Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Be-on-road 1.1.3.0 - zkušenosti s novou verzí

stepi_ce4you (7)|20.2.2006 12:57
Dobrý den,
včera, dne 19.2., jsme vydali aktualizaci navigačního systému Be-on-road, která vylepšuje předchozí verzi a opravuje její problémy.

Aktualizaci můžete nainstalovat pomocí programu Be-on-road Wizard nebo si ji stáhnout v samoobsluze na www.aponia.cz.

Budeme rádi, když zde uvedete svoje zkušenosti a připomínky k této nové verzi.

Změny ve verzi 1.1.3.0.
* plynulejší vykreslení mapy v navigačním režimu
* zdokonalené vykreslování názvů ulic
* vylepšení ve zvýraznění trasy - nyní poskytuje lepší přehled
* zrychlení práce s aplikací na některých zařízeních
* hlášení další křižovatky při ztrátě signálu (například v tunelu)
* změny v navigaci
* dočasné odstranění možnosti hledání trasy se zakázanými placenými úseky (bude přidáno ve verzi 1.2.0.0)
* oprava přepočítání trasy
* odstranění všech známých problémů, které mohly způsobovat pád aplikace

S přáním příjemného dne
Tým společnosti Aponia Software
www.aponia.cz --- www.beonroad.cz
MLB (105)|20.2.2006 19:16
Zdá se, že BOR oproti předchozí verzi funguje mnohem lépe. Zatím to nechci zakřiknout, ale to naše betatestování asi vede k zdárnému cíli.
Pavel Stancík (66)|21.2.2006 09:19
Zdravim. Jak funguje nová verze v mapovém režimu.U mne asi tak 10x pomaleji no hrůza nebo něco dělám špatně.Instaloval jsem přímo na MDA ,zkoušel jsem i přes čtečku přímo na kartu.Při posunu mapy trvá nové načtení tak 20-30s.Navigaci v provozu jsem ještě nezkoušel.:(
LadisWRX (26)|22.2.2006 10:17
Tak mam naprosto stejnou zkusenost. Vykreslovani map je minimalne 10x pomalejsi a naprosto nepouzitelne ... mapa se nestiha prekreslovat, prekresli se o 10 metru pritom ve skutecnosti uz jsem o 3 km dal ... pri simulaci je to stejne, vidim a slysim kudma jet, metry ubihaji, ale mapa stoji. Jednou za 30 vterin se prekresli o par metru dale. Ve finale uz jsem v cili ale podle mapy jsem sotva v pulce. Pri praci v mapovem rezimu je to stejne, staci pohnout nebo zmenit meritko a v lepsim pripade se to za 45 sekund prekresli, v horsim se nestane nic.
Aponia Software (31)|22.2.2006 10:40
Dobrý den,
zpomalení již prověřujeme, ale bohužel na námi testovaných zařízeních se zpomalení neprojevuje. Můžete, prosím, specifikovat použité zařízení a operační systém?

Předem děkuji a omlouváme se za potíže.
LadisWRX (26)|22.2.2006 12:21
Asus MyPal 716, 400MHz, 64MB, WM2003 (4.20.0 build13252)
Pavel Stancík (66)|22.2.2006 13:12
Zdravim.Dneska jsem vyzkoušel BOR v.akci. Umne úplně stejné jako popisuje ˝ LadisWRX˝ s tím ,že vypočítání trasy 60km dlouhé tak 4min. + hlasové povely 1min.
MLB (105)|23.2.2006 14:34
Né že by byl perfektní, ale u mne zatím šlape normálně. Je ještě co vylepšovat (občas se kousne), ale tyto problémy nemám.
Pavel Stancík (66)|23.2.2006 15:10
Zdravim. Tak to buď rád. Včera jsem chtěl vyzkoušet ještě jinou paměťovou kartu,jestli se BOR nezrychlí.Po instalaci chce ale BOR novou aktivaci.Byl jsem na tom,že BOR je vázán jen na PDA ,ale je vázán i na kartu.Takže jsem to vzdal abyh zbytečně nepřišel o jednu aktivaci.
Aponia Software (31)|23.2.2006 15:19
Dobrý den,
problém s pomalým vykreslováním na některých zařízeních máme vyřešený, opravnou verzi na daných zařízeních právě zkoušíme. Bude se jednat pouze o update exe souboru (cca do 2MB). Update bude vydaný v nejbližší době.

[QUOTE]Je ještě co vylepšovat (občas se kousne), ale tyto problémy nemám. [/QUOTE]
Můžete Váš problém více specifikovat - např. doba používání, provedená operace atp.? Bohužel se nám Vámi popisované "kousnutí" při testování neprojevilo - a to ani na MDA Compactu, který má se stabilitou problém sám o sobě (záleží více-méně kus od kusu).


MLB (105)|23.2.2006 17:23
Dnes provedu HR a pak novou instalaci. O případných problémech Vám dám vědět.
Co se týká problému s MDAc, tak to vzhledem k vašemu programu je nesrovnatelně klidně pracující věcička:D
Tak tam na tom hoši pracujte ať jsou všichni spokojení. Možná pro případné "podněty" by bylo dobré prozradit nějaký pružnější kontakt než zde psát a pak čekat na odpověď.
Aponia Software (31)|24.2.2006 15:53
Dobrý den,
dnes jsme vydali aktualizaci 1.1.3.1, která řeší problém s pomalou reakcí programu na některých zařízeních. Novou verzi můžete nainstalovat pomocí Be-on-road Wizardu, velikost aktualizace je cca 1.5MB.

Rádi bychom ještě uvedli na pravou míru výše zmiňovanou situaci ohledně aktivací a vazby licence Be-on-road k paměťové kartě. Licence a aktivace se váže jen k PDA, na kterém se software používá. Chcete-li aplikaci nainstalovat na jinou paměťovou kartu (ve stejném PDA), můžete tak učinit bez ztráty aktivace. Aplikaci je sice třeba po nové instalaci znovu aktivovat, pokud ji ale spouštíte na stejném zařízení, aktivace se Vám neodečítá.

Příjemný víkend přeje
tým společnosti Aponia Software
Pavel Stancík (66)|24.2.2006 23:43
Zdravim.Nainstaloval jsem verzi 1.1.3.1 a vyzkoučel zatím v teple domova.
Nnemohu říci nic negativního,než chválit.Vykreslování map super oproti předchozím verzím -na mé cihle.Zítra vyzkouším v provozu.:yes:
LadisWRX (26)|25.2.2006 09:55
Tak jsem to taky nainstaloval a musim pochvalit ze ted uz to slape rychle bez problemu. Diky.
merka (30)|27.2.2006 18:12
Zatím jsem si neinstaloval oslední update 1.1.3.1 ale mám jen 1.1.3.0. Docela mě překvapilo, že oproti verzi 1.1.2.0 se mi vůbec nepřekresluje mapa (resp. tak jednou za 10 minut). V liště se sice správně objevují názvy ulic, ale na mapě nic není. A to že nejsou zobrazeny toky, k orientaci vůbec nepřidá. doufám, že v nějaké další verzi už toky budou.
Pavel Stancík (66)|27.2.2006 21:07
Zdravim. Tak jsem malinko prověřil verzi 1.1.3.1 na ostro v provozu. Najel jsem zhruba 400km.BOR se ani jednou neskl,přepočítával také v pohodě a pěkně svižně. Ve dvou případech dojel na křižovatku o 30s později než já,stál jsem na červenou,tak měl čas mně dohonit.
Rezervy bych ještě viděl v hlasovce. Někdy hlásil řekl bych zmatečně a bez pohledu na mapu by nebyla jistota kudy jet.Jedná se většinou o křižovatky ve tvaru zatáčky.Možná by se hodil povel ˝pokračujte přímo˝ Jinak oproti předchozím verzím super.Jen tak dál.
LadisWRX (26)|28.2.2006 12:52
[QUOTE="merka"]Zatím jsem si neinstaloval oslední update 1.1.3.1 ale mám jen 1.1.3.0. Docela mě překvapilo, že oproti verzi 1.1.2.0 se mi vůbec nepřekresluje mapa (resp. tak jednou za 10 minut).[/QUOTE]
Nainstaluj 1.1.3.1 a prekreslovani bude OK ... mel sem stejny problem o par radku vyse.
merka (30)|28.2.2006 15:07
Tak už jsem si dal 1.1.3.1, vykreslování je OK, ale překvapilo mne zase nerespektování některých jednosměrek a snaha navádět mne po schodech. Lepší se to, ale chvíli to ještě potrvá, než BOR bude konkurenceschopný. Zatím to beru tak, že platím za možnost testování.
Aponia Software (31)|2.3.2006 12:00
[QUOTE="merka"]překvapilo mne zase nerespektování některých jednosměrek a snaha navádět mne po schodech[/QUOTE]

Dobry den,
bohuzel jednosmerky a nektere komunikace (schody, neprujezne stezky atp.) nejsou zalezitosti aplikace, ale mapovych podkladu - v nasem pripade (i v hodne ostatnich) Tele Atlas. Pokud neni v mapovych podkladech zaznamenana jednosmernost, aplikace o tomto faktu nic nevi, proto se Vas snazi touto ulici navigovat. Schody a podobne jsou take v podkladech zaznamenany jako bezna komunikace nizsi tridy. Mimo jine i z techto duvodu je v aplikaci prepocitani trasy, ktere Vam navrhne jinou variantu.

Muzete, prosim, zminit nektere dalsi vlastnosti, ktere Vam nevyhovuji?

Dekuji.
LadisWRX (26)|2.3.2006 16:40
Nasel jsem jednu zvlastnost. Kdyz se chci nechat navigovat na oblibene: Volba cile -> Oblibene -> kategorie, nyni vidim tlacitko OK, bohuzel me vrati do o krok zpet misto o krok dal :-( ... okej, misto OK dam 2klik na kategorii a vydim uz konecne mista kam chci jet ... opet vidim tlacitka ZPET a OK ... ZPET me vrati zpatky, super, ale OK me vrati zase zpatky misto toho aby potrvrdilo vyber ... takze opet musim 2klik ... je to dost zmatene ... OK proste chodi zpatky misto dopredu
Peta_ce4you (314)|3.3.2006 08:57
Zajimalo by me kdy bude mapa evropy - hlave tedy slovensko??

Dekuji za info
Pavel Stancík (66)|3.3.2006 21:28
Zdravim. Pro "Aponia Software"nešlo by trochu zkrátit nebe při navigaci a naopak přidat na liště pro zobrazení názvu projížděné ulice a zvětšení tohoto názvu?:sarcastic:
Aponia Software (31)|6.3.2006 11:34
Dobrý den,
pokusím se odpovědět na vaše příspěvky.

[QUOTE="LadisWRX"]Nasel jsem jednu zvlastnost. Kdyz se chci nechat navigovat na oblibene: Volba cile -> Oblibene -> kategorie, nyni vidim tlacitko OK ...... proste chodi zpatky misto dopredu [/QUOTE]

Pohyb v kategoriích vážně funguje přes dvojklik. OK slouží jako potvrzení změn, Zpět jako zahození změn. Do příští verze dáme popisek (stejně jako u POI).


[QUOTE="Peta"]Zajimalo by me kdy bude mapa evropy - hlave tedy slovensko??[/QUOTE]
Na Evropě usilovně pracujeme. S pevným termínem radši ještě vyčkáváme - byli bychom neradi, aby se musel posouvat (jako u prvního vydání ČR).
Veškeré mapové podklady budou od Tele Atlasu v nejnovějším vydání. Veškeré mapy, které nainstalujete budou vidět jako jedna mapa (nemusíte se přepínat), plánování trasy samozřejmě pobíhá standardním způsobem (můžete si všimnout, že při volbě cíle je jako první položka volba země - zde si zvolíte zemi, která Vás právě zajímá).


[QUOTE="Pavel Stancík"]Zdravim. Pro "Aponia Software"nešlo by trochu zkrátit nebe při navigaci a naopak přidat na liště pro zobrazení názvu projížděné ulice a zvětšení tohoto názvu?[/QUOTE]
Určitě s velikostí názvu aktualní ulice něco uděláme - na low-res zařízeních se kvůli velikosti čte opravdu o mnoho hůř než na VGA.

Děkujeme za připomínky!
Pavel Stancík (66)|8.3.2006 16:06
Zdravim. Čas od času se mi stane,že BOR při navigaci spadne.Prostě se sám ukončí.Nyní se mi stalo že se ukončil i při prohlížení v mapovém režimu. Padá BOR ještě i někomu jinému ,nsbo jen na mé cihle.
MLB (105)|10.3.2006 05:37
Padá mi také.
vasekv_ce4you (36)|10.3.2006 13:46
Naisntaloval jsem si demoverzi tohoto produku a docela se mi líbí.
Ale co mi vadí zásadně je že klávesnice pro napsání názvů a pod. je ve formátu podle abecedy. To možná vyhovuje 1% lidí, ale kdo píše často na počítači tak je zvyklej spíše na QWERTZ (QWERTY). Nenasel jsem nikde moznost tuto klávesnici změnit jako to jde třeba u Tomtoma.
Pokud se to zde již řešilo tak se omlouvám ale nemám čas to celé prolézat.
MLB (105)|11.3.2006 07:07
Toto se zde neřešilo a vlastně máš pravdu. Tato volba by byla vhodná. Další důležitá věc je v mém předchozím příspěvku.
motyll (16)|13.3.2006 19:19
Tak jsem dnes s BOR DEMO najel skoro 600 km. Nespadl ani jednou :) Ovsem pred kazdym spustenim vyzadoval RESET - jinak nenasel GPS. GPS mi muze bezet maximalne na 9600 b, pri nastaveni vyssi rychlosti nenajde GPS. Zahada. No pak par poznamek k funkcnosti. Ze je aktualni komunikace necitelna se tu uz psalo. Bohuzel ale program ignoruje nektere nemoznosti odboceni. A to skoro tvurcum "za barakem". Priklad: zadejte v Brne trasu z Herspicke na Prikop. Navigator vas posle posle po Opustene na Zvonarku a nuti vas odbocit doleva. To se nesmi. O dveste metru to zopakuje. Coz se zase nesmi... Nakonec vas na Masne otoci a zopakuje odbocku na Dornych. V Praze mne zase tvrdosijne nutil se otocit na svetelne krizovatce (Prumyslova). Podobne u Motola.
Ale pokud proste clovek bude ignorovat tyhle "minely" BOR trasu okamzite prepocita a do cile vas dostane. Takze docela spokojenost.
HW Asus MyPal 636, SW WM 5
motyll (16)|14.3.2006 07:53
Hehe, jeste jsem se musel smat vcera v noci pri ceste domu. Za obci Brezina (severne od Brna) se mne snazil poslat na lesni cestu (zakaz vjezdu) pres osadu Lhotky. Kdyz jsem to ignoroval a pokracoval na Krtiny tak se mi dole, pred odbockou Vyskov, Bukovina snazil vnutit "nyni mirne odbocte mirne vlevo" coz je pesi stezka houstinama (tusim cervena TZ) kudy vede napr trat MTB zavodu MERIDA... :D
Pavel Stancík (66)|14.3.2006 19:46
Zdravim. Vyzkoušeno- BOR opravdu nepadá ,pokud se před spuštěním provede ˝Soft reset˝ zařízení.Kdo by ale pořád resetoval třeba 3x za den.BOR je stále ve vývoji tak uvidíme co nám Aponia přichystá. Hodilo by se aby BOR si sám zapínal BT na PD. Také při plánování trasy z mapy- možnost ˝přidat do trasy˝
MLB (105)|15.3.2006 08:58
:D BOR je stále ve vývoji tak uvidíme co nám Aponia přichystá.
Ve vývoji je vše. Už by bylo dobré když bude fungovat. Zapínání BT atd jsou dobré "doplňky", ale k fungujícímu softu.:D
Tak kluci v Aponii makejte! Máte na toho dost před sebou.
fretak (265)|16.3.2006 10:55
Me BOR BT sam zapina, coz je dobre.

Lidi,ale pozor. Kdyz se vam BOR zasekne nebo neco podobneho, casto muze byt na vine vase spatne funguji pametova karta, na kterou se BOR v okamziku potreby nedostane, a vysledkem je pad nebo zaseknuti aplikace.
Pavel Stancík (66)|16.3.2006 14:29
Zdravim. S tou seknutou kartou -dá se to vzít v úvahu.Na druhé straně když pracují jiné aplikace s daty na kartě na 100% ,proč by neměl BOR. :sarcastic:
merka (30)|23.3.2006 17:20
Trochu opožděně reaguji na odpověď Aponie k mému příspěvku tyýkající se navádění v jednsoměrkách a po schodech. Mám možnost používat i Tom Tom Go s verzí mapy od Teleatlasu z podzimu loňského roku. Mám pocit, že mapové podklady jsou stejné, které používá BOR (alespoň v mém okolí je spousta polních cest a právě různých zkratek, které ale TOM Tom nepoužije, neboť je označí jako polní (čárkovaně). Naproti tomu BOR je eviduje jako každou jinou silnici a klidně navede na zmíněné schody nebo polní cestu. Takže buď není využita správná vrstva podkladu Teleatlasu, nebo je někde chyba v detekci. A jak už jsem jednou poznamenal, velmi mi vadí, že není k dispozici vrstva znázorňující toky - podle nich se totiž orientuji a srovnávám navigací s realitou - navíc všechny konkurenční produkty toky vykreslují.
fretak (265)|29.3.2006 21:17
[QUOTE="Pavel Stancík"]Zdravim. S tou seknutou kartou -dá se to vzít v úvahu.Na druhé straně když pracují jiné aplikace s daty na kartě na 100% ,proč by neměl BOR. :sarcastic: [/QUOTE]

Protoze BOR na kartu saha porad. Ostatni aplikace nemusi.