Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nešťastný Bluetooth Serial Port v MDAc

MASOLOPOTOR (8)|12.2.2006 22:20
Každé bluetooh zařízení s podporou bluetooh serial port, které jsem kdy k MDAc připojoval (GPS, PC s ActiveSync, atd.) si při spárování vždy vytvořílo jeden a týž komunikační port COM5. Nikdy žádný jiný!

Následkem toho nezle používat více zařízení současně. Aplikace hlásí chyby, že je komunikační port již používán a žádají jeho uvolnění.

Existuje nějaký způsob, jak přinutit MDAc BT managera k rozdělení jednotlivých zařízení do více různých portů? Např. GPS COM5, ActiveSync COM4 apod.

Dík za rady,
MASOLOPOTOR.
Surgical (2364)|13.2.2006 09:17
Odeber vsechno ohledne BT z PC i cihly. Znovu vyhledcej/pripoj/sparuj/vytvor odchozi COM port s BT GPS a pomoci nejaky utilitky ala VisualGPSce over, ze funguje a bezi.
Nech bezet GPS vcetne pripojeni v programu, odeber profil z ActiveSyncu. Znovu vyhledej/sparuj/pripoj kompa/vytvor prichozi port v cihle a znovu vytvor profil v ActiveSyncu. Melo by to fachcit a priste si to i pamatovat.
MASOLOPOTOR (8)|13.2.2006 19:34
[QUOTE="Surgical"]Odeber vsechno ohledne BT z PC i cihly. Znovu vyhledcej/pripoj/sparuj/vytvor odchozi COM port s BT GPS a pomoci nejaky utilitky ala VisualGPSce over, ze funguje a bezi.
Nech bezet GPS vcetne pripojeni v programu, odeber profil z ActiveSyncu. Znovu vyhledej/sparuj/pripoj kompa/vytvor prichozi port v cihle a znovu vytvor profil v ActiveSyncu. Melo by to fachcit a priste si to i pamatovat.[/QUOTE]

Tak jsem se řídil tvým postupem:
1) odebral jsem všechna BT zařízení v PC i MDAc,
2) spároval jsem GPS, MDAc si vytvořilo odchozí COM5,
3) spustil VisualGPS a ověřil funkci GPS, program jsem nechal běžet,
4) spároval jsem PC+MDAc, v MDAc mi to opět vyhodilo dotaz zda chci vytvořit odchozí COM5 port,
5) GPS a ActiveSync společně nefungují, protože jedou na stejném portu.

Kde se stala chyba?

MASOLOPOTOR