Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mail2web.com LIVE - zdarma 1GB e-mailová schránka hostovaná na Exchange Serveru 2003

beecher (9270)|17.2.2006 20:36
Tisková zpráva
Registrační stránka

Zdarma e-mail s POP3 přístupem? Zdarma e-mail s IMAP4 přístupem? Překonáno!

Společnost SoftCom Technology Consulting Inc. spustila zdarma e-mailovou službu mail2web LIVE, která je hostovaná pomocí Microsoft Exchange Serveru 2003 SP2 se všemi jeho výhodami.
- velikost schránky - 1 GB
- velikost příloh - <=100 MB
- přístup přes webové rozhraní Outlook Web Access (i v čestině), včetně Outlook Mobile Access
- možnost synchronizace e-mailů, kontaktů, kalendáře, úkolů s vaším Windows Mobile zařízením, včetně Direct Push (podpora ve WM5 AKU2)
- serverové filtry zpráv
- agregace e-mailů - umí vybírat další e-mailové POP3/IMAP4 schránky
- antivirus, antispam
- podpora BlackBerry
00124380_m2wLive_home_WrGc.gif
atomion (1159)|17.2.2006 21:38
Tak tenhle freemail zatím nemá chybu!!! regnul jsem se a teď to testuji.. :yes: budu podávat zprávy..třeba o jejich chybách.. :D
vatco (15)|17.2.2006 22:45
Nejak nemuzu najit jaky server nastavit v Outlooku na PC, mozna jsem to nekde prehledl, ale spis se mi zda ze pristup z Outlooku na desktopu bude jenom u placene verze... i kdyz $2 mesicne...
Kato_ce4you (970)|17.2.2006 22:47
Jo - to zni celkem pekne - skoro jako to, co jsme pred par lety meli jako firemni a tezce placeny :yes:
Nicmene pro me potreby zatim zustanu u Gmailu (ciste na postu) a stolniho Outlooku - na synchronizaci vseho mozneho i nemozneho ;)
Kazdopadne pro spoustu lidi tohle muze byt velmi zajimava nabidka (a muzu rict, ze i me dost laka, ale dalsi emailovy ucet - ne - to fakt ne..). A firmy predpokladam, ze tohle maji primo u sebe na svem serveru.
Nicmene diky za pekne upozorneni :yes:
stary_pes_ce4you (252)|17.2.2006 22:55
Aky je v tom hacik? Space_cowboy, pokial to bude skutocne take dobre, tak nas plan na vlastny exchange pada :-)
beecher (9270)|17.2.2006 23:07
Háček to má. E-mailová adresa konci @mail2web.com
stary_pes_ce4you (252)|17.2.2006 23:08
[QUOTE="beecher"]Háček to má. E-mailová adresa konci @mail2web.com[/QUOTE]

Tak to je pravda... Ale podla mna by sa to dalo napojit aj na stavajucu domenu systemom "adresa pre odpovede"...
space_cowboy (336)|18.2.2006 00:13
[QUOTE="stary_pes"]..napojit aj na stavajucu domenu systemom "adresa pre odpovede"...[/QUOTE]
A potom už len čakať a čakať a čakať.. :D

Škoda toho "háčku", ale synáčku, za ty peníze.. :yes: ;)
beecher (9270)|18.2.2006 10:06
[QUOTE="Kato"]...ale dalsi emailovy ucet - ne - to fakt ne...[/QUOTE]GMail mne zklamal svou prisernou implementaci POP3. No, a aby to nebyl dalsi ucet, tak si muzes na mail2web nastavit vyber posty z dalsich schranek... ;)[QUOTE="stary_pes"]Tak to je pravda... Ale podla mna by sa to dalo napojit aj na stavajucu domenu systemom "adresa pre odpovede"...[/QUOTE]No, to pokud se nepletu nejde u uctu na Exchangi udelat...
Whippy (206)|18.2.2006 11:29
Muze mi prosim nekdo poradit jakym zpusobem nastavit MDA, pripadne ucet aby se synchronizovaly kontakty a kalendar?
S Exchange serverem nemam prazadne zkusenosti.
Diky
Zbyšek Záliš (203)|18.2.2006 11:55
Nastavení synchronizace s Exchanged serverem je zde.
Kes (2)|18.2.2006 13:13
Zajimave, diky za tip.
Nejak se mi nedari nastavit outlook na pc aby spolupracoval s tim uctem, co zadat jako adresu exchange serveru?
na konfiguraci activesync se chystam potom, mam si dat na neco bacha?
diky
beecher (9270)|18.2.2006 13:34
A jeje... Spatne jsem si to precet... :oops:
Tak pristup pres Outlook v PC je umoznen pouze jako placena sluzba Business Exchange... http://services.mail2web.com/Business/Exchange/

EDIT: Prvni prispevek upraven.
stary_pes_ce4you (252)|18.2.2006 13:41
No a to si mozu nechat...
beecher (9270)|18.2.2006 13:43
Proc? S OWA mas plnou funkcionalitu Outlooku i v prohlizeci na PC... ;)

EDIT: Ale i kdyby sis to zaplatil, tak to je sluzba s nejlepsim pomerem cena/vykon.
JanAltman (162)|18.2.2006 15:12
1) Takze v PocketOutlooku to nastavit jde a desktopOutlooku ne?
2) Funguje tam vsechno - tedy ne jen maily, ale i kontakty a kalendar? Myslim tim jejich napojeni a synchronizace na pocketOutlook.

3) Ja nyni pouzivam P L A X O (ktere na rozdil od teto novinky jde napojit i na desktopovy Outlook) a WebIS Mobile Sync. Sice to neni freemail (ale k cemu to, kdyz jich je milion), ale na ostatni "exchangeove" veci je to naprosto super.

Ma tedy cenu, abych tento novy freemail vubec zkousel? Prinese mi neco noveho/uzitecneho?

Pokud budu chtit synchronizovat kontakty, kalendar a mail v outlooku v PC, pocketOutlook v PDA a v teto nove sluzbe, pujde to udelat aniz bych musel prejit na placenou verzi? Synchronizovat to vsechno jen pomoci PDA?
beecher (9270)|18.2.2006 16:05
1. Bohuzel.
2. Ano.
3. Pokud jsem to dobre pochopil, tak Plaxo nenabizi e-maily, ukoly. Narozdil od mail2web.
[QUOTE="JanAltman"]Pokud budu chtit synchronizovat kontakty, kalendar a mail v outlooku v PC, pocketOutlook v PDA a v teto nove sluzbe, pujde to udelat aniz bych musel prejit na placenou verzi? Synchronizovat to vsechno jen pomoci PDA?[/QUOTE]a. Mimo ten Outlook v PC ano.
b. Tu synchronizaci pomoci pouze PDA nejak nechapu... :oops:

Co je pro vas lepsi si musite rozhodnout sam... ;)
JanAltman (162)|18.2.2006 16:49
2Beecher: Myslel jsem jsem tim to, ze prima synchronizace s PC u neplacene verze nejde, ale s PDA ano. A synchronizace PC-PDA je samozrejmosti. Pakze prostrednictvim PDA bych teoreticky mohl i synchronizovat PC a mail2web, ne?
beecher (9270)|18.2.2006 17:14
To ne, protoze nelze synchronizovat emaily, kalendar, kontakty, ukoly zaroven s Exchangi a s Outlookem na PC.
JanAltman (162)|18.2.2006 17:21
[QUOTE="beecher"]To ne, protoze nelze synchronizovat emaily, kalendar, kontakty, ukoly zaroven s Exchangi a s Outlookem na PC.[/QUOTE]

A co tomu zasadne brani?
1) Pripojim se k netu (GPRS, WiFi, ...).
2) Provedu synchronizaci PDA s Exchange (mail2web).
3) Zmenim nastaveni ActiveSync v PDA
4) Spojim PDA s PC (USB, BT, ...)
5) Provedu synchronizaci PDA s PCOutlookem

To by neslo?
beecher (9270)|18.2.2006 17:35
To jo, ale to mi prijde docela slozite... ;)
JanAltman (162)|18.2.2006 17:46
Treba nekdo prijde s utilitkou, ktera to zautomatizuje... ;-)
Nebo s programem pro PC, ktery se bude identifikovat jako PocketOutlook, ale provede synchronizaci mail2web s dospelym outlookem ;-)

Zdenek Malinsky (9781)|18.2.2006 19:13
Prostě se musíme smířit s tím, že když je to free nemá to tolik funkcí jako placené. To by si pak nikdo nekupoval.
JanAltman (162)|18.2.2006 20:21
1) Na tom jejich exchange serveru maji ActiveSync 3.7.1 - ovsem ja mam WM5 (cili AS4.x). Nemuze v tom byt problem?

2) I zde odkazovany navod na rozchozeni synchronizace s ExChS je ponekud poplatny starsim PocketPC. Neslo by jej aktualizovat?

3) Mimochodem me to nenabizi jen synchronizaci kontaktu, kalendare a emajlu, ale i tech ukolu (ktere podle navodu podporovany byt nemaji).

4) Kde vezmu jejich certifikat? Jaka je adresa ExCh serveru (mail2web.com?), jaka je domena (zadna?)?

Kazdopadne se mi nepodarilo navazat pripojeni, kod podpory: 0x85002009
cenebris (144)|18.2.2006 21:21
A co linuxovy evolution? Podari se spojit? :D
cenebris (144)|19.2.2006 00:53
PS To by mohli zdejsi eoutlook a acmail taky nejak "zareagovat" cenou nebo sluzbami :)
beecher (9270)|19.2.2006 09:48
[QUOTE="JanAltman"]1) Na tom jejich exchange serveru maji ActiveSync 3.7.1 - ovsem ja mam WM5 (cili AS4.x). Nemuze v tom byt problem?

2) I zde odkazovany navod na rozchozeni synchronizace s ExChS je ponekud poplatny starsim PocketPC. Neslo by jej aktualizovat?

3) Mimochodem me to nenabizi jen synchronizaci kontaktu, kalendare a emajlu, ale i tech ukolu (ktere podle navodu podporovany byt nemaji).

4) Kde vezmu jejich certifikat? Jaka je adresa ExCh serveru (mail2web.com?), jaka je domena (zadna?)?

Kazdopadne se mi nepodarilo navazat pripojeni, kod podpory: 0x85002009[/QUOTE]1. Verze ActiveSync na PC s verzi Exchange serveru nema moc spolecneho. Tj. sync z PDA primo proti Exchange serveru je nezavisly na AS v PC. A urcite AS na tom serveru nainstalovan nemaji... ;)
2. a 4. Certifikat neni potreba. Nejdrive vsak potrebujeme vydostat uzivatelske jmeno. To zjistime po prihlaseni na http://support.mail2web.com (L/P: e-mailova adresa z mail2web.com/vase heslo), E-mail->mail2web LIVE new->E-mail settings->v prvni tabulce oznacene ActiveSync je vase username pro ActiveSync z PDA.
Pak staci na PDA pustit ActiveSync (pokud jsme pripojeni k PC, tak odpojit), Menu->Configure Server source, jako server zadat mobile.exchange.mail2web.com, zaskrtnout SSL, Next, vyplnit zjistene username, vase heslo, domena je ad2, zaskrtnout Save password, Next, vybrat informace, ktere chci synchronizovat se serverem (u kalendare a e-mailu jde nastavit podrobnosti), Finish. A je to...
A nebo to taky pri pripojenem PDA muzeme zadat do AS v PC, ktery to nastaveni prenese do PDA. V menu Tool->Add Server source.
3. Ano, to je vlastnost WM5.
beecher (9270)|19.2.2006 10:00
Cenebris: K cemu ti bude Evolution bez Exchange connectoru? Navic, kdyz ten jejich server odmita takove pripojeni? ;)

Ad zmeny cen sluzeb: Mohli by... :)
JanAltman (162)|19.2.2006 10:00
Beecher:

ad1) Ja nemluvim o verzi AS v PC, ale v PDA. Proste verze v PDA je ta, ktera je ve WM5. Cili takova, ktera je schopna komunikovat jen s AS4 - tedy vyhradne jako TCP/IP sitove spojeni. Kdezto z podpory mail2web mi napsali, ze na jejich ExChS bezi AS 3.7.1. Proto mam pochyby, ze s tim bude WM5 PDA komunikovat. Ale mozna to neni tak horke.

ad2) Uzivatelske jmeno a heslo samozrejme davno mam - to jsem ziskal jiz zavcasu vcera ;-)
Ale OK - ty dalsi veci (server) jsem nevedel, zkusim to.

ad3) Prima

Diky.
beecher (9270)|19.2.2006 10:21
[QUOTE="JanAltman"]ad1) Ja nemluvim o verzi AS v PC, ale v PDA. Proste verze v PDA je ta, ktera je ve WM5. Cili takova, ktera je schopna komunikovat jen s AS4 - tedy vyhradne jako TCP/IP sitove spojeni. Kdezto z podpory mail2web mi napsali, ze na jejich ExChS bezi AS 3.7.1. Proto mam pochyby, ze s tim bude WM5 PDA komunikovat. Ale mozna to neni tak horke.[/QUOTE]1. Opakuji, na Exchange serveru se nikde nic s jakou verzi AS je kompatibilni nenastavuje a zadny AS neinstaluje! Verze v PDA je proti Exchange serveru putna, pac vzdycky komunikace probiha pres RPC-TCP/IP. Nemluve o tom, zkuste si zjistit jako presne verzi AS mate v PDA. :D
A mne ten jejich Exchange server komunikuje s mym WM5 PDA uz od vcerejsiho vecera.
A pokud neco takoveho jejich podpora tvrdi, tak tomu rozumi jako ja IBM AIXu... ;)
eoutlook (21)|20.2.2006 09:50
[QUOTE="cenebris"]PS To by mohli zdejsi eoutlook a acmail taky nejak "zareagovat" cenou nebo sluzbami :)[/QUOTE]

Zdejší eOutlook konkurenci samozřejmě sleduje, o této službě ví a reagovat určitě bude. Určitě novými službami. mail2web dotuje tuto službu z jiných zisků, což jistě potěší koncového uživatele. Otázkou je jak dlouho je to pro ně udržitelné, ale předpokládám, že jim business case vyšel dobře :D
cenebris (144)|20.2.2006 12:57
Nejake zvetseni schranky ze 100 na 1000 MB v cene by taky nebylo spatne :D
beecher (9270)|20.2.2006 13:00
Mas moznost (cenikova polozka):
Prostor navíc (po 100MB) 40,-Kč/mes

IMHO Nevim, na co ti schranka 1GB bude. Stejnak to do PDA nedostanes, kdybys to mel uplne zaplnene... ;)
eoutlook (21)|20.2.2006 13:17
Shodou okolností jsem o tom dnes hovořil s MS. Jde prostě o retenční nástroj, který dotují z jiných zisků. OWA je z hlediska licencování nejlevnější.

Ad 1GB nebo 1TB....předhánění v této oblasti je skutečně cesta do pekel a touto cestou fakt nepůjdeme. Máme vyzkoušeno na uživatelích....200-300 Mb je optimální. Všichni používají archivaci , takže prostor 200-300 se nám zdá také optimální....a 40Kč se mi nezdá jako příliš veliká cena za zvětšení prostoru.
Whippy (206)|20.2.2006 13:31
Mam nemaly problem.
Po spusteni synchronizace s mail2web, mi zacne v MDA rapidne ubyvat pamet a to az na nulu kdy se neda delat nic jineho nez reset. Udelal jsem uz i Hard reset, ale ubytek pameti stale pretrvava.
Nenapada vas nekoho v cem muze byt problem?
Dekuji
belami (8)|20.2.2006 13:35
Jelikož každá sranda něco stojí, jsem u nabídek které provozovatele stojí peníze (licence, HW, podpora atd.) a jsou přesto zadarmo, spíše skeptik. Viz Gmail, který sice dává 1GB mailbox - ale aby moje maily probíhali robotem který je skenuje na relevantní kontext, tak to fakt nechci.

Nikdo nedělá nic jen tak pro dobro lidstva, je pouze otázka zda si radši zaplatim a mám to bez překvapení, nebo to chci zadarmo a může mně čekat překvápko...:(
jiml (5)|20.2.2006 18:46
Tak jsem to také zkusil. Registrace proběhla v pohodě, mno... jenže pro pitomce co neumějí anglicky to asi moc není. Halt mám smůlu, ledaže by někdo posal jak na to...a neříkejte, že si tam můžu nastavit češtinu. To jsem udělal a furt to mluví "engliš"!





Acer n30 SE
Whippy (206)|20.2.2006 18:49
Ja osobne sem mel v IE s cestinou problemy, neco cesky neco anglicky, ale Firefox to zobrazuje cesky bez problemu.
beecher (9270)|20.2.2006 18:58
sosak_ce4you (1)|20.2.2006 23:27
[QUOTE="eoutlook"][QUOTE="cenebris"]PS To by mohli zdejsi eoutlook a acmail taky nejak "zareagovat" cenou nebo sluzbami :)[/QUOTE]

Zdejší eOutlook konkurenci samozřejmě sleduje, o této službě ví a reagovat určitě bude. Určitě novými službami. mail2web dotuje tuto službu z jiných zisků, což jistě potěší koncového uživatele. Otázkou je jak dlouho je to pro ně udržitelné, ale předpokládám, že jim business case vyšel dobře :D [/QUOTE]
Tak to jsem teda zvedav co ten eoutlook vymysli. Kamarad u nej je a pry moc spokojeny neni. Je to pry nejaka firma, ktera se o sve zakazniky moc nestara. Nevite o nich nekdo vice?
Zdenek Malinsky (9781)|21.2.2006 00:11
[QUOTE="sosak"][QUOTE="eoutlook"][QUOTE="cenebris"]PS To by mohli zdejsi eoutlook a acmail taky nejak "zareagovat" cenou nebo sluzbami :)[/QUOTE]

Zdejší eOutlook konkurenci samozřejmě sleduje, o této službě ví a reagovat určitě bude. Určitě novými službami. mail2web dotuje tuto službu z jiných zisků, což jistě potěší koncového uživatele. Otázkou je jak dlouho je to pro ně udržitelné, ale předpokládám, že jim business case vyšel dobře :D [/QUOTE]

Tak to jsem teda zvedav co ten eoutlook vymysli. Kamarad u nej je a pry moc spokojeny neni. Je to pry nejaka firma, ktera se o sve zakazniky moc nestara. Nevite o nich nekdo vice?[/QUOTE]1. Nauč se používat citace. Podívej, jak to hrozně vypadá :sarcastic:
2. Tato diskuze je k mail2web a ne k eoutlook.
3. Ty jsi od konkurence? Co nám nabídneš lepšího? ;)
4. Opravdu ti stálo za to se zde registrovat, aby jsi nám mohl sdělit zprávu typu JPP? :? :sarcastic:
eoutlook (21)|21.2.2006 10:34
Děkujeme předsedo, že ses nás zastal :D . Na takovéto výkřiky do tmy jsme zvyklí. Zřejmě konkurence. Nikomu nebráníme si udělat vlastní úsudek, naše služba je zdarma na 1 měsíc. Ale ať se vrátíme k nadpisu....nepředpokládám, že by mail2web měli něco špatně nastavené, každopádně rozhraní pro OWA je dáno (alespoň u nás) prvním přihlášením do schránky, resp jakým prohlížečem (myšleno jazykovou mutací) se přihlásí. Těch jazyků je cca 25, včetně češtiny....takže by to nemělo dělat problémy.
yasmeene2 (794)|22.2.2006 23:18
Takže jestli tomu dobře rozumím tak to můžu používat tak, že mi vycucne z mého pužívaného emailu zprávy (a nechá je tam!) a pak mi je napushmailuje do pda? To zní báječně!

Jinak ještě k diskuzi o gmailu, nejhorší je, že pokud vám někdo pošle program (*.exe) a to dokonce i zazipovaný tak máte smůlu a prostě vám nedojde. To je fakt k nasr.. kdyby šla alespoň tahle fíčura vypnout, ale ne, ona nejde..
beecher (9270)|22.2.2006 23:22
Rozumis tomu dobre. Melo by to tak fungovat...
Proc ale nezmenit svuj e-mail primo na mail2web.com? ;)
eoutlook (21)|23.2.2006 09:33
Ano, funguje to tak. K dispozici máš přístup z klienta 2003 (to je už placené) OWA, MDA/PDA/Smartphone co by komunikaci přes ActiveSync (nebo jiné, např RoadSync) a taky WAP. Kdekoliv provedeš změnu, projeví se i na ostatních periferiích.....

viz obr.
yasmeene2 (794)|23.2.2006 10:17
[QUOTE="beecher"]Proc ale nezmenit svuj e-mail primo na mail2web.com? ;)[/QUOTE]

Asi pred mesicem jsem presel na gmail (to sem jeste nevedel, co vim dneska) a vsem jsem rozesilal maily, esemesky s novym mailem, ten starej mam presmerovanej na gmail (a firemni taky) takze zaridit si tenhle, to uz by byl slusnej vlacek :)
beecher (9270)|23.2.2006 10:28
Si zrus presmerovavani a nastav stahovani posty do mail2web.com. ;)
Zbyšek Záliš (203)|25.2.2006 11:49
Funguje vám Premium rozhraní ve Firefoxu? Mně to vždy hodí do Basicu, v Exploreru je to OK.
Zdenek Malinsky (9781)|25.2.2006 12:27
Mš to funguje bez problémů i s Operou.
Zbyšek Záliš (203)|25.2.2006 12:51
Operu jsem právě zkoušel a také nic moc. Do rozhraní Premium sice naskočí, ale dále je to dost zoufalé. Místo zobrazovaných údajů je modrá plocha.