Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IPAQ hx2750 + Bluetooth + nedostatek paměti

Milan Hubka (35)|22.2.2006 08:34
Prosím o radu....
Po zapnutí PDA a snaze zapnout BT mi to hlásí "BT nelze spustit pro nedostatek paměti, proveďte reset a spuste znova". Volná pamět pro programy je přitom 42MB. Provedu SR a BT v pohodě zapnu, vše funguje. Jakmile ale vypnu PDA a opět zapnu, situace se opakuje a opět musím provést SR pokud chci zapnout BT. Pokud nechám zaplé BT a vypnu PDA po zapnutí je normálně spuštěné, bez problémů. Ale nechce se mi nechávat neustále BT zaplé, zas tak často ho nepotřebuji... Na druhou stranu mě zas nebaví před každým zapnutím BT provádět SR... Dělalo mi to již jednou, nakonec po HR to dalo pokoj a teď je to zde znova... Soft který jsem mezitím instaloval(Resco Explorer, SpB Weather), jsem v domění že to udělal on odinstaloval, ale nepomohlo to... Nemáte někdo podobný problém?
PS: Hledal jsem, hledal, ale asi málo a nebo mám zas něco extra...:((
beecher (9270)|22.2.2006 10:43
A v cem je problem mit to BT stale zapnute? BT zere naproste minimum...
windmaster (307)|22.2.2006 11:43
Tak málo to zase není. Například hx47 má s polovičním podsvícením odběr 174 mA, v témž režimu se zapnutým BT (bez komunikace) 248 mA, to je nezanedbatelných 74mA.
Pokud tedy nebude příliš zatěžován procesor, tak v celodenním provozu se vypnutím BT dá ušetřit odhadem okolo jedné hodiny provozu.
Milan Hubka (35)|22.2.2006 12:05
Problém by to ani nebyl, stejně jsem vždy večer na kolíbce a nebo mám v autě nabíječku, jen mi to přijde blbé a rozčiluje mě to modré blikání:) . Nechce se mi vše instalovat znovu, mám obavu že by to zase něco udělalo, tak holt asi zůstanu u postupu, že když budu chtít BT budu muset nejprve SR:?
space_cowboy (336)|22.2.2006 12:18
[QUOTE="Milan Hubka"]..rozčiluje mě to modré blikání..[/QUOTE]
Skúste pozriet sem. ;)
beecher (9270)|22.2.2006 12:25
[QUOTE="windmaster"]Tak málo to zase není. Například hx47 má s polovičním podsvícením odběr 174 mA, v témž režimu se zapnutým BT (bez komunikace) 248 mA, to je nezanedbatelných 74mA.[/QUOTE]To jsi, windmastere, ty hodnoty zmeril jak? A 74 mA? To je nejak moc, to tam teda mate nejaky pazravy BT cip, protoze normalni spotreba je do 10 mA, pri komunikaci to ma jit max do 50 mA...
windmaster (307)|22.2.2006 12:30
Richarde, změřil jednoduše. Nainstaluj si TodayWarrior a můžeš si změřit veškeré režimy nabíjení, vybíjení, napětí a teplotu baterie atd.
beecher (9270)|22.2.2006 12:37
A ty tomu veris? :sarcastic:
windmaster (307)|22.2.2006 12:47
To už je trochu OT, ale věřím:)) , ty hodnoty docela korelují se stavem mého PDA, tedy i propočtem kapacity a výdrže. Ale proč si to nezkusíš sám:?: :!:
Maglor_ce4you (20)|4.3.2006 00:43
[QUOTE="Milan Hubka"]Prosím o radu....
Po zapnutí PDA a snaze zapnout BT mi to hlásí "BT nelze spustit pro nedostatek paměti, proveďte reset a spuste znova".[/QUOTE]Měl jsem ten samá problém nicméně pri flashnutí ROM na 1.10.09 ten problém ustal, ale jak se dívám do popisu tak novou ROM máte tak začínám mít opět obavy :-/
Maglor_ce4you (20)|8.3.2006 20:46
tak bohužel musím potvrdit že i po flashnutí ROM problém stále přetrvává :-((
Milan Hubka (35)|8.3.2006 21:15
Potvrzuji to samé, bohužel:no: . Ale nechávám teď BT zaplý pořád a je v celku klid. Akorát když něco hraju, tak ho vypnu, před vynutím PDA zase zapnu. Nějak jsem si už na to zvykl. Jen s principu by mě ale zajímalo čím to...
Maglor_ce4you (20)|12.3.2006 23:40
bohužel mně nepomáhá ani to, i když nechám BT zapnut, tak občas po najetí mi to prostě vyhodí chybovou hlášu že BT nemohl být inicializován pro nedostatek paměti a to dělá pak při každém spuštění až do resetu :--/// asi budu muset napsat chlapcům od HP (že mně to vážne se.. :-((