Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

První koupě PDA

cichacek (6)|13.2.2006 21:55
Dostal jsem nelehký úkol vybra PDA pro otce. Pročítal jsem diskuze, recenze a výsledek? Jsem zmaten jako polární myš. Jsem schopen vybrat dle výkonu, příslušenství , ale základní otázka zní Budu to potřebovat
Nepotřebuji video, MP3, hry,foťák chci pouze kalendář, plánovač, možnost přístupu do firmní sítě přes internet (spojení přes telefon, nechci Smartphone). Nevím jestli bych měl vybrat něco s Windows Mobile 5.0 nebo je to zbytečnost, zda mi stačí QVGA 240x320 nebo VGA 480 x 640 jaký rozdíl zda v zobrazení dokumentů a celkovém vzhledu (více informací) nebo je to jen o lepších ikoná atd. BT samozřejmost WiFI nepotřebuji, USB host není třeba, raději delší výdrž. celkem vzato jsem vybral HP iPAQ hx4700 nebo Dell Axim X50v nebo HP iPAQ hx2750 u toho se mi líbí otisk palce.Další otázka zní jestli nepočkat na něco novějšího , protože tato investice bude jen jednou není to jako vy co jste střelení (v tom dobrém slova smyslu). Něco jsem četl o novém Pocket Loox N560 a jiných takže opravdu nevím Teď babo raď Díky za pomoc.:?
shiftik_ce4you (48)|13.2.2006 22:13
4700 vřele doporučuji. Používám ho něco přes rok a jsem s ním maximálně spokojenej. Pokud ho přepneš do VGA, tak na zobrazování excelu a wordu je úplně výbornej. Co se týče výdrže tak jsem s ním taky spokojenej. Při běžném používání na maily, kontakty, kalendář .... vydrží na baterce bez větších problému týden. Takže můžu jen doporučit...
mousefromhouse_ce4you (268)|13.2.2006 22:19
Pokud hodlas na PDA pracovat s dokumenty, tak bude VGA rozliseni asi vhodne...
beecher (9270)|15.2.2006 08:03
Jenom doplnim, ze X50v je stary model, dnes jiz existuje X51v, ktery je totozny s X50v, ale ma v sobe 256MB ROM a defaultne WM5, ktere doporucuji, odpada pak reseni problemu vybite baterie a ztraty dat (problem u nizsich verzi nez 5.0)...
mainboard_ce4you (97)|15.2.2006 20:16
A ja opětovně doporučím HP 4700. Ve VGA je suprova.
selskyrozum (49)|15.2.2006 20:52
Myslím, že v požadavcích je z počátku každý skromný :? Pak přijde na to, že tahle kouzelná krabička může poskytnout různé možnosti :-). Proto si myslím, že i "foťák" se "hodí" např. , jak zde bylo řečeno -ofotit si úřední hodiny nebo dopravní nehodu případně skripta na tahák, USB host je také fajn :-) - připojíš mraky věcí i ext. HDD, BT je super protože mohu mít mobil v kapse a stáhnu poštu, hodí se i wifi, protože např. v Praze bude volný přístup (jen 64 :-( ) .Mít tu nějaké knihy, když je člověk v čekárně u lékaře je také fajn :-) Pustit si ĆT 24 po GPRS v hospodě, RSS je super pokud Tě něco zajímá. Občas i upravený film DVD - pocket se dá zkouknout. Myslím, že nemá cenu být skromný. To jsme byli z počátku všichni... . Pak, pokud jsme se rozkoukali, nás začlo štvát, cože jsme to koupilil. Vždyť stačilo jen přidat... .Doporučuji LOOX 720 :-) i když ho nevlastním :-( . Hodně muziky . Už naše babičky říkaly - nekupuj levné věci. Pokud pronikneš do problému, zorientuješ se - začne Tě štvát, jak za takovoutu nicotu jsi mohl vyhodit takové peníze... .
Takže požadavky roku 2006:
- solidní paměť
- USB host
- Fotoaparát
- Rozumný akumulátor
- WIFI
- BT
- slot na SD+CF
PS: je to ale věc názoru a polemiky - osobně dávám přednost vysoké integraci funkcí v "jednom " zařízení, než nosit "mraky ostatních věcí tzv." po kapsách"
Kája_oldd (759)|15.2.2006 21:21
Asi bych dporučil hx4700, sice se dík touchpadu jen těžce obejdete bez stulusu, ale ta výdrž je opravdu slušná na VGA zařízení a jen těžce hledá konkurenci a tipuji, že tuto vlastnost by otec asi více ocenil, než různé kdovíjaké funkce. Velký diplej, slušná výdrž, na mobilní dokumenty přesně to pravé, ne?:)
beecher (9270)|15.2.2006 21:51
[QUOTE="Kája"]... jen těžce hledá konkurenci...[/QUOTE]O tom bych vazne pochyboval...
ipf (2136)|15.2.2006 22:07
Pokud ti jde o prohlížení a úpravu dokumentů, pak bych bral hx4700. Jinak bych bral ten Dell 51.
beecher (9270)|15.2.2006 22:09
A v cem je ipfe hx4700 lepsi v prohlizeni dokumentu nez X51v? To by mne fakt zajimalo... V tech 5mm uhlopricky? ;) :D
Kája_oldd (759)|15.2.2006 23:26
Mno, tak na našem trhu myslím, že x50/51v ani loox 720, ani jar jar a už vůbec asus 730 nemají takovou výdrž jako ipag, snad se tolik nemýlím?
space_cowboy (336)|15.2.2006 23:31
Fakt je že väčšinou každý chváli to svoje, lebo dobre vie prečo si ho vybral. 4700 mám rád a som s ňou spokojný, má ale niekoľko vlastností, ktoré každý uživateľ nazve inak. Niekto prednosťou, niekto nedostatkom (touchpad). Takže treba aj tie rady brať s určitou rezervou, resp. rozhodnúť sa aj tak sám na základe svojich požiadaviek.
Na prácu s dokumentami (internetom) bude VGA vzdy o niekoľko míľ napred (aj bez hacku SE_VGA, či ozVGA). Väčšina zariadení s VGA displayom má aj slušné HW vybavenie, takže sa nie je čoho báť. Dovolím si tvrdiť, že všetky známe a podstatné neduhy týchto zariadení boli v miestnych diskusiách rozobrané dopodrobna (apoň v prípade 4700). Zrejme ide len o vhodný pomer cena/výkon. Osobne by som dnes určite kúpil Dell x51v, spôsobom, to najvýkonnejšie na trhu. Ak nie ten, tak potom čokoľvek s VGA, okrem toho najnovšieho výkonnostne slabšieho Aceru, aj podľa recenzie v práci s multimédiami zaostáva a nepustiť si na takom peknom displayi sem-tam nejaký kvalitný filmeček, alebo poriadne multitaskovať je hřích! :)
Ak tvoj otec cestuje, určite by bolo na mieste zamysliet sa nad kupou batérie náhradnej, alebo s väčšou kapacitou. Všetci poznáme Murphyho zákony a VGA display je večne hladný po šťáve..
Takže toľko za mňa v kocke.. :D

cichacek (6)|16.2.2006 16:59
Děkuji za dislkuzi, zůžil jsem výběr na HP iPAQ hx4700 nedo Dell Axim X51v-624 pro Hp hovoří výdrž na baterie, Dell má WM05 (upgrade HP je možný), větší pamět. Tohle je další otázka je 128MB ROM dostačující pro běžnou práci s dokumenty, znovu opakuji žádné multimediální využití,hry atd. Co se týče náhradní baterie nevím jak to je s dobíjením v autě.:)
beecher (9270)|16.2.2006 17:14
[QUOTE="cichacek"]...upgrade HP je možný...[/QUOTE]No, upgrade na WM5 pro Hx4700 je porad a pekne dlouho ve stavu: Ano, bude...
A pokud bude, bude placeny...[QUOTE="cichacek"]...hovoří výdrž na baterie...[/QUOTE]A to hodnotite podle ceho? S WM5 a automatickym taktovanim procesoru se X51v dostava lehce pred Hx4700...

Ad dobijeni v aute: Existuji spousta CL nabijecek...
ipf (2136)|16.2.2006 17:24
[QUOTE="Kája"]Mno, tak na našem trhu myslím, že x50/51v ani loox 720, ani jar jar a už vůbec asus 730 nemají takovou výdrž jako ipag, snad se tolik nemýlím?[/QUOTE]
Tak zrovna výdrž hx4700 nebude ta nejsilnější stránka, mně vydržel dvě hodiny intenzivní práce, což pro mne znamenalo ráno sundat z nabíječky a odpoledne hledat zdroj obživy ;) .
Ale vyřešil jsem to koupí této baterie a mám klid a výdrž na 8 hodin práce.
Kája_oldd (759)|16.2.2006 19:01
Mno jo, ale zatím jsem neviděl na zahraničních serverech jediné srovnání, kde by vyla hx4700 poražena looxem 720, mypal 730 ba ani dellem, i když uznávám, že wm5 se díky svým vlastnostem hodí spíše.
Možná, když mezi požadavky bylo to bt, dal bych si pozor na x51v;) Jasan, třebas bude upgrade, ale zatím není a nevím jestli se pan otec bude zatěžovat flashováním.
beecher (9270)|16.2.2006 19:11
Copak je snad nejaky problem s BT na X51v? BT mobil, BT GPSka, BT ActiveSync chodi naprosto normalne, posilani souboru taktez (pocitame-li tohle vsechno za pracovni pouziti BT v PDA)... :? :sarcastic:

Ad srovnani vydrze: A ty testy jsou s X50v/WM2K3SE nebo X51v/WM5? ;)
cichacek (6)|16.2.2006 19:27
Co se výdrže týče v recenzi jsem je vždy první HP 4700 otázka je test a skutečné použití. Další věc jsou recenze, nenašel jsem jedinou ohledně Dell Axim 51 u nás vše je pouze mimo. Vystává otázka lokalizace atd. Kája napsal že WM05 se díky svým vlastnostem hodí víc. Jaké to jsou :?:
macula_ce4you (691)|16.2.2006 19:36
A kde je Miloš se svým Universalem. Jak to že se nezapojuje do debaty :) . Myslím, že by to byl pohodlnější přístup do firemní sítě přes internet než s telefonem. A Smartphone to není.
space_cowboy (336)|16.2.2006 19:45
[QUOTE="cichacek"]..zůžil jsem výběr na HP iPAQ hx4700 nedo Dell Axim X51v-624[/QUOTE]
Teraz rozhodne Dell. Novší, výkonnejší model s WM5 (v cene).
[QUOTE="cichacek"]Jaké to jsou WM5 ?[/QUOTE]
Sú skrátka novšie a lepšie.. :D
beecher (9270)|16.2.2006 19:45
Lokalizaci na X51v prodava Sunnysoft (ma 14 denni demo).

Tady bylo recenzovano me X50v, Pavel Koza vlastni X51v, proc jej zatim nezrecenzoval nevim. Pavle?

Vyhody WM5:
1. Hlavne pri vybiti baterie (hlavni a microzalozni) nedojde u WM5 ke ztrate dat. Vse se bezpecne uklada do FlashROM pameti.
2. Pokud bude chtit pouzivat Word & Excel na PDA, jsou verze pro WM5 o dost dal, nez ty ve WM2K3SE. Ma navic prohlizec PowerPointovych prezentaci (a pokud prezentuje, tak k Dellu je mozne zakoupit VGA Output kabel - moznost prezentaci primo z PDA).

Vse podstatne o WM5 je ve zkratce receno tady.
cichacek (6)|16.2.2006 20:29
Ani jsem si to neuvědomil,ale myslel jsem, že je ta lokalizace zdarma, ale je problém s jejím vydáním. Takže na mě vybalte ty všechny potřebné výdaje kromě těch patnácti tisíc:$:
beecher (9270)|16.2.2006 20:56
No, bohuzel z neznamych duvodu Dell nedodava lokalizaci...

Jinak zde.
Kája_oldd (759)|16.2.2006 21:56
[QUOTE="beecher"]Copak je snad nejaky problem s BT na X51v? BT mobil, BT GPSka, BT ActiveSync chodi naprosto normalne, posilani souboru taktez (pocitame-li tohle vsechno za pracovni pouziti BT v PDA)... :? :sarcastic:

Ad srovnani vydrze: A ty testy jsou s X50v/WM2K3SE nebo X51v/WM5? ;)[/QUOTE]

Jo, to jsem viděl:D Ne, vážně, zatím mi to popravdě nedokázalo najít moc zařízení, je to zklamání a přiznejme si, on ten stack od bt není 2x nejlepší.

Testy výdrže jsem pochopitelně našel jak pro x50v tak i x51v.

Ufff, tak já to vzdávám, kupte si tu x51v, sám jí používám, rukou mi prošla i hx4700 a uznávám, že ten touchpad mě dováděl k šílenství, infáč ve spodu rovněž...

Jen malá poznámečka, jak tak koukám, počítá se tu vůbec a acery n300? Netřeba na video, hodí se jako kalendář, plánovač, dokumenty, internet...to zajistí klíďo i n310 za cca 8500kč a funkci by plnit mělo rovněž;)
Pavel Koza (4761)|16.2.2006 22:19
X51v mam uz dlouho. A stejne dlouho jsem se rozhodoval, jestli udelam nejakou velkou recenzi nebo malou recenzi, protoze krome vic pameti FlashROM a novejsimu systemu WM5 (ktery je ale na X50v k dispozici ve forme upgrade) je tam jinak novinek jako safranu...
beecher (9270)|16.2.2006 22:29
To jo, ale testy vydrze by se hodily... ;)
cichacek (6)|17.2.2006 18:10
No a co BT. Funguje:?: Našel jsem tam rozdíl buď od WIDCOMM nebo Microsoft, ale nevím jak velký rozdíl to je. Budu ho využívat na GPS a komunikaci. Dále bych se chtěl zeptat Pavla Kozy jestli by nebylo aspoň hrubé srovnání výdrže obou Dellu. Díky;)
beecher (9270)|17.2.2006 18:14
Jsou dve implementace BT Stacku pro WM, od Microsoftu a od Broadcomu (Widcomm byl Broadcommem koupen). Rozdily mezi nimi jsou, ale jak jsem jiz psal ve svem prispevku z 16. února (19:11), jak BT GPS, tak BT pripojeni na Internet pres mobilni telefon chodi naprosto bez problemu.
cichacek (6)|17.2.2006 18:46
Tak ještě ta výdrž a asi mám výherce. Ješte jeden dotaz nevíte jestli Dell je schopen stejně jako HP poskytnout PDA k testování:?: Volal jsem tam ale je pátek.
hanysek3099 (115)|5.3.2006 13:45
Co se týká Aceru N310/11 tak jsem sice jeho vlastníkem ale do tohoto výběru bych je přece jen nezahrnoval. Je pravda že cenově jsou úplně někde jinde, stejně tak i rozměry, ovšem baterie (bude tu ovšem možnost dokoupit druhou s x-násobnou kapacitou), procesor a slot pouze na SD/MMC nám je sráží za tuto dvojici:?