Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vybita baterie na hx4700

podvodnik (12)|9.2.2006 18:22
Dobry den pani odbornici,
prosim jako lama o radu, pujcil jsem sve pda pritelkyni, ktera si ho vzala na cesty bez nabijecky. :-(
Po zasunuti do kolebky me pda privitalo resetem, po zkalibrovani jsem zacal tusit, ze to byl asi hard reset. Nabehla okna byla eng a po nainstalovanem softu ni stopy, ale nainstalovany soft a data ve file store prezila. Jako lama jsem veril reklame, ze pokud se mi vybije hlavni baterka liion, zalozni nimh mi udrzi system a data zalohovane, nebo jsem to pouze spatne pochopil.

1.) Proc doslo k hard resetu?
2.) Proc mi zalozni baterie udrzela data pouze ve file store?
3.) Musim opravdu instalovat vsechno znovu? Nejde to nejak rozchodit? Vetsinu softu jsem instalil do file store a treba mapy na sd a to tam vse je.

Tak moooc dekuji za objasneni.
ipf (2136)|9.2.2006 18:36
[QUOTE="podvodnik"]..
1.) Proc doslo k hard resetu?
nejspíš proto, že se vybila baterie. nikde nepíšeš, jak dlouho přítelkyně cestovala.

2.) Proc mi zalozni baterie udrzela data pouze ve file store?
Záložní baterie neudržuje FileStore. Tam ti vydrží všechno bez baterky i rok. Záložní baterka udržuje data pouze při výměně hlavní baterie, čili řádově desítky minut.

3.) Musim opravdu instalovat vsechno znovu?....
Co takhle záloha? Třeba právě do iPAQ File Store? Nebyla by? Pokud ne, tak opravdu můžeš začít znova. A pak honem zálohu, trvá jen dvě minuty (následná obnova jakbysmet).
...[/QUOTE]

Pár rad na závěr:
1. Cihla nepatří přítelkyni do ruky
2. Zálohuj před každým pokusem s novým softem. Pokude se něco pos...., stačí pustit obnovu a hotovo.
3. Baterie vydrží (podle mých zkušeností) dvě hodiny intenzivní práce a zhruba týden, pokud necháš cihlu ležet bez dozoru. Záložní bateka je na udržení dat po dobu výměny hlavní baterie.
roger_ce4you (9)|9.2.2006 18:58
Kdyz uz je tadu o tom rec, dneska jsem si koupil 3600tovku od HP. A docela me prekvapilo, jakej moloch se z my 4700tovky stal. Nevejde se mi ted do hlinikoveho pouzdra :mad: Doufam, ze kozeny Krussel ho zvladne. Mate nekdo podobne reseni?
Add zalozni baterka, jak dlouho by mela spravne vydrzet?
Kája_oldd (759)|9.2.2006 19:00
Já jen doplním, že záložní baterka data chvíli udrží, ale ne věčně;)
Data ve file store neudržela baterie, nýbrž se jednalo o paměť ROM, ta se při ztrátě napětí nemaže, narozdíl od RAM, na které jste měl ty data. Bohužel, musíte instalovat vše znovau a příště nezapomenout na zálohu;)
podvodnik (12)|9.2.2006 19:00
takze pokud tomu rozumim ty softy jako Sprite.Backup.Premium jsou na kompletni zalohu nainstalovaneho systemu? neco jako ghost na pc? takze nainstalit a udelat image systemu, ja?

no ale jak je mozne, ze zalozni baterie udrzela data ve file store a ne cely system?
podvodnik (12)|9.2.2006 19:03
diky za odpoved, byl jste rychlejsi, takze ted mi jen poradte nejaky dobry klonovaci softik, muzu pouzit zmineny Sprite.Backup.Premium?
beecher (9270)|9.2.2006 19:05
Mas i interni backup...

A neni to klonovaci sw, ale zalohovaci sw. Ac by to mozna slo pouzit i na to klonovani...
roger_ce4you (9)|9.2.2006 19:13
[QUOTE="beecher"]Mas i interni backup...

A neni to klonovaci sw, ale zalohovaci sw. Ac by to mozna slo pouzit i na to klonovani...[/QUOTE]

Nevim proc, ale po nedavne preinstalaci, mi interni backup po par sekundach restartuje iPaqa.

Add interni baterka:
Ale jak dlouho ta baterka ma vydrzet. Vymenoval jsem si ted baterii, asi 30 sec -60 sec byla cihla bez stavy a ubylo me 15%!
beecher (9270)|9.2.2006 19:19
Par minut...
ipf (2136)|9.2.2006 20:23
[QUOTE="podvodnik"]...ale jak je mozne, ze zalozni baterie udrzela data ve file store ....[/QUOTE]

člověče, ty snad neumíš číst! Nahoře jsem psal a kolega Kája zopakoval, že iPAQ File Store se ti nevymaže ani za rok, protože se jedná o paměť ROM, nezávislou na napájení.
ipf (2136)|9.2.2006 20:26
[QUOTE="podvodnik"]...muzu pouzit zmineny Sprite.Backup ...[/QUOTE]
Proč chceš používat něco jiného, když máš v cihle zálohovací program, který celou zálohu zvládne spolehlivě za pár minut a obnova trvá stejně dlouho?
Navíc můžeš zálohovat či obnovovat jen něco.
beecher (9270)|9.2.2006 20:27
Ipfe, to chce studeny rucnik! :yes: :D

Kolega se vzapeti opravil... Oba si potreste rukama, vse jiz bylo receno. ;)
podvodnik (12)|9.2.2006 23:03
to ipf
nezlobej se, ja proste myslel, ze se jedna o ram a to, ze se jedna o rom jsem pochopil az z dalsiho prispevku

dekuji za vasi ztratu casu, ale snad kazdy jednou zacinal a to co vam pripada samozrejme, je pro me naprostou novinkou

jeste jednou diky
roger_ce4you (9)|10.2.2006 08:48
To je stejne zvlastni ze se da zapisovat do ROM, proc se to pak jmenuje ROM?
beecher (9270)|10.2.2006 09:06
Doba pokrocila... ;)
MaPo_ce4you (174)|17.2.2006 21:03
[QUOTE="podvodnik"]...ale jak je mozne, ze zalozni baterie udrzela data ve file store ....[/QUOTE]

ze by to bylo tim ze je to cast flashromu? :D