Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Další postřehy k problémům s verzí PPC 2002

mrmobil (35)|17.8.2003 21:53
Je to zvláštní, přečetl jsem celou zdejší "konferu", všechny články i potíže s PPC 2002, zmiňované potřeby s "upgrade" atd.
Mám trochu dojem, že pro někoho, kdo sem přijde poprvé, mohou příspěvky ve svém celku vyznívat vůči některému zařízení až příliš negativně, zkrátka málo se zde mluví o výhodách a "dokonalosti" těch našich zařízení.
Jinak, já vlastním T-Mobile MDA, odblokované, jedu na něm "oskara", koupil jsem jej za 13.900,- v měsíci červen 2003, verze ROM 3.14.02 z 27.09.2002, vysílací část T310. Zajímavé je, že se mi nepotvrdily některé zde zmiňované "nedostatky", naopak jsem objevil jiné, zde mnou "nenalezené".
Tedy za a)
- ani jednou se mi zatím nerozpadlo GSM spojení, jak zde bylo popisováno,
- ani jednou jsem se nejevil jako připojený, přičemž by se na mne nikdo nedovolal nebo "nedoSMSkoval",
- jméno u příchozí SMS se mi po instalaci "SMS Name" v pohodě objevuje
- přístroj se mi nerestartuje, ani nepadá a nevypíná, ...
- baterie vydrží v pohodě dva dny, což je "bomba"
ale hlavně za b)
1. při spojeném GPRS mi neběží najednou "internet", "e-mail" a hlavně ne "MSN", když spojím jedno, druhé se odpojí, chci-li spojit druhé, rozspojí se to původní........ nevím jestli je to tak správně, možná to souvisí s Oskarem a jeho GPRS ????,
2. mám potíže se synchronizací, některé náznaky problémů zde byly k přečtení, když syncuji s Outlookem na PC, ať vyberu kteroukoli variantu syncu, vždy se mi zdvojí některé, možná všechny položky kalendáře...
ještě jsem nepřišel na to, jak správně syncovat, ví snad někdo radu ???,
3. po "přepsání" systému ze "zálohy" se mi přenastaví časové upozornění např. z původního 1 dne nebo 1 hodiny na např. (jako nyní naposledy) na nesmyslných 160 minut.... co s tím?
4. (zatím poslední - aby to nebylo dlouhé) stejně tak při "přepisu systému ze zálohy" musím znovu nastavit e-mail účet, jinak jdou zprávy sice odesílat (přes pop3), ale nejdou odesílat (smtp).... to však nemusí být vina HW a OS, ale mohlo by to být "oskarem" nebo zvoleným "email serverem" (centrum)....
...má s tímto někdo zkušenosti????
Zatím všem ahoj, výborně to tu šlape, je to paráda, PavloviK a všem moderátorům poklona.
PavelR. (2184)|18.8.2003 09:46
[QUOTE="mrmobil"]Mám trochu dojem, že pro někoho, kdo sem přijde poprvé, mohou příspěvky ve svém celku vyznívat vůči některému zařízení až příliš negativně, zkrátka málo se zde mluví o výhodách a "dokonalosti" těch našich zařízení.[/QUOTE]

... to je samozrejme pravda nebot problemy jsou vzdy videt vice (zvlast v diskusnich forech); pravdou ale je, ze na pozitivni veci by se nemelo zapominat ...

[QUOTE]
- jméno u příchozí SMS se mi po instalaci "SMS Name" v pohodě objevuje
[/QUOTE]

... pokud pouzivate nasi freewarovou SMS name utilitku (viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=808) tak ta opravdu funguje :)

[QUOTE]
1. při spojeném GPRS mi neběží najednou "internet", "e-mail" a hlavně ne "MSN", když spojím jedno, druhé se odpojí, chci-li spojit druhé, rozspojí se to původní........ nevím jestli je to tak správně, možná to souvisí s Oskarem a jeho GPRS ????,
[/QUOTE]

... spravne to rozhodne neni a s operatorem by to rovnez nemelo souviset; spise nejaky soft. Zkuste zazalohovat PDA, provest tvrdy reset, nastavit pripojeni a vyzkouset IE, Inbox i MSN Messenger bez toho aniz byste instaloval jakykoli SW

[QUOTE]
2. mám potíže se synchronizací, některé náznaky problémů zde byly k přečtení, když syncuji s Outlookem na PC, ať vyberu kteroukoli variantu syncu, vždy se mi zdvojí některé, možná všechny položky kalendáře...
ještě jsem nepřišel na to, jak správně syncovat, ví snad někdo radu ???,
[/QUOTE]

... ohledne problemu s programem ActiveSync doporucuji precist troubleshooting guide zde: http://www.cewindows.net/faqs/t-shootactivesync.htm

[QUOTE]
4. (zatím poslední - aby to nebylo dlouhé) stejně tak při "přepisu systému ze zálohy" musím znovu nastavit e-mail účet, jinak jdou zprávy sice odesílat (přes pop3), ale nejdou odesílat (smtp).... to však nemusí být vina HW a OS, ale mohlo by to být "oskarem" nebo zvoleným "email serverem" (centrum)....
...má s tímto někdo zkušenosti????
[/QUOTE]

... opet by to s operatorem nemelo souviset. Na nekterych PPC2002 se mi po obnoveni zalohy stavalo, ze posta se misto do urceneho uctu stahovala do profilu ActiveSync; pomohlo jen nove nastaveni uctu. Samozrejme pokud chcete pouzivat smtp jineho ISP nez je ten Vas (v tomto pripade Cesky Mobil) musi jeho smtp byt open relay. Nejsem si jist zda smtp.centrum.cz mezi ne patri.

PavelR.
mrmobil (35)|19.8.2003 08:40
[QUOTE]
1. při spojeném GPRS mi neběží najednou "internet", "e-mail" a hlavně ne "MSN", když spojím jedno, druhé se odpojí, chci-li spojit druhé, rozspojí se to původní........ nevím jestli je to tak správně, možná to souvisí s Oskarem a jeho GPRS ????,
[/QUOTE]

... spravne to rozhodne neni a s operatorem by to rovnez nemelo souviset; spise nejaky soft. Zkuste zazalohovat PDA, provest tvrdy reset, nastavit pripojeni a vyzkouset IE, Inbox i MSN Messenger bez toho aniz byste instaloval jakykoli SW

K tomuto problému, znovu jsem to vyzkoušel a asi se musím omluvit, že "působím chaos", ale zjistil jsem, že to co mi rozhazuje spojení GPRS je příchozí telefonický hovor a to jsem někde četl, že snad souvisí s typem protokolu GPRS, který zvládá MDA...??? Jinak E-mail, IE a MSN skutečně dohromady na GPRS běží...

[QUOTE]
2. mám potíže se synchronizací, některé náznaky problémů zde byly k přečtení, když syncuji s Outlookem na PC, ať vyberu kteroukoli variantu syncu, vždy se mi zdvojí některé, možná všechny položky kalendáře...
ještě jsem nepřišel na to, jak správně syncovat, ví snad někdo radu ???,
[/QUOTE]

... ohledne problemu s programem ActiveSync doporucuji precist troubleshooting guide zde: http://www.cewindows.net/faqs/t-shootactivesync.htm

.... za toto díky, určitě přečtu..


[QUOTE]
4. (zatím poslední - aby to nebylo dlouhé) stejně tak při "přepisu systému ze zálohy" musím znovu nastavit e-mail účet, jinak jdou zprávy sice odesílat (přes pop3), ale nejdou odesílat (smtp).... to však nemusí být vina HW a OS, ale mohlo by to být "oskarem" nebo zvoleným "email serverem" (centrum)....
...má s tímto někdo zkušenosti????

...
[/QUOTE]

... opet by to s operatorem nemelo souviset. Na nekterych PPC2002 se mi po obnoveni zalohy stavalo, ze posta se misto do urceneho uctu stahovala do profilu ActiveSync; pomohlo jen nove nastaveni uctu. Samozrejme pokud chcete pouzivat smtp jineho ISP nez je ten Vas (v tomto pripade Cesky Mobil) musi jeho smtp byt open relay. Nejsem si jist zda smtp.centrum.cz mezi ne patri.

...poraďte prosím tedy nějaký "open relay", zkusil bych to ...


..jinak každopádně díky za reakci
PavelR. (2184)|19.8.2003 09:39
[QUOTE]
K tomuto problému, znovu jsem to vyzkoušel a asi se musím omluvit, že "působím chaos", ale zjistil jsem, že to co mi rozhazuje spojení GPRS je příchozí telefonický hovor a to jsem někde četl, že snad souvisí s typem protokolu GPRS, který zvládá MDA...??? Jinak E-mail, IE a MSN skutečně dohromady na GPRS běží...
[/QUOTE]

XDA/MDA by melo byt zarizeni s GPRS Class B (tj. strucne receno, pri prichozim hovoru by mel tok dat ustat a po ukonceni hovoru se pri dalsim pozadavku opetovne obnovit a to bez nutnosti provadet proceduru "GPRS attach"). Nicmene v drivejsich ROM verzich XDA/MDA to timto zpusobem nefungovalo - takze se XDA/MDA pohybovalo mezi GPRS Class B a Class C (vice viz zde). Jak je to u novych ROM pro XDA/MDA netusim; urcite se zde ale najde nekdo, kdo bude mit odzkoseno jak funguje GPRS pripojeni po ukonceni hovoru na upgradovanych XDA/MDA.

[QUOTE]
...poraďte prosím tedy nějaký "open relay"
[/QUOTE]

v tom je prave ta potiz, najit dnes otevrene smtp je docela problem (maloktery ISP dovoli neautorizovanym uzivatelum pouzivat jeho smtp server pro odesilani e-mailu napr. spamu). Donedavna ale fungovalo smtp.seznam.cz; to zda stale funguje budete muset odzkouset.

PavelR.
xda_oskar (14)|21.8.2003 14:23
Tak to zase já jsem udělal upgrade na XDA Dev ROM 1.2 a radio na 4.21, ale nefungují mi připomínky. Dříve jsem si napsal nový úkol a na Today se mi například napsalo: 2 úkoly, z toho 1 s vysokou prioritou. Ale teď si tam můžu napsat co chci a nic. Jinak mi tam funguje vše na 100%. Můžete mi někdo poradit? Díky moc. :?: