Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact a BT gigabyte gn-btd01 (orig. ovl. XP SP2)

KarelRe (0)|15.2.2006 18:32
Ahoj,
vsiml jsem si jak clanku, tak diskuze, jak spojit MDA a PC pres BT tak, aby fungoval activesync, jenze v clanku je popis nastaveni bluetooth popsane tak, ze to s MDA Compact proste nejde....
Mate nekdo funkcni pripojeni MDA + PC pres BT? Pokud jo, muzete se mi ozvat? Osobne vubec nevim jak to nastavit, porad mi zlobi nastaveni COMportu... Dik vsem za hlp.
cihla_ce4you (21)|15.2.2006 20:01
Taky mam totožný HW a již měsíc bádám, nastavuji vše podle rad ve forech, ale spojení se mi také nedaří. BT modem, posílání souboru jde, ale activesync bohužel
Ganja_ce4you (324)|15.2.2006 20:29
hledej, uz se to tu resilo .. popisoval jsem presne jak jsem to rozchodil ja .. finta je v tom jestli si dobre vzpominam,ze musis vytvorit jeste jeden port .. myslim com 6 ... staci si chvilku hrat a jde to .. ty navody jsou dost zavadejici protoze jsou na mda I,II,III nebo PDA a tam je trosku jina nabidka v BT
KarelRe (0)|15.2.2006 21:34
prave, jde o to, jestli je to BT od Microsoftu nebo Widcomm... nebo jak se to pise.. takze jdu hledat a dik...
kubisz (1054)|15.2.2006 21:45
cus,

mam uplne tu stejnou konfiguraci...postup je (mel by byt) nasledujici:

vypnout na PDA sifrovani v BT...a nastavit Active Sync na COM 6...

stahnout z www.gigabyte.cz ovladac na ten DONGLE, nepouzit ten standard ovladac z XP...po restartu naskoci nova ikona dole v liste, tam pak na ni double clicknout...pak My BT - security - set default pass key=nastavit si default heslo na BT (neni to potreba, ale ulehci (urychli) to praci...), pak kliknot na tu ikonu uprostred, najde to PDA, pak kliknout na sparovat (pair) a v PDA se objevi zadost o zadani teho hesla...pak uz by to melo jit jednoduse pomoci spusteni BT v PDA (ve zjistitelnym rezimu), pak Active Sync, dole na liste Tools (Nastroje) a snychronizovat pres BT...pro praci na netu jeste v AS zrusit zaskrtnuti odpojit po synchro...takhle mi to fakci, nemam PDA po ruce, takze se neco muze trcohu lisit...tot asi vse, dotazy zde, nebo SZ...papa

kuba
KarelRe (0)|15.2.2006 21:54
Dik moc vsem, obzvlast Ganjovi, jen diky jeho napovede, jsem nasel jeho stary clanek a nastavil to... dik i tobe, co jsi psal po nem, ale uz to bylo v dobe, kdy jsem dokoncoval nastaveni... dik vsem
Lipizzaner (60)|16.2.2006 08:47
Já jsem nad tím probděl několik večerů, ale nakonec jsem na to přišel. Je to celkem jednoduché, odzkoušeno už 3x a vždy 100% funkčnost přes ActiveSync.:

1) strčit do pc usb adaptér, windowsy si samy nainstalují ovladač, restart
2) nainstalovat do pc ovladač z instalačního CD BT adaptéru, restart
3) ve správci zařízení vybrat BT a aktualizovat ovladač, ručně, vybrat ten nový nainstalovaný ovladač, restart
4) zapnout BT na MDAc, smazat všechny BT zařízení a zvolit "najít", po nalezení spárovat s pc BT
5) v nastavení BT na MDAc zvolit COM zásuvky a vybrat nová odchozí zásuvka
6) spustit ActiveSync na MDAc, nástroje-možnosti a zaškrtnout synchronizaci pomocí Bluetooth
7) v ActiveSync na MDAc zvolit nástroje-Připojit přes Bluetooth a už to jede....
8) potvrdit příjem BT na pc :-))
(L)
cihla_ce4you (21)|16.2.2006 09:11
tak ani po tomto nastavení mi to nejde, spárování je ok, ale v activesync se nerozjede. I když se mi hodí komunikace na com port 22 nebo 24, tak v AS vidím jenom COM1,3,infra
Ganja_ce4you (324)|16.2.2006 09:16
a ze by sis precet vyse..vytvor com6 a jedes...
Lipizzaner (60)|16.2.2006 16:02
2 Cihla: Jestli máš tak vysoké porty, tak to už si někde úplně jinde..... Teď už ti to nepůjde, mám to mnoho-x vyzkoušeno!!!
Odinstaluj si BT z pc, restart, spusť regedt32 a vyhledej v registrech COM porty, pokud tam najdeš velká čísla, všechno to pomaž. Pak znovu restart a dále postupuj podle mojeho návodu. Hlavně nepřidávej ručně v pc nějaké nové porty, nový port se přidává v MDAc, ne v pc. To je moje zkušenost a funguje to. Popř. napiš SZ, pak se můžem domlouvat třeba přes icq. (L)
duffioso (537)|19.2.2006 14:15
lidicky tak mam novou zkusenost a jede to i na MS driverech co jsou v SP2.....strcte USB BT do portu a wokna si nainstalujou ty drivery...zadnej restart nedelat,je to zbytecny!!!!Dvakrat kliknete na ikonu BT na liste u hodin a jdete na zalozku COM Porty..tam dejte pridat port a ono to vytvori COM 3,potom jdete na prvni zalozku zarizeni a dejte vyhledat,po vyhledani kliknete na to zarizeni a dole dejte volbu dalsi,nebo tak nejak...tam mate informace o heslu,dejte vlastni a ja treba dal normalne 12345678,potvrdil a to same na MDAc,tam jsem dal i dokoncit!kdyz pak kouknete do nabidky BT v PC,tak v zalozce COM Port mate uz krome vami vytvoreneho COM3 i COM4 a 5!No a ted uz jen dat v AS soubor,nastaveni pripojeni a tam vybrat COM5!Na MDAc dat AS,nastroje a pripojit pres BT!uz to jede...ted se mi to uplnou nahodou podarilo nastavit,zkusil jsem odebrat,znovu sparovat a jde to krasne a hlavne rychle i bez ovladace k BT:yes: :yes: :yes: :)) :D
cihla_ce4you (21)|20.2.2006 12:22
Tento postup jsem dělal několikrát, ale vůbec se mi s AS nepodařilo rozchodit. Ale povedlo se mi to tento víkend takto: při instalování originál ovladače od BT se mi instlace sekla, pomohlo jenom ukončit přes task manager. Nechápu jak je to možné, ale po restartu počítače mi komunikace s AS funguje. Koukám, že ve Windows je možné vše
Surgical (2364)|20.2.2006 12:24
Ano, s Windows totiz muze delat opravdu kazdy....
duffioso (537)|20.2.2006 18:12
no wokna jsou mrchy,ale mame je i v cihlickach,tak si nestezujme....je zajimavy,ze ti to neslo...me to nikdy neslo s original driverama od BT az ted s SP2 driverem....baz jakyhokoliv restartu...dulezity je proste vytvorit ten prvni COM Port...vytvori se trojka a jak to sparujes,tak vznikne i ctyrka a petka a na tech uz se kolecko zelena a vesele toci....dnes jsem to zkousel u kamose a s jinym BT a uplne stejnej postup
beecher (9270)|20.2.2006 18:27
Duffioso, hlavne prosim nehazej do jednoho pytle Windowsy pro PC a WM. Jsou to dva naprosto rozdilne operacni systemy, jen maji stejneho vyrobce a skoro stejny nazev. Ale jinak jsou to naprosto rozdilne OS...
duffioso (537)|20.2.2006 19:09
ja je do jednoho pytle nehazim,moje wokynka na cihlicce jsou stabilnejsi nez na desktopu,ale prispevky nademnou si stezovali na windows tak jsem psal aby si nestezovali....jen je mi ale divny,ze se mi povedlo rozjet synchro via BT i kdyz jsem nepouzil original ovladace,ale jen SP2,kdyz to nikomu jinymu nejde!!!!Jsem rad,ale hlava mi to nebere
beecher (9270)|20.2.2006 19:15
Pockej, jak nikomu jinymu? Mne to doma taky chodi s originalnimi (WXPSP2) ovladaci naprosto bez problemu... ;)
duffioso (537)|20.2.2006 19:43
no tak to je super,v tom pripade me ale zajima,proc to tolika lidem nejde....ja mam nejakej Microsim a kamos ma MSI a i kdyz nema zadnou "tehlu" tak jsem to zkusil s moji a taky bez jakychkoliv ovladacu,jen s SP2 driverem....je to holt zahada a uz ji resit nebudu...maka mi to a to je hlavni
:D
Ganja_ce4you (324)|21.2.2006 08:06
vsechno je rukama .. nestezujte si na win
duffioso (537)|21.2.2006 14:50
no tak to urcite ne.......s SP1 v pohode a s SP2 ne?nemela by se prace a uzivani spis usnadnovat?nehlede na to,ze zadnej ucenej z nebe nespadl
JecminekMaselnik (464)|21.2.2006 15:04
jen tak pro info, ten rozdil je zpusoben tim, ze teprve sp2 obsahuje nativni ovladace windows pro BT, to zpusobilo a pusobi vetsinu problemu.
duffioso (537)|21.2.2006 15:13
No jasne a neni to tedy zalezitost Windows a ne rukou?Ja si myslim,az bych rekl vim,ze ano,takze je trosku zbytecny sem nekomu psat ze to neni woknama,ale rukama!Kdyz vydam pro nejaky operacni system zaplatu a vylepseni,tak ma pomahat a ne lidem praci ztezovat...ale to uz jsme OT!
Ganja_ce4you (324)|21.2.2006 15:21
no a vidis a SP2 a bt dongle + mdac a funguji drivery z sp2 win
Surgical (2364)|21.2.2006 15:24
Prestante flamesit...Problematika BT, jednotlivejch stacku, kompatibilita s tim ci onim konkretnim donglem atd. neni problem SP2 zda vydat ci nevydat, zda pomohl ci nepomohl.
Implementace BT stacku v SP2 je zcela O.K. a znam spoustu donglu (pohrichu vetisnou no-name), ktery s nima behaji zcela O.K. a dle predstav.
"Znackove" dongly si s sebou nesou "znackove" to jest pro konkretni dongle uzpusobene drivery. Jest to dano tim, ze BT technologie neni free, je licencovana. Takze "znackove" dongly bez proprietarnich driveru obvykle nefachaji, jak maji.
Kdyz do Woken nainstalujete obecnou grafickou kartu, tak ejhle, ona facha. Ale rozhodne nelze pocitat, ze by zvladala rozsirene funkce s nativnimi ovladacemi, jako 3D akcelerace, akcelerace videa, mnohdy nebudou fungovat ani powersave mody atd.

Takze, neni to rukama, neni to Woknama, je to radoby "odbornym" pristupem k veci, ke ktere si clovek neni ochoten ani precist navod k pouziti....natoz ho pochopit.
duffioso (537)|21.2.2006 15:30
jasne,ja to nepsal kvuli sobe...jenze nekdy ani ten navod nepomuze a potom je pro lidi co se moc problematikou nezabyvaji,problem
Surgical (2364)|21.2.2006 15:43
Ale vsichni jsou odbornikama na Wokna :)
XTomas (8)|8.8.2006 14:31
[QUOTE="kubisz"]cus,

mam uplne tu stejnou konfiguraci...postup je (mel by byt) nasledujici:

vypnout na PDA sifrovani v BT...a nastavit Active Sync na COM 6...

stahnout z www.gigabyte.cz ovladac na ten DONGLE, nepouzit ten standard ovladac z XP...po restartu naskoci nova ikona dole v liste, tam pak na ni double clicknout...pak My BT - security - set default pass key=nastavit si default heslo na BT (neni to potreba, ale ulehci (urychli) to praci...), pak kliknot na tu ikonu uprostred, najde to PDA, pak kliknout na sparovat (pair) a v PDA se objevi zadost o zadani teho hesla...pak uz by to melo jit jednoduse pomoci spusteni BT v PDA (ve zjistitelnym rezimu), pak Active Sync, dole na liste Tools (Nastroje) a snychronizovat pres BT...pro praci na netu jeste v AS zrusit zaskrtnuti odpojit po synchro...takhle mi to fakci, nemam PDA po ruce, takze se neco muze trcohu lisit...tot asi vse, dotazy zde, nebo SZ...papa

kuba[/QUOTE]

Mám Gigabyte GN-BTD01 a výše uvedený postup nefunguje. Originál drive není funkční s SP2. Ve FAQ na oficiálních stránkách tvrdí, že pod SP2 by vše mělo fungovat správně. Moje MDA Vario mi sice Enumerator najde, ale s AS to spojit nejde ani náhodou... chjo :(
kubisz (1054)|10.8.2006 19:40
no ja mam ten GN-BTD02 a ten jede s XP SP2 naprosto bez problemu...obecne jde proste o to, sparovat MDA na SPP profilu a pockat, na jakym portu se vytvori spojeni (vetsinou je tam nastaveno COM6) a pak tohle zadat v AS...u MS BT stacku se ty porty obcas musi v MDA vytvaret...kdyztak to muzem zkusit vyresit pres skypppe (kubisz123), nebo pres ICQ...