Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Přídavné reproduktory k PDA

Pepa7 (110)|16.2.2006 21:29
JBL Portable Music Station On Tour

Jelikož často cestuji hledám nějaké kvalitní reproduktorky, které bych mohl připojit k PDA a poslouchat "co já chci" třeba někde na hotelu. Zaujal mě tento produkt JBL - nemáte s ním někdo nějaké zkušenosti? Nebo vyzkoušený jiný výrobek?
duffioso (537)|17.2.2006 16:03
Vypada to zajimave,ale cena dvou SD karet je dost vysoka,ja kdyz nekam jedu,tak pouzivam malicke repracky od PC,ale ty jsou omezene EL.energii!Kamarad si je ale upravil nejak i na baterky a vyjde to asi na 270KC,takze takhle,myslim ze tohle je opravdu dost vysoka polozka za dvojici malickych repracku!Ovsem tim nechci nejak zlehcovat jejich kvalitu!
JanAltman (162)|26.2.2006 16:38
No, pro nektera PDA existuje primo USB synchronizacni a dobijeci kolebka s reproduktory :
atomion (1159)|26.2.2006 18:11
Mno za 1100,- je to dooost slušný!! Když vezmu že originál kolébka není o moc levnější... :yes:
JanAltman (162)|26.2.2006 18:21
[QUOTE="atomion"]Mno za 1100,- je to dooost slušný!! Když vezmu že originál kolébka není o moc levnější... :yes: [/QUOTE]

Presne tak, je temer za stejne penize, jako ta originalni obycejna.
Ale na druhou stranu: k cemu mi toto bude u PC, kde si stejne hudbu spis pustim z velkych beden, navic v PC mam velky MP3 archiv.
Na cesty mam k PDA klasicke aktivni bednicky.
Takze jako kolibka k PDA mi prijde lepsi ta, kam si MDA Vario mohu dat naplocho, mohu si vysunout klavesnici a ta kolibka navic ma drzak na stylus. Je to proste daleko praktictejsi:


vatco (15)|26.2.2006 19:49
ja mam tohle a celkem spokojenost...
atomion (1159)|26.2.2006 21:54
2vatco: To vypadá také dobře.. Něco takového se mi líbí ale nevyplatilo by se mi to kupovat.. Když hudbu tak jedině na sluchátka.. :D
CommanderZ (1798)|27.2.2006 20:39
[QUOTE="duffioso"]Vypada to zajimave,ale cena dvou SD karet je dost vysoka,ja kdyz nekam jedu,tak pouzivam malicke repracky od PC,ale ty jsou omezene EL.energii!Kamarad si je ale upravil nejak i na baterky a vyjde to asi na 270KC,takze takhle,myslim ze tohle je opravdu dost vysoka polozka za dvojici malickych repracku!Ovsem tim nechci nejak zlehcovat jejich kvalitu![/QUOTE]

Ja mam k desktopu nejaky staricky QuickShot a ty maji diru na dva burty uz v sobe :D
flashman (1366)|17.5.2006 07:29
[QUOTE="atomion"]2vatco: To vypadá také dobře.. Něco takového se mi líbí ale nevyplatilo by se mi to kupovat.. Když hudbu tak jedině na sluchátka.. :D [/QUOTE] a když sluchátka tak Porta pro
manager (75)|3.7.2006 18:09
[QUOTE="vatco"]ja mam tohle a celkem spokojenost...[/QUOTE]

Jo, jo o těhle reproduktorech taky uvažuji. Mohl bych mít pár otázek?

1. Jak je to s kvalitou reprodukce? Vím, že nemohu čekat zázraky, jde spíš o to, jestli třeba na plný výkon nějak moc příliš nechrastí.
2. Jak je to s jejich hlasitostí na plný výkon? Dala by se jimi dostatečně nebo alespoň základním způsobem ozvučit nějaká malá místnost, řekněme tak 5 na 10 metrů? Ptám se proto, že udávaný výkon PMPO: 2x 20 W mi nepřijde nějak moc vysoký. A vůbec všechny repro od Emgetonu mi třeba v porovnání s parametry udávaným u repro Genius přijdou "nějak zvláštně poddimenzované", tak by mě zajímalo, jak si stojí doopravdy.
3. Udávaná výdrž na baterie 16 hodin můžeš potvrdit? Jak si na tom stojí? + Už jsi zkoušel napájení přes USB třeba z notebooku? Jak to funguje - normální USB kabel a jedeš?
4. Udávané rozměry 140 x 130 x 26 mm jsou jenom samotné repráčky nebo je to i s tou krabičkou? Případně jaké rozměry má asi tak ta krabička.

Za případné odpovědi Dík
Zdenek Malinsky (9781)|3.7.2006 19:01
Ad výkon
Ono záleží, jak se to měří. Viděl jsem v Dejvicích u stánku asijského obchodníka "hifi věž" na tužkové baterky a ta měla výkon 2x1000 W. :D :D :D Takže v případě těchto repráčků bych bral spíše údaj 2x2W. Záleží, zda jde o "zdravé" 2 W nebo jen papírové. Např. zesilovače single-ended s 1 triodou na kanál mají také výkony kolem 4 W a jak skvěle hrají (ale ta cena). Ovšem zde (repro) je třeba počítat s kvalitou úměrnou ceně 1000 Kč a fyzika se také ošidit nedá.

Neslyšel jsem v provozu a nevím, jak jsi náročný, ale osobně bych doporučil připlatit a koupit sluchátka Koss Porta Pro. Jinak recenze je tady a tady
manager (75)|5.7.2006 23:28
Což o to, sluchadla už mám, teď mi jde hlavně o ten bod ad 2, tedy o potenciální ozvučení menší místnosti. Můj nový noťas od HP hraje sice docela slušně a docela nahlas, ale přeci jenom když jsem k němu píchnul i ty nejmenší bedničky Genius (výkon tuším 2x1,5 W, ale možná i 2x1 - teď nevím, abych nekecal), tak byl přeci jenom nárůst hlasitosti znatelný, a to je o to mi teď jde.

A taky jde samozřejmě trochu o tu kvalitu, tj. když to připojím k přehrávači (IPAQ nebo noťas) a pustím "na plný pecky", jestli se tedy v tomto případě dá tenhle obrat vůbec použít :D, tak aby z toho nelezlo "chrochtání prasat" a "na pozadí" občas nějaký ten tón ... :D Jinak pokud to bude hrát alespoň trochu nahlas a trochu kvalitně, pak v tomto případě nejsem nějak moc náročný, nechci to totiž na svůj osobní poslech, na ten mám opravdu svoje vlastní sluchátka od Sony ...

Proč zrovna jedny z top-class pecek od Sony, to už jsem tady myslím taky někde psal - jsou malý, nenápadný a dají se vzít všude a ke všemu. Jinak docela i věřím, že Porta Pro by mohly ještě trochu něco kvality přidat, ale na druhou stranu bych řekl, že kdyby se měla poměřovat jakási "hustota kvality", tj. kvalita reprodukce k objemu, tak by tyhle Soňáci trumfovaly. Zdá se mi, že přeci jenom na to, jak jsou ultra-mrňavý hrajou fakt dost dobře. I když má to pochopitelně svá omezení, s mými domácími otevřenými Sennheisery se přeci jenom zatím srovnávat nemohou ... :cool: Ale to už jsme trochu OT.

Teď potřebuji předně ultrapřenosné ozvučení k noťasovi nebo iPAQu, tak proto ty všetečné otázky ... ;) Jinak je samozřejmé, že fyzika se ošidit nedá :D, s tím já ani moc nepočítám. Spíš mě zaráží, jak je možné, že dva různí výrobci u repráků s cca stejným reálným výkonem okolo 2x1 W uvádějí udáje veličiny PMPO, které se liší V ŘÁDECH!!! ... by mě teda zajímalo, co tam ten "Genius" vlastně měří, kromě své vlastní marketigové kašičky :D . No jo, taky je pravda, že Genius je pokud vím asijská firma, i když na naše trhovce tedy zatím stále ještě nemá ... :D