Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 9100 bez fólie

Jirka_j (186)|14.2.2006 19:29
Možná podivný dotaz: používá někdo Qteka bez fólie? Škrábe se display orig. stylusem?
vecba (23)|14.2.2006 19:46
ja nemam a zatím v poho
vario (441)|14.2.2006 20:26
já jedu Vario bez folie 2 měsíce a musím říci, že display drží, zatím na něm nic není, dokonce "drhnu" display určitě aspoň jednou denně "mikrofází" a taky nic .... jsem už přesvědčen, že display je velmi dobrý
tazz1 (680)|14.2.2006 21:03
Ja tam mam folii a strasne na sebe chyta prach. Asi ji taky brzy sundam
Krevety_tvf (143)|14.2.2006 21:12
poridte si adapta... je bezva :yes:
tazz1 (680)|14.2.2006 21:13
toho mam :oops:
vario (441)|14.2.2006 21:31
toho mám doma připravenýho taky, ale myslím, že zatím není potřeba, opravdu display drží... v létě tam "pude", nejsem zvědavej tahat písek po display :mad:
Surgical (2364)|14.2.2006 22:15
Chyta prach...jen aby nebyla obracene nasazena :)
Jinak display si ochranu urcite zaslouzi (preci jen je to nejdrazsi soucastka a je nejvic "na rane").
Pouzivani original stylu display neposkodi - neni-li poskozen hrot stylu. Ale na display se casto saha holym prstem - o agresivite potu viz jinde, ne kazdy pouziva dusledne ochranne pouzdro (ja treba ne) a co si do kapsy k cihlicce clovek obcas prihodi mu muze dojit az pozdeji ... treba drobne mince, klice apod. a prakticky kazdy kov je tvrdsi, nez polyakrylat nebo polykarbonat, tvorici face displaye.
Ted ovsem nastava dilema, jaka folie...taky rozebirano. Leskla, matna, tvrda, mekka, levna, draha....To co se dodava s Variem (stejne, jako s Compactem) je parodie na folii. Tlusta, tedy zhorsujici viditelnost i citlivost dotykove vrstvy, nevydrzi dlouho, otíra se i stylem. Nicmene do porizeni kvalitni folie stale lepsi, nez nic. Sebekvalitnejsi folie dodatecne nasazena na poskrabany predtim display uz nic nezachrani. A cistit display pred nasazenim folie, to je lepsi ho tam nasadit rovnou po odstraneni transportni ochrany,se kterou je strojek dodavan....
Kato_ce4you (970)|14.2.2006 22:35
Tak vsem Kamikazee, kteri nepouzivaji folii preji uspesnou vymenu displeje do roka a do dne. Resp. budete to mit hooodne poskrabane (a to ze zatim to vypada dobre - povime si za ten rok :cool: ). No je to jen a pouze vase volba, ale pravidlo hovori jasne - prvni co ma clovek udelat, kdyz si koupi PDA je nalepit folii (snad jeste driv, nez tam da baterii)
glogloman (173)|14.2.2006 23:20
jooo displeje a fóólie.. to u mých předchozích třech Sony Ericssonů P800 (1. mi ukradli, u 2. sem si rozbil displej prstýnkem když sem se naštval protože se seklo :) a 3. prodávám :D ) sem si poškrábal nejen displeje ale i fólie (Brando) tak, že sem na nich měl odlouplý kousky vrstev fólie.. pak sem měl část fólie matný a část čirý..:))

jináč.. na Variu mám už 2 měsíce orig. fólii od T-Mobilu.. za novou se mi zatim nechce utrácet..:$:
JecminekMaselnik (464)|15.2.2006 09:44
pripojuji se k doporucenim folie. Pokud se telefon sem tam ocita v kapse, tasce apod. neni odolnost displeje vuci stylusu az tak relevantni. Poskrabany dislej take rozhodne vyrazne snizi cenu zarizeni pri pripadnem prodeji.
VarioT (35)|15.2.2006 17:41
[QUOTE="glogloman"]
jináč.. na Variu mám už 2 měsíce orig. fólii od T-Mobilu.. za novou se mi zatim nechce utrácet..:$:[/QUOTE]Ty používáš tu samolepku od T-mobile? Já ji tam měl cca minutu. Děsně se tím zhoršil pohled na display.

Jinak používám adapt a jsem spokojen. Jen mě štve, že mi nikdy nepřilne 100procentně. U okraje mám bublinku a vrozích taky není úplně košér. Ale to jsou malé vjeci, jsem detailista ;)
tazz1 (680)|15.2.2006 18:01
dela mi presne to samy. Nastesti kdyz se rozsviti displej,tak to neni videt
glogloman (173)|15.2.2006 18:58
[QUOTE="VarioT"]Ty používáš tu samolepku od T-mobile? Já ji tam měl cca minutu. Děsně se tím zhoršil pohled na display. [/QUOTE]..a co mám dělat..? :? Adapt de myslim sehnat do 100,- Kč, ale jen na e-shopech (tzn. + poštovný) a Brando stojí 220,- Kč u mě v ČB.. :sarcastic: Tak dyž tak sim Vás někdo poraďte kde sehnat levnou a dobrou fólii :)) Díkes..
Miroslav Nezbeda (163)|15.2.2006 19:17
Poraďte kde v Č.B.prodávají to Brando.Děkuji.
glogloman (173)|15.2.2006 19:26
..u Jardy ;) ..osobně ho zastihneš v servisu..
JecminekMaselnik (464)|15.2.2006 20:07
[QUOTE="glogloman"]..a co mám dělat...[/QUOTE]
Sorry, ale jako provni majitel p800 v CR a majitel telefonu za nejakych 16k resis, jestli folie, ktera Ti chrani displej v cene cca 3k, stoji stovku nebo dve?
Az ten displej budes menit, tak si na dve usetreny stovky vzpomen. Jinak na dodavana folie je fakt desna, kdyz jsem tam misto ni lepil adapta, neveril jsem vlastnim ocim.
beecher (9270)|15.2.2006 20:17
Panove, pouzivejte prosim citace s rozumem a podle pravidel! Dekuji. beecher
Ganja_ce4you (324)|15.2.2006 20:26
ja se zase priklanim,ze vsechy pouzdra /sprcky/ a folie jsou na nic..stejne menime PDA a mobily tak casto,ze pristroj ma slouzit a ne ho nosit jak v bavlnce,ale citelnost a barevny podani je o 30% horsi..
beecher (9270)|15.2.2006 20:36
Osobne nemam problem citelnosti a barevnosti s Brando UltraClear folii...
A prekvapive, mam Dell jiz 14 mesicu, takze tak rychle jsem ho zatim nevymenil... Halt to asi bude tim, ze ho neni za co vymenit... ;)
Kato_ce4you (970)|15.2.2006 23:31
4Ganja: Ehm - ty asi menis zarizeni hooodne casto - teda folie by se mela menit tak za 2-3 mesice... (coz teda ja nedelam).

A jak uz tady padlo - kdyz si koupite zarizeni za 15000Kc a pak tady setrite 200Kc - mi prijde opravdu usmevny :D
Btw. jak pisete, ze folie je strasne draha a stoji kolem 100-200Kc - ja kupoval folii za 237Kc (coz je tech 199Kc bez DPH) a jednoznacne budu dalsi (stejne jako predchozi) kupovat tuhle. Rozhodne to pro me nejsou vyhozene penize. :cool:

Ad. skrabance - ony videt nejsou - ani jak jich pribyva... furt to cloveku nepripada, do te doby, nez vedle sebe uvidi ten samej strojek, ale s "novym" displejem ;) popr. do te doby, nez na ten displej neuvidi/bude mu zadrhavat stylus. Ja vam davam maximalne 3/4 roku, nez pochopite, ze jste si tu folii meli koupit :D :cool:
macula_ce4you (691)|16.2.2006 07:39
Takhle tragicky bych to opravdu neviděl. iPAQ 4150 jsem měl asi rok a půl bez fólie a taky bez škrábanců. Jde o to, jak se k tomu kdo chová. Pokud PDA někdo hodí do tašky s klíčema tak se nesmí divit, že má poškrábaný displej. Vario mám taky bez fólie a navíc i bez obalu. Hmm, jsem zvědavý jak dlouho vydrží. :sarcastic:

Něco jiného asi bude, pokud používáte PDA někde v terénu, kde je prach, písek atd. Tam je fólie zřejmě nutností.
aaischa (660)|16.2.2006 07:57
zlatý fólie a to opravdu, já měnim zařízení taky, ale to je další důvod proč dávat fólie líp se prodá když má display jako nový jen s poškrábanou fólii, a kdybyste viděly jak dopadaj moje fólie, píšu grafiti, nevim jestli to taky používáte takový ty starý palmovský, ale je to super, mnohem lepčí jak block recognizer, a taky mam pak v levo dole takový silně vyškrábaný místo a to dost.... jeden ipaq který byl cca čtvrt roku bez fĺie ten byl strašně zeškrábanej, a pak se na tom dost nepříjemně píská.... a to používám ty fólie za 100Kč :sarcastic: nebo teď tu od T-mobile k mda IV :)
yasmeene2 (794)|16.2.2006 13:05
Hlavně si nekupujte fólii za 100,- od sunnysoftu, je dělaná z jakéhosi pritiskluzového materiálu či co, takže například odpor při skorolování stránek je opravdu neuvěřitelnej, stylus po ní klouže jak boby po betonu. :D Navíc (ale to je problém většiny fólií) je menší než samotný display...
Marty-McFly (384)|16.2.2006 14:31
Taky se přikláním s používání folie. Oproti ceně displeje to je opravdu maličkost.. Měnil jsem displej u P800 (rozbil jsem ho na kole) a ten nový byl úplně o něčem jiném.. Od té doby používám folie.

to beecher:
Prosím tě nevíš, kde by se dala sehnat folie "Brando UltraClear" pro Compacta? Na AH Mobile mají jen matnou a rozdíl oproti čirým je opravdu znát..

Jinak Brando :yes: :yes:
beecher (9270)|16.2.2006 15:35
Tak si kup na neco vetsiho a zastrihni, ne? ;)
Kato_ce4you (970)|16.2.2006 15:50
4Macula: Ja se k cihlicce (a obecne ke vsemu) chovam se vsi uctou ;) Ostatne neznam tolik lidi, co by se chovali takhle k vecem. Ale kazdopadne kdyz tu folii vymenim, tak je proste videt, ze je propsana - hlave vlevo dole - Block Recognizer na pismenkach je opravdu "vypsany" a pak zaviraci krizek.
4Aaischa: Jaky SIP prosimte myslis? Predem diky za info ;)
4Yasmeene2: Mozna lepsi mensi, nez vetsi - zase se to lip lepi.. Co mam folie od Branda, tak ta je fakt presne na milimetr ze vsech stran a vicemene se tam ani nevejde...
4Beecher: Tak zastance zastrihavani opravdu nejsem - to vidim jenom jako krajni moznost. Kazdopadne nekdy nutne.

Btw. premyslim, ze si budu davat na zimu leskle folie a na leto folie matne - leskle jsou lepsi, ale zase na slunicku je prd videt, tak to asi takhle vyresim :cool:
Marty-McFly (384)|16.2.2006 15:57
Mno trochu jsem zagooglil a nakonec našel i jeden obchod v ČR, kde se prodává. Jen doufám, že na ni nebudu čekat měsíc a půl jako na mou předminulou :-/
Jinak kdyby někdo hledal, tak tady.
beecher (9270)|16.2.2006 16:36
Kato, ty mozna priznivce nejsi, ale ja ano, protoze spravne zastrizena a posazena folie umi zazraky. Prevazne teda nejde videt, ze tam vubec nejaka folie je. Holt to chce trochu sikovnejsi rucicky... ;)

Marty: Zkus zavolat do AH nebo mailnout, ja tam UltraClear kupoval (oni dost toho, co nemaji na webu, maji normalne)...
Zbyňa_oldd (64)|16.2.2006 19:08
Nevím, jak vy. Ale já mám celkem problém už měsíc sehnat Brando/ADAPT fólii na Vario. Našel jsem ji jenom na velmi málo e-shopech.

Nu, mezi prvníma byl Sunnysoft. Tato firma mě již po několikáte totálně zklamala. Při objednání byla skladem. Tak jsez zaplatil předem. A čekal, týden, dva. Pak mailoval a ono nic, totálně bez odezvy. Po třech týdnech jsem jim volal, Vždy mě jen přepojili, penízky za telefon tekly, ale nikdo nezvedal. Až na potřetí se mi to povedlo. Sdělili mi, že je nemají skladem, a neví kdy budou, že mi peníze zase pošlo zpět. Což se stalo až za týden :-(

Tomu říkám profesionální firma.

Tak mi poraďte, kde jinde by se dalal sehnat, pokud víte?
Díky.
P.S. Zkusím ten AHmobile, ač to na netu nemají.
vario (441)|16.2.2006 20:03
Marty-McFly (384)|16.2.2006 20:10
Nechcu roznášet flame, ale není náhodou antireflexní zrovna ta matná? :)
Já totiž myslím, že jo...
beecher (9270)|16.2.2006 20:52
Ano je.
Antireflexni = matna
UltraClear = leskla
Marty-McFly (384)|16.2.2006 21:15
OK,napsal jsem do AH Mobile, doufám, že ji budou mít.. Protože přes tu mou se už skoro nejde dívat... - to budou ty hodiny kulečníku ve škole :D Ten dává folii zabrat :D

2beecher: díky za radu :)
Zbyňa_oldd (64)|17.2.2006 10:22
[QUOTE="vario"]???[/QUOTE]

Mám tomu rozumět tak, že fólie na MDA Compact a Vario, je stejného rozměru?

A jak je to s tou matnou a lesklou? Je ta matná opravdu o moc horší, co se týče barevného podání nebo průhlednosti či zrnistosti?
beecher (9270)|17.2.2006 10:26
Jelikoz maji stejne displaye, tak ano.

Otazka, ktera je lepsi je na osobnim posouzeni. Nekdo ma rad leskle, nekdo matne. Chce to zjistit na vlastni kuzi, ktera je pro kazdeho ta nejlepsi. Tzn. prosim dal nerozebirat nebo se to tu strhne na flamewar jako mezi Winy vs. Linux, WM vs. PalmOS. Diky. :yes:
Surgical (2364)|17.2.2006 10:28
Ano, velikost displaye Varia a Compactu je na chlup stejna (neni ale stejna kvalita, Vario ma nepochybne lepsi display).
Leskla ci matna folie...spis jde o to, co komu vyhovuje lepe nebo jak pouziva strojek. Pri primem pohledu v optimalnim uhlu leskla folie necini problem, lepe po ni klouze stylus atd.
Zase pri navigaci v aute matna folie zdaleka netrpi tolik odlesky apod., zalezi na osobni preferenci.
Marty-McFly (384)|17.2.2006 13:30
btw v AH Mobile bohužel lesklou folii na Compacta nemají.. Jen matnou, lesklou mi objednají, ale bude to trvat měsíc a půl :-/ Takže pokud by ještě někdo toužil po lesklé přímo od AH, tak jim napište, ať vám přiobjednají :-)
Mr.B (27)|17.2.2006 14:25
Vario není choulostivé na poškrábání displeje, jako ostatní PDA, díky tomu, že se používá klávesnice. Pokud si člověk dobře namapuje tlačítka, tak stylus není prakticky potřeba. Dalším předpokladem je samozřejmě pouzdro.
Mem__ce4you (485)|17.2.2006 15:41
[QUOTE="Mr.B"]Pokud si člověk dobře namapuje tlačítka, tak stylus není prakticky potřeba.[/QUOTE]
Doufám, že to myslíš ze srandy. Když mi stačí při nějaké události apod. tapnout jednou dvakrát na něco nehtem, tak nebudu jak trotl vysouvat HW klávesnici... HW tlačítka mám taky namapovaná co jde (např. "IE" na OK/Close), ale rozhodně bych si nedovolil tvrdit, že HW klávesnice ve WM 5.0 něco významně řeší...
aaischa (660)|17.2.2006 15:45
KATO Myslím Block recognizer, je to: input část displaye se rozdělí na dvě půlky, levo písmena, v pravo čísla, je to známí z palmů protože je to jejich vynález a je to mnohem pohodlnější než block recognizer... když dáš tečku tak píšeš znaky, a tah nahoru udělá velký písmena :)

p.s. napsal bych dřív ale byl jsem chvíli mimo :(

/EDIT/ poplet jsem to v minulém příspěvku, Block recognizer = grafitty, myslel jsem tam letter recognizer /EDIT/
Kato_ce4you (970)|17.2.2006 20:30
4Mr.B: Tak to jestli jsi myslel vazne, tak se na to snad ani neda reagovat. Displej proste poskrabes, at chces ci nechces....
Btw. jestli nehodlas pouzivat stylus - ehm.. nooo - nerikam, ze pouzivani stylusu neni premapovanim tlacitek eliminovano, ale je to asi jako by jsi u stolniho pocitace odstrihl mys - taky je spousta programu, ktere bys mohl spoustet zkratkama a v pohode se bez mysi obejdes, ale stejne tak je proste ta mys nekdy potreba (samozrejme - da se bez ni prezit, ale je to asi jako skrabat se za pravym uchem levou nohou (nevim jak tobe, ale mne to moc nevyhovuje - ani tam nohou nedosahnu :D ))
aaischa (660)|17.2.2006 22:28
mno já měl smartphone a chyběl my stylus v ruce, to je jak kroz dospátku.... :sarcastic: klávesnice a stylus to je to pravý, klávesnička není náhradou dotykovýho displeje :sarcastic:
KFL (4)|18.2.2006 21:17
[QUOTE="Zbyňa"]Nevím, jak vy. Ale já mám celkem problém už měsíc sehnat Brando/ADAPT fólii na Vario. Našel jsem ji jenom na velmi málo e-shopech.

Nu, mezi prvníma byl Sunnysoft. Tato firma mě již po několikáte totálně zklamala. Při objednání byla skladem. Tak jsez zaplatil předem. A čekal, týden, dva. Pak mailoval a ono nic, totálně bez odezvy. Po třech týdnech jsem jim volal, Vždy mě jen přepojili, penízky za telefon tekly, ale nikdo nezvedal. Až na potřetí se mi to povedlo. Sdělili mi, že je nemají skladem, a neví kdy budou, že mi peníze zase pošlo zpět. Což se stalo až za týden :-(

Tomu říkám profesionální firma.

Tak mi poraďte, kde jinde by se dalal sehnat, pokud víte?
Díky.
P.S. Zkusím ten AHmobile, ač to na netu nemají.[/QUOTE]

Ja ji nasel treba na http://www.nej-ceny.cz/mobilni-telefony/18695/ochranna-folie-cira-pro-mda-compact.html a taky na http://gsmobil.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemId=4339&level=610&kod=f%F3lie-Brando----MDA-Compact .. tedy za predpokladu, ze Compact a 9100 ma stejny display, jak tu bylo receno ;).

Jinac ja mam 9100 asi 5 dnu a T-M folie uz mi zacina lezt na nervy, takze zkusim Ultrabright..
Raider (82)|19.2.2006 15:48
Tak nevím jestli mají stejně velké displeje.Na mobilmanii píšou,že Vario 43x58 a compact 43x57.Zajímalo by mě jestli compact II má stejnej displej jako compact I a nebo lepší kvality jako u Varia?
tazz1 (680)|10.3.2006 10:47
[QUOTE="Marty-McFly"]Mno trochu jsem zagooglil a nakonec našel i jeden obchod v ČR, kde se prodává. Jen doufám, že na ni nebudu čekat měsíc a půl jako na mou předminulou :-/
Jinak kdyby někdo hledal, tak tady.[/QUOTE]


Tak tady jsem si 16.2. objednal folii, zaplatil převodem a stále mi nic nedošlo!! A to mám u své objednávky kouzelné slůvko ODESLÁNO
sorX (120)|14.3.2006 13:49
Zminujete se tady o obchode mobilni.cz. Jake s nimi mate zkusenosti? Ja si u nich objednal asi pred 14-ti dny folii a zatim nikde nic. Predem jsem samozrejme zaplatil. Nejhorsi na tom je, ze neodpovidaji ani na maily. Grr, ze by nejaky haluze?
tazz1 (680)|14.3.2006 14:00
viz muj prispevek nad Tebou. Takze vic jak dve stovky v pr....
sorX (120)|14.3.2006 14:07
[QUOTE="Tazz1"]viz muj prispevek nad Tebou. Takze vic jak dve stovky v pr....[/QUOTE]
No ja tam mam stale vyrizuje se... By mozna chtelo poresit :-). Zkousel jsi tam volat?
edit: Tak volat ani zkouset nemusis, nedostupnej, nic jinyho jsem asi ani cekat nemohl. Ale podle diskuze to vypada, ze glogloman ho bude znat.
beecher (9270)|14.3.2006 14:17
To tazz: napsat e-mail->zavolat->COIka/urady atd.

Jinak, sefovi jsem poslal odkaz na Compacti folii u AHMobile, objednal v patek, v Po prisla, nalepil jsem a ma ji tam. Sedi to uplne presne... Presneji receno sedi jako (_._) na c(_)...