Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jake je normalni chovani GPS? (asi nefunguje tak jak ma)

vurmik (145)|13.2.2006 13:41
o vikendu jsem si poridl GPS navilock bt 308

nejdrive mi docela dlooooouho trvalo nez jsem jej spojil s pda (ipaq 2210) ale jiz vim jak na to.

ve smart maps vidim, ze BT komunikace funguje, ale nechytim zadny satelit. ted kdyz jsem sel z obeda (prochazka na 10minut) tak jsem za celou dobu nechytil ani jeden satelit. ale tou samou cestou na obed jsem mel 1-4.

dale nevim jaka je normalni vzdalenost prenosu BT, kdyz mam gps a v kapse u kalhot (kapsace dolni kapsa na holeni) a PDA v ruce, tak ztracim signal. myslel jsem si, ze by to melo mit vetsi dosah.

predem diky za info
Surgical (2364)|13.2.2006 22:56
Boze, boze, boze.
O vikendu sis poridil BT-308 a zjistujes, ze se chova jako BT GPS se SIRF II. chipsetem. Mohu Te ubezpecit, ze takhle se chova zcela normalne a jinak se nikdy chovat nebude.
Protoze se tady pres pul roku doporucuje neporizovat nic, co nema SIRF III., nevim, na co si tady ted chces stezovat...."Usetril" jsi par stovaku pri porizeni, zadelal sis na vrasky a rozcarovani ze sve "vyhodne" koupe.
Howgh.
vurmik (145)|14.2.2006 09:11
dky za odpoved. no nepotesil jsi me, co ti mam povidat.

je nejaky zpusob, jak tu GPSku nejak rozhybat, aby lepe fungovala??

takze ten maly vykon BT je normalni a nevyhledani satelitu taky??
Striker_ce4you (224)|14.2.2006 10:44
Asi pred 3/4 rokem jsem mel pujcenou 308 asi na 4 dny (a pak jsem si koupil 338 ;) )
308 trvalo najit satelity o chlup dyl nez 338, ale nebyl to rozdil v radu velkejch minut. Citlivost byla uz vyrazne horsi, ale ze by byla uplne spatna / nepouzitelna to tedy ne. Napr. v hodne hustem lese (10-15m vysoke stromy, neni skrz ne videt obloha) signal chytit nesel, ovsem kdyz jsem chytil signal na volnem prostranstvi tak ho potom udrzel i v tom hustem lese. Podobne se choval i ve meste v huste zastavbe. 338 chytne signal prakticky kdekoliv (ted sedim 4-5 m od okna, nad sebou mam jeste dve patra a chytne si signal. Oproti 308 vidi 338 vice satelitu (na stejnem miste cca o 3-4 vice) = vyrazne lepsi prijem.

Co se tyka dosahu BT - ze zdejsich diskuzi jsem vypozoroval, ze se opravdu lisi kus od kusu. Nektera ma dosah cca 10 m a nektera ztraci signal uz po pul metru. Pokud ma ta tvoje dosah takhle maly, je to duvod k reklamaci.

Jak ji rozhybat? To nevim, ale zkusil bych vylet doprostred velke louky nebo si zavesluj doprostred prehrady a nepohybuj se dokud nechytis signal.
vurmik (145)|14.2.2006 11:24
diky za odpoved.
je zvlastni, ze ten BT je tak divnej. zkusim s tim neco udelat. kupoval jsem to na inzerat, tak uvidim, jak ten clovek bude sollidni.
Docent (1234)|14.2.2006 22:18
Nebyl to inzerát Praha - Horní Počernice?
vurmik (145)|15.2.2006 09:30
to si jiz nepamatuji. a jiz zde neni vystaveny
MLB (105)|15.2.2006 17:00
Tak to asi máš smůlu a dobrou nemoc, ale nemohu si vzpomenout jak se jmenuje.
vurmik (145)|21.2.2006 17:10
tak jsem dnes problem s GPS vyresil, pan si vzal zpatky GPS.
zjistili jsme, ze problem nebyl v GPS, ale v tom, ze se nesnesla s mojim IPAQ 2210.
s jeho LOOXem behalo vse v nejlepsim poradku.

a nebyl o ten inzerat, na ktery se "DOCENT" ptal.

musim vyzdvyhnout korektni chovani. kdyby se takhle choval kazdy clovek, to by se to zilo!

Spousta lidi by reklo, to je tvuj problem a res si to jak chces... ale tenhe pan prijel az ke mne, vyzkouseli jsme a sam usoudil, ze by GPS pro mne mela vyznam asi jako pro mrtveho zimnik.

jeste jednou mu touto cestou moc dekuji za usetrene vrasky nad nekompatibilitou. snad mu budu moc i ja nejak vyjit vstric a pomoci mu.