Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Systémové databáze v XDA

mrmobil (35)|17.8.2003 15:28
Chtěl bych se touto cestou zeptat, zda má již někdo zkušenosti se syst. datábázemi v XDA (pocket pc 2002). Od instalace postupně přibývají a jejich počet narůstá. Mám i pocit, že postupně zpomalují chod systému. Jde mi o to, jestli někdo něví, zda lze některé postupně mazat. Samozřejmě nemyslím "contactdat..", taskdat.." apod. ale ty s názvem "fldr0713" apod.
Byl bych vděčný za odpověď.
PavelR. (2184)|17.8.2003 15:38
... obecne pravidlo samozrejme je nic nemazat, ale pokud si udelate zalohu souboru (popr. celeho systemu) pro pripad problemu, tak se muzete pokusit metodou pokus-omyl smazat temer cokoli, co smazat jde :)

PavelR.
hybo (3107)|18.8.2003 05:27
No, napr. pokud vim, tak Cash Organizer si treba udela asi 10 databaz, ale po uninstallu nesmaze zadnou, takze pokud se jedna o straze databaze, tak by se nemelo nic stat. Ale urcite si je zazalohujte, to ano.
eXEden_ce4you (811)|24.9.2003 14:22
Je to pravda. Databáze od aplikací se ve většině případů nemažou, pakliže není upravenej setup těchto aplikací. Jsou ale i vyjímky :) Pokud bys měl zájem o správce těchto databází, můžeš zkusit jeden, co jsem napsal.

Stáhnout si můžeš instalaci nebo pouze CAB soubor

Třeba ti to pomůže.
Wuffi (1599)|24.9.2003 14:40
Hm a co zkusit REMOVER?
eXEden_ce4you (811)|24.9.2003 14:48
Supr věc ... používám ji a nemůžu si stěžovat ... :)
Wuffi (1599)|24.9.2003 14:59
Jojo, je to jako Norton WinDoctor pro PocketPC :D
Aifel_ce4you (105)|24.9.2003 15:31
Potvrzuji, je to super věcička. člověk by ani netušil kolik nepořádku může mít v registrech..:))
mrmobil (35)|24.9.2003 19:51
[QUOTE="eXEden"]Je to pravda. Databáze od aplikací se ve většině případů nemažou, pakliže není upravenej setup těchto aplikací. Jsou ale i vyjímky :) Pokud bys měl zájem o správce těchto databází, můžeš zkusit jeden, co jsem napsal.

[/QUOTE]

... jsem rád, že se zase někdo po delší době k tomuto tematu ozval, mne ty databáze vadí, myslím samozřejmě ty staré.. připomínají mi "woknové" bobtnající registry... za aplikaci děkuji, určitě vyzkouším ... jinak díky mazání databází jsem se už i naučil kompletní přeinstalaci za 1 hodinu, dobrý ne?
mrmobil (35)|24.9.2003 19:54
[QUOTE="darthpet"]Hm a co zkusit REMOVER?[/QUOTE]

..díky, "remover" samozřejmě používám, ale u něj mi zase vadí jiná věc, nevím jestli jste si všimli, ale po každém spuštění vytváří v kořenu jednu další ".dll" knihovnu, takže jestli např. pravidelně mažete "tempy" a pod., třeba denně, pak jich tam už asi máte...no, nevím, třeba to dělá jen ten můj "mrzák"
mrmobil (35)|24.9.2003 19:56
..jo, a když jsme ještě u "removeru", ten pochází z tohoto linku,
je tam spousta podobného "nářadí", určitě stojí za vyzkoušení...
Wuffi (1599)|24.9.2003 20:02
Mno tak ja tam zadnou .dll nemam. Dotaz - co kompatibilita s WM2003? Uz pod nimi Remover nejakou dobu pouzivam, a az ted mi dochazi ze by mohly byt nejake problemky s odlisnou strukturou... Mno zatim ale vse vypada ok - snad to tak bude i nadale...