Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPRS a připojení přes Eurotel

Romanos_ce4you (5)|5.8.2003 16:20
Pokouším se připojit přes GPRS (Eurotel), ale nedaříse mi upravit vytáčenou sekvenci (*99***1#). Mám vše nastaveno jak má být vč. DNS apod., ale nemohu se zbavit plusu a nuly před vytáčenou sekvencí, takže mi to vytáčí +0 *99***1#. Pokoušel jsem se i experimentovat s pravidly pro vytáčení, ale nepomohlo to. Před upgradem češtiny (InterWrite 7.0 na 7.6) vše chodilo bez problémů. Používám iPAQ 3970.

Nevíte někdo co s tím. Díky.
Pavel Koza (4761)|5.8.2003 16:26
A funguje to, nebo ne? Ta nula na zacatku je vlastnost, ale je jen nakreslena, nevytaci se.
p.semenak (17)|5.8.2003 18:50
a je to opravdu nastaveno vše správně ? Nic ve zlém. Sám jsem s tím mněl problémy(připojení jako takové ) ale po doinstalování vxUtil (které mi poradil někdo tady v diskusi zkuste je probrat !! )jsem mněl po problému a nastavení připojení jsem provedl dle nastavení od Eurotelu PDF soubor který mohu za email přeposlat (sám jsem ho hledal dost dlouho) Víc asi nevím
PavelR. (2184)|5.8.2003 20:48
... urcite by pomohlo vypsat jake konkretni nastaveni pripojeni mate ve svem PDA a pripadne rovnez uvest typ telefonu. Neobjevuje se nejake chybove hlaseni? Pripojujete se pres IR nebo bluetooth? Zacne PDA vytacet cislo? Vidite jeho vytaceni i na telefonu? atd.

Pokud ale vse fungovalo pred instalaci vami uvadene aplikace a nebyly provedeny zadne zmeny v konfiguraci pripojeni, tak s nejvetsi pravdepodobnosti je potreba hledat pricinu prave tam. Nicmene zkuste ze vseho nejdrive jeste jednou zkontrolovat nastaveni pripojeni.

Zde je ve zkratce:

a) Vytacet cislo (nebo spise ETSI kod pro GPRS): *99#
String *99***1# bych pouzil jen v pripade, ze mate v telefonu (napr. Ericsson) nastaven datovy ucet s APN pro Eurotel (tj. "internet" pripadene "internet.s"), jehoz CID je 1 (znak 1 v cisle odkazuje prave na CID). ... a nebo take pokud pouzivate tel. Siemens.

b) 1.DNS: 160.218.10.201; 2DNS: 194.228.2.1

c) extra modem command:
+cgdcont=1,"IP","internet"

Jak jiz bylo zmineno, pokud mate spravne nastaveny dialing locations, tak se znaky +0 pred cislem v Connection Manageru vubec nezabyvejte.

PavelR.
Romanos_ce4you (5)|6.8.2003 08:57
Pro doplnění: používám Nokia 6310i s Bluetooth a vytáčení nefunguje (ale začne vytáčet). Nahlásí spojení s iPAQem, ale vzápětí se rozpojí a objeví se hláška "Odpojeno od iPAQ" a na 3970 zahlásí, že "Není odpověď. Ověřte telefonní číslo a zkuste znovu". Vytáčená sekvence je v pořádku, DNS je nastaveno správně a AT command také. Možná, že je problém v dialing locations, ty jsem nechal prázdné - tedy spíš šablony vytáčení.
PavelR. (2184)|6.8.2003 11:19
... dialing locations nastavte podle toho, kde mate zadano tel. cislo. Predpokladam, ze mate *99# v poli "Phone number:", tudiz nastavte v dial. loc. ve vsech trech polich jen G (to odkazuje prave na pole tel. cisla).

PavelR.
Romanos_ce4you (5)|6.8.2003 12:06
OK. Vše funguje jak má. Díky moc za radu.
Tomjin (15)|6.8.2003 13:24
Nastavil jsem všechno dle návodu v knize Tipy a Triky na PocketPC (nebo si to alespoň myslím). Tam oproti radám v této diskuzi není nic o nastavování DNS a píšou, že ten vytáčecí řetězec má být vždy *99***1#.
No nicméně zkusil jsem to i to a vždy mi má Nokia 8310 napíše - GPRS nepovoleno.
Napadá někoho, co by to mohlo být za chybu?
PavelR. (2184)|6.8.2003 13:41
[QUOTE="Tomjin"]Tam oproti radám v této diskuzi není nic o nastavování DNS[/QUOTE]

... u vsech trech operatoru v CR je nutne zadavat DNS rucne.

[QUOTE]a píšou, že ten vytáčecí řetězec má být vždy *99***1#.[/QUOTE]

... ohledne toho, kdy vytacet *99# nebo *99***1# viz vyse. Samozrejme pokud to bude pozadovat operator resp. cislo jeho APN tak tam treba muze byt *99***3#

[QUOTE]No nicméně zkusil jsem to i to a vždy mi má Nokia 8310 napíše - GPRS nepovoleno.
Napadá někoho, co by to mohlo být za chybu?[/QUOTE]

... ano :), mate aktivni GPRS sluzby? (tj. aktivoval jste si GPRS na infolince)

PavelR.
Tomjin (15)|6.8.2003 14:06
Děkuji, myslel jsem si, že to bude nějaká taková banální chyba :) .
Mám aktivované jenom data služby, používal jsem na nich dříve připojení GSM (než jsem si teď pořídil telefon na GRPS). GRPS se tedy musí aktivovat zvlášť?
Jsou s tím spojené nějaké poplatky?
PavelR. (2184)|6.8.2003 14:23
[QUOTE="Tomjin"]GRPS se tedy musí aktivovat zvlášť?[/QUOTE]
... ano.
[QUOTE]Jsou s tím spojené nějaké poplatky?[/QUOTE]
... zalezi u jakeho operatora; zkuste mrknout na web toho sveho.

PavelR.
Yen_ce4you (77)|20.9.2003 11:33
S temi DNS to je nesmysl. U ET dostanete jak IP tak DNS pri prihlaseni, takze vsude staci mit "server assigned".

Pokud mate Nokii tak dokonce nepotrebujete nijak nastavovat parametry AT stringy. Staci mit v telefonu v sekci nastaveni gprs modemu nastaven prislusny apn. (internet)

Pak staci i vytacet *99# (ono ostatne nic jineho na nokii nefunguje)

Yen
PavelR. (2184)|20.9.2003 13:43
[QUOTE]S temi DNS to je nesmysl. U ET dostanete jak IP tak DNS pri prihlaseni, takze vsude staci mit "server assigned".[/QUOTE]

... to je pravda. Pokud ale ISP adresy svych DNS serveru zamerne zverejnuje, nevidim duvod proc je natvrdo do konfigurace pripojeni nezadat.

[QUOTE]Pokud mate Nokii tak dokonce nepotrebujete nijak nastavovat parametry AT stringy.[/QUOTE]

... to neni potreba ani napr. na Ericssonech, kde je mozne vytvorit hned nekolik datovych uctu s ruznymi APN. Na zaklade jejich CID je pak mozne upravit vytaceni pro gprs (tj. *99***CID#) a AT prikaz v PDA jiz pak nezadavat. Moznosti nastaveni samozrejme existuje nekolik.

PavelR.