Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapfactor pro PDA

Docent (1234)|15.2.2006 19:23
Kdo si to troufne odzkoušet :yes: ?: MapFactor pro PDA
beecher (9270)|15.2.2006 19:36
To je opravdu bajecne, abych si za mnou provadene betatestovani zaplatil 2700 Kc! To je uz vazne neuveritelne, co si ty firmy dovoli... :sarcastic:

Ale jinak to vypada zajimave... Ale podle screenshotu to ma jeste hodne dni vyvoje pred sebou...
Crusader_ce4you (624)|15.2.2006 19:39
Vypadá to velice slušně.
null (0)|15.2.2006 19:43
ano vypada dost slusne ;)
beecher (9270)|15.2.2006 19:56
Ale toto vypada teda naprosto otresne... ;)
Crusader_ce4you (624)|15.2.2006 20:49
[QUOTE="beecher"]Ale toto vypada teda naprosto otresne... ;)[/QUOTE]
Proč? Mě se to docela líbí. BTW, nahoře zmiňuješ, že chtít za betaverzi 2700 Kč je neuvěřitelné. Mě to třeba vůči Dynavixu, který byl v prvopočátcích v podstatě také betaverze, jenom oficiálně nepřiznaná a ještě k tomu za 9000 Kč, připadá docela uvěřitelné. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|15.2.2006 21:35
Tak jako po roce 1989 měl skoro každý autodopravu nebo butique, je teď móda vyrábět navigaci pro PDA. Nějak nevím, zda to má zákazníka těšit, že bude větší výběr nebo naopak, že někdo chce využít boom a namastit si kapsu. :?
Myslím všeobecně, ne konkrétně tento soft.
Grachus_ce4you (81)|15.2.2006 22:04
Opravdu je dneska docela hodne softu ale ono se to vyselektuje... zustanou jen nejlepsi. Nektery zustanou jen zalezitosti zemi kde se zacali prodavat a neexpandujou... Nemyslim si ze to je zas takovej byznys tady v CR. Nejvetsi sranda ale na novem mapfactoru je ze ma jeste mensi cenu jak BOR (bez snizene ceny). Jinak BOR je taky da se rici betaverze za snizenou cenu akorat se to jinak prezentuje. :) Na druhou stranu je tu ferovy pristup Mapfactoru ze si je vedom nedostatku a dava ti moznost volby zda koupis. Pokud vyvoj v mapfactoru pujde rychle vpred (ala Telematix) a chyby nebudou zasadni tak by na tom mohl clovek i vydelat.
To jsem zvedav jaky dalsi statecny vyrobce se ochlapi a vyda nejaky dalsi navigacni soft. Novy mapfactor vypada docela hezky, uvidime funkcnost. Uz se tesim az to nekdo koupi. ;)
beecher (9270)|15.2.2006 22:06
[QUOTE="Crusader"]Proč? Mě se to docela líbí.

BTW, nahoře zmiňuješ, že chtít za betaverzi 2700 Kč je neuvěřitelné. Mě to třeba vůči Dynavixu, který byl v prvopočátcích v podstatě také betaverze, jenom oficiálně nepřiznaná a ještě k tomu za 9000 Kč, připadá docela uvěřitelné. ;) [/QUOTE]1. Vzdyt je to, co tretina obrazovky, to jiny design... Jak kdyby kazdou to tretinu delal uplne nejaky jiny designer... Navic, to co pisu, se vypisu tak malinkatym pismem, ze to je vazne radost pohledet... :?

2. Ja, co jsem videl, tak se nikde Dynavix ve verzi 1.0 jako betaverze netvaril. To, ze se tak choval, je druha a naprosto jina vec. Kdyz to nefunguje, tak mam zaruky (vraceni penez, opravy atd.), coz u betaverze asi tezko... "A co byste chtel, pane? Vzdyt je to betaverze..." ;) Uz vis, o co mi jde?
Surgical (2364)|16.2.2006 01:56
Uvidime...pravil slepy. V zasade pujde o podrobnost a aktualnost map. pisou, ze navigace je bezesva po cele Evrope (velke lakadlo), jen....kolik to tedy asi bude zabirat? 4GB karta zatim v soucasnosti priznivym pomerem cena/vykon neoplyva. 2x2GB vyjde levneji pro normalniho smrtelnika.
A jestli napisou, ze se to vejde na 1GB cela Evropa, pak jaka bude detailnost, body zajmu atd.
Milerad pockam na zkusenosti, jsem ochoten i odbetatestovat...ale za maximalne 1000 s DPH :)
Jinak je dobre, ze se nam konkurence zvetsuje :)
MilanSu (823)|16.2.2006 23:40
V prvni polovine roku 2005 jsem pouzival MF pro PDA, ale respektive spis nepouzival. Pouzitelne to bylo, pokud si clovek vyexportoval pouze trasu v siri cca 10 km do Prahy, jak jsem dal cele CR, tak mne navigace rikala 3 km za krizovatkou, ze mam odbocit. No a protoze firma porad slibovala a nic, nakonec jsem skoncil u TT. Tim nerikam, ze nova verze nemuze byt lepsi a jina. Co se tyce map, pouzivaji stejne jako TT.
Cela CR tenkrat zabrala na karte neco kolem 100 MB, cili asi stejne jako DE-AT .... cca 400 MB
ms_ce4you (364)|20.2.2006 11:06
MapFaktor se mi dost libil. Mam koupenou verzi 4.2. Podrobnost vynikajici, jen "maly" problem - algoritmus nedokazal pracovat s velkou mapou. Takze se musely exportovat jen oblasti, nebo jen nalezena trasa. Celou CZ to treba nevzalo.

Ale velka vyhoda byla, ze program byl v cene i pro PC / a dle me mnohem lepsi, nez Route a podobne programy / a mel dosti podrobne mapy a vselijake vychytavky atd...

Bohuzel, algoritmus pro PDA asi predelali az ted, ale uz k tomu neni ta PC verze.
Docent (1234)|20.2.2006 18:06
Je fakt, že mapy má Mapfactor mnohem přesnější než mnohonásobně dražší PJSoft Infomapa. Ta mně mnohokrát tvrdila, že jezdím sousedům přes zahrady místo po silnici :evil: .
adamis_ce4you (68)|10.3.2006 10:52
Vážení, asi před 10-ti dny jsem si koupil tento soft od Mapfactoru. Jednoduché shrnutí zkušeností z asi týdenního provozu: všechno je OK, ale má to celé jednu zásadní vadu, kterou měly i předchozí verze Navigátorů - nastavíte-li si, že chcete navigovat po cestě nejrychlejší, nejkratší nebo nejlevnější - je to úplně jedno, program toto nastavení ignoruje a vede vás po všech možných lesních cestách a cestách, o kterých jste dosud neměli ani tušení, že tam jsou. Jednoduchý příklad - cesta z České Lípy do Cvikova - jasná silnice I. třídy č. 9 s obchvatem Nového Boru. Před Novým Borem je tento obchvat ignorován a Navigator vás "cpe" odbočkou přes N. Bor, což znamená 3 kruhové objezdy, 3x semafor a asi 8 přechodů pro chodce... Je to sice cesta kratší, ale obchvat je 3x rychlejší, žádné brždění, řazení atd... Druhý šokující objev se stal při cestě ze Cvikova do vesničky Volfartice - ve vesnici Prácheň u N. Boru mě to zase "cpalo" do lesa na cestu, kterou by neprojel ani traktor. Přitom po 100m, nedáte-li se zmást a pokračujete po silnici, kterou znáte, se navigace okamžitě přepočítá a vede vás už dobře. Ale nemůžu znát celou republiku... Myslím si, že to je pouze v omezení vyhledávání na silnice vyšších tříd a ignorovat lesní a polní cesty - to by pro zkušeného programátora mohly být tak 2-3 řádky v programu - nebo se mýlím??? To je zatím vše, program dále testuji a byl bych rád, kdyby se ozval ještě někdo, kdo má s tímto softem zkušenosti. Pěkný den. Milano
adamis_ce4you (68)|10.3.2006 10:57
Ještě maličkost - mám SD kartu 256MB a mám tam celou ČR, Polsko a východní část SRN.
MLB (105)|18.4.2006 00:19
Je zde ještě někdo komu to funguje? :?:
MLB (105)|30.4.2006 08:59
:D Dobrá. odpovím si sám. Funguje. Dokonce to má pravdivé mapové podklady.:yes:
Docent (1234)|1.5.2006 21:53
A co hlasová navigace? V MapFactoru pro PC je bohužel naprosto nepoužitelná, pokud bych se řídil jen podle ní a nekoukal na displej, tak nejdéle na třetí odbočce zakufruju...
MLB (105)|2.5.2006 09:46
V této verzi hlásí po 100 m odbočte. Jinak funguje dobře a hlavně má spoustu cest aktuálních a tam kde se nedá projed je toto vyznačeno. Vycházím z porovnání s BOR a v místech která dobře znám. Zástavba, lesy, vodní toky atd. jsou vykreslena. Evropa je perfektní. Slovensko je průjezdná mapa, ale to mi tolik nevadí. Vždyť to je beta. :)
Ještě dodám tolik že na mém MDA zatím ani jednou nezamrzla.
ms_ce4you (364)|8.6.2006 07:06
ted snad vychazi plna verze. Ma to mit i cisla baraku. Je tomu skutecn tak ?

Jak je to svizne ?