Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 45

Téma: UMTS v Česku: zatím není o co stát [mobilring.cz]

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

navíc je trend dělat minisd, mikrosd atp.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od beecher
    A, agent T-Mobilu...

1. Videohovory jsem daval jako priklad.
    2. Premyslet o tom, jestli ten, komu chci volat, ma 3G mobil nemusim, tohle je osetreno velmi pekne. Telefon se zepta, jestli chci prepnout na normalni hovor, jestlize neni mozne navazat videohovor...
    3. HSDPA pri prvnim spusteni ma mit rychlost 1,8Mbps.
    4. To je sice hezke, ze bude SD karta (pokud bude), ale k cemu mi to bude? Opet si s tim nezavolam...
    Agent ne, jen nemam rad, kdyz nekdo zavrhuje neco, aniz by s tim mel blizsi zkusenosti ...

btw proc tolik fixace na volani? to se pres gsm vola tak spatne?:-) a pro rejpaly, kteri museji nutne volat - skype:-)
    btw 1,8 Mb/s je jen ciste teoreticka hodnota, realna je tak kolem 700 kb/s

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ach jo, pochopte, ze ja chci mit jeden mobil, pomoci ktereho budu jak volat, posilat SMSky, tak mit i velmi rychla mobilni data. Coz UMTS TDD sit neposkytuje. Uz je to jasne?

Jinak se slavnym T-M I4G mam dostatecne zkusenosti. Mel jsem to 2 dny doma, kdyz jsem zjistil, ze jsem behem nich za FUPem Basicu (upozornuji realne prace - VPN, e-maily, browsing) a divil se, ze se mi nic takoveho u ET nedeje, tak jsem jim to s podekovanim vratil a rek si, ze sluzby T-M uz opravdu nikdy nebudu potrebovat.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tak to ja jsem na tom jinak - vyhovuje mi, kdyz mam na volani a na pripojeni k internetu rozdilna zarizeni:-) All in one reseni neni vzdy idealni ...
    3 GB za 2 dny realne prace? Tak to mame asi kazdy jinou predstavu o pojmu realna prace:-) BTW FUP je vsude, at se nam to libi nebo ne.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Co neni na UMTS telefonu idealni? Umi vsechno co potrebuji, navic kdyz datuji, hovory nejsou blokovany jak u GSM. Nemluve o komedii, ze T-M ted nema dualni (800/1900, nebo jake to jsou frekvence) UMTS TDD koncova zarizeni, to budou lidi nasrani, az si budou muset kupovat nova zarizeni...

Ano, ET ma take FUP, ale 10GB/tyden. Teda zatim jsem ho vsak na UMTS nepocitil, nejak jsem se pres tyden nedostal nad 8 GB...

No nic, UMTS TDD jako bezdratove pripojeni je sice hezke, ale tak jak ho nasazuje, praktikuje a provozuje T-M je spise k placi...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

10 GB na tyden? No tak super, to mi absolutne vyhovuje, tolik tak zhruba natahnu..

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od beecher
    .. to budou lidi nasrani, az si budou muset kupovat nova zarizeni...

No nic, UMTS TDD jako bezdratove pripojeni je sice hezke, ale tak jak ho nasazuje, praktikuje a provozuje T-M je spise k placi...
    To neni jiste, existuji ruzne promo akce apod:-)

Ja ho pouzivam a jsem s nim spokojeny, ET UMTS zatim parametru (UL, DL, latence) UMTS-TDD nedosahuje a vubec neni jasne, kdy bude ...

Nicmene je evidentn, ze kazdy ma na vec jiny nazor, a neni asi prinosne se nazvzajem dal presvedcovat:-)

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tak už vím jak je to v Vodafonem!!!

"V tuto chvíli technologii UMTS testujeme a připravujeme její implementaci za pro zákazníky dostupné ceny. UMTS spustíme během roku 2006. Podrobnosti zatím z konkurenčních důvodů nechceme blíže specifikovat."

..mno a to je zatím vše co se dozvíme..

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2004

Citace Původně odesláno od jirka.s
    Ja ho pouzivam a jsem s nim spokojeny, ET UMTS zatim parametru (UL, DL, latence) UMTS-TDD nedosahuje a vubec neni jasne, kdy bude ...
    mno rozdil je v tom, ze technologie eurotelu je opravdu mobilni - ty si svůj 4G modem postavis v Praze na stul k pocitaci, nikde jinde v CR ti nepujde ani kdyz T-M jednou sit spusti jinde v CR. V lepsim pripade budes mit PCMCIA kartu, kterou vyuzijes jen s "velkym" notebookem a esce muzes doufat, ze ti ji casem T-M vymeni za dualni, co pujde i jinde.
    Oproti tomu stejne rozsirena technologie pojede casem vsude na stejne frekvenci po cele CR a navíc se "vejde" i do normalnich telefonu a PDA. Ze by nekdy (TM) prodaval 4G SD (to spis uz CF kdyz uz) je jen obrazek z mokreho snu T-M fanatiku.
    A jinak nemuzes porovnavat 4G a UMTS... Porovnavej 4G a CDMA. A to je zas T-M nahranej CDMA je "jenom" na vetsine uzemi CR... UMTS od ET muzes u svého T-M porovnavat lede s EDGE

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od hrtak
    ... rozdil je v tom, ze technologie eurotelu je opravdu mobilni - ty si svůj 4G modem postavis v Praze na stul k pocitaci, nikde jinde v CR ti nepujde ani kdyz T-M jednou sit spusti jinde v CR. ...

A jinak nemuzes porovnavat 4G a UMTS... Porovnavej 4G a CDMA. A to je zas T-M nahranej CDMA je "jenom" na vetsine uzemi CR... UMTS od ET muzes u svého T-M porovnavat lede s EDGE
    No ty se pres UMTS-FDD taky pripojis jen v Praze a casti Brna, nikde jinde Ti to ted nepujde:-)

Proc bych nemohl porovnavat dve verze jedne technologie?:-) BTW CDMA je, co se tyce parametru popsanych drive (DL, UL, latence), o dost horsi (nehlede na problemy s modemy a dlouhou absenci PCMCIA karty) ...
    Pokud jde o UMTS FDD vs Edge, tak Edge je mozne pouzivat temer ve vsech vetsich mestech (oproti UMTS FDD)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

A nevíte někdo, kdy Eurotel vulgo O2 spustí to HSDPA? Na jejich stránkách bylo opakovaně řečeno, že začátkem roku. A máme pomalu konec února...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Vsak zacatek roku mame, ne?

BTW Ja mel dojem, ze rikali neco o polovine tohoto roku, ale cim driv tim lip... :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2002

Cituji z http://www.eurotel.cz/jnp/cz/companyInfo/pressCenter/cz-companyInfo-pressRelease-2005-pr_2005_10_18.html

Rychlost datového přenosu

Maximální rychlost datového přenosu bude v síti UMTS zpočátku dosahovat 384 kbit/s. Počátkem příštího roku ale Eurotel tuto rychlost zvýší spuštěním nejmodernější nadstavbové technologie HSDPA až na 1,8 Mbit/s. Během dalších dvou let se tato rychlost postupně zvýší až na 14,4 Mbit/s. Díky kombinaci s technologií CDMA2000 1xEV-DO, kterou v tento okamžik využívá již 56 tisíc zákazníků, Eurotel zpřístupní vysokorychlostní mobilní datovou komunikaci více než 80 procentům populace v České republice. Srovnatelnou míru pokrytí, rychlosti a mezinárodní kompatibility mobilního přenosu dat není schopen nabídnout žádný jiný mobilní operátor v České republice.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Feb 2004

Proc bych nemohl porovnavat dve verze jedne technologie?:-)
    jednoduse - obe sou to ciste datove site
    BTW CDMA je, co se tyce parametru popsanych drive (DL, UL, latence), o dost horsi (nehlede na problemy s modemy a dlouhou absenci PCMCIA karty) ...
    ano to jiste, ale taky CDMA sit je tu o rok a pul dele a nejsou na ni tak tezky FUPka jak na 4G
    Pokud jde o UMTS FDD vs Edge, tak Edge je mozne pouzivat temer ve vsech vetsich mestech (oproti UMTS FDD)
    Ano to jiste, ale kde bylo EDGE, CDMA nb i 4G par mesicu po spusteni? Uplne stejne, za rok bude mit UMTS od ET pokryti jako nyní EDGE a uz na nem bude i HDSPA - proti tomu T-M tu bude mit jen stejne rozsirenou datovou sit pouzitelnou jen s PC a mozna i s trochou stesti bude spoustet UMTS

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

OK. Vidim, ze vsichni jsou proti T-M, pouze jeden bojovnik se jich zastava a zatim je tady sam. Zaviram.

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 28-01-2007, 13:57
  2. TMC v Česku?
    Od killerGBU_ce4you v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 22-12-2005, 07:31
  3. Kolik budou stát služby 3G?
    Od Zdenek Malinsky v sekci Oznámení a tiskové zprávy
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 06-10-2005, 12:19