Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zmizení části menu u Asuse 636

vasekv_ce4you (36)|20.2.2006 07:43
Mám nový Asus MyPal 636. Začal jsem jej instalovat. Pár běžných aplikací - SPB Pocket Plus, SPB GPRS Monitor, Resco Explorer, Sunnysoft Interwrite, Sunnysoft Backup Manager, Tom Tom. No a po instalaci těchto věcí - většina šla na kartu (2GB), zbytek do paměti zařízení.
Ale něco se stalo protože když rozbalím menu Start tak v něm najdu jen poslední tři aplikac ekteré jsem spouštěl a položku Programy. Ve které ovšem najdu jen pár věci a vůbec zdaleka ne to co tam má být (Například všechny systémové aplikace), dále mi chybí kompletně nabidka "nastavení".
Když udělám soft reset tak se nic nezmění. A nevím přesně co se stane když udělám Hard reset. Klidně to přeinstaluji všechno ale chtěl bych předejít tomu aby se to stalo znovu.
Díky za info či radu.Vašek
Endrju (37)|20.2.2006 18:31
U me na 632 to delal Interwrite
beecher (9270)|20.2.2006 18:35
Nejsou nahodou ty Asusy uz v cestine primo od vyroby?
Endrju (37)|20.2.2006 20:08
No jsou, chtel jsem qwerty a zkus to nejak udelat na 63x
beecher (9270)|20.2.2006 20:45
Resco keyboard nebo Interwrite Lite.
vasekv_ce4you (36)|21.2.2006 10:50
Ano, nakonec jsem přišel na to že je potřeba instalovat opravdu jen malou lokalizaci.. Děkuji za pomoc.
maximum (15)|8.3.2006 10:53
To samé, ASUS 636. navíc jsem tam měl aplikací HROZNĚ moc ;) Udělal to InterWrite. Je to tím, že InterWrite má počeštěné resources (složky, registry, atd). trochu jinak, než firemní lokalizace od ASUSu. Některé slova jsou zkrátka přeložena jinak. No a systém v tom má potom zmatek a vidí jiné složky než by měl. Pomohl jedině HW reset a instalace všeho komplet znova, kromě InterWrite.

Nicméně potřebuji dvě zásadní veči na A636:
- českou klávesnici QWERTY
- podporu češtiny pro externí BT klávesnici

Jinak na podpoře ASUSu v Ostravě jsou lamy, vůbec nic tam neví o ničem, stejně tak Microsoft...
beecher (9270)|8.3.2006 11:05
1. Cestina, ktera je v Asusu, neni od Asusu, ale Microsoftu.
2. Copak nestaci nainstalovat Interwrite Lite? Ten ma jak nekolik klavesnic (i ceskou programatorskou treba ;) ) a zaroven pro WM5 podporu cestiny pro HW klavesnici.
3. Nechapu, co nevi Microsoft?
maximum (15)|8.3.2006 14:16
Cestina je tak nejak napul od Microsoft a napul od ASUSu. Od Microsoftu je zaklad. ASUS k tomu dodela preklady svych specifickych aplikaci, pak z toho spoustu veci odstrani (takze pro input mam jen qwertz klavesnici, neda se zapnout zadny jiny input) a proda to.

Na Microsoftu mi vsichni vehementne tvrdily, ze 100% lokalizace WM5 nedelaji, ze je to na bedrech OEM dodavatelu, tj. na vyrobcich HW. V ASUSu mi reklmi, ze to maji od MS. Pote jsem nasel na strankach MS image lokalizovanych WM5 pro emulatory vcetne Ceske verze. Tak jsem to rekl podpore na MS a ty se hrozne divily, ze tam neco takoveho maji. Kazdopadne vysledek je takovy, ze nikdo nic nevi a neni mi nikdo s nicim schopny pomoci.

Interwrite jsem jiz zkousel, defaultne se nainstaloval i s cestinou pro system, coz se jiz neda vypnout, jen HW hard reset a vse znova. Jeste se zkusim jednou podivat na tu lokalizaci lite, ktera by mela byt bez cestiny pro system, nicmene tu jsem podle vseho instaloval s vyse uvedenym vysledkem.
beecher (9270)|8.3.2006 14:38
To ze tam je jenom qwertz klavesnice jako SIP Panal, je dano tim, ze MS nema jazykove mutace zbylych SIP Panelu.

BTW To byl ktery MS? Ten cesky? :D
maximum (15)|8.3.2006 14:47
Jojo, cesky...

Jinak tam nejsou ani jine SIP metody (rucni psani, atd.). Ja je tedy nepouzivam, takze zrovna me to neva, ale nekdo by se mohl nastvat...

Jinak ted jsem se zaregistroval na thinkoutside.com jako developer pro klavesnice stowaway, tak zkusim zbastlit CZ layout... pokud to jiz nekdo neudelal prede mnou ;)
beecher (9270)|8.3.2006 16:03
[QUOTE="maximum"]Jojo, cesky...

Jinak tam nejsou ani jine SIP metody (rucni psani, atd.). Ja je tedy nepouzivam, takze zrovna me to neva, ale nekdo by se mohl nastvat...[/QUOTE]1. Problem ceskeho MS je ten, ze oni nejak moc s WM nefunguji...
2. SIP metoda = SIP panel... ;)
maximum (15)|8.3.2006 16:33
[QUOTE="beecher"]1. Cestina, ktera je v Asusu, neni od Asusu, ale Microsoftu.
2. Copak nestaci nainstalovat Interwrite Lite? Ten ma jak nekolik klavesnic (i ceskou programatorskou treba ;) ) a zaroven pro WM5 podporu cestiny pro HW klavesnici.[/QUOTE]

Jdu to vyzkoušet ještě jednou...
Interwrite Lite = InterWrite Small 9.0 ?

Zkoušel to na A636 někdo plz?
Endrju (37)|9.3.2006 08:01
Ja jsem to zkousel na 632 a bez problemu to jede
maximum (15)|9.3.2006 08:09
Nainstaloval jsem InterWrite Small 9.0 (IWSML_Small_90.zip) na ASUS 636 a jede to OK. Akorát je divné, že hned v první stránce konfigurace mám položky "Zapnout lokalizaci systému" a "Lokalizovat statická data", obě zapnuté. To se mi nelibí, resp. to nechci zkoušet vypnout...

Každopádně mi ale externí BT klávesnice Stowaway nepíše české znaky. Lze ji k PPC připojit dvěma způsoby: pomocí dodaných vlastních driverů, což je lepší, neboť v tomto módu toho klávesnice "umí" mnohem více, nebo jednudoše přes BT HID protokol. Nicméně ani v jednom módu nepíše čeština ;( Drivery klávesnice mám poslední (ThinkOutside 4.4).

Také jsem si nainstaloval InterKey, což je podobné řešení. Nyní je již kompatibilní i s WM5. Tam mi česká "on-screen" klávesnice funguje také OK, nicméně podpora na HW klávesnici (program InterKey Portable) se rozvěž nedá zapnout (všechny položky jsou zašedlé, nedá se přidat layout, nic). Také jsem zkoušel oba způsoby připojení...

Má někdo nějaké jiné zkušenosti?
maximum (15)|9.3.2006 10:07
Tak důležité upozornění! Teď jsem mluvil s technickou podporou Sunnysoftu, kde mi potvrdily, že momentálě Interwrite s touto klávesnicí na mém systému nefunguje, oprava má být ve verzi 9.1 snad během příštího týdne.

Nicméně mi také potvrdili, že zaškrtítka "Zapnout lokalizaci systému" a "Lokalizovat statická data" se nesmějí vypnout, jinak se přístroj "přepne" do EN verze (použijí se EN DLLka) a s tím dojde k celkovému a nenávratnému zhroucení systému. Takže opatrně!

Co je ale horší, že mi také potvrdili mojí obavu, že při odinstalaci InterWritu se systém přehodí do - dle InterWritu původního stavu, tj. do EN lokalizace a tím se systém zase zhroutí...

V podstatě je to způsobené tím, že se lokalizace podívá, jaká DLLka se používají. Zjistí že česká, takže automaticky předpokládá, že se jedná o lokalizaci od SunnySoftu a chová se dle toho, nicméně se jedná o CZ verzi od Microsoftu/ASUSu.

Takže mám nainstalované demo, které nefunguje s mojí HW klávesnicí, nemůžu jej odinstalovat, můžu si jej jen koupit, i když ani potom nebude fungovat s HW klávesnicí a nebo můžu čekat až vyšumí a počkat, co se stanwe potom...

Nicméně mi přijde lehce neférové od Sunnysoftu, že na svém vebu tvrdí že to s toukto klávesnicí perfektně funguje. Tak jsem si klávesnici u nich koupil a... nefunguje. Dále se mi nelíbí, že na webu není ani jediná zmínka o tom, že je zde velice nebezpečná chyba, která vede k zhroucení celého systému s nutností HW resetu a s tím spojené ztráty všech dat. Na tuto zkutečnost jsem Sunnysoft již několikrát upozorňoval, ale na webu není o tomto problému jediná zmínka, místo toho je tam napsáno, že IW funguje na všech systémech s WM5 ;(
beecher (9270)|9.3.2006 10:52
[QUOTE="maximum"]Nicméně mi přijde lehce neférové od Sunnysoftu, že na svém vebu tvrdí že to s toukto klávesnicí perfektně funguje. Tak jsem si klávesnici u nich koupil a... nefunguje. Dále se mi nelíbí, že na webu není ani jediná zmínka o tom, že je zde velice nebezpečná chyba, která vede k zhroucení celého systému s nutností HW resetu a s tím spojené ztráty všech dat. Na tuto zkutečnost jsem Sunnysoft již několikrát upozorňoval, ale na webu není o tomto problému jediná zmínka, místo toho je tam napsáno, že IW funguje na všech systémech s WM5 ;([/QUOTE]Ach jo, praxe doted byla, ze vsechny zarizeni dovazena do CR byla anglicky, tak Sunnysoft delal lokalizace. Ze Asus a T-Mobile zacali distribuovat svoje zarizeni s ceskymi ROMkami, za to nemuzou...
Jiste je, je to bug, ze to nejde korektne odinstalovat, ale to nikdo taky netestoval, protoze nemel na cem (zarizeni k nim ani nesla, protoze lokalizovat nepotrebovala)...
Ja sice nemam Stowaway klavesnici, ale mne to s HP BT klavesnici chodi (pred upgradem na WM5, od te doby jsem ji nepouzil).
Mefisto (231)|11.3.2006 08:53
A neni potom lepsi napred udelat zalohu a pak si hrat s lokalizaci?