Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

pRSSReader

JoKa_ce4you (85)|15.2.2006 19:51
Zdravím,
pokud čtete RSS kanály na PDA, pak je tu překlad jedné z velmi dobrých čteček.
V sekci freeware je bohužel zatím pouze 1.1.4, ale na stránkách autora programu Davida Andrše je ke stažení verze 1.2.0.
beecher (9270)|15.2.2006 19:53
David vyda preklad pRSSReaderu sam... Netreba prekladat... ;)
JoKa_ce4you (85)|15.2.2006 19:56
Já jsem nikde českou verzi nenašel :(
Pokud by byla již od autora, bral raději jeho češtinu.
beecher (9270)|15.2.2006 20:00
Vzdyt pisu, ze vyda... ;)
Mirek77 (49)|5.3.2006 19:04
Tato RSS ctecka vypada dost dobre, ovsem nechapu, proc po prvni aktualizaci nemini obsah aktualizovat znovu :-/
MDAc
JoKa_ce4you (85)|5.3.2006 19:10
Mě se aktualizuje, nastavil jsem si v menu Nastavení --> Volby --> Aktualizace obnovu každou hodinu a načítá to.
Mirek77 (49)|5.3.2006 19:31
Jenze pro me je zajimava pouze rucni synchronizace - a ta jde pouze jednou za 10 minut :-/
A to je tim padem pro me nepouzitelny - skoda :-(
Nestacila by nejaka uprava v registru ci tak neco?
JoKa_ce4you (85)|5.3.2006 19:50
tak ruční mi jde vždy. a to jak jednoho kanálu, tak všech kanálů. i po pár sekundách.
Nevím, jestli aplikace využívá registry, tak dalece jsem ji nezkoumal :(
Mirek77 (49)|5.3.2006 19:57
[QUOTE="JoKa"]tak ruční mi jde vždy. a to jak jednoho kanálu, tak všech kanálů. i po pár sekundách.
Nevím, jestli aplikace využívá registry, tak dalece jsem ji nezkoumal :([/QUOTE]

Hmm, tak to se mas - u me to jde skutecne jednou za 10 minut :-(((
Jake mas zarizeni?
JoKa_ce4you (85)|5.3.2006 20:03
Asuse A716 s WM2003
cubas_ce4you (419)|16.3.2006 21:35
vyuzivate offline prohlizeni stranek? co takhle autorovi navrhnout at udela jednoduchy preklad stranek, misto stahovani napriklad stranky:
http://filmpub.atlas.cz/aktuality/61659-zacinaji-se-natacet-vratne-lahve.aspx

mohl by stahovat stranku:
http://filmpub.atlas.cz/aktuality/61659-zacinaji-se-natacet-vratne-lahve.aspx?tisk

jak trivialni, ze ano :-)

a vysledek? excelentni!!!
beecher (9270)|16.3.2006 21:58
Problem je v tom, ze jak ten program tu stranku pro tisk (nebo jakoukoliv jinou odlehcenou stranku) ma poznat, kdyz v RSS feedu dostava odkazy na ty "tezke" stranky? ;)
cubas_ce4you (419)|16.3.2006 22:07
taky naprosto jednoduche :-) ty copak nemas fantazii?

uz sem psal email autorovi, mimo jine tam pisu tohle:
ukazky adres:
http://abcnews.go.com/International/wireStory?id=1733483
http://abcnews.go.com/International/print?id=1733483

http://www.cbc.ca/story/sports/national/2006/03/16/Sports/browns_mcginest060316.html
http://www.cbc.ca/story/sports/national/2006/03/16/Sports/browns_mcginest060316.html?print

uzivatel si nastavi pravidla pro preklad adres:
wireStory->print
html->html?print

jednoduche, genialni!!!
cubas_ce4you (419)|16.3.2006 22:38
mimochodem, beecher, ty mi pripominas jednoho meho kamarada, porad vsechno kritizuje, vsechno je na nic, vsude je problem, ... :-)
cubas_ce4you (419)|16.3.2006 23:05
prave mi napsal autor, ze tuhle funkci jiz ma v TODO listu :-)
robox_ce4you (102)|19.3.2006 08:01
Nejlepší by bylo, kdyby nějaký RSSReader otvíral stránky přes http://www.skweezer.net/.
cubas_ce4you (419)|22.3.2006 14:35
co to je?
robox_ce4you (102)|22.3.2006 15:07
To je služba, která zredukuje stránky pouze na text a nebo text s obrázky. Např. plugin MultiIE 3.1, který mám ve svém pocketu nainstalovaný, tohle umožňuje. V IE se mi pak zobrazí jenom text, což se samozřejmě lépe čte než celá stránka, která se do okna IE nevejde.
Doporučuji vyzkoušet ;) Takhle pak čtu třeba 100+1

http://www.skweezer.net/skweeze.aspx?m=3&url=http://stoplusjedna.newton.cz/
cubas_ce4you (419)|22.3.2006 15:59
myslim, ze stejne funguje i http://www.google.com/xhtml
Kocir (836)|25.3.2006 08:54
A co Opera?
Na mobilu s JAVA funguje uzasne rychle, rychleji nez na PDA.
Na pda jsem odzkousel MSIE a Operu pro PDA a Opera tez byla asi o 50 procent rychlejsi.

Podle vseho bych rekl, ze se stranky na serveru pripravi, upravi a pak poslou na dane zarizeni. Vyhodou je ze stranky nejsou domrseny.
Marlboroman (28)|27.3.2006 12:21
Chtel jsem tuhle ctecku vyzkouset (1.2.0), byl by to super programek, ale kdyby mi fungoval:(
pri prvni instalaci ctecky(na SD kartu)....zakys na konci instalace pri hlasce Zapisuji informace do "odebrat programy". Nasledoval rucni reset, MDAc nenajel (zustal zasekly pred zobrazenim vsech polozek na Today). znovu soft reset a pak jeste 3x MDAc stejne nenajel...
Nabehnuti v Safe Mode, uninstal aplikace, reset, MDAc nabehlo v pohode....
Opetovna instalace ctecky (tentokrat do pameti)....opet zakys na konci instalace, stejna anabaze s resety a odinstalovani ctecky:(
Fakt skoda:?
Nekdo nejaky reseni?
Diky moc
Marlboroman
beecher (9270)|29.3.2006 23:53
Zkusil bych posledni beta verzi pRSSReaderu.
Doporucim po instalaci vypnout Today Plugin a zkusit, jestli vlastni ctecka funguje. Pak za experimentovat s Today Pluginem, jestli nabehne po restartu (coz je asi hlavni duvod, proc vam to zlobi).
ZdenekP (224)|30.3.2006 07:01
Pomohl jsem autorovi odladit chybu tuhnutí pluginu na Today. Od včerejška mám v MDAc verzi která mi netuhne. Je to zatím ještě beta, ale předpokládám, že se brzo objeví nová verze. Jinak ji najdete na stránce bet (tady už to někdo zmiňoval)http://pda.jasnapaka.com/prssr/beta/ - tp2 (úplně dole).
cubas_ce4you (419)|30.3.2006 09:44
az bude hotove stahovani odlehcenych verzi stranek, tak dejte enkdo vedet :-) pak ten program zacnu na plno vyuzivat!
Mashe (622)|7.4.2006 09:47
pokazde kdyz se pripojim k netu tak me automaticky naskonci .. nejde nastavit nejak aby bezel na pozadi ... a dokud siho sam neodkliknu tak aby se neukazoval?

a druha vec .. u ce4you me po kazdem update ukaze vse jako neprectene .. presto ze jsem to predtim uz cetl .. nikde jinde to nedela .. envite proc?

dikes
Zdenek Malinsky (9781)|25.4.2006 10:13
Včera vypustil David další verzi - 1.3.0
cubas_ce4you (419)|9.5.2006 19:48
jak tak koukam, tak muj zlepsovak s tahanim mini verzi stranek jeste neni :-(
Mashe (622)|10.5.2006 02:45
dotaz,

jak si nastavit aby se me v pluginu ukazovali jen nove pro vybrane stranky? sem myslel ze staci odskrtnout "zobrazovani na domovske strance" ale nic moc se nestalo

jde o to ze je blbost aby me to ukazovalo ze jsem si neprecetl X odkazu na ruzne zpravodajske servery (tam je furt neco noveho) spis mam zajem aby me to ukazovalo info o vybranych RSS zdrojich kde se neco vyskytne jen jednou za cas .. jak na to?

nicmene pozoruji ze po instalaci pRSSreaderui se me MDAcko nechutne seka, respektive po te co jsem tam zadal asi 14 zdroju :) .. predtim slo v pohode .. nevite co s tim?

dikes

DODATEK ... tak jsem promazal zdroje ... ale vysledek se moc nezmenil .. plugin me ukazuje vsechny NOVE (ne jen ty ktere bych chtel) a cele MDAcko se totalne sekne po to co otevru a zavru (jedno jestli krizkem, nebo primo ukoncim tenhle programek) .. napada me jen preinstalovat, ale nechce se me tam znova vypisovat vsechny zdroje ... a to nezminuju ze po instalaci se to nechce synchronizovat s desktopem :((
duhovej_vil (267)|22.5.2006 11:20
Melo to sice vyjit az zitra, ale vyslo to uz dneska: pRSSreader 1.3.1.
beecher (9270)|22.5.2006 12:53
No vida, the best is getting better? ;)
duhovej_vil (267)|22.5.2006 19:22
Ohledne toho skweezeru, prip. google/xhtml, tak se to objevi v 1.3.2, dokonce bude i jednoduchy prepis URL a par dalsich drobnosti. Nejake zasadni feature vsak nebudou.
freewall_ce4you (476)|22.5.2006 20:52
Pro autora pRSS :
Velice bych uvital (a urcite nejen ja), kdyby pRSS mela 2 vychytavky, ktere ma PocketRSS od Happy Jack Road Solution :
1) možnost "uzamknout" stazeny prispevek tak, aby pri dalsi aktualizaci se nesmazal
2) Moznost "vypnuti" urciteho kanalu z aktualizaci - ze ho nemusim mazat a za cas ho zase treba vkladat....
MilanSu (823)|3.6.2006 02:42
Dotaz zacatecnika : jak zadam do pRSSreaderu napr. adresu ze zprav Idnes
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?y=zpravodaj/rss.htm
Kdyz to zadam, tak mi napise kanal nenalezen
freewall_ce4you (476)|3.6.2006 08:26
Nástroje - správce kanálů - přidat;)
MilanSu (823)|3.6.2006 18:01
A co myslis, ze jsem delal, nebo tobe to funguje, kdyz pridas vyse uvedenou adresu (stazena primo od nich)
Marian Veselý (662)|3.6.2006 18:04
Mě se prozměnu kousal Loox n560 když jsem měl zapnutou aktualizaci po vložení do kolébky (program naistalovanej v hlavní paměti, cache je na kartě), jakmile jsem tu funkci vypnul, zdá se že vše běží jak má. Jinak ten prográmek vypadá opravdu dobře.
freewall_ce4you (476)|3.6.2006 21:07
[QUOTE="MilanSu"]A co myslis, ze jsem delal, nebo tobe to funguje, kdyz pridas vyse uvedenou adresu (stazena primo od nich)[/QUOTE]

Mme to tak funguje - na zaver OK
MilanSu (823)|3.6.2006 23:42
Tak to budu muset jeste vyzkouset, zatim diky, ted mam nejaky problem, dneska a vcera se mi Vario asi 5x kouslo a neslo ani restarrtovat asi az na popaty, takze musim otestovat co zpusobuje problem
duhovej_vil (267)|4.6.2006 19:49
[QUOTE="freewall"][QUOTE="MilanSu"]A co myslis, ze jsem delal, nebo tobe to funguje, kdyz pridas vyse uvedenou adresu (stazena primo od nich)[/QUOTE]

Mme to tak funguje - na zaver OK[/QUOTE]

Postup je spravnej, ale ten uveden link nefunguje z jednoho prostyho duvodu. Neukazuje to na RSS kanal, ale na html stranku, pokud chcete neco odebirat v pRSSreaderu, tak MUSITE zadat link s RSS kanalem. Takze si vybrete s tech linku na ty strankce a ty uz vam budou fungovat.
AlienSmidy (109)|13.6.2006 18:31
Dneska jsem si nainstalovat pRESreader verzi 1.3.1 a hned po instalaci jsem vypnul Today Plugin, ale po SR už mi Qtek nenajel, může mi někdo poradit,jak se vyhnout teď následujícímu HR? Díky moc
Kdyby to nějak šlo jako v XP, nouzový režim a odinstalovat, dělám si sice zálohu,ale dneska jsem to ještě nestihnul, dělám ji až večer, děkuju za každou radu.
Zdenek Malinsky (9781)|13.6.2006 20:47
Safe Mode (součást SPB P+).
beecher (9270)|19.6.2006 12:38
http://pda.jasnapaka.com/prssr/beta/

Byla vydana verze 1.3.2 beta.

What's new:
-ADD: Copy Feed Item URL to clipboard
-ADD: Context menu for Site Manager (Edit, Remove, Copy Feed URL)
-ADD: Summary View context menu (Mark All Read, Mark All Unread, Copy Feed URL)
-ADD: Search feeds in syndic8.com RSS directory (access via XML-RPC)
-ADD: Copy message text to clipboard
-ADD: Flag message
-ADD: When update finished with errors, message box displayed to
notify user about that fact.
-ADD: Simple URL rewriting feature
-ADD: HTML optimizer (None, Skweezer, Custom)
-ADD: Option - Warn when moving to previous/next channel
-ADD: EUC-JP codepage
-ADD: Show flagged items
-ADD: Up/Down arrow moves to the previous/next message in sequential reading
-ADD: Buffered file reading/writing (higer performance in disk operations)
-ADD: Minimal interval between sync events (for cradling)

-FIX: Space optimalization of menus
-FIX: Feed titles are searched for keywords
-FIX: Adding a site splitted into separate dialogs (accessible via menu)
-FIX: Follows system text settings on Today screen
-FIX: Update All did not work with pRSSreader running on the background
-FIX: Improved purging of feed item keys in registry (on start-up)
-FIX: Improved communication between today plug-in and main app
-FIX: Reduced CPU load in today plug-in (IPC synchro, loading only
necessary files, periodical checks replaced with FS notifications)
-FIX: When site properties were changed (File | Properties), they were
not saved.
-FIX: Better feed items hash keys registry handling
-FIX: When updating, changes are displayed after caching
-FIX: libexpat patch: malloc/free/realloc replaced with
LocalAlloc/LocalFree/LocalReAlloc (possible source of memory leaks)
-FIX: Updating procedure refactored
-FIX: Major code clean-ups
-FIX: memory allocations made by malloc/realloc/free are done via
LocalAlloc/LocalReAlloc/LocalFree
-FIX: Cache moving is done in thread
-FIX: When trying to set cache/enclosure folder to program files or
windows dir -> user is alerted
-FIX: Possibility to move the cache content or not
-FIX: Hangup after cradling

About new features:
* URL rewriting
If some site provides content optimized for pda, you can define simple
URL rewritting rule to get this content. Example: www.ce4you.cz ->
mobile.ce4you.cz. You will find this in Site properties, Channel tab.

* HTML optimizer
You can use Skweezer to optimize HTML content downloaded to you PDA.
Skweezer reduces size of the HTML files you are downloading. You can
also define you custom HTML optimizer if you use some...

* Minimal interval between sync events (for cradling)
Configurable via registry key
HKCU\Software\DaProfik\pRSSreader\Today\MinimalSyncInterval (DWORD),
in minutes

The value 15 means that if you make 2 cradlings within 15 minutes,
only the first event will trigger the update.
cubas_ce4you (419)|19.6.2006 12:52
URL rewriting :-) super
duhovej_vil (267)|19.6.2006 17:09
Tak jsem prave dodelal ceskou verzi bety, takze uz muze testovat i v cestine :-)
Download.

Bug reporty mi posilejte na: pda (at) jasnapaka (dot) com. Dik.
freewall_ce4you (476)|22.6.2006 20:59
To duhovej vile (nebo radsi vilovi :D )

Primlouval bych se za moznost vyhledavani rss kanalu - neco jako je "Feedster Feed Search" u PocketRSS - je to velky pomocnik pri hledani ;)
beecher (9270)|22.6.2006 23:31
Esliva se nepletu, je to tato funkce v planu...
duhovej_vil (267)|23.6.2006 09:40
[QUOTE]-ADD: Search feeds in syndic8.com RSS directory (access via XML-RPC)[/QUOTE]
Proc tohle nestaci?

Nevim jak vypada Feedster Feed Search v PocketRSS. Jak se to lisi? Co je na tom tak uzasnyho?

Vlastne to ani nehodlam v nejblizsi dobe zkoumat, protoze jsou veci (jako treba zrychleni uvodniho nahravani feedu, aktualizace na pozadi aniz by pRSSreader musel bezet, podpora pro SSL, sticky messages, agregate view aj.), ktery maji daleko vetsi prioritu nez hledani feedu, coz je pro me okrajova zalezitost.
freewall_ce4you (476)|23.6.2006 11:14
Kurnik to jsem dostal kour, ze jsem to radsi nerozchodil :D :D :D ja nevim jestli to je uzasne, ale proste zadam slovo a ono mi t najde rss kanal, pokud tedy existuje. Pokud to tvoje verze bude umet, tak smekam a vlastne jsem pak ani nepipl :)))))
duhovej_vil (267)|23.6.2006 11:46
[QUOTE="freewall"] ja nevim jestli to je uzasne, ale proste zadam slovo a ono mi t najde rss kanal, pokud tedy existuje.[/QUOTE]
No a jak myslis, ze funguje soucasny vyhledavani feedu v pRSSreaderu?
[QUOTE="freewall"]Pokud to tvoje verze bude umet, tak smekam a vlastne jsem pak ani nepipl :)))))[/QUOTE]
Jak "pokud", vzdyt to umi! Tools | Site Manager | Add | Search... nebo ekvivalent v cestine.

Pochopitelne mluvime o 1.3.2 beta...

A se nediv mejm reakcim, kdyz stravis 14 dni implementaci a ladenim vyhledavani a pak ti nekdo napise, ze by to bylo fajn, mit tam vyhledavani... Takze zkus nekdy cist ChangeLog (to je ten dlouhej seznam, co sem daval beecher).
Mashe (622)|23.6.2006 16:12
potrebuju poradit .. potrebuju aby nektere kanaly se na TODAY ukazovali ze maji nove prispevky, ale u jinych chci aby se tam neukazovali

zkousel jsem to odkliknutim ve vlastnostech (ukazovat na obrazovce dnes) ale nepomohlo to

da se to udelat jinak?