Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario a WiFi

Horst Fuchs (153)|12.2.2006 19:56
Zdravím, měl bych dotaz ohledně WiFi u Varia. Občas bych se chtěl připojit přes nějaký free hotspot, ale nenašel jsem nikde žádnou utilitu, která by mi dokázala vypsat dostupné sítě k dispozici (jako u klasického PC). Poradíte mi někdo buď nějaké nastavení, a nebo nějaký sw, který toto zvládá ?
Dík

PS: Pokud se to někde probíralo, tak sorry, ale nic jsem k tomuto nenašel.
ElSoft (1244)|12.2.2006 20:08
Něco tady by nepomohlo;)
Horst Fuchs (153)|12.2.2006 20:20
No upřímě na všechny tyto prográmky jsem narazil při prohledávání freeware, ale dle těch krátkých popisků se mi nezdál ani jeden z nich :-( Který bys doporučil ?
ElSoft (1244)|12.2.2006 20:28
WiFiFoFum 2.0 by mohl delat co ptrebujes, ale zarizeni s WiFi nemam, takze nemuzu vyzkouset

EDIT: zde jsou stranky produktu
Horst Fuchs (153)|12.2.2006 20:30
Tak zrovna to jsem nainstaloval, akorát že pro funkčnost ještě potřebuje NET Compact Framework, takže to sosám teď a uvidím.
Saman_ce4you (1451)|13.2.2006 09:19
Standartni "Network cards/zalozka Wireless" Ti nestaci?
yasmeene2 (794)|13.2.2006 09:40
Výborný je hitchhiker, ale vždy při připojení mi spadne, naštěstí zůstane pda připojený.
Horst Fuchs (153)|13.2.2006 21:16
Hitchhiker mam nainstalovany a to vcetne .NET Compact Framework 2.0 a presto mi to po spusteni Hitchhikera hlasi, ze potrebuju novejsi verzi NET compact Framework, tak nevim. Ted zkousim vsechno odebrat z PDA i PC a nainstaluju to cele znovu.
JanAltman (162)|14.2.2006 12:15
Hitchhiker mi na Variu funguje (po instalaci .NET FW 2.0) naprosto v pohode. Staci zajit do nektere z mnoha restauraci, kde je free WiFi hotspot - Hitchhiker vypise vsechny dostupne WiFi site a pak zkousi, jestli se pomoci nich lze pripojit k internetu. Pokud ano, zaridi AUTOMATICKY vse potrebne - vcetne DHCP prideleni IP adresy, atd...
Saman_ce4you (1451)|14.2.2006 15:47
[QUOTE="JanAltman"]... zaridi AUTOMATICKY vse potrebne - vcetne DHCP prideleni IP adresy, atd...[/QUOTE]
To neni zasluha Hitchhikeru, to dela system..
yasmeene2 (794)|14.2.2006 16:39
Taktak, hitchhiker je jen takova graficky hezka nadstavba nad Network cards/Wireless.
tazz1 (680)|14.2.2006 20:21
Presne tak. Ja mam WIFI zapnute a kdyz prijdu nekam, kde detekuje sit, tak se ohlasi a da mi vybrat. A to nemam zadny nainstalovany program. Zrovna vcera jsem se pripojil na Flore na Eurotel. A to mam tmobila :D
Horst Fuchs (153)|14.2.2006 21:32
Cili nemas zadny podpurny program pro Wifi, ale jenom standardni aplikaci ve win2005. Jak se ti ukaze pripojeni k nejake siti ?
Horst Fuchs (153)|16.2.2006 13:11
Mel bych dotaz, jakou mate nainstalovanou verzi Net Compact Framework ? Pokousel jsem se nainstalovat uz dve - ta prvni se nainstalovala v pohode, ale nic s ni nechodilo, ta druha se nenainstalovala vubec.
Bez tohoto mi nebude fungovat zadny programek na WiFi.
tazz1 (680)|16.2.2006 14:51
[QUOTE="Horst Fuchs"]Cili nemas zadny podpurny program pro Wifi, ale jenom standardni aplikaci ve win2005. Jak se ti ukaze pripojeni k nejake siti ?[/QUOTE]


Win2005??? Co to je?

Nemam nic. Proste to hodi, ze to naslo sit, ja to potvrdim a je to. Ono se to samo pripoji a uz jedu ;)
beecher (9270)|16.2.2006 15:28
Win2005 predpokladam, ze je mysleno Windows Mobile 5.0.

To Horst Fuchs: Pro Windows Mobile 5.0 zarizeni je nutne nainstalovat .NET Compact Framework 2.0. Je nutne po jeho "neuspesne" instalaci (pokud se nepovede) nahrat do zarizeni z c:\Program Files\Microsoft.NET\SDK\CompactFramework\v2.0\WindowsCE\wce500\armv4i soubor NETCFv2.wm.armv4i.cab a nainstalovat do zarizeni. Pred tim jeste doporucuji soft-reset a vypnout pripadne vlastnorucne doinstalovane Today pluginy...
Horst Fuchs (153)|16.2.2006 16:46
Diky za radu, vecer budu zkouset :)
Horst Fuchs (153)|16.2.2006 20:41
Hmm tak jsem si nainstaloval .NET Compact Framework 2.0 (tentokrat jiz v pohode) a kdyz jsem spustil instalaci Hithchiker 0.32 tak mi nahlasil ze potrebuju Net framework 1.1.4322. Tak jsem z toho jelen.
Saman_ce4you (1451)|16.2.2006 21:07
Protoze ta verze je pro .NET CF 1.1. Nainstaluj 0.4b1..
Horst Fuchs (153)|16.2.2006 21:29
Nj ale tu jsem bohuzel nikde nenasel (a to ani na DC :( ).
beecher (9270)|16.2.2006 21:35
A co na homepagi HitchHikeru? :sarcastic:
Horst Fuchs (153)|17.2.2006 08:10
Hele, vcera jsem tam fakt hledal a nasel jenom placeny verze a dneska najednou ...... no nic, darmo mluvit. Diky za radu, HitchHiker je jiz nainstalovan, tak pobezim nekam zkouset site :-)
beecher (9270)|17.2.2006 08:15
HitchHiker byl od zacatku zdarma... Nevim, kde jsi hledal...
Horst Fuchs (153)|20.2.2006 20:44
Tak jsem se konecne dostal k free hotspotu - Carrefour Eden - a nepripojil jsem se. Zkousel jsem ruzna nastaveni, ale nic. Poradte nekdo jak mate presne nastavenou wifi a chytate se na free hotspotech. Dik
Horst Fuchs (153)|22.2.2006 18:42
To se tu pls nenajde nikdo, kdo by mohl opsat (popr. poridit screenshot) sveho nastaveni WiFi u Varia ?
Predem dekuji
JecminekMaselnik (464)|22.2.2006 19:55
free hotspot broadcastuje ssid a nesifruje, tzn. nemusis nic nastavovat. Zapnes wifi, chvilku se divas, jak proti sobe jedou sipecky, nesledne se zastavi a jeto. Je-li zapotrebi rucni konfigurace, musi Ti to poskytovatel sluzby dat vedet, jinak muzes nastavovat co chces a nebude to k nicemu.
Marphy_ce4you (21)|22.2.2006 20:00
Hele mozna jsem blbej, ale WiFi jsem doposud nikdy nepouzil a tak se o to zajimam jen tak ze si obcas prectu takovouto diskuzi a kdybych to chtel nekdy zkusit tak ani nevim "kde zapnout WiFi" jak tu bylo psano... ono se to musi nekde nejak zapinat? poradte tedy jak... diky...
Saman_ce4you (1451)|22.2.2006 20:40
CommManager. Dole v tray na today nebo tlacitko na levym boku..
hrtak_ce4you (314)|22.2.2006 22:03
kdyz chci nastavit IP rucne - uz vim, ze se to dela v sitovych adapterech, ale nevim ktery z nich je ten, ktery wizard pouziva.
Kill007 (32)|23.2.2006 07:50
Vario pouziva "SDIO WLAN Wireless Adapter"
anicka.balounova (165)|24.4.2006 23:20
Mám nejnovější verzi .NET compact frameworku, nainstalovala jsem Hitchikera v phodě, spustit jde ale nefunguje.

Tj. asi nenajde wifi kartu protože kolem mám soustu wifin a nic nenachází.

Nesetkal se s tím někdo?
v 0.4b1
JecminekMaselnik (464)|25.4.2006 07:19
a ten vestaveny spravce wifi Ti funguje, resp. neco najde? Co to mas kolem sebe za plno wifin? Pokud totiz nebroadcastuji ssid, tak je s variem nenajdes.
Pehof (21)|25.5.2006 08:04
Lze do zástupce (třeba programu Skype) nějak vložit, aby se současně se spuštěním programu spustilo i wifi?
Zdenek Malinsky (9781)|25.5.2006 09:05
Pomocí ozBT by to mohlo jít.
Pehof (21)|6.6.2006 08:26
Lze nějak nastavit, aby se třeba při spuštění nějakého programu (třeba Skype či přehrávač internetových rádií) automaticky spustilo wifi? A když program vypnu, tak se zase wifi vypne. Díky za radu.
ElSoft (1244)|6.6.2006 09:01
mělo by pomoct to co je zde, příště prosím více hledat, místo vkládání dotazu do více diskuzí a zakládání nových
jarecek_ce4you (161)|13.6.2006 08:00
ehm .. hned uvodem predesilam, ze jsem lama, co se siti tyka :) vcera jsem byl na jednom dooost nudnym seminari v zasedacce krajskyho uradu zlinskyho kraje, tak jsem si chtel trosku zachatovat a vyuzit wifi zdarma, kterym je cela budova kraje pokryta. nahodil jsem wifi, rychlosti blesku se mi nasel free hot spot (neco jako free-zlinsky-kraj), prikonektil jsem se, dynamicky se mi pridelila ip, signal v pohode a .. a to bylo vsechno. kdyz jsem chtel spustit nejakou stranku, nic. kdyz jsem chtel spustit agile messenger, zatuhl. pripojoval jsem se jako k "internet" (ne k work). tak nevim, co mi jeste chybelo ke stesti .. temata o wifi na wizardovi/variu jsem tu prosel, ale moudrejsi nejsem.
AlienSmidy (109)|13.6.2006 18:03
[QUOTE="jarecek"] kdyz jsem chtel spustit nejakou stranku, nic. kdyz jsem chtel spustit agile messenger, zatuhl. pripojoval jsem se jako k "internet" (ne k work). tak nevim, co mi jeste chybelo ke stesti .. temata o wifi na wizardovi/variu jsem tu prosel, ale moudrejsi nejsem.[/QUOTE]

řešil jsem stejný problém a pak jsem na to přišel úplnou náhodou. Prostě jsem v nastavení síťových karet nastavil místo "internet" tak připojení do práce a vše jelo jak má. Je fakt že se mi to nestalo u Free,ale u domácí sítě kde jsem musel nastavit IP kůli routeru. Ale za zkoušku nic nedáte
Jirka_j (186)|11.9.2006 22:09
exisuje něco co vypíše název sítě když je skryté ssid na AP? Wififofum síť najde, ale ssid je prázdné
atomion (1159)|4.10.2006 13:51
Zdravím. Je někede we složce Windows nebo jinde soubor pro jednoduchá zapnutí/vypnutí WiFi?

Děkuji za odpověď
Marlo (29)|9.10.2006 23:10
Zdravím
Mám takový dotaz - nainstaloval jsem si uspěšně WiFiFofum2 i s potřebným .NET compact framework - vše mi hezky fungovalo.
Pak jsem si nainstaloval novou ROM od Johnnnnnnnnnny a asi jsem při nastavovaní programu udělal někde nějakou chybku, ale od té doby se mi všechny přípojné body měří signál pouze s hodnotou RSSI -90, a neskáče to pravidelně podle momentálního signálu jako před tím :( ten samotný program i ten .NET compact framework, jsem zkoušel už mnohokráte odinstalovat a znovu nainstalovat - ale toto (asi špatné nastavení) mi tam stále zůstává - potřeboval bych poradit, jak mám to nastavení dostat (prevděpodobně) z Registrů ???
Na to že to mám asi zažraný nastavení v registrech jsem přišel tím, že mám po přeinstalování pořád stejně upravené položky v tom nastavení toho WiFiFofum2 - a né jak byly před tím defaultně. :(
Předem Všem mockrát Děkuji za jakoukoliv radu.

p.s - pokoušel jsem se marně najít pomocí TotalCommandera něco v těch registrech, ale vubec nevím jak to tam mám vyhledat a odstranit :?
dEf0RM (1)|10.10.2006 23:28
[QUOTE="atomion"]Zdravím. Je někede we složce Windows nebo jinde soubor pro jednoduchá zapnutí/vypnutí WiFi?[/QUOTE]
http://vijay555.com/?Releases:VJVolubilis - zrovna prepinani/zapinani/vypinani wifi mi ale na variu nefunguje :(
zkus, treba budes mit vic stesti
a jeste tady o kousek vys Zdenek Malinsky zminoval OzBT (nezkousel jsem)
a-wave (16)|11.10.2006 00:15
[QUOTE="Marlo"]Zdravím
Pak jsem si nainstaloval novou ROM od Johnnnnnnnnnny a asi jsem při nastavovaní programu udělal někde nějakou chybku :? [/QUOTE]


Jediný co ti můžu říct, že ROM to nebude. Dělá mi to přesně to, co popisuješ a mám přitom ROM Qtek. Taky mě to štve, byl by to super prográmek, takhle ztratil na smyslu.
Saman_ce4you (1451)|11.10.2006 09:48
Ohledne on/off wifi, v TMO CSY ER 1.3 a 1.6 jsou jednoucelovy binarky WifiTempOn a WifiTempOff, ty fungujou OK. Pri pouziti VJVolubilils musis po SR nejdriv zapnout WIfi pomoci CommManageru a pak uz to funguje...
Marlo (29)|12.10.2006 21:16
Zdravím - tak jak tak koukám, tak místo toužebně očekáváné odpovědi, se zatím akorád ozval kolega, kterého trápí to samé :( - nenajde se tedy někdo, kdo by nám s tím pomohl ?
Předem Opět Vřele Děkuji
Martino2_ce4you (42)|13.10.2006 20:57
Dobrý den

Měl bych dotaz.Chtěl bych si doma udělat bezdrátovou Wifi síť,ale nevim jakou síťovou Wifi kartu koupit.Chtěl bych přistupovat z MDA taky na internet,takže by měla síťovka podporovat režim Acces Point,pokud se nemylim.Nemůžu se ale dopátrat k tomu,která síťová karta tenhle režim podporuje.Mohl by mi někdo napsat konkrétní název síťové karty,která tenhle režim podporuje?

Děkuji
Marlo (29)|14.10.2006 23:54
Tak Já jsem ke svému problému našel nějakou odpověď, ale jelikož neumím anglicky, tak jsem s toho co mi překladač vyplodil docela neštastnej - pls zkuste se někdo podívat sem http://www.aspecto-software.com/punbb/viewtopic.php?id=555
a říct mi (jestli to tam tedy vysvětlujou) proč mi WiFiFoFum měří (ukazuje) pouze po 10 dBm - tedy pouze hodnoty (0 -90 -80 -70 -60 -50)
Předem opět Dííky za nějaké info
urys (402)|15.10.2006 14:06
IPAQs devices have the best WiFi drivers - they have been through the most revisions - the wifi card on most iPAQS is called VNETUSB
Wifi drivery pro IPAQ jsou nejlepsi. Prosly mnoha revizemi - nejrozsirenejsi wifi karta pro IPAQ je VNETSUB

But yes you probably could find the latest version of a pocket pc wifi driver on another device
Radi, aby se ten dotazujici pokusil najit nejnovejsi wifi drivery na jinem zarizeni.


Extract it from the ROM (since you cannot copy system files from the device), copy it to your device, and set up your registry to use the new dll name.
Extrahovat je z ROMky (protoze systemove soubory nelze kopirovat z jineho zarizeni - pravdepodobne proto, ze jsou "in use" - to se domnivam ja ;) ), nakopirovat je na sve zarizeni, v registrech nastavit, aby se pouzivali tyto nove dll.

I havn't tried this but theres a slight chance it may work. One reason for it not working is the wifi driver may have device specific things in it such as power management.
On sam to nezkousel, ale je tu nepatrna sance, ze to bude fungovat. Proc by to nemuselo fungovat je napriklad to, ze jiny driver muze pouzivat specificke veci treba pro power management.


Ja osobne bych se do toho nepoustel, byl bych se, ze ten jinej driver mi tu wifi treba i odpali ...

urys
Marlo (29)|15.10.2006 16:45
Mockrát Děkuji za překlad i za tip :)
mnehyba_ce4you (26)|19.11.2006 13:59
Zdravím všechny zkušené v oblasti wifi a varia. Můžete mi někdo poradit, jak se přes wifi připojovat ke dvěma (a více) bezdrátovým sítím s rozdílným nastavením? Jedná se o to, že se připojuji do domácí wifi sítě, kde musím mít zadánu IP adresu, DNS... ale pokud se chci někde "venku" připojit na free wifi, musím toto mé domácí nastavení v podstatě vymazat a nastavit automatické přiřazování adres. Tedy jde nějak nastavit, abych přepínal nebo si volil tyto dvě různé nastavení? Díky moc... :? ;)