Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sprava SQL Serveru

JanAltman (162)|16.2.2006 22:30
Nevite nekdo o nejake konzoli pro spravu SQL serveru pro PDA? Nejde mi o lokalni SQL server na PDA, ale o spravu "velkeho" SQL serveru na dalku z PDA. A musi to chodit na WM5.
Surgical (2364)|16.2.2006 22:34
Terminal Services Client by to snad zvladat mel, ne? Na strane PDA tedy, pokud na SQL soucasne bezi terminal server.
Spoustu SQL databazi aplikaci a serveru lze spravovat take zajiste pres webovy interface....pak tedy bude zalezet na moznostech/vyberu adekvatniho browseru do PDA.....
JanAltman (162)|16.2.2006 22:35
No ja mel na mysli neco praktictejsiho, nez TS. Proste neco na zpusob Query Analyzeru ci Enterprise Manageru - ale pro WM5.
beecher (9270)|16.2.2006 23:10
Neco opravdu jednoducheho here
Surgical (2364)|16.2.2006 23:21
Njn. ja nic praktictejsiho nez terminal neznam...jak rikal Werich, nemaje technologickeho vzdelani jsem jeste obet humanisticke blbosti....
JanAltman (162)|17.2.2006 00:28
[QUOTE="beecher"]Neco opravdu jednoducheho here[/QUOTE]

No jo, ale to vyzaduje IIS. Ja znam IP adresu SQL serveru a login :-(
Surgical (2364)|17.2.2006 10:34
Ujasneme si pojmy.
Jaky SQL server mas na mysli?
Co rozumis pod vyrazem spravovat SQL server?
JanAltman (162)|17.2.2006 11:10
[QUOTE="Surgical"]Ujasneme si pojmy.
Jaky SQL server mas na mysli?
Co rozumis pod vyrazem spravovat SQL server?[/QUOTE]

Co bych asi myslel? MS SQL Server 2000 a 2005.
beecher (9270)|17.2.2006 11:31
Proste a jednoduse receno, pokud to chapu dobre, kopii Enterprise manageru do WM. ;)
JanAltman (162)|17.2.2006 12:01
Ano, to uz jsem psal. Bud neco jako EnterpriseManager (ManagementConsole), nebo alespon neco na urovni QueryAnalyzeru.

Proste abych mohl z PDA pristupovat na MS SQL Server, ktery je pristupny z Internetu. Abych mohl psat dotazy ci procedury v TransactSQL, cobrazovat si vysledky query v nejakem gridu, atd...

Takova aplikace preci musi byt relativne jednoducha, nic tak sloziteho, aby to PPC nezvladlo. Server je proste nekde daleko, ta aplikace je jen "tupy" klient, ktery umozni napsat dotaz, odesle ho a pak zobrazi vysledek. Jinak nic neresi - vse dela vzdaleny server.
JanAltman (162)|21.2.2006 21:38
No tak to vypada, ze zustanu bez entrprajzmanazera :-(
To PDA nikdo nevyuziva k opravdove praci? ;-)
Stejne jako mi nikdo nedoporucil dobre funkcni CLI, resp. commandshell.... :-(

Ja to reknu mamince !
beecher (9270)|22.2.2006 07:05
Ja mel na spravu serveru od HP jejich vlastni reseni, kde byl i neco jako Ent. Manager nad SQLem, jenze to ti dodaji jenom k jejich serveru a jeste za penize...

Vzdyt mne ten CLI/commandline, o kterem jsme se bavili nekde jinde, chodi bez problemu... Co plasis?
JanAltman (162)|22.2.2006 09:19
[QUOTE="beecher"]
Vzdyt mne ten CLI/commandline, o kterem jsme se bavili nekde jinde, chodi bez problemu... Co plasis?[/QUOTE]

Asi plasim - muzes mi tedy dat do SZ konkretni link na CLI zarucene fungujici na Wizardu? Diky.

A co se tyce toho tveho manageru od HP - pokud vim, HP zadny SQL server nevyrabi, na jejich zeleze tak maximalne muze bezet Oracle, MS SQL, Sybase, Terradata, atd... Takze k jakemu serveru ten PPC klient byl? Kdyby existoval, tak mi ho google snad najde ci bittorent stahne :))
JanAltman (162)|7.3.2006 13:35
Ono by asi melo fungovat toto: PocketPC SQL Manager
Akorat ze to hlasi, ze to potrebuje nejakou konkretni historickou verzi .NET Frameworku (1.1.4322) a ja mam v PDA dvojku. Co s tim? Frameworky by mely byt zpetne kompatibilni, ne? Neslo by nejak to testovani verze obalamutit?