Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Problémy s Pocket PC 2003

Pavel Koza (4761)|6.8.2003 14:14
Člověk je tvor omylný, a tak občas vytvoří něco, co není úplně dokonalé. Výjimkou není ani poslední verze operačného systému od Microsoftu. Pravda, některé chyby jsou ve skutečnosti "nové vlastnosti", ale stejně v tomto přehledu budou uvedeny, aby vás jejich případný výskyt nepřekvapil. Přečtěte si celý článek

Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
PavelR. (2184)|6.8.2003 16:03
... dost lidi si stezuje i na problemy s pripomenutim v kalendari. Udajne se nektere schuzky/udalosti vubec nepripomenou. Nemile, ze?

PavelR.
st.tom_ce4you (365)|6.8.2003 16:05
Takze jako vzdy je to spichnute velmi horkou jehnou...
Pavel Koza (4761)|6.8.2003 16:16

No nezlobte se na me...:sarcastic: Kolik operacnich systemu jste stvoril Vy? Pokud se po mesici provozu noveho systemu najde mene nez 10 chyb (problemy Dellu se do toho nepocitaji, to zbastlili sami), navic nic zvlast kritickeho, tak to je snad spis k pochvaleni, a ne k sarkastickym poznamkam...
Martin Hanzal (132)|6.8.2003 17:42
Já jsem tedy žádný operační systém nenapsal, ale mnohdy se vyplatí počkat na dobu, kdy MS vydá první opravný patch, pak to většinou už chodí jakžtakž :sarcastic: ale nechci paušalizovat, třeba 2003 přinese dobrá vylepšení (modlím se za lepší IE ;) )
Pavel Koza (4761)|6.8.2003 17:51
[QUOTE="Martin Hanzal"](modlím se za lepší IE ;) )[/QUOTE]

IE je naprosto prekopan, je vyrazne rychlejsi, predevsim u slozitejsich a objemnejsich stranek, podpora CSS a JavaScriptu sice neni 100%, ale lepsi neco nez nic...
st.tom_ce4you (365)|6.8.2003 18:12
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="st.toma"]Takze jako vzdy je to spichnute velmi horkou jehnou...[/QUOTE]

No nezlobte se na me...:sarcastic: Kolik operacnich systemu jste stvoril Vy? Pokud se po mesici provozu noveho systemu najde mene nez 10 chyb (problemy Dellu se do toho nepocitaji, to zbastlili sami), navic nic zvlast kritickeho, tak to je snad spis k pochvaleni, a ne k sarkastickym poznamkam...[/QUOTE]


Operacni system jsem nenapsal zadny, ale nevidim duvod proc se jakkoliv nevyjadrit k chybam obsazenych v systemech spolecnosti Microsoft. Nebo si myslite, ze novinar, ktery kritizuje zakonodarce za spatny zakon sam navrhnul jiny? Myslel jsem, ze zijeme ve svobodne spolecnosti a je tedy normalni vyjadrit svuj nazor. A ano mozna by jsme mohli dat Microsoftu diplom za jejich "jen zatim objevenych 10 chyb".
Pavel Koza (4761)|7.8.2003 13:35
Ja Vam samozrejme neupiram pravo vyjadrit nazor, ja s nim polemizuji stejne jako Vy. A Vase reakce smahem odsuzujici praci mnoha desitek ci stovek lidi mi prijde stejne absurdni, jako kdybyste stavitele mrakodrapu nazval lemplem jen na zaklade toho, ze v 95. patre jsou poskrabane dvere...

P.S. Pokud se Vas ostrejsi ton me predchozi odpovedi dotknul, omlouvam se, nemel jsem to v umyslu.
Paullus_ce4you (400)|7.8.2003 16:19
[QUOTE]kdybyste stavitele mrakodrapu nazval lemplem jen na zaklade toho, ze v 95. patre jsou poskrabane dvere...[/QUOTE]

Když už jsme u těch básnických metafor, jak hodnotit stavitele mrakodrapu, pokud se mu ona výšková budouva zhroutí?

Alespoň mně se PocketPC zhroutí každou chvíli.......
Pavel Koza (4761)|7.8.2003 16:23
OK, vzdavam se, Microsoft je osklivej, osklivej, osklivej;)
Martin Hanzal (132)|7.8.2003 17:29
[QUOTE="Paullus"]

Alespoň mně se PocketPC zhroutí každou chvíli.......[/QUOTE]


Pak ti chlape nezbejvá nic jinýho než vytáhnout papír a ostře ořezat tužku ...
st.tom_ce4you (365)|8.8.2003 12:19
[QUOTE="Paullus"][QUOTE]kdybyste stavitele mrakodrapu nazval lemplem jen na zaklade toho, ze v 95. patre jsou poskrabane dvere...[/QUOTE]

Když už jsme u těch básnických metafor, jak hodnotit stavitele mrakodrapu, pokud se mu ona výšková budouva zhroutí?

Alespoň mně se PocketPC zhroutí každou chvíli.......[/QUOTE]


To je v poradku, ja jsem chtel jen naznacit, jak byva u Microsoftu zvykem jsou prvni verze vlastne Beta verze a do testovani se nechtene zapojuje siroka verejnost. Nektere prdukty od MS jsou dobre, ale az po 1 a 2 service packu. Navic mi nektere funkce u WM 2003 prijdou skutecne uzitecne a sam vaham jestli neprovedu upgrade. :yes:
hybo (3107)|8.8.2003 12:29
No, sice to neni o mobile, ale dle studii jsou korporace uchotne prejit na novy OS od MS az kdyz prijde SP2. Jinak zustavaji u predesle verze OS.
simacek (9)|11.8.2003 10:57
1) Pozitivum:
- rychlost
- PPC2003 je na mem iPAQu h5450 skutecne mnohem rychlejsi nez PPC2002
2) Negativum:
- kompatibilita aplikaci
- tento problem se dal ocekavat, proto jsem pred upgrade na PPC2003 procetl mnoho diskuznich for a do upgrade se pustil az po zvazeni vsech dusledku z toho pro mne plynoucich. V tuto chvili se zda byt vse v poradku, budto vysly nove verze nebo opravne patche aplikaci ktere pouzivam
- nejsem schopen se pripojit pres WiFi resp. nastavit tak abych byl schopen se pripojit. Zvyk je zelezna kosile a nove rozhrani (prestoze se vsude uvadi jako intuitivnejsi) mi proste dela problemy. Nekde delam neco spatne a zaboha nemuzu prijit na to, co..
- po minute az dvou se mi rozpoji Bluetooth spojeni s moji N6310 v pripade kominukace pres GPRS (pouzivam Data Nonstop od Eurotelu). Pote se jiz nejde spojit (resp. spojeni je dle iPAQu na GPRS stale aktivni, ale BT je rozpojeno ), musim provest soft reset iPAQu a znovu se pripojit, ovsem opet jen a pouze na minutu az dve, coz je velmi frustrujici, protoze za tu dobu nestahnu ani emaily.. jak se zda, tento problem neresim jen ja a neni to zalezitosti urciteho HW, protoze znamemu se stejne chyba projevuje i s Ericssonem.. na PPC2002 naprosto bez problemu i nekolik hodin.
PavelR. (2184)|11.8.2003 11:05
[QUOTE="simacek"]po minute az dvou se mi rozpoji Bluetooth spojeni s moji N6310 v pripade kominukace pres GPRS (pouzivam Data Nonstop od ....[/QUOTE]

ano, nekolik dalsich lidi zde na ce4you popisovalo stejny problem (viz zde)

PavelR.
hybo (3107)|11.8.2003 12:15
Hmm, jiny problem. Jak se vam chova reminder ? Mne na 1940 se tesne predtim jakoby zaplo slabe podsviceni, ale nic neni videt, pak se vypne, zacne mi blikat ledka, ze mam reminder, neco jednou zahra a tim konci, az kdyz ho zaplnu, tak se probudi a zacne neco delat. jinak, aplikace mi jdou snad vsechny. jedine, co mi myslim neslo je agenda today, ale nesel jsem genialni freeware 100x lepsi :-) uplne me ocaril, takhle mam i nekolik dni reminderu primo v today, super vec. No, co mi nejde je Journal Bar, resp. jde nejak uplne nanic :-)
hybo (3107)|11.8.2003 12:21
Jo a nestalo se vam, ze najednou jste prisli o nektere date ? Mne to smazalo treba shared adresar, pak surove neco z SD karty, WAVky z adresare Windows. Az jsem se lekl, ze tam MS dal neco jako maji smartphony, certifikaci nebo tak a po resetu to smazne vse nepodepsane.
Pavel Koza (4761)|11.8.2003 12:23

Ja vetsinou pouzivam Pocket PC strizlivy, tak se mi podobne problemy zatim vyhybaji:D :D :D
simacek (9)|12.8.2003 11:46
S uspechem jsem provedl downgrade na PPC2002 a uz jsem opet ve sve kuzi. Vse funguje jak ma, tedy po aplikacni strance i co se meho problemu spojeni Bluetooth iPAQ h5450 --> Nokia 6310 tyka. Presto vsak:
1) neaktualizuje se mi informace o pocasi v Journal Baru, ovsem to bych videl spise na problem aktualizacniho serveru
2) nespravne se mi detekuje volna kapacita na SD karte. Pouzivam jen jednu 256MB a prestoze vsechny aplikace ktere bylo mozne instalovat na kartu jsem tak provedl, hlasi mi system, ze mam volno 238.1MB, coz ze v zasade temer prazdna karta.
hybo (3107)|12.8.2003 11:50
Ad 1, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pres weeekend jsem to porad resil, ano, prej maji problem v konekci na data, nebo co. burza a novniky jede, ale pocasi nic. Ach jo.

Ad 2, a co se na ni jiknou treba pres nejaky lepsi explorer a zjistit, kolik je tak ulozenych dat ?
pether (9)|17.8.2003 18:28
Není možné uložit přílohy emailů na paměťovou kartu - už to někdo vyřešil? Uvažuji o upgradu, ale pokud by se nedaly přílohy ukládat na kartu, tak do toho nejdu ani náhodou! :((
Pavel Koza (4761)|17.8.2003 18:33
No, ono to asi bude slozitejsi - mam tu upgradovanou h3970ku a na ni se mi karta nabidne - kdyz tam zadna neni, nabidne se File Store, kdyz tam je, nabidne se ona... Jeste to musim vyzkoumat...
simacek (9)|18.8.2003 11:36
[QUOTE="hybo"]Ad 1, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, pres weeekend jsem to porad resil, ano, prej maji problem v konekci na data, nebo co. burza a novniky jede, ale pocasi nic. Ach jo.

Ad 2, a co se na ni jiknou treba pres nejaky lepsi explorer a zjistit, kolik je tak ulozenych dat ?[/QUOTE]

Ad1) Update na verzi 1.4 pomohl, pocasi jede, neaktualizuje se stale News PocketPC :-(
Ad2) Vyrestil jsem to prekopirovanim dat na PC, formatovanim karty primo v PocketPC a navrat dat zpet. Vse OK.
hybo (3107)|18.8.2003 11:41
Jojo, 1.4 jiz mam, jen ted zase nemam kan instalovat :-)
Bohouš_ce4you (44)|20.8.2003 08:32
Tak co na to víc říct - "Je to přece jen Microsoft".
Lepší asi bude počkat na verzi 2004 a upgradovat na v. 2003 ( ta snad již bude mít dost opravných patch na chyby)
kocian_ce4you (5)|26.8.2003 14:17
Asi by bylo dobré si uvědomit, že nadáváním na MS a jeho produkty toho asi moc nevyřešíme, tak nezaplácávejme diskuze "čecháčskými" plky o neschopnosti všech ostatních (kromě mě...). Řešení problémů bude užitečnější...

Takže je pravda, že přílohy e-mailů opravdu nejdou ukládat na kartu (CF ani MMC/SD). Mám H2210, který v nastavení Storage sice nabízí Store attachments on storage card, nicméně pod pojmem Storage card vidí pouze a jen iPAQ File Store, který má 3MB... Předpokládám, že to je systémová záležitost, takže nezbývá než čekat až bude vydán patch nebo nějaký update.
Pavel Koza (4761)|7.9.2003 22:47
[QUOTE="kocian"]Takže je pravda, že přílohy e-mailů opravdu nejdou ukládat na kartu (CF ani MMC/SD). Mám H2210, který v nastavení Storage sice nabízí Store attachments on storage card, nicméně pod pojmem Storage card vidí pouze a jen iPAQ File Store, který má 3MB... Předpokládám, že to je systémová záležitost, takže nezbývá než čekat až bude vydán patch nebo nějaký update.[/QUOTE]

Huf, huf, konecne!!! Uz jsem myslel, ze jsem blbej jen ja:) Nicmene na ostatnich zarizenich to funguje, takze spis bych tipoval na bug v 2210...
pether (9)|13.9.2003 10:02
Mohl by někdo z vlastníků iPAQu 2210 vyzkoušet tento postup ohledně ukládání příloh mailů na storage card? Je to z HP diskusního fora.

In answer to the second question, yes but it involves a register hack.
!st you have to copy the email attachnments file from the iPAQ store to the SD card. Then you have to take a regiseter editor and find the MAPI registry. It is under Current_USer/Software/Microsoft. It will be set to something like iPAQ_internal _store/file name. Just change that to \sd card\file name. Save the cahnges and exit. Do a soft reset and then delete the attachments file from the iPAQ internal store. That should cause all attachemnts to be saved to the SD card.
Warning don't do this until after you have done a total backup in case you make an error.
Pavel Koza (4761)|15.9.2003 09:23
Tak jsem to zkousel, ale nejak se nezadarilo... Vytvoril jsem folder na karte, v registru zmenil cestu, ale stejne se to porad cpalo na tu interni pamet.
Červ (1)|15.9.2003 15:33
Je to zajimavy problem. Pokud je ve slotu CF karta, tak po zaskrtnuti ukladani priloh na storage card je vse OK a prilohy jdou skutecna na ni. Pokud CF kartu vyndam, lze pouzit pouze iPAQ File storage. Takze mi to pripada, ze to zcela ignoruje SD/MMC slot. Snad se dockame brzo nejake opravy. ( iPAQ 2210, 64 MMC, 512 CF)
Mpr (3)|2.10.2003 16:14
Mam ted IPAQ 5550 s PPC2003 a jsem z toho pomerne nestastny (mel jsem 3630 s ppc2002). napr kdyz nainstaluji novy software- odkazy v programech se nakopiruji treba dvakrat i vic (samozrejme to jde z exploreru odmazat ale i tak to vadi). Nektere aplikace pro PPC2002 nechodi- napr MultiIE... pak prilozena lokalizace sunnysoft! zatuhne uz pri instalaci a je potreba udelat tvrdy tovarni reset!!! coz take nepotesi... BT komunikace pada popr BT a GPRS nefunguje vubec ;-(( (pres oskara- irda chodi BT ne)
Ohledne fcnosti Wifi si nejsem zcela jist- zatim se mi nepodarilo nikam napojit, ale to jde o to najit volnou sit popr zmenit MAC adresu modemu abych se mohl v hackovat dovnitr (u pc to neni problem u PPC zatim nevim...)
Wuffi (1599)|2.10.2003 16:45
IKONY:

Na to je dobry REMOVER...



MultiIE:

Mno to je dano novou verzi operacniho systemu, takova mala dan... Snad autor brzy vypusti novou verzi. Ve WM2003 vsak funguje ftxPBrowser, ktery plni stejnou funkci.

LOKALIZACE:

Nepouzivate nejakou nestastnou nahodou jinou verzi lokalizace nez je urcena pro Vase zarizeni...?



KOMUNIKACE:

Co mate za telefon a jak presne postupujete?

Mpr (3)|2.10.2003 20:05
Dobry den,
pouzivam SE t610 (BT u ni jinak funguje prefektne jak na prenos dat-do pc i dialup, tak s jinyma tel nebo handsfree (Bluespoon))- a lokalizace byla primo v balicku pribalena a to sice interwrite6.3 pro 5400 (znova uz to instalovat nebudu :-). Dekuji za tip na ty aplikace.
pether (9)|3.10.2003 08:44


Ale pro PPC 2003 je určena verze InterWrite 7.6 a ne 6.3! A 3.9.2003 vyšla nová verze 8.0
Nepoužívejte citaci pokud se jedná o předchozí přispěvek!!!!
eXEden_ce4you (811)|3.10.2003 10:30
Add ukládání příloh na SD kartu pro h2210: ono to funguje, jen je potřeba změnit název pro SD kartu na něco, co je před iPAQ File Store. On to b*b hledá dle abecedy a nabídne to první možnou variantu. Proto chodí CF Card :-))
Mpr (3)|3.10.2003 11:17
Interwrite 8 - to je pekne... Ale primo v krabici je v distribuci ta 6.3- proc to tedy opravdu nevim. Napisu do sunnysoftu- snad mi to vymeni...
Mac_ce4you (128)|3.10.2003 12:13
Ja jsem k 5550 nic nedostal. Az asi za 3 tydny jsem si k prodejci dosel pro Interwriter 8.0 a cesky tisteny manual. Instalace bez problemu.

Mac
kolac_ce4you (6)|17.12.2003 22:48
na looxu 600 s WM2003(ROM v427) mam problem zadavat cesky znaky skrz Terminal services client, vypada to, ze cokoliv je unicode, tak neproleze, pripadne proleze jiny znak, deje se to i na jinych PDA?

je to zalezitost WM2003 obecne nebo Looxe?

dik kolac
ArcLite (12)|22.3.2004 20:00
Zdravím. Mám menší problém s Wi-fi. Koupil jsem si Ovislink Wi-Fi CF kartu a po zasunutí mě najde bezdrátové sítě v okolí. Když dám připojit na ni a nastavím vše tak se připojí a hlásí PŘIPOJEN i LEDka přestane blikat a už jen svítí, ale jak zapnu PIE tak to hodí hlášku "Stránka kterou hledáte nemůže být nalezena." . Neví nekdo v čem je problém??
Milan Švec (938)|23.3.2004 08:35
[QUOTE="ArcLite"]..."Stránka kterou hledáte nemůže být nalezena."...[/QUOTE]
Tohle se objevuje obvykle tehdy, když není umožněn přístup na web skrz počítač, k jehož WiFi Access Pointu se PDA přihlásí. Důvody mohou být různé.
Nejedná se o veřejnou síť. Sice ji vidíte, ale tím to končí.
U sítě, která je k dispozici (home LAN, veřejná), je to obvykle ve špatném nastavení připojení. Detaily jsou tady a v připojené diskuzi.
Nejprve se zkuste připojit bez proxy. Když zadáte v "Settings"/"Connections"/"Advanced" v "Select Networks" pro začátek oboje nastavené stejně ("Work"), obvykle nic nezkazíte. Jen si zkontrolujte ještě v "Network Card" (v "Advanced" dole):
1.) k čemu se vaše karta skutečně připojuje (= "Work")
2.) a že i WiFi Network to má stejně (po kliknutí na název "Connected" Access Pointu v "Wireless networks:" - mělo by tam být taky u "Connects to:" "Work")
Jsou-li tam rozdíly (např. někde je místo "Work" uvedeno "Internet", opravte to. Musí to být všude stejně. Buď všude "Work" nebo všude "Internet".
Nehraje-li to všechno ani pak, tak to chce nejspíš nastavení pro proxy. Viz tady.
SQ (5)|18.10.2005 17:57
pojedi mi 2003 na 3630 moc dik za odpoved
jajla (1)|3.4.2006 15:39
Poradili jste si nějak s tím ukládáním příloh emailů na SD kartu??? Zkoušel jsem to na HP i ASUSu, tam to fungovalo. Tak jsem koupil ACER n30 se stejným OS WM2003 SE, ale tam automaticky ukládat přílohy na SD kartu nelze. ::mad:

Jsem z toho totálně otrávený, protože jsme PDA kupoval i záměrně kvůli této funkcionalitě.
Díky za odpovědi

[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="kocian"]Takže je pravda, že přílohy e-mailů opravdu nejdou ukládat na kartu (CF ani MMC/SD). Mám H2210, který v nastavení Storage sice nabízí Store attachments on storage card, nicméně pod pojmem Storage card vidí pouze a jen iPAQ File Store, který má 3MB... Předpokládám, že to je systémová záležitost, takže nezbývá než čekat až bude vydán patch nebo nějaký update.[/QUOTE]

Huf, huf, konecne!!! Uz jsem myslel, ze jsem blbej jen ja:) Nicmene na ostatnich zarizenich to funguje, takze spis bych tipoval na bug v 2210...[/QUOTE]