Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

9100 / Vario / Wizard - HW qwertz klávesnice

Had_CB (29)|15.2.2006 11:21
jak dosáhnout záměny Y/Z a Z/Y při psaní na výsuvné klávesnici?
jsem extrémně zvyklý na české qwertz..
dehtak (56)|15.2.2006 13:43
Já jsem prozměnu zvyklý na qwerty.
Takže dotaz opačně?
QWERTY na SW klávesnici to by nešlo?
beecher (9270)|15.2.2006 13:49
Myslim, ze toto se resilo upravou souboru sym.txt. Pohledejte v diskuzich k Variu ci QTeku 9100...
dehtak (56)|15.2.2006 15:48
Podle mýho názoru sym.txt nepomůže. Není v něm mapa kláves, ale jen seznam znaků s háčky apod. ke každému písmenu.
Pomocí něj by šla zápisem "ZY" udělat funkce: zmáčknu "Z" napíše se "Z" pak zmáčknu tečku a mezeru a "Z" se přepíše na "Y".
To asi není to pravé ořechové.
yasmeene2 (794)|15.2.2006 17:49
Pro upravu rozložení klávesnice změňte tento registr na požadovanou hodnotu:
HKCU\Control Panel\Keybd
String: Locale
hodnota: 0809 (default)
Plný list kódů je
tady najděte ten co chcete a změňte, pro změnu layoutu použijte klávesu "kolečko" + tečku
Zbyňa_oldd (64)|16.2.2006 09:52
Tak toto jsem už jednou zkoušel. zkusil jsem to i nyní a bez výsledku. Ani SR nezabral. Při stisku "kolečko"+tečka se napsala normálně čárka. Tak nevím.

Nechápu ani, co jaká layout se má přepnout, když v registrech nahradíš 0809 (EN) za 0405 (CZ), tak jaké přepínání.

No, asi jsem to jen nepochopil...
Had_CB (29)|16.2.2006 16:53
no, já v qteku ani string Locale nenašel..
beecher (9270)|16.2.2006 17:30
Pridat hodnotu typu String snad neni problem? ;)
Zbyňa_oldd (64)|17.2.2006 10:25
Přida to není problém. Ale mě uvedený postup nefunguje. Vkládám to jako hodnotu DWORD = 0405.

Dělám něco blbě?
Had_CB (29)|17.2.2006 10:54
přidat ji není problém, spíš mě zaráží, že tam není..
yasmeene2 (794)|17.2.2006 12:57
[QUOTE="Zbyňa"]Přida to není problém. Ale mě uvedený postup nefunguje. Vkládám to jako hodnotu DWORD = 0405.

Dělám něco blbě?[/QUOTE]

Jo, musis pridat jako hodnotu STRING=0405

Ad, neukladani registru - musis zarizeni vypnout a zapnout tzn. drzet tlacitko on/off dokud se te to nezepta jestli chces opravdu vypnout a pak drzet tlacitko on/off dokud se pristroj zase nezapne.
hrtak_ce4you (314)|20.2.2006 13:42
kdyz jste u te klavesnice - da se nejak nastavit nejaka HW klavesa aby odklepavala "OK"/krizek? stve me furt tapat na display... (nebo to tam je a jsem takova lama, ze jsem to nenasel? :o)
Zbyšek Záliš (203)|20.2.2006 13:53
A k čemu tedy slouží OK na levo od space?
Had_CB (29)|20.2.2006 14:05
podařilo se někomu nastavit Vario tak, aby Z bylo Y a naopak, ať už přepnutím, nebo jako jedinou výchozí vlastnost klávesnice?
Mně se to nepodařilo ani náhodou, jestli to někdo udělal a dokáže napsat opravdu fungující návod, sem s ním.

Co se možnosti přepínání týká, asi by mne mrzelo, kdybych nemohl rovnou psát čárku, ale snad bych našel nějaký jednoduchý způsob, jak čárku vkládat.
Zbyšek Záliš (203)|20.2.2006 16:30
Zkoušeli jste AE Keyboard Mapper?
Zbyňa_oldd (64)|21.2.2006 08:24
[QUOTE="hrtak"]kdyz jste u te klavesnice - da se nejak nastavit nejaka HW klavesa aby odklepavala "OK"/krizek? stve me furt tapat na display... (nebo to tam je a jsem takova lama, ze jsem to nenasel? :o)[/QUOTE]

Dá Nastavení - Tlačítka tam si vybereš, kterému přidáš OK/Zavřít. Osobně to mám na to t-mobilím, co pouštělo IE.
Zbyňa_oldd (64)|21.2.2006 08:26
[QUOTE="Zbyšek Záliš"]A k čemu tedy slouží OK na levo od space?[/QUOTE]

Jeeee, to je jako místo té ikonky vpravo nahoře - bývá tam buĎ OK nebo křížek na ztavření programu, tak na to je tato klávesa.

jo a jinak mě celkem těší, že nejsem sám komu to nefunguje :-)
Zkoušel jsem DWORD i string, ale žádný efekt to nemá. Kolečko+tečka mi pořád píše čárku.

Nezbyde než si zvyknout :-(
Had_CB (29)|24.2.2006 11:42
[QUOTE="Zbyňa"][QUOTE="hrtak"]kdyz jste u te klavesnice - da se nejak nastavit nejaka HW klavesa aby odklepavala "OK"/krizek? stve me furt tapat na display... (nebo to tam je a jsem takova lama, ze jsem to nenasel? :o)[/QUOTE]

Dá Nastavení - Tlačítka tam si vybereš, kterému přidáš OK/Zavřít. Osobně to mám na to t-mobilím, co pouštělo IE.[/QUOTE]

zavěšovací tlačítko dělá IMHO to samé.. taky mám přiřazeno OK na pravé horní, ale asi tam namapuju něco jiného, pokud nezjistím nějaký konflikt - odpojování BT modemu nebo pokud se ukáže, že je třeba OK používat i během hovoru..

jinak zpět k Z/Y - je někdo, komu to chodí po úpravě registru? další soft-driver neberu.
Big.T (111)|14.4.2006 19:35
Testuji Vario jen par dni a mam problem. Obcas se mi stane, ze na HW klavesnici "nejak" prepnu na trvale psani sekundarnich znaku. Pri stisku napr. tlacitka 1/Q se mi pise rovnou 1 a na psani Q musim stisknout tlacitko s puntikem pod SHIFT. Nevim jak to vratit na stadndardni psani.
vario (441)|14.4.2006 20:14
[QUOTE="Big.T"]Testuji Vario jen par dni a mam problem. Obcas se mi stane, ze na HW klavesnici "nejak" prepnu na trvale psani sekundarnich znaku. Pri stisku napr. tlacitka 1/Q se mi pise rovnou 1 a na psani Q musim stisknout tlacitko s puntikem pod SHIFT. Nevim jak to vratit na stadndardni psani.[/QUOTE]
vypni si prostě CAPS LOCK.... puntík a Caps Shift
Jirka_j (186)|14.4.2006 20:20
když zmáčkneš 2x po sobě třeba shift nebo puntík, přepne se klávesnice na psaní velkých písmen nebo na alternativní znaky do té doby než to opět dvojnásobným stiskem přislušného tlačítka vrátíš zpět. Při jednom stisku shift nebo puntíku to platí jen pro jedno zmáčknutí.
Big.T (111)|14.4.2006 20:25
Jak jednoduche, diky ;)
overgrounder (176)|14.4.2006 23:25
tak se nam ten problem QWERTZ/Y nejak nedoresil:(( Take jsem se pokousel zmenit hodnoty v registrech, lec s tymz vysledekem, jako u ostatnich : bezuspesne:? Nenapada vas nikoho nic jineho, nebo nedocetli jste se nekde jinde o reseni teto zalezitosti??? existuje-li navod, hodte jej, prosim, sem. nejde o to si zvyknout na qwerty na Variu, ale na pc potrebujeme qwertz a tudiz se na to zvyknout neda. ja osobne delam "preklepy" jak na variu, tak na pc,a obcas mi z toho jde hlava kolem...:evil:
dort (1212)|29.6.2006 14:34
zkuste tohle řešení, ale POZOR zkoušel jsem ho JEN na Univerzalu - byť mohlo by to chodit, při nejhorším upravíte hodnotu zpět :-)

odkaz