Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Koupit MDA z "šedého" dovozu.. ANO vs. NE??

atomion (1159)|22.2.2006 10:03
Zdravím všechny..
Chtěl bych se informovat, poradit a slyšet vaše názory na tuto věc..
Je to asi takhle.. Můj kamarád má známého co dováží nové MDA (pouze MDA) z Velké Británie.. Chystám si v létě koupit nějaké MDA zařízení a uvažuji o koupi od něj.. To co dováží je s kompletním příslušenství, možná i zabalené ale neí to s žádnou zárukou.. Prodává to u nás tak zhruba za 75% ceny co v "normálním" kamenném obchodě.. Jaké nese tato koupě rizika?? Koupili byste si to radši u autorizovaného dealera nobo takhle jak jsem to popsal?? Děkuji za upřímné odpovědi!! :yes:
null (0)|22.2.2006 10:23
no kdyby ta cena byla nizzsi tak by se to asi vyplatilo ale kdyz vezmes v potaz cenu kolem 20000 a dostanes to o 5000 levneji ale bez zaruky tak se to podle meho nevyplati je to celkem velke riziko kor novych modelu :sarcastic:
Martin Ráž Hoch (1832)|22.2.2006 11:25
Já bych to asi nerisknul - jsem na tohle zbabělec a pokud opravdu není možnost, jak uplatnit záruku (ten člověk to někde brát musí, tak jen doufat, že to opravdu doslova "nebere":) ), tak je to opravdu riziková investice.
atomion (1159)|22.2.2006 11:30
Tak teď jsem úplně n vážkách.. :D Mno stejně to budu kupovat asi až v létě takže mám doost času na přemýšlení a vážení jestli to stojí za ten risk... :yes:
2pretorian: Mno jo ale 5000,- je pro studenta závratná částka!!!
null (0)|22.2.2006 11:41
[QUOTE="atomion"]
2pretorian: Mno jo ale 5000,- je pro studenta závratná částka!!![/QUOTE]
To sice ano a 15000 v trapu v pripade ze ti mda4 umre to velka castka pro studenta neni...
ber to takto stat se muze cokoliv ,ale kazdopadne je to tvoje vec ja osobne za tu cenu bych do toho nesel(mel jsem podobnou nabidku (pred mesicem 17000kc se zarucakem ale nemecko,ale byl tam i tak jsem dotoho nesel):disgusted:
atomion (1159)|22.2.2006 13:28
Jj... já to ještě budu muset promyslet..teď stejně zatím nevím co budu kupovat...
QTek 9100 .. nemá VGA displej
MDAcompact II. .. nemá wifi ani VGA
MDA III. .. nemá WM5 ani VGA
MDA IV. .. je velké a drahé

..prostě si asi nevyberu.. :D chtěl bych dokonalost za "dobré" peníze a ta zatím není.. nebo ano?? :?:
Martin Ráž Hoch (1832)|22.2.2006 13:40
Já bych šel do té IV a velikost bych překousl (cenu by zase nepřekousla manželka - zatím:D ), ale jinak přesný souhlas s názorem nahoře - sice ušetříš 5, ale vžij se do situace, kdy máš death MDA a říkáš: "Źe já vůl jsem do toho šel:)" - možná by ale šla spočítat pravděpodobnost a pokud se nad tím dobře zamyslíš, tak i business case:D
Zdenek Malinsky (9781)|22.2.2006 13:58
Dell Axim X51v-má VGA i WM 5, když jsi šikovný a chytrý, dá se koupit u nás levněji. Navíc za cca 800 Kč si dokoupíš CompleteCare a veškeré neúmyslné poškození a vady máš tím pokryté. :yes:
Mobil resp. smartphone si k tomu můžeš koupit jaký chceš.
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 14:22
Njn, jenze kdyz to sectes vcetne ceny za nejaky slusny smartphone, jsi skoro na cene MDA Pro s normalni zarukou v mobildicku..
atomion (1159)|22.2.2006 14:32
Právě ale chtěl bych už jen jedno zařízení!! MDA.. Teď ssebou musím brát dvě zařízení a to je dost nepohodlné..
Styxer_ce4you (39)|22.2.2006 15:15
Ad zaruka : nevim jak ty,ale ja mam docela smulu na kupovany zbozi ohledne IT.
Pred par lety jsem si koupil Xbox,sel mi 2 dny a pak se ani nezapl.Pred pul rokem to byly kvalitni ramky a posledni vec co se mi "zku*vila"(prominte za silnejsi vyraz,samozrejme ze neni mozne zarucit 100% chod u vsech vyrobku,ale aspon kdyby nebylo obcas kolem te reklamace takovych problemu) byl HDD.
Takze IMHO je lepsi si pujcit od rodicu "trosku" penizku navic a par mesicu jim to splacet,nez koupit vec bez zaruky,ktera nemusi jiz od vyroby fungovat.S
ipf (2136)|22.2.2006 15:52
Tak z trochu jiné strany. Kolik uživatelů uspělo u MDA se zárukou? Stačí přehrát ROMku a jsi stejně bez záruky. Stačí si přečíst příspěvky desítek spokojených návštěvníků servisní společnosti GSMmobil.
Takže já bych záruku nepovažoval za rozhodující faktor pro rozhodování.
duffioso (537)|22.2.2006 16:00
jasne,ta zaruka je taky trosku zavadejici,ale jde o to,jestli je ten kamarad co to dovazi,aspon trosku zbehly v problematice a dokaze ty masinky aspon vyzkouset,nez je sem dotahne!
Miloš Strouhal (3997)|22.2.2006 16:19
Vsechny MDA jez projdou mobildickem testuju na volani, foceni, blesk, chrceni v repraccich, mrtve pixely a vuli v kloubu. Teprve kdyz si overim ze je ten dany kousek ok, flashnu jej na anglickou ROM. Pokud je vadny, posilaji se zpet do nemecka na reklamaci. Pokud neco odejde az casem po prodeji zarizeni a zakaznik to reklamuje v mobildicku, na strankach nemeckeho t-mobilu je volne ke stazeni originalni ROM se kterou se to posle do nemecka na reklamaci. Takze pohoda..
Losos_ce4you (1147)|22.2.2006 17:57
Kazde zarizeni ktere je normalne koupeno (kdekoliv) ma preci zaruku ..... a neni snad az tak veliky problem cihlu zabalit a odeslat postou do obchodu kde byl koupen ...... samozrejme postovne neco stoji ale rozhodne to neni takova pecka . Takze - proc ne ?? Ja zasadne kupuju z dovozu jelikoz pouzivam pouze zarizeni ktere u nas ani v Evrope neexistuji :-)) Nastesti jsem reklamaci resit nemusel , ale vim ze pripadne zabalim/odeslu/prijde nove ..... a mozna drive nez kdyz to tady dam do GSmobil :-D
beecher (9270)|22.2.2006 18:16
Myslim, ze nazoru tady padlo uz dostatecne. Atomione, je to na tobe.