Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Bude se v ČR oficialně prodávat Qtec 9000? aneb kde se dá sehnat

spiderxxl_ce4you (84)|22.2.2006 10:23
Kdo bude v ČR prodávat officiálně Qtec 9000?Vodafone,Eurotel,T-mobile ?

Doslechl jsem se že Eurotel chysta uvést qtec 9000 v black verzi již během krátke doby.Právě probíhají testy.Ceny nejsou zatim známy.

Jsou to řeči do větru ,nebo se můžeme těšit?

Jako výhodu officiálního prodeje v ČR bych viděl :
-čestina
-servis(záruční)
-klavesnice s českými znaky



null (0)|22.2.2006 10:38
No to by bylo dobre ale T-Mobile urcite nebude Qtec 9000(MDA Pro ) prodavat :-( z duvodu absence EDGE a Videohovory zatim nenabizi a v dohledne dobe take nebudou coz u Eurotelu je situace jina tam videohovory uz jsou :D takze pro ne Qtec 9000 ma nabizet tak snad jo ale jak je to u Vodap..... tot otazka jsem zvedav pokud bude nakonec Eurotel prodavat Qtec 9000 tak na jeho cenu ! snad nebude astronomicka :oops:
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 10:51
Pul roku "pote"? Proc by to Eurotel delal, a hlavne proc az ted, s takovym spozdenim?..
beecher (9270)|22.2.2006 10:54
Pretorian: A co ti brani vzit sve cislo od T-M a prejit k ET? ;)
spiderxxl_ce4you (84)|22.2.2006 11:08
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Pul roku "pote"? Proc by to Eurotel delal, a hlavne proc az ted, s takovym spozdenim?..[/QUOTE]

Trochu spoždění maji,ale důležite je že to prodávat budou.
Taky jsem si říkal proč už neprodavají Dataphone III...
Myslím si že to bude dalši pokračovatel..
null (0)|22.2.2006 11:12
[QUOTE="beecher"]Pretorian: A co ti brani vzit sve cislo od T-M a prejit k ET? ;)[/QUOTE]
No nebrani mi nic ,ale premluvi by me musela cena dotovane 4....
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 11:44
No, a odkud ty informace pochazeji?.. Jinak, staci se zeptat nekoho v sunysoftu zda vyvynuli pro ET lokalizaci a nebo v GSMobilu zda uz zavazeji nahradni dily na MDA Pro a realita je venku.. ;)
Osobne tomu ale vubec neverim..
JanAltman (162)|22.2.2006 12:03
Radsi si pockam na nastupce, preci jen HTC Pro je na trhu uz moc dlouho. A vadi mi na nem spatne vyuziti plochy pro display - sirokouhle rozliseni 480x800 bude lepsi a lepe vyplni plochu (podpora az ve WM5.3 ACU3), CPU uz take zaslouzi inovaci (nekde mezi 624MHz a 1GHz), pockam si na TV a DVI vystup, integrovanou GPS a lepsi graficky akcelerator od ATI. Take (konecne!) standardni montaz dvojite SDIO mechaniky prijde vhod. O 3Mpx s autofocusem az tak nestojim, ale snesu ho. Skoda, ze nebude opticky zoom :((
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 12:12
Sice je Universal v prodeji uz pul roku, ale zadny vyrobce jej stale jeste neprekonal.. A cekani na "bajneho jednorozce"?.. ;) Hm, preji prijemnou, dlouhotrvajici a nicim nerusenou zabavu s pidi QVGA displejem.
beecher (9270)|22.2.2006 12:15
Ted jeste tu o Snehurce... ;) :D
JecminekMaselnik (464)|22.2.2006 12:21
Milosi, proc ten despekt? Mate svoje duvody, proc jste sel do devitistovky a jiste dobre, nekdo jiny zase srovnatelne dobre duvody, proc si vybrat neco s "pididisplejem". VGA je bez debat parada, 30dkg zase bez debat neni idealni pro telefon. Objevit se pristroj, stejne vybaveny jako qtek 9000 (ozelim fotak), klidne bez qwerty klavesnice (jsem historicky "zavisly" na stylusu) a vejde se s vahou do 160g, okamzite do nej jdu bez ohledu na cenu
null (0)|22.2.2006 12:24
[QUOTE="JanAltman"]Radsi si pockam na nastupce, preci jen HTC Pro je na trhu uz moc dlouho. A vadi mi na nem spatne vyuziti plochy pro display - sirokouhle rozliseni 480x800 bude lepsi a lepe vyplni plochu (podpora az ve WM5.3 ACU3), CPU uz take zaslouzi inovaci (nekde mezi 624MHz a 1GHz), pockam si na TV a DVI vystup, integrovanou GPS a lepsi graficky akcelerator od ATI. Take (konecne!) standardni montaz dvojite SDIO mechaniky prijde vhod. O 3Mpx s autofocusem az tak nestojim, ale snesu ho. Skoda, ze nebude opticky zoom :(( [/QUOTE]To uz tu bylo ne co by mohlo MDA mit je sice fakt ze dnesni technologie to umoznuje a kdby vyrobce chtel tak by tam natlacil i daleko vice ale realita je bohuzel jina ........:D :D :D
JanAltman (162)|22.2.2006 12:40
Jasne ze to byla scifi.
Ja bych tedy rozhodne ozelel klavesnici a asi i fotak. Proste bych chtel PhoneEdition s VGA, s vykonnym CPU (min tech 624MHz) a vykonnym akceleratorem, integrovanou GPS, WiFi, EDGE, BT a 3G.
A urcite bych take chtel USB Host a ty zminovane VGA a TV vystupy - byt treba jen pomoci kolibky (spise jiz tedy replikatoru ci docku). Sakra kdyz neco na ten zpusob mohlo byt i u stareho MDA2 (BackPack), proc by to neslo u noveho stroje. Vzdyt TV vystup nemuze zabrat skoro zadne misto - maji ho i ty nejminiaturnejsi digitalni fotaky.

Naopak klavesnici az tak nepotrebuju (i kdyz ve Variu mi zacina prirustat k srdci). Holt bych si treba cesem koupil skladaci bluetoothovou. A moc si treba na chate pripojit nejake "MDA Dream" k televizi (pomoci toho TV-Out) a v pohodli kresla ho ovladat BT klavesnici, by proste bylo prima.

Prima by treba bylo zarizeni vznikle zkrizenim Wizardu a Universalu. Proste trochu vetsi Vario (aby i RealVGA bylo citelne) a vysouvaci klavesnice. Cele by to bylo mensi, nez Universal. Vysouvaci klavesnice Varia mi prijde (pro nekoho paradoxne) pouzitelnejsi, nez velka vyklopna klavesnice Universalu. A to proto, ze PDA proste neni notebook a nepracuje se s nim na stole. PDA se proste drzi v ruce a na klavesnici se pise palcema.
null (0)|22.2.2006 12:55
no mas pravdu pekne by to bylo treba se nekdy dockame a nejen toho;)
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 12:57
[QUOTE="JanAltman"]A to proto, ze PDA proste neni notebook a nepracuje se s nim na stole. PDA se proste drzi v ruce a na klavesnici se pise palcema.[/QUOTE]No vzdyt ano, diky tomu ze tlacitka na Universalu jsou tak velka se palci na te klavesnici pise doslova bleskove! Dovolim si tvrdit ze na klavce Wizarda diky titernosti a neprehlednosti tlacitek nikdy tak rychle "palcovat" nebudete.. A jeste ke vsemu lze psat na stole v rezimu mini-laptop..
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 14:05
Tak, neodolal jsem, a dal si tu praci a pri svych cestach po Praze jsem se zastavil v Letnanech v centrale GSMobilu. A hadejte co. :) Zadnou objednavku na nakup nahradnich dilu od Eurotelu nedostali a o tom ze by se Universal mel v Cechach prodavat vubec nic nevedi.. Znovu se tedy zeptam, nez se zacnu ptat v sunnysoftu, odkud ta "zarucena zprava" o oficialnim prodeji Universalu v ET CZ pochazi? :)
beecher (9270)|22.2.2006 14:18
Pokud to ET nema zacit prodavat zitra, tak proc by objednaval nahradni dily? ;)
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 14:31
Pokud by to mel zacit prodavat treba za 2 mesice, GSMobil musi od HTC objednat nahradni dily jiz nyni, aby je v kvetnu mel zarucene naskladnene.. ;) Kdysi mi neco odeslo na MDA II, a GSMobil nemel ty dily skladem, tudiz okamzite poslal objednavku do HTC, a hadejte za jak dlouho ta zasilka vcetne ostatnich jimi objednanych soucastek dorazila? :) A soudim ze ET si neodvoli prodavat neco co by nebyl schopen nechat GSMobilem opravit v pripade potreby. Nemyslim ze by ET byl tak bohaty aby zakaznikum pri chrcicim repracku dal automaticky nove zarizeni.. :)

Edit: navstivil jsem datovou specialku Eurotelu v Praze na Narodni tride, nakecal jsem jim ze nase firma hodla koupit 10 ks Universalu svym zamestnancum zhruba do tri mesicu, a zda tedy kdyz se proslicha ze MDA budou snad casem prodavat, zda se vyplati pockat a koupit je u nich, ci si je mame radeji nakoupit hned v nejakem kamennem obchode. Zustali na mne zirat s tim ze kde jsem pry slysel ze by jej Eurotel mel prodavat, ze o tom sice uvazovali, ale to je cca 3/4 roku az 1/2 roku nazpatek, v te dobe jej i meli na testovani, ale to zrejme vsichni tuzemsti operatori.. No nic, tak jsem se s nimi dal do reci, panove mi cca 20 minut slintali na MDA, ale jinak pohoda. :) Nejaky drby jsem se od nich dozvedel, ale spise o zdrzeni uvedeni Hermione a jinych konkurencnich cihlach, ale o MDA nic.. Pry se lide chodi ptat zda se Universal nekdy objevi v nabidce Eurotelu uz dlouho, a ze se jim snazi misto toho vnutit Wizarda, ale ze to je asi tak vsechno..
spiderxxl_ce4you (84)|22.2.2006 18:00
Mam dojem ze tady vznikaji hadky a jeden vyvraci nazor druheho.Proto jsem to tady nepsal.Vite jak to dopadlo s update WM 5na HP 4700.Porad se odkladal termin a vsichni meli zarucene informace.Musime to brat s nadhledem.
Ja osobne si myslim ze Eurotel Qtec 9000 prodavat bude.

EDIT: co měla znamenat ta citace, ElSoft:evil:
EDIT2: a precti si pravidla pro diskutujici;)
JanHavlicek (635)|22.2.2006 19:58
Myslím si, že by nekecali, podle mě ho taky prodávat nebudou, i když kdyby byl třeba za 10k v dotaci, nebylo by to nejhorší :)

2 xp: co ti ještě říkali zajímavého, nějaké nové modely, co uvedou ? :)
spiderxxl_ce4you (84)|22.2.2006 20:11
[QUOTE="spiderxxl"]Mam dojem ze tady vznikaji hadky a jeden vyvraci nazor druheho.Proto jsem to tady nepsal.Vite jak to dopadlo s update WM 5na HP 4700.Porad se odkladal termin a vsichni meli zarucene informace.Musime to brat s nadhledem.
Ja osobne si myslim ze Eurotel Qtec 9000 prodavat bude.

EDIT: co měla znamenat ta citace, ElSoft:evil:
EDIT2: a precti si pravidla pro diskutujici;) [/QUOTE]
Omlouvam se,musim si na to dat pozor..
hrtak_ce4you (314)|22.2.2006 21:37
UMTS PDA bych taky cekal hodne brzy, kdyz uz ma eurotel 3G sit, tak toto bude dost velky lakadlo. Ale universal to asik nebude - prijde mi, ze velky Universal je zamereny na moc malou skupinku uzivatelu, ne kazde mu se chce tahat velkou kravu, navíc na operatora mi to prijde dost "stary" zarizeni, aby ho uvadel ted - spis bych videl nejaky Universal 2 - trochu mensi rozmery, par fkci navíc (treba edge něco jako mda2-3), pripadne Hermione, cijak se jmenuje ten Wizard s 3G a 300Mhz CPU.
Kazdopadne na prelomu kvetna a cervna muzu brat znovu dotovany telefon... wizard není uplne to nej, takze rad vymenim :o)
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 22:35
Hermione nema nic spolecneho s HTC, to je Sonny Erik, P990.. ;) Jinak, Universal je velka krava jen pro cloveka jez chce telefon s funkci PDA, takze pouze polovicate zarizeni. Ten kdo si potrpi na opravdu nadupane zarizeni s maximem funkci, chce to opravdu pouzivat na pohodlnou praci a ne jen na zabavu, ten se s vahou i rozmery Universala velice rychle smiri. Mam pocit, ze vetsina lidi nikdy nepochopila koncept Universala, uchazi jim proc toto zarizeni vzniklo a co vsechno svemu majiteli nabizi, a to predevsim je-li pouzivano v sitich UMTS.. A dalsi velka cast lidi zcela pruhledne uplatnuje "bajku o kyselych hroznech".. ;) No nic, kdo ho ma a delsi dobu jej pouziva dobre vi o cem mluvim a to zarizeni zboznuje.. Zcela opravnene. ;)
hrtak_ce4you (314)|22.2.2006 22:53
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Hermione nema nic spolecneho s HTC, to je Sonny Erik, P990.. ;) [/QUOTE]
aha je to Hermes promin

[QUOTE]Mam pocit, ze vetsina lidi nikdy nepochopila koncept Universala[/QUOTE]
ja myslim ze jsem ho pochopil stejne jako vetsina PPC "fanatiku", kterymi je 75% uzivatelu tohoto serveru, ale stejne dobre chapu, ze clovek zvykly na standartni telefon prekousne universala jen tezko. Nevim kolik ma operator minimalni odber zarizeni, ale zrovna universal by se asik udaval tezko, pokud by si je nevzala nejaka vetsi firma.... Ono i kdyz clovek porovna p900 a wizarda, tak je to tak srovnatelny, universal uz je holt desne moc :o) (ale jinak by se mi to taky libilo, wizard mi netizi kapsu tolik jak MDA2 a uz mi to trochu zacina vadit :o)
JecminekMaselnik (464)|23.2.2006 08:13
tohle mi proste neda. Jake nepochopeni konceptu universala? Jestlize nemuzu mit zarizeni pohodlne v kapse, musim sebou mit tasku a pak uz je mi jednou, jestli mam sebou 1,5 kg notas, nebo universala. A komfort prace na notebooku je opet o necem zcela jinem nez universalovi. Vario neni polovicate zarizeni, to muze napsat zase jenom nekdo, kdo tento koncept nechape. Kdo pracuje na notebooku a jakykoli rekneme komunikator ma jako druhou vec, kterou pouziva operativne, kdyz je notebook nesikovny, nebo je ve vedlejsi mistnosti apod. uprednostni skladnost. Poznamky budu psat na variu stejne rychle jako na universalu, text budu cist taky stejne rychle (s nizsim komfortem kvuli rozliseni displeje, bez debat, to same plati pro kalendar, todo apod.). Navic ma universal UMTS (co je mi po nem na Morave jeste tak minimalne pul roku a kde za tu dobu bude konec variu:o), vetsi displej, vetsi klavesnici a jakoby mininotebook design. Vic nic a to mi za 30dkg v kapse proste nestoji. Reci o nadupanosti a zarizeni bez kompromisu jsou proste reci stejne jako ty o kyselych hroznech, kazdy ma rad svoje.
Miloš Strouhal (3997)|23.2.2006 09:15
Nevim jak ostatni, ale ja sebou zadnou tasku na MDA netaham. Nez jsem si sputil internet a zacal psat tento prispevek, vytahl jsem MDA ze zadni kapsy u kalhot.. Tak jako spousta lidi nosi srajtofli. Za pul roku co to MDA pouzivam jsem jej snad nikdy nemel v zadne prirucnim zavazadle, vzdy v predni ci zadni kapse u kalhot, pokud mam kabat, tak ve vnitrni naprsni kapse v kabate. Ano, je to trochu vetsi a tezsi cihla, ale stale je to v mezich nositelnosti..
Vario neni "polovicate" zarizeni? Co ta hromada kompromisu ke kterym se musite kazdy den uchylovat? Co ten malinky displej? Zkuste si na nem prohlednout a zeditovat nejake pracovni excely, wordy.. Pracujte s nimi treba tak hodinu, a uvidite jak moc vam ta prace bude pohodlna a prijemna.. Ja tak cinim kazdou chvili, a notebook casto ani nevytahnu z brasny, proc taky, jen ve slozitejsich pripadech kdy uz ani 640 x 480 ci funkcnost vestavenych aplikaci proste nestaci. Jinak pokud jde o rychlost psani na pidi-klavce Varia vs. velke klavce Universala, dorazte tento vikend na sraz ce4you v Radotine, a dame si tam zavody kdo napise text A4 rychleji a s mensim poctem preklepnuti, ok? Kdo prohraje plati tomu druhemu 10 piv nebo 5 panaku skotske. ;) Jeste si neodpustim, co to zpracovani a lehke vrzani plastu? Co ten procesor pres ktery se da sotva uskutecnit rozumny hovor pres Skype? Co reknete 30ti lidem jez mate v contact listu Skypu, budete je premlouvat aby presli stejne jako vy na alternativniho klienta? A co teprve otevreni nejake vetsi a slozitejsi prilohy z emailu, treba tak xx MB excel, word, power point.. Co delate kdyz na neco takoveho kliknete a cekate nez se to otevre? Jdete si varit kafe, a vytahujete notebook z brasny..? No vidite to, ja notebook ve vetsine pripadu nechavam doma ci v kanclu..
beecher (9270)|23.2.2006 10:06
Panove, klid zbranim... ;)
IMHO Vario a Universal miri do uplne jinych segmentu (Vario - komunikator, Universal - "nahrada" za notebook), proto se nemuzete shodnout.

Otazkou teto diskuze je, jestli se bude HTC Universal (at uz v jakekoliv podobe) prodavat na nasem uzemi... :yes:
JecminekMaselnik (464)|23.2.2006 10:18
no hezky tady ujizdime:o), do te sazky bych skoro sel, ale do Prahy mi to nevyjde, snad nekdy priste. A jinak plast mi nevrze, displej je maly, ale tady se muzeme lehce zasmyckovat: ja davam prednost rozmerum, Vy rozliseni, oba pohledy jsou spravne. Velke prilohy na pda neotviram, protoze k tomu nevidim duvod, s tim delam na notebooku (s prominutim na editovani wordoveho dokumentu mi prijde i vga rozliseni sranda a jeste spise na slozitejsi excelske tabulky). Na delsi texty pro mne neprichazi v uvahu nic jineho nez plnohodnotna (i velikostne klavesnice) protize pisu vsemi deseti a to, co bych i na universalu mastil ve wordu hodinu, dam na notebooku za 10 minut (a stejne skoro klavesnici nevytahuju, tak nekdy vecer na hrani k icq, ale operativne pisu stylusem a to dost rychle). Je to o efektivite prace a aktualni potrebe. Ja (na rozdil od Vas a varia) necitim potrebu shazovat universala, v zasade mi az tak moc nezalezi ani na variu, protoze to mam jen kvuli potrebe zmeny (se p910 uz jsem mel rok a ctvrt a p990 porad v nedohlednu a to je uz dlouho), ale ukoly, ktere od podobneho zarizeni ocekavam, plni a nezastiram, ze se mi celkem zalibilo. Nemam duvod se dohadovat, jenom ukazat, ze existuje i jiny nazor, stejne spravny jako Vas, protoze zkratka kazdy mame jina ocekavani a styl prace.
Miloš Strouhal (3997)|23.2.2006 10:27
Jj, s tim souhlasim, kazdy mame na zarizeni jine naroky a dle toho jej vybirame. Pokud jde o to VGA vs QVGA, nezapomente ze je to plocha ctyr vasich displeju vedle sebe a to uz je docela pouzitelne, i na ty slozitejsi excely (nemam na mysli veci jako makra..), jsem nucen s nimi pracovat a proto s nimi na MDA pracuji. Coz mi napriklad MDA Compact neumoznoval..
JecminekMaselnik (464)|23.2.2006 10:28
ale ten zavod si pamatuju a sazku taky:o)
Miloš Strouhal (3997)|23.2.2006 10:37
Napodobne, po pul roce mam i celkem natrenovano, pujdu do toho z fleku.. ;)
MaxT (36)|23.2.2006 10:47
Když čty ty vášnivé diskuse,nedá mi to abych se nepřipojil.
V prosinci jsem si koupil Vario jako náhradu za docela hrozný HP 6515 a mohu říci,že až na absenci GPS jsem jím byl nadšen.Pak jsem v těchto diskusích objevil existenci Universala a zakoupil ho počátkem ledna taktéž.Měsíc jsem ho používal a cca před 10 dny jsem si opět zapnul Vario.První dojmy byly opět fajn hlavně váha,velikost a ty dvě klávesy navíc.Bylo to tak dobrý,že jsem začal uvažovat jak se universala zbavit.Ovšem pouze do chvíle hlubšího se zamyšlení nad kvalitou displeje a jeho velikostí.Když jsem pak ještě zkusil projít některé internetové stránky s tímto displejem hodícím se spíše k mobilu byl jsem téměř znechucen a okamžitě jsem kartu vkládal zpět do Universala.
Závěr zní:není pravdou,že procesor Varia je pomalý a veškeré další nářky na něj v těchto diskusích uvedené.Můj funguje naprosto spolehlivě a zvládá vše co od něj žádám.
Faktem ale zůstává že displej je v porovnání s Universalem katastrofický a to jak kvalita tak velikost tak odezvy na dotek a to i po úpravách v registrech.Také srovnání obou klávesnic je takřka nemožné,tady Vario prohrává na všech frontách.Jediným + pro Vario v tomto srovnání je velikost a váha.Přesto chcete li zůstat spokojeni se svým Variem,neberte si do ruky ani na chvíli Universal.
beecher (9270)|23.2.2006 11:21
Panove, opakuji to znova, cilem teto diskuze neni porovnavat Wizarda a Universal, natoz se o neco sazet, na to mate SZ. :evil: beecher
DaBa (78)|23.2.2006 12:34
Ja jsem si ho objednal tady http://shop.computershop.cz/eshop/default.asp?cls=spresenttrees&strid=140 spolu s lokalizaci.
Akorat nevedeli, kdy jim dojde. Ale ja si pockam a snad i dockam :)
B@st@rRRd (297)|23.2.2006 15:43
nechci být najivka ale já ještě pořád pevně věřím v to že se tu prodávat bude. Nejvíc nadějí vkláadám do vodaphonu podle toh o co jsem slyšel.
beecher (9270)|23.2.2006 18:09
Diskuze promaza od poslednich prispevku. beecher