Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Update ROMky MDA III - ERROR 120: COUNTRY ID ERROR

janpupil (11)|21.2.2006 02:34
Ahoj vsem,
prave jsem si stahl novou verzi rom od qteku 14000_176_11200 a po spusteni setupu na mne vyskocila hlaska ERROR 120: COUNTRY ID ERROR.
Nekde jsem se docetl ze je potreba provest uprava souboru DeviceData.txt, ale bohuzel podle navodu jsem to nebyl schopen upravit.
Poradite mi prosim nekdo ?
Na zacatku jsem cetl, ze by to byl beechet schopen upravit.
Myslis ze bych te o tuto upravu mohl poprosit ?
Popripade jestli mi nedas typ na nejakou jinou spolehlivou romku ? Rad si necham poradit.
Dekuji za brzkou odpoved.
TheMelin (1642)|21.2.2006 04:54
Jukni na xda-developers kde je utilitka, ktera ti odemkne CID. Bohuzel si ted nevzpomenu na jmeno. Pak ta ROMka pujde nahrat.
Surgical (2364)|21.2.2006 06:52
Podle ciselneho oznaceni ROMky mas asi Blue_Angela.
Presny postup updatu najdes tady:

http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=BA_1.42.00_Upgrade

Updatovani ROM na BA

Na cisle ROMky az tak nezalezi. V dolni polovici najdes odkaz na MaUpgradeUt_noID.exe soubor, ktery je onim jadrem pudla v pripade Tvoji hlasky.
Do adresare, kam se rozbalily fajly Tvojeho ROMupdatu nahraj tento soubor a cely proces spust z neho a ne z originalniho BaUpgradeUt.exe. V pripade, ze i tak se pri prvnim spusteni objevi hlaska o Device ID error, aniz bys cokoli prerusoval, spustis ten MaUpgrade jednoduse znovu....a...od doby, kdy byly vynalezeny penize, je za prokazane sluzby zakazano dekovat....
Pawlyk_ce4you (43)|21.2.2006 08:08
[QUOTE]....a...od doby, kdy byly vynalezeny penize, je za prokazane sluzby zakazano dekovat...[/QUOTE]

myslíš ten slavný vynález Féničanů?:$:
janpupil (11)|21.2.2006 11:54
Vsem dekuji za rychle odpovedi.
Mam qtek 9090 od Eurotelu, celkem mne zlobi a rad bych upgradnul na novou romku
Pokud si updatnu pouze romku a ne extrmoku, nemel bych prijit o cestinu, nebo se mylím?
Mate nekdo zkusenosti s nejakou konkretni romkou, ktera je stabilni a cool ?
janpupil (11)|21.2.2006 12:13
Pripadne koukam ze Pawlyk ma romku 1.42 a ma stejnoum masinu jako ja, od eurotelu. Pawliku muzes mi prosim napsat jakou romku jsis tam nahral a jak funguje, priapaden kde ji mohu stahnout ? Moc dekuji.
Surgical (2364)|21.2.2006 12:34
Nechci byt neuctivy, ale nebudeme tu prekladat cele XDA developers. Dobre je nejprve jejich stranky vcetne wiki prostudovat a pak klast konkretni dotazy.
Puvodni ExtRom lze odzalohovat snadno, pomoci nastroju unlock/unhide z tehoz zdroje ji das zobrazit a odemknes pro cteni/zapis a skopirujes si jeji obsah nekam na pevny disk v PC. K tomu je idealni free pluginek do TotalCommanderu, ktery umi PDA pripojene pres ActiveSync zobrazit jako adresarovou strukturu.
Pri flashovani se ti nahraje komplet vsechno vcetne nove ExtRom. Aby se ti pri prvnim startu jeji obsah nenainstaloval automaticky, po HR kalibraci atd. po obrazovce zvane tusim tap the screen to start objevi, ze customizace se zacnou instalovat behem 3 vterin...v tomto okamziku softreset stylem a cihlicka nabehne bez nainstalene ExtRom. Tu je pro dalsi praci potreba znovu unhide/unlocknout, abys z ni vymazl nepotrebne veci a nahral si tam do zalohy svoje. Jednotlive caby pak lze instalovat rucne, aby se po nainstalovani nevymazaly, je potreba jim dat priznak readonly.
Ke kustomizaci: Nepouzivam zasadne velke lokalizace (zpomaluji system a casto jsou zdrojem jinych neprijemnosti). Pouze nastavuji local settings vlastnich Windows, coz zajisti spravne zobrazovani ceske diakritiky, formatu casu, meny atd. pri psani i zobrazovani programku, ktere jsou primarne pocestene. Jako klavesnici, tedy "malou lokalizaci" pouzivam Resco Keyboard, Sunnysofti Interwrite se na ni stale dotahuje, ale zatim nedotahla :)
Kustomizacni caby k nastaveni operatora najdes ve foru zde. Javu a MMS muzes pouzit z puvodni ExtRom. Album, VoiceDial a dalsi...proste to neni otazka na jeden prispevek, ale na cele forum....ktere uz existuje, jak zde, tak na xda-developers i jinych webech...
janpupil (11)|21.2.2006 13:27
Diky to jsem chtel vedet, ja jsem prochazel cele XDA developers a je tam tolik romek ze to muj mozek nepobral. Jsou tam ruzne romky od TM,QTEKU,IMATU atd, jen by me zajimalo jestli to nejak neuskodi, ci jeste nezhorsi stav mda, kdyz si treba do qteku nahraji romku od imate a pod ?
Moc dekuji za vysvetleni s tou cestinou. Udelam to tak jak jsi rikal.
Dikes