Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Instalace Mobipocket5.1 do PDA.

vicovm (11)|20.2.2006 12:11
Může mi někdo poradit jak nainstalovat MobiPocket 5.1 do PDA? Do PC to jde normálně, PDA je připojeno a synchronizováno, ale nikde se nezobrazuje možnost instalace do PDA. Verze 4.9 je v pořádku, ale rád bych přešel na 5.1.
Pravděpodobně někde dělám chyby, ale nemůžu přijít na to kde.

Další problém je jak vytvořit eknihy z Word/PDF aby se dali přečíst v Ubook, který mám v PC? Jak nastavit kódování a pod?
PDA je HP4700.

Díky!
vicovm
Jerry Salcer (197)|20.2.2006 12:17
1. MobiPocket se instaluje tak, ho otevřeš na desktopu a tam někde v liště ti to dá vybrat, jestli ho chceš poslat do PDA. Už přesně nevím kde to bylo.
2. Stáhni si freewarový DocReader, neinstaluje se, jen ho rozbalíš, word nebo pdf převedeš do textu a DocReader ti z toho udělá pdb soubor, což je pro čtení v čemkoliv, ať už uBook reader, Mobipocket, nebo palmreader. V uBookreaderu potom dáš ignorovat MSDos a bude vše korektní. Podrobněji o uBook readeru bylo někde v diskusích.:yes:
vicovm (11)|20.2.2006 13:31
Díky, toto vše jsem zkoušel, ale nic.
Po nainstalování MobiPocket reader pro PC se daný odkaz na převedení do PDA NEZOBRAZUJE, případně SW oznamuje, že PDA není připojeno, co není pravda. Nepomáhá ani fyzické odpojení PDA od PC a opětovné připojení k PC.
Po odeslání dotazu se mi podařilo najít *.cab soubory MobiPocket Readeru 5.1 pro PDA, ale instalace je krkolomná, ale prošla. Cab soubory jsou na:
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/DownLoadReaderStep1.asp, a dále:
http://www.mobipocket.com/en/DownloadSoft/DownloadLinuxStep1.asp, druhý řádek odspodu: mobireader.arm.cab. To pro případ, že mě někdo podobné problémy jako já. Tímto bycho mohly diskusi na toto téma ukončit, pokud druhá strana souhlasí.

Převod ebook prostřednictvím DOcReader jsem uvažoval, ale ztrácí pro mě smysl, nakolik DocReader likviduje formátování stran.
Nenašel by se někde u někoho v minulosti upomínaný SW PYRITE PUBLISHER?
Zatím to převádím do html přes MobiPocket Creator a přečte to taky všechno.
V nastavení Ubookk mě po instalaci chybí právě ty volby, které dekódují češtinu a nedají se tam dostat. Používám jej výhradně v PC. DO PDA jej nechci.

Myslím, že to jsou všechny odpovědi na Tvé otázky a návrhy. Díky za odpověď. vicovm
jurab_ce4you (12)|27.2.2006 14:21
Pánové, omyl a vše, stolní verze MobiPocket se instaluje klasicky, do PDA si musíš program stáhnout zvlášť, na stránce výrobce je v té samé kolonce (verze 5.1) dole drobné písmo pro PDA. Instalátor je CAD, poslat na PDA a klepnutím rozbalit, klasika.
Čtení starších textů je problém jen do chvíle než si uvědomíš že problém je v kódování, navštiv stránky PalmKnihy, stáhni si něco v UNICODE a uvidíš ten rozdíl.
To samé platí pro převod vlastních textů, používám OpenOffice.org 2.0, text který chci převést pro MobiPocket si uložím do PDF a potom stačí použít convert v MobiPocket, (pozor na formátování textu, ani z PDF nepřebere všechno a text je potom nečitelný).
K tomu jsem dospěl ve stilu "Pokus, Omyl". Pokud znáš lepší postup dej vědět!
JoU81_ce4you (116)|27.2.2006 18:22
Pri synchronizaci nove stazenych enews do MDA2 mi to vyhodi chybu "data nelze prenest, zkonstrolujte pripojeni nebo zda mate misto v pameti". Vi nekdo co s tim? Pripojeny samozrejme jsem a mista 300Mb. nebavi me to porad rucne kopirovat do telefonu. Jinak co se tyce prevodu textu napr. z Wordu do pdb tak ja pouzivam Word2Doc, staci ve Wordu kliknout na ikonku a je to hotovy :D
MilanO_ce4you (187)|27.2.2006 20:08
Pánové, dovolím si napsat svůj postup.
1 stáhnout MobiPocketReader verze 5.1 soubor mobipocketreader.msi
2 spustit na PC, PPC musí být připojeno přes ActivSync
3 po spuštění na PC najde připojené PPC a z internetu si sám stáhne potřebné a nainstaluje do PPC
4 nahrát fonty na PPC do adresáře Windows\Fonts, nahrát knihy a čteme

Převod formátů DOC, PDF, TXT do prc tato verze 5.1 zvládá naprosto suprově včetně obrázků. Stačí na PC spustit, volba FILE a CONVERT. Není nic jednoduššího.
MilanO
Vojtěch Barták (180)|27.2.2006 22:06
Také si myslím. Mám vyzkoušeno vícero programů pro čtení knih, a Mobipocket vyniká právě tím, že je intuitivní a jednoduchý, třebaže nemá tak širokou paletu nastavení. Zkoušel jsem převádět všechny podporované formáty, a nenastala jediná chyba. (Dokonce ani u PDF a češtiny, kde se to přímo nabízí). S obrázky to už tak slavné nebylo (myslím tím obrázky vytvořené ve wordu - vektorové obrazce vytvořené panelem kreslení). S těmi si poradit nedokázal, ale to je detail. Pokud je do něj vložen jpg atp. nemá problém. Jen je pak dokument "trochu" větší. Prostě - MP stále vede... I jeho suprovej integrovanej převodník formátů ;)
macula_ce4you (691)|28.2.2006 07:08
Na serveru Mobipocket.com je ke stažení verze 5.2. Ale co je nejlepší, tak podle serveru Palmserver.cz, by měla být, již od verze 5.1, profi verze zdarma. :yes:
bobo.4150.sk (176)|28.2.2006 09:53
Zatiaľ potvrdzujem info o tom, že verzia 5.1 je zdarma, lebo nech ťapám na displej kamkoľvek, nikde sa neobjaví hláška o registrácii alebo zadávaní nejakého kódu. Na desktope mám dokonca len verziu 4.8, ale synchronizácia eNews a prevod kníh (z txt alebo html) šlape dokonale. Proste absolútna spokojnosť.
atomion (1159)|28.2.2006 17:19
Přátelé pomoc.. Jak psal MilanO že se tam musí do MobiPocket readeru nahrát nějaké fonty... Jaké a kam?? Nefungují mi některé české znaky jako například "ř, č" .. a na jiné jsem zatím nepřišel.. Všude ve Woknech je to v pohodě ale MobiPocket je nechce překousat.. Nevíte čím to může být?? :?:

EDIT: Myslel jsem že to bude v kódování ale tam nic takového není.. :( Poraďte prosím jestli už někdo z vás řešil takovýto problém jak ho vyřešil.. :?:
macula_ce4you (691)|28.2.2006 18:05
Zde máš český font, který si zkopíruj do složky Windows/Fonts. V nastavení Mobipocket Readeru si jej vybereš.
beecher (9270)|28.2.2006 18:37
BTW Jak na fonty do MobiPocketu se tady rozebiralo tolikrat... :sarcastic:
atomion (1159)|28.2.2006 19:24
Děkuji...funguje to!!! Mnohokrát díky!! :yes: :yes: :yes:

..a omlouvám se beecherovi, ale toto téma se jmenuje "Instalace MobiPocket...." a toto s tím souvisí.. ;)
beecher (9270)|28.2.2006 20:56
To sice ano, ale tento problem se tady resil jiz nekolikrat, takze stacilo pouzit tlacitko Hledat.
Red Dwarf_ce4you (187)|2.5.2006 13:55
Stáhnul jsem si MobiPocket 5.1 ze stránek www.mobipocket.com. Z neznámých důvodů byl celý program v němčině! Potřeboval jsem knihu v *.doc překonvertovat na něco, co bude čitelné na PPC v MobiPocketu (nejspíš *.pdb). V německé verzi programu šla kniha otevřít.

Po připojení PPC (FS Loox 610) se program za běhu přeorientoval na angličtinu a teď mi *.doc soubor neotevře a vyhodí nesmyslnou chybovou hlášku plnou čverečků a uvozovek a chce po mě uložit šablonu. :mad: Má někdo představu jak vše řešit bez použití hrubé fyzické síly a velkého kladiva?
Johny_G (384)|2.5.2006 18:22
[QUOTE="Red Dwarf"]Stáhnul jsem si MobiPocket 5.1 ze stránek www.mobipocket.com. Z neznámých důvodů byl celý program v němčině![/QUOTE]

Stačí skočit do nastavení, kde už je nastavená EN a okno potvrdit. Pak to máš krásně v EN. Spíš by mě zajímalo, jak to dát jinam, než do Main Memory :-/.
chromos (116)|2.5.2006 20:38
Použít *.cab a pomocí programu Cabinstl nainstalovat na libovolné místo. Mobireader v *.cab verzi nalezneš (pakliže už jsi jej instaloval "normálně") zde: C:\Program Files\MobiPocket.com\MobiPocket Reader\setup.
pebe_ce4you (7)|20.6.2006 13:59
Tak jsem si stáhnul Mobipocket 5.2, ale ať koukám jak koukám, nemůžu najít příkaz CONVERT. Pokud si na PC otevřu například soubor ve Wordu, tak mi ho úspěšně zobrazí ale nabízí mi jen jeho zaslání do PDA, aniž bych mohl ovlivnit jeho jméno a umístění.
Dělám něco špatně ?
Děkuji