Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jednoducha databazova aplikace

Ivana Klementova (6)|13.2.2006 13:56
Pomerne dlouhou dobu jsem pouzivala SmartList to Go (drive Think DB) pro Palma. Mam vytvorene databaze, ktere jsou prizpusobene vzhledem i vlastnostmi k pozadovanemu ucelu (recepty, vina, michane napoje, hesla, vylety, pokojove kvetiny, ...) . Nyni jsem koupila PPC a potrebovala bych (doufam ze pomerne jednoduse) tyto databaze prevest na novy system. Databaze jsou vzdy jednotabulkove, neodkazuji na jine aplikace (napr. na kontakty ap.), takze nic sloziteho.

Je mezi vami nekdo, kdo SmartList to Go drive pouzival a nasel nahradu, se kterou je spokojeny, nebo nekdo, kdo by mi mohl nejaky program pro PPC doporucit? Ze SmartList to Go to dokazi vyexportovat jako CSV nebo MDB.

Od noveho programu pozaduji:
- desktop verze na velke PC (MS Access nemam a ani nebudu porizovat, pouzivame OpenOffice, ale nevim jestli tam je neco rozumneho na editaci databazi)
- definovatelne formulare pro editaci tabulky - zalozky, vkladani kratkych i delsich textu, datum, checkbox, secteni dvou polozek
- moznost filtraci a vyhledavani
- cena do cca 25 USD vc. desktopu
- pokud mozno neco jednoducheho, jsem pouze uzivatel bez vetsi znalosti problematiky databazi

Dekuji moc za pomoc

Ivana Klementova
daww (687)|13.2.2006 21:12
Zkuste se podívat sem. Nemá to sice desktop verzi, ale zvládá krom jiného export a import CSV, a je zdarma. Tak asi kecám. Tohle vypadá jako nějaká nadstavba na desktop pro tvorbu formulářů a správu databází na PPC z PC :-)
Edit: Tak obojí je zdarma a je to ke stažení i v sekci freeware :-)
Peca_ce4you (45)|14.2.2006 07:30
Jen pozor u toho XSForms a XSDesigner - ta desktopová část je myslím jen pro tvorbu databáze a formulářů, nelze v ní ty data editovat, to lze jen na PocketPC. Pokud se pletu a je to už jinak, tak mě někdo opravte :)
Standa_ce4you (380)|14.2.2006 14:52
Přímo v XSDesigneru se editovat nedají, to je pravda, ale při exportu do csv to jde v Excelu apod.