Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problém s bateríí u WM 5.0

cobra7 (42)|13.2.2006 20:52
Dobrý den!
Mám problém.Vlastním pocket pc HP iPAQ 3470 s WM 5.0 a baterie mi nevydrží více jak tři dny (přitom ho téměř nepoužívám) a také se mi stává,že se ztratí data. Podsvícení je přitom normální a všechny bezdrátové komunikace vypnuty.NEznáte někdo tento problém?
(nehraju na něm hry,ani neposlouchám mp3-slouží mi pouze jako úložný prostor pro kontakty a důležitá data)
radofox (23)|14.2.2006 11:33
skús sa pozrieť tu
beecher (9270)|15.2.2006 07:58
[QUOTE="cobra7"]Dobrý den!
Mám problém.Vlastním pocket pc HP iPAQ 3470 s WM 5.0 a baterie mi nevydrží více jak tři dny (přitom ho téměř nepoužívám) a také se mi stává,že se ztratí data. Podsvícení je přitom normální a všechny bezdrátové komunikace vypnuty.NEznáte někdo tento problém?
(nehraju na něm hry,ani neposlouchám mp3-slouží mi pouze jako úložný prostor pro kontakty a důležitá data)[/QUOTE]1. iPAQ 3470? Pokud je mi znamo, tak nic takoveho neexistuje...
2. WM5 nemohou ztratit data.
3. Ad vybijeni: nemate tam na Today nejake meraky baterii ci nejake pravidelne stahovani? Posta, sync s Exchange serverem apod.
cobra7 (42)|15.2.2006 15:30
Omlouvám se - mám iPAQ hx 2490..
No,na today mám pouze měřák baterie a paměti ten,co tam byl už integrovaný od výrobce. Jinak opravdu nic a data se mi opravdu ztratila - to vím,že by se to stát nemělo u WM 5.0 (proto jsem si taky nový přístroj kupoval),ale je vidět,že skutek utek....
Přístroj mi opravdu vydrží maximálně 2 - 3 dny a to na něm opravdu hry nehraju, mp3 ani filmy nepouštím...jen občas si napíšu poznámku nebo podívám na kontakt.
Děkuji za rady!!!
beecher (9270)|15.2.2006 18:28
No, ja bych ten merak baterie z Today vypnul... A bude lip... :yes: ;)
cobra7 (42)|22.2.2006 21:12
Zdravím!
Tak jsem ten měřák vypnul,ale baterie opravdu pořád vydrží maximálně 3 dny. Je to myslíte normální? Nevíte ještě nějaký tip,jak to spravit? Díky mockrát za rady!
Surgical (2364)|23.2.2006 01:55
Nevim, ale myslim, ze PDA z principu pri vypnuti/nepouzivani neupada do plne hibernace, kdy by po odzalohovani RAM na nejake uloziste nepozadujici trvale napajeni proste odpojilo baterku a slus. Vzdycky je to nejaky stand-by mod s urcitym proudovym odberem a kapacity nasich baterek v PDA opravdu nejsou buhvijake.
Jedina moznost dobrat se pravdy by byla, kdyby (pokud to konkretni strojek dovoluje) se baterka ze strojku vyndala.....coz ja na svojem strojku viz signatura pochopitelne udelat nesmim.
Moje jedina moznost pri nepouzivani cihly je odlozit ji do kolebky s napajenim a doufat, ze po dobu me nepritomnosti nevypnou proud nebo nevyrazej pojistky....
beecher (9270)|23.2.2006 10:37
IMHO zkusit reklamovat dane zarizeni muzete vzdycky. Uvidite, co na to HP rekne... ;)
golemson (24)|24.2.2006 10:33
Podle mne to dělá spuštěný MS Activesync v PDA, který ve WM5 jede pořád co 5 minut. Někde ve foru je řešení, jak to zakázat. Odstraní se velké vybíjení, zamrzání a ztráty dat.
cobra7 (42)|24.2.2006 11:12
Díky moc - to by mohlo být ono...jestli někdo víte,jak to zakázat,ozvěte se prosíím.
beecher (9270)|24.2.2006 13:16
Budu psat v anglictine:

1. Start->Programs->Activesync
2. Menu->Configure Server->Server Address = exchange.fakeserver.com->Next->Username = fake, Password = fake, Domain = fake, Save Password = checked->Contacts = unchecked, Calendar = unchecked, E-mail = unchecked, Tasks = unchecked->Finish
3. Menu->Schedule->Peak Times = Manually, Off-peak times = Manually->OK
4. Menu->Options->Tap&Hold na Exchange Server->Delete->OK

A je to... ;)
cobra7 (42)|27.2.2006 20:13
děkuji,povedlo se to podle návodu udělat a nyní budu čekat,jak dlouho mi vydrží...a prosím vás, proč jsem to vlastně musel zrušit? Nebude mi to dělat nějaký problém?
beecher (9270)|28.2.2006 08:42
Nebude. Nebojte. ;)