Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MPX220 - cemail.vol - jak smazat?

Ivo Pokorný (400)|9.2.2006 15:56
Zdravim, potrebopval bych si vycistit tento soubor (2.5MB), jenze se mi ho nedari zadnym zpusobem smazat :evil: ci prejmenovat. Vim, ze si ho system udela novy, ale jak se ho zbavit :?:

Zkousel jsem systemovy explorer, resco explorer, totalcmd, pres pocitac... Nikdy nejde prejmenovat, ani tesne po restartu telefonu, vzdy dostanu hlaseni, ze je pouzivan...

Umite nekdo poradit?

Diky
beecher (9270)|9.2.2006 15:59
To je databaze s postou, SMSkami a mozna i MMSkami. Tzn. nemazat.
Ivo Pokorný (400)|9.2.2006 16:11
Diky, ja vim presne k cemu to je a prave proto to chci smazat. Jen smazani SMS totiz soubor nezmensi.
woot (13)|15.2.2006 13:26
Stačí ho přejmenovat, vypnout tel. (on si ho vytvoří při zapnutí znovu), pak ho smazat (pokud chceš nechat SMSky, zazalohuj je!)
woot
Ivo Pokorný (400)|15.2.2006 16:31
Uz na zacatku jsem psal, ze nejde smazat ani prejmenovat. Procetl jsem spoustu navodu jak s nim zachazet, jak se ho zbavit, jak zalohovat SMSky atd, ale nic nefunguje. Nechapu proc. Do HR se mi jit zatim nechce.
sysoft (21)|16.2.2006 12:44
tohle jsem nasel na http://forum.mobilnaut.cz/mpx/

Jak zmenšit soubor cemail.vol po vymazání SMS

Freshman:
Resil jsem totez -nabobtnala cemail.vol , konkretne okolo 1.7MB, vymazal sem co sem nepotreboval (stovky sms) a velikost cemail.vol se ani nehla (vymazal sem to samozrejme i z "Deleted Items") tak sem zvolil nasledujici reseni:
1.v jeyo mobile companion sem si vyexportoval komplet vsechny smsky
2.v mobilu jsem prejmenoval (v Resco Exploreru) cemail.vol na cemail2.vol
3.vypnul mobil,zapnul mobil - vytvoril se novej cemail.vol (prazdnej=sms pryc)
4.smazal sem cemail2.vol (az ted me system nechal ho smazat protoze uz jel z toho noveho)
5.prez jeyo naimportoval zpatky ty smsky ktery sem chtel mit v mobilu (u me to bylo asi 200prijatejch + 100odeslanejch)
vysledek - z 1,7MB sem dostal 278kB soubor obsahujici stejne sms
Ivo Pokorný (400)|16.2.2006 13:27
Diky, znam, cetl jsem 20x, zkousel kdo vi kolikrat, podobnych navodu nasel nekolik... Presto pisu uz od zacatku, ze mi ten soubor nejde prejmenovat. :evil:
Ja nevim jak to jeste napsat.... :O
daww (687)|17.2.2006 12:45
A už ti to před tím někdy šlo ? Někde jsem četl, že se musí motorola nějak odemknout nebo tak něco. Asi by to chtělo někoho zkušenějšího.
unus (27)|27.2.2009 07:46
Našlo se řešení:?: