Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nové WM 05 ROM pro Blue Angel

B@st@rRRd (297)|21.2.2006 09:49
Skutečně dokonce i stabilní a rychlé aspon to píšou jdu to testnout a pak napíšu jinak je to tady
Surgical (2364)|21.2.2006 10:01
Smysl?

Here are the current, unsolved bugs of this ROM so far:
1) Bluetooth disconnect bug is still there, profiles are not tested, and may be broken.
2) The device cannot be used as an IR/USB modem (untested)
3) Voice Command BT Headset Dial (by renaming voicecmd.exe to sddialer.exe) does not work (untested)
4) MMS is not working ...
B@st@rRRd (297)|21.2.2006 10:17


1,chápu
2,ir modem nebo USB tak toho šneka snad nikdo nepoužívá
3,tak por ty kteří nepoužívají bt headset
4, a mms???osobně jich mám 80 měsíčně volných ale poslal jsem tak 3 za půl roku

B@st@rRRd (297)|21.2.2006 10:18
je to info pro ty kteří to chtěli aspon zkusit ne pro takovýho profíka jako jsi ty:evil:
Surgical (2364)|21.2.2006 10:25
Vis, ja kauzu WM5 na BA sleduju dlouho a podrobne, jako vetsina majitelu tehoz zarizeni :) Vsechny "upgrady na WM5" pro cloveka, ktery ma Blue Angela na praci a ne jenom na hrani, vzdycky skoncily...."downgradem na W2003SE"...vcetne me osoby.
Uz jsem s tim holt smiren, ze novy OS chce novou masinku...navrzenou a postavenou podle jeho potreb, ale v porovnatelne cenove kategorii plnohodnotna nahrada za BA na platforme WM5...neni. Vario ji neni. Universal je cenove jinde. Takze v klidu uzivam a cekam veci pristi....
B@st@rRRd (297)|21.2.2006 10:28
já jsem taky vždy downgradoval ale tak za zkoušku nic nedáš nebo jo??? já na to čas mám. ale je to věc názoru
zedino_ce4you (63)|22.2.2006 00:06
no náhodou som to skusil, je to dosti strastiplna cesta ako to apgrejdnut, hlavne tym ze treba ten fajl najprv pecnut, ale po niekolkych pokusoch sa mi to podarilo, ma to par dost zvlastnych reakcii teda ta WM5 na BA, v prvom rade sa nesmu instalovat ziadne aplikacie charakteru nadstavieb OS ako takeho (teda wisbar a podobne) - stale to vytuhne a mate po ptakach, Wifi facha, bezvadne, len PocketIE je kapinku pomalsi a to nie je az taky problem, BT facha skvele akurat ze sa odpoji po cca 20-30 minutach co moze vadit pri dlhsom hovore cez BT sluchatko, osobne tak dlho nikdy netelefonujem, ale bol by to problem pri odpojeni sa od GPS a to uz by mna fakt stvalo - takze tu je pre mna zasadny problem c. 1, zasdany problem cislo 2 je ten ze je ohromny delay medzi stlacenim cerveneho telefoniku a ukoncenim hovoru, niekedy aj 5 sekund!!!!!!!!, na forach udavaju aj delay medzi prijatim signalu na kombinacii BA/WM5 - udajne az po 2-3 zazvoneniach u volajuceho, kym zacne volanemu zvonit, mne sa zatial nikto nestazoval, takze to neberiem, ale byt to moze, celkovo radiova cast ma nejako velmi neoslovila a to som tam prcol 1.15 v1 v domneni ze to bude bezproblemove, inak prevedenie a funkcnost OK, hlavne tie 2 software tlacitka spodnej casti obrazovky, ytie su fakt kuuuul da sa MDA ovladat skutocne jednou rukou, co este, je viac veci, ale uz aj tak vela pisem, pokial su nejake otazky rad odpoviem, ak budem vediet :))

jo samozrejme je delay radio casti aj pri snahe zapnut telefon zelenym telefonikom, trva to tiez niekedy 5 sec. kym sa objavi PhonePad

PS: v popise som zatial nic nemenil pretoze neviem ci pri tom ostanem, aj ked niektori magori na svetovych forach tvrdia ze sa k wm2003se nevratia, ale mna zatial nepresvedcili a cakat na mamaich, buzz lightyeara tuataru a neviem koho este kym sa im podari naportovat odniekial plne funkcny wm5 sa mi moc nechce

PS2: je zahadou ze na MDAII facha WM5 podstatne lepsie, teda az sa bojim povedat spickovo, ale je to predsa len starsie zariadenie a menej vykonne, aspon mne to pripada tak ako kedby som nainstaloval WinXP 64bit ediciu na Pentium III 1 GHz a slapalo by to v pohode a na 3,5 GHz AMD 64 bit by to zadrhavalo, pritiahnute za vlasy, ale nemozem sa tomu ubranit

pa :)
B@st@rRRd (297)|22.2.2006 10:01
[QUOTE="zedino"]no náhodou som to skusil, je to dosti strastiplna cesta ako to apgrejdnut, hlavne tym ze treba ten fajl najprv pecnut, ale po niekolkych
pa :)[/QUOTE]
mam jeden dotaz jde o to že patch vyjde normálně vytvoří to ty tzv radio a ms flash souboryy pak to jde notmálně flešnout tak říkám jdu do toho a hle , při spuštění zjistím že jsou to jen 2003se nebo se spíš nepřehrála ROM napiš mi jaký upgrade soubor *.exe si používal
duffioso (537)|22.2.2006 15:55
[QUOTE="zedino"]PS2: je zahadou ze na MDAII facha WM5 podstatne lepsie, teda az sa bojim povedat spickovo, ale je to predsa len starsie zariadenie a menej vykonne, aspon mne to pripada tak ako kedby som nainstaloval WinXP 64bit ediciu na Pentium III 1 GHz a slapalo by to v pohode a na 3,5 GHz AMD 64 bit by to zadrhavalo, pritiahnute za vlasy, ale nemozem sa tomu ubranit

pa :)[/QUOTE]

Nevim,jestli to reknu dobre,ale asi je to tim,ze na MDA2 se zacal vyvijet WM5,oficialne a pak to bylo zruseno,tim padem to je ciste jen dodelane a odladene,kdezto na Blue Angela nikdy asi WM5 byt nemeli a proto je musi preportovat z jineho zarizeni a jsou s tim vetsi problemy
ElSoft (1244)|22.2.2006 16:06
jj informace o WM5 na MDAII mam uz z listopadu 2004 od pracovnika MS z USA, ktery byl nastesti z CR, takze jsem mu rozumel:)
zedino_ce4you (63)|22.2.2006 21:26
2 B@st@rRRd: neviem co si tym presne myslel ake .exe som pouzil???

//JanHavlicek - zkráceno
B@st@rRRd (297)|23.2.2006 00:28
jde o ten soubor kterym spoustis flesh. jakej si pouzil protoze jak jsem jiz psal zkousel jsem to ale mizto wm5 sem tam mel porad 2003se. Flesh probehl jak radiova cast tak ext rom a k tomu ce aspon tak to psal jak blueangel tak PC takze nevim v cem by mohla byt chyba.
Mohl by si napsat co vse si k tomu pouzil?? a zdali jeste jedes na teto romce nebo uz zpet na wm2003se Dekuji
zedino_ce4you (63)|23.2.2006 10:42
no zavisi od toho ktoru verziu pouzoivas, ci tu co je ready to update alebo tu co treba este najprv patchovat

PS: alebo sa mi ozvi na 114638669 (ICQ) som stale on-line ale invisible, tak len napis, ked budem pri kompe sa ozvem

PS2: pravdepodobne este dnes prejdem na WM2003SE, aj ked asi necham to rozlozenie pamate ako som spravil pred upgrade na WM5, sa mi to viac paci a extROM nepotrebujem, nainstalovane patche mam za par minut a budem mat viac storage

PS3 mimochodom gratulujem k postupu do semifinale, aj ked s nasimi namesacnymi magormi ste to mali riadne ulahcene :)
B@st@rRRd (297)|23.2.2006 11:07
myslím tu verzi co musiš patchnout. měla by být novější a prý ještě lepší díky za gratulaci
zedino_ce4you (63)|23.2.2006 18:01
k WM5 - pokial funguje BT na MDA2 tak by malo aj na MDA3, proste je chore ze nefunguje, ci uz s nejakym Widcomm, Broadcomm alebo MS stack-om, nejde mi to do hlavy, hoci na druhej strane kamosovi vyriesil u mda2 fungujuci BT HF od Motoroly az upgrade na WM5 co je tiez na hlavu, malo by to fungovat ako spolocna platforma, ale to si myslim ze je chyba nie zariadenia alebo uzivatela ale tvorcu OS a na margo toho ak bolo vyvijane wm5 pre MDA2 preco funguje na Wizarda a na MDA2 nie? ved sa nezacal vyvoj na Wizardaovi!!! ale do tejto problematiky ja nevidim, takze mi to je jedno, ono wm5 zase tak skvela nie je aby bolo aspon zatial za cim banovat, teda okrem spravy pamate, takze som s5 na wm2003se a nikomuy kto ma BA nedoporucujem update OS na wm5, su s nim len problemy casto a vsade rozoberane - ne alebo zle funkcny BT, otrasny delay pri prijimani a ruseni hovoru, niekedy stlacite cerveny telefonik a ono si to v poho este 3 x zazvoni :)), magor, a to su veci ktore jednoznacne neakceptujem, wm3 mam vyzalohovane a odladene a wm5 som chcel len skusit

//JanHavlicek - zkráceno
beecher (9270)|23.2.2006 18:49
To zedino: To je jednoduche, WM nejsou stejne jako Windows na PC. Pro kazde zarizeni je nutne vytvorit specificke ROMky s danou verzi OS, ktera obsahuje spravne ovladace integrovanych soucasti. A tato tvorba je vzdy na strane vyrobce daneho zarizeni. Neni proste jen tak jednoduche prenest OS z jednoho PDA na druhy.
beecher (9270)|24.2.2006 16:44
Uz jsme byli trochu dost OT. Promazano.

//JanHavlicek - Promazáno trochu víc, věnujme se čistě WM5 z Wizarda na Blue Angela
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 11:32
[QUOTE="zedino"]no náhodou som to skusil, je to dosti strastiplna cesta ako to apgrejdnut, hlavne tym ze treba ten fajl najprv pecnut, ale po niekolkych [/QUOTE] ty jo tak fakt nevím už to zkouším po x té.... stáhnul sem si CID unlock unlocknu zařízení pak ho uvedu do bootladeru jenže Baupgradeit.exe mi zahlasí že není připojen, tak ho tedy vyndám a znova vložím do kolébky ale vyhodí to po chvilce hloubaní a dloubání hlášku COUNTRY ID ERROR
tak já už fakt nevím....
Surgical (2364)|28.2.2006 11:56
A co pustiti MaUpgradeUT_noID.exe? :)
Navic CID unlock, ktery znam, je pro Vario, ne pro Blue Angela, pro ten existoval xdadev_all_unlock-v1.3.exe a o CID se v nem sice nemluvilo, ale resil to ten MaUpgradeUT_noID
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 12:02
No tak noId jsem taky tzkoušel to se neboj ten mi pro změnu vůbec nenajde žadnou rom nic prostě není čím fleshnou dáš normálně pokračovat a zhruba po 5 s napíše congratulasions...takže to nebude asi ti pravé:)
Surgical (2364)|28.2.2006 12:04
No ono je ho potreba pustit v adresari, ke je rozbalena ROM update utility vcetne prislusneho *.nb fajlu, aby ho nasla...Funguje to, jen je potreba jit podle navodu a neztratit trpelivost a nevynechat zadny krok.
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 12:06
No tak ti to řeknu takhle tvé rady si opravdu cením ale flesoval jsemuž x krát takže postupy znám, jak dumpovat na kartu a z karty bez použití kolébky takže bybch byl opravdu lama kdybych tohle nevedel ale szejně díky za info
Surgical (2364)|28.2.2006 12:11
Tak nekde delas chybu, no, sorry za snahu pomoci...
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 12:17
nééé v poho vždyt sem ti děkoval, ale když už jsme u toho mám tam ted wm5 verzi wizzardV2, a při připojení na kolébku mi to udělá zvuk jako když ho dám do kolébky ale hroyně rychle tříkrát za sebou nemáš s tím zkušenost????
Surgical (2364)|28.2.2006 12:18
A ty ho chces downgradovat?
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 12:22
e-e
Surgical (2364)|28.2.2006 12:26
Nahrat jinou WM5 ROMku? Wizardi nebo jakou? Ja mam takovy nejasny pocit, ted se mi neche procitat xda-developers, ze primy upgrade WM5 ROMky na Blue-Angelu nejde...ona je totiz kazdej pes jina ves a asi jsou nekompatibilni bootloadery.
Nejakej thread tam byl, ze je potreba downgradovat na 2003SE ROMku (ty jsou preci jen oficialni) a pak znovu upgradovat na jinou WM5...
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 12:51
to už jsem zkoušel taky te se jedná o tu synchro nechce se to sesynchronizovat udělá to ten trojitej zvuk a dál nic
Surgical (2364)|28.2.2006 13:40
Hmhm chyba komunikace s PC...taky muze byt bohuzel na strane PC. Zrusit vsechna partnerstvi, odinstalovat/preinstalovat ActiveSync...nebo to zkusit bez partnerstvi na jinem kompu...co by me jeste napadlo...
Nebo vytvorit (docasne) novehu usera na XP, pod jeho prihlasenim/uctem znova nainstalit ActiveSync.
B@st@rRRd (297)|28.2.2006 13:41
hmmm tak na jiném to funguje bez problémů no nic jdu se v tom poštourat:):D
B@st@rRRd (297)|1.3.2006 09:36
Líbí se mi jak zedino tam tu rom prej udajně dostal ale neporadí.