Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketConsole a Vario

JanAltman (162)|16.2.2006 14:38
Pokusil jsem se nainstalovat PocketConsole na Vario :
www.symbolictools.de

Instalace probehne v pohode, ale pak ve StartMenu ci Programs nemohu najit zastupce programu a ve filesystemu ani jeho EXE. Ale pritom do controlpanelu se nainstaluje jeho nastavovaci CPL.

Bohuzel mam jen instalacni EXE a ne CAB, ze ktereho bych si to ARM EXE mohl vyextrahovat.

Ma nekdo zkusenosti s PocketConsole na Variu?

Nebo muze mi nekdo doporucit jiny dobry CLI, ktere na Variu funguje?
Saman_ce4you (1451)|16.2.2006 15:14
PocketConsole je jen consolevej driver, aby ti bezeli consolovy aplikace. Stahni si k tomu treba PocketCMD a budes mit dos-like commandlajnu. Ovsem pokud se ti to podari rozchodit.
Navic je doporuceno na WM5 mala uprava v registrech:
[QUOTE]To make PocketConsole run on Windows Mobile 5, you have to change the
registry entry

HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Console\OutputTo

to value 0.[/QUOTE]
Me to stejne nechodilo, musel jsem dll podepsat. Pak jsem byl schopnej spustit pocketcmd jen jednou za jeden soft-reset
JanAltman (162)|16.2.2006 17:30
Opravdu, je to nejake chciple. A neexistuje nejakej jinej CLI pro WM5?

MS kdysi neco takoveho mel v PowerToys, ale to bude dnes jeste zastaralejsi... (tak pro PPC2002)
beecher (9270)|16.2.2006 17:43
To, ale neznamena, ze to nemusi fungovat... ;)
JanAltman (162)|16.2.2006 18:03
[QUOTE="beecher"]To, ale neznamena, ze to nemusi fungovat... ;)[/QUOTE]

No ja ten MS CLI zkusil a nefunguje :-(

Ale mozna jsem jen jelen.
beecher (9270)|16.2.2006 18:23
No ted jsem na svem Dellu vyzkousel tu PocketConsole a PocketCMD + ta uprava registru a chodi to az na par drobnosti v pohode...

Ja teda jeste doporucim upravu v registrech:
HKLM\Security\Policies\Policies
0000101a nastavit na 1.
a v Start->Nastaveni->Error Reporting/Hlaseni chyb vypnout reportovani chyb.
Saman_ce4you (1451)|16.2.2006 18:28
Mo, s tou MS konzoli nefunguje pocketgcc, navic od PocketConsole a PocketCMD jsou zdrojaky. V pocketCmd, jsem si treba musel fixnout par prikazu..
beecher (9270)|16.2.2006 18:32
A proc ten upraveny PocketCMD nedas v plen? Ja tam zatim vidim jednu chybu a to, ze mi mizi pismo, ktere pisu...
JanAltman (162)|16.2.2006 19:04
Kdyz zapomenu na to, ze bych se primo na Variu chtel morit s C++ programovanim, tak by mi ten MS Shell mel stacit? Zkousel nekdo toto ? : PPC Command Shell
Saman_ce4you (1451)|16.2.2006 19:09
Pokud "nedat v plen" znamena vypublikovat, tak nevim, jak to je legalni, licenci jsem nikde nanasel, na emailovy dotaz mi nikdo neodpovedel..
beecher (9270)|16.2.2006 19:20
PocketCMD je zalozeno na CMD z ReactOSu, ktery je pod GPL, takze derivat (PocketCMD) musi byt taktez publikovan pod GPL (jakoze v .zipu se source code PocketCMD je GPL licence.txt). Pokud jsi delal upravy do PocketCMD, tak sem s nima (zkompilovane prosim)... ;) :D
Dyk.

PocketConsole je pod nejakou vlastni licenci, bez prav modifikace... Takze kdyz tak se muzes naucit, jak se to dela, a napsat vlastni implementaci... :)
Saman_ce4you (1451)|16.2.2006 19:39
He, ten fajl jsem prehlid :?
Ok, tady je binarka pro PPC2003.. Pro WM5 jsem to este nezkompiloval..
Zmeny si uz moc nepamatuju..
rhadesan_ce4you (44)|19.4.2006 13:21
Mě ta konzele píše po úpravě registrů:
CMD cannot start. There are too many console windows open. ...

přitom jsem to zkoušel po resetu...
Nevíte někdo co s tím?

apropó: Jak se podepisujou soubory? To by se mě docela hodilo :-)
P3T3 (24)|19.7.2006 11:14
Tak jsem včera v noci narazil na tuhle diskusi, a protože již od dob Psiona přes PalmOS jsem nikdy neodolal a zkoušel alespoň něco málo programovat vždy v daném zařízení, musel jsem toto zkusit :

[QUOTE="Saman"]He, ten fajl jsem prehlid :?
Ok, tady je binarka pro PPC2003.. Pro WM5 jsem to este nezkompiloval..
Zmeny si uz moc nepamatuju..[/QUOTE]

Výsledek: FUNGUJE ! V režimu nastojáka i naležato, adresáře jsou vypsány zeleně, HW klávesnice nepodporuje CZ znaky.

- Vario s ROM OrangePL 2.24.10.1 WWE
- úprava registru HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Console\OutputTo na hodnotu 0

Vyzkoušel jsem PocketGCC vzorový kód "menu" - proběhla kompilace a výsledkem je funkční, spustitelný soubor menu.exe :-)

jerrrynko (12)|20.7.2006 09:51
[QUOTE="JanAltman"]Kdyz zapomenu na to, ze bych se primo na Variu chtel morit s C++ programovanim, tak by mi ten MS Shell mel stacit? Zkousel nekdo toto ? : PPC Command Shell[/QUOTE]

... skusal som to....na HP kde bol wm2003 to pekne frcalo, no teraz na Variu kde je WM5 to nejde ....
Saman_ce4you (1451)|20.7.2006 10:20
Jde to, je to jen mirne komplikovany.
Predpokladam, ze jsi povolil untrusted aplikace - nainstaloval nejakej cab co ti zaridi ze se system nepta pri instalaci a spusteni nepodepsanych veci..

Po nainstalovani PocketConsole Vario musis resetnout.
Pak vlezt do Settings/System a pustit applet nastaveni PocketConsole. Tam nemusis skoro nic nastavanovat, jen na zalozce Config musi byt zaskrtnuto Activate PocketConsole a dat Ok.
Nezapomen udelat tu upravu v registech jiz drive zde zminovanou, pak dalsi SR a po pusteni PocketCMD by to uz melo fungovat.

PocketCMD ukoncuj pres Tool/Close nebo prikazem exit z command lajny.
Jimm98y (237)|6.1.2007 22:13
Protože se mi instalace zdála poněkud zbytečně složitá, udělal jsem instalační cab - nainstaluje pocket cmd, pocket console 1.3, Microsoft CMD, Telnet, ping.exe, ipconfig.exe, route.exe, net.exe, netstat.exe, tlist.exe a kill.exe. Vytvoří ve složce Programy zástupce Pocket CMD, Microsoft CMD a Telnet. Dále si asociuje *.bat soubory, které od teď budou fungovat jako na PC. A upravil jsem název appletu v nastavení tak, aby se dal rozdělit do dvou řádek. Funguje bez problémů na MDA Vario, pravděpodobně půjde i na jiných wm5 zařízeních.
soto (35)|21.10.2007 11:05
Je mozne to upravit tak, aby se mi po restartu pda nespoustely prikazy v CMD? Najizdi mi cele prihlasovani do vodafonu...
Ruka_ce4you (86)|13.9.2008 18:23
Mám s Jimmy98's PocketCMD podobný problém jako soto.
Na MDA Vario III mi to po instalaci a následnem restartu spouští konzole. Nejprve jedna, která naskočí ihned při restartu zařízení a výpíše [code]3GVT: PreLoad HTCMidCodec_Qvp.dll successfully[/code] Tato konzole jde zavřít, ale po nějaké chvilce se objeví znovu.
A při zapnutí mobilní části se objeví druhá konzole s následujícím výpisem [code]EONS::ReadCSPData : GetStatus failed.EONS::ReadUSTSSTData : CBMI not supportedEO
NS::ReadUSTSSTData : CBMIR not supportedEONS::ReadUSTSSTData : SDN not supported
EONS::ReadUSTSSTData : SPN supportedEONS::ReadUSTSSTData : PNN not supportedEONS
::ReadUSTSSTData : OPL not supportedEONS::ReadUSTSSTData : SPDI not supportedEON
S::ReadUSTSSTData : dwSIMSupportFlag: 0x00000001EONS::ReadSPNData : Display of r
egistered PLMN name not required when registered PLMN is either HPLMN or a PLMN
in the service provider PLMN list.EONS::ReadSPNData : Display of the service pro
vider name is required when registered PLMN is neither HPLMN nor a PLMN in the s
ervice provider PLMN list.EONS::ReadSPNData : SPN is using default alphabet enco
ding.EONS::ReadSPNData : SPN : T-Mobile CZ-------------- LONG NAME [T-Mobile CZ]
--------------[/code] Při pokusu o vypnutí této konzole zamrzne celé zařízení. Ještě jse mi stalo, že při připojování se pomocí bluetooth se objevila konzole s "nesmyslnými" znaky (hádám že to byl nějaký klíč či něco takového).

Neví někdo co s tím? Napadlo mě, jestli není někde v registrech zapnutá nějaká volba co to způsobuje? Nebo fakt nevim.