Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Využití RAM na qteku 9100

JecminekMaselnik (464)|20.2.2006 09:50
jelikož mně to celkem trápí, chtěl bych se zeptat majitelů varií, jak jsou na tom s využitím RAMky. Mně jednak systém píše, že mám k disposici pouze 44MB a i z těch mám po SR volných cca 50%, ze kterých navíc v čase stále ubývá (o ubývání paměti se už diskutuje tady ).
Mám anglickou ROM 1.6.7.1, jako rezidenti mi běží pocket controller, malá lokalisace interwrite pro, mnotes suite, pocket zenphone v tray versi a resco today view. Po SR při připojení k PC bez spuštění čehokoli je alokováno 58% RAM.
Jste na tom někdo podobně?
beecher (9270)|20.2.2006 11:01
44 MB to ukazuje, protoze pri startu WM se ta cast zbyvajici do 64 MB pameti RAM alokuje pro veci jako Page pool, vyrovnavaci pamet pro grafiku a dalsi cache systemu (podobne jako na PC).
Dalsi pamet (In use) jsou veci, ktere si vezme system samotny (kernel, ovladace atd.). Cely figl vsak je v tom, ze se RAMka diky Page poolu, lepsimu postupnemu nacitani programu, nezaplnuje tak rychle bezicimy procesy jako u WM < 5.0 a jeste navic, daleko vice veci se z ROMky XIPuje. Tzn. ze kdyz PIE v napr. WM2k3SE v pameti RAM jako bezici process zabira 1MB, tak u WM5 to je rekneme 0,4 MB.
JecminekMaselnik (464)|20.2.2006 11:16
add veci v ramce: jenze na pc v taksmanageru vidim vsechno, co RAM obsazuje (pokud to tedy neni umele skryto), zde zkratka vidim 44 MB a hotovo, o tom kolik zabira page pool pripl jine cache muzeme pouze spekulovat.
Kdyby existoval nejaky rozumny proces manager, ktery by ukazoval vsechny procesy v ramce, mel by v tom clovek aspon jasno.
beecher (9270)|20.2.2006 11:26
A k cemu by ta infoemace u rekneme page poolu byla? Ten se velikostne nemeni, neni to process, takze to nejde sestrelit, nelze do toho nijak zasahnout.
A pokud se nepletu, na PC v task manazeru taky spousta veci nejde videt (napr. velikost RAM obsazene ovladacem nejakeho hw.) ;)

IMHO Lidi resi spousty nesmyslu, misto aby zarizeni pouzivali...
JecminekMaselnik (464)|20.2.2006 11:36
no mne malo ramky pouzivani zarizeni znesnadnuje a taky mam pocit, ze prave muj qtek kdyz ma obsazeno pres 80% RAM jevi sklony k samovolnym resetum.
Nemyslim tedy, ze jde o nesmysl.
beecher (9270)|20.2.2006 12:04
Dela ti to i pri cistem zarizeni?
JecminekMaselnik (464)|20.2.2006 12:13
bohuzel nemam nejak prostor dlouhobeji, treba nekolik dnu, laborovat s uplne cistym qtekem, protoze proste minimalne mnotes tam potrebuji dostat kvuli importu kontaktu a kalendare (bez toho proste nemuzu byt). Nainstalovano mam (aspon myslim) pouze nezbytne minimum veci.
Na tech 80% se dostanu tak behem 1-2 dni pouzivani a pak uz to radeji sam resetuji, protoze takovy samovolny reset treba v pouzdre znamena nedostupnost, dokud si toho clovek nevsimne a nezada pin.
beecher (9270)|20.2.2006 12:21
1. No, tak to chce vyzkouset pres vikend. Kontakty a kalendar dostat do Outlooku, v Pa vecer HR, syncnout zpet data a do Po se uvidi... ;)
2. A nebo to provozovat zatim jenom s mnotes...
vario (441)|20.2.2006 16:23
no já jsem pár task managerů na variu zkoušel, můžu říct, že těch procesů, který mi nic neříkaj, je tam "metrák" .... neřeším to ..... ani moje XP na PC neoplývají nějakou kondicí, když je nechám 2-3 dny běžet, aniž bych je vypnul nebo restartoval... zkus tady schválně vypsat, co ty vidíš za běžící procesy na variu..
JecminekMaselnik (464)|20.2.2006 17:27
2vario: a nedal by jsi mi, prosim, tip na nektery z toho metraku? Zkosel jsem wisbar, vbar, memmaid, gspmagic..... vsude vidim jenom to, co v settings/memory.
vario (441)|20.2.2006 17:39
no, naposledy se mi líbilo třeba tohle
JecminekMaselnik (464)|21.2.2006 11:04
to je moc hezky. K dokonalosti tomu chybi zobrazeni, kolik co zere pameti, aby si clovek udelal obrazek, co bobtna...
vario (441)|21.2.2006 18:47
to máš pravdu, ale takhle aspoň stačí zírat, jak postupně nabíhaj procesy
JecminekMaselnik (464)|21.2.2006 20:25
ma to jeste jednu cerstve odpozorovanou vadu: pokud app nabihajici po startu ukoncim a spustim znovu, nejde spustit prehled procesu, jenom oken....napise snapshot load failed a zdar...
vario (441)|21.2.2006 20:43
tak toho jsem si nevšiml...když už jsme u těchto věcí, našel jsem publikovaný tip na zrychlení Varia z oboru programů, spouštěných po startu

HKLM/init/launch80=srvtrust.exe disabled adding a `- `to end of registry string same as ......exe- and restart .
really it speeds up at starting programms , but before installing new software should make it enable
...jinými slovy, přes registry se zastaví proces checkování programů, údajně značně zrychlí systém, před instalací nového software je třeba jej však zase povolit