placeme nad nespravnym hrobem.
Nebo si myslite ze az pojedu do prahy, ze si budu pamatovat "Aha u Ikey neni kruhak"
MNE ZAJIMA VZDY SE DOSTAT DO CILE, MNOHDY MNE NEZAJIMA ANI JAK A KUDY
shooter_ce4you (1)|25.2.2006 20:04
Nevíte někdo, kde by se dal tato nová mapa sehnat? (levně koupit?:)) )
pepa_ce4you (105)|25.2.2006 20:20
[QUOTE="shooter"]Nevíte někdo, kde by se dal tato nová mapa sehnat? (levně koupit?:)) )[/QUOTE]
Kupte si TOMTOM one třeba na sunnysoftu
drowner (43)|25.2.2006 21:47
jak je to v te nove mape s jeste nezprovoznenym usekem dalnice od Podebrad? Dost mi vadi, ze mi ji tt bere jako dodelanou a pocita ji pri vypoctu trasy.
Docent (1234)|26.2.2006 11:26
Na hloupou otázku hloupá odpověď, ne? Pokud má někdo přístup na internet, tak by se snad mohl snažit a najít si tu odpověď sám, že. Nebo myslíte, že mu sem dá rovnou někdo odkaz? Pro ty, co neumějí hledat, pak ještě existuje Annonce, tam se Tomtom nabízí dost často "levně".
drowner (43)|26.2.2006 14:54
tak ji mam a zmeny zatim z kresla sveho obyvaku nevidim :) naopak, chyby (posilal jsem jim je i mailem) tam jsou porad.V teplicich ulice rigrova u plusu stale neni oznacena jako jednosmerna, satelitni mestecko mezi zvoli a cerniky tam take stale nini (uz par let tam stoji), zmatena navigace v obci Borřislav, kdy vas to svede z hlavni silnice na vedlejsi s tim, ze se musite vratit zase na hlavni take zustava... a vlastne vsechny chyby ktere jsem si pamatoval a ted je kontroloval se opakujou....
tortoise (546)|26.2.2006 16:19
[QUOTE="drowner"]naopak, chyby (posilal jsem jim je i mailem) tam jsou porad.[/QUOTE]
Taky jsem kontroloval asi osm chybných míst, přes která občas jezdím, a všechna jsou stále chybná.