Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenze zařízení Asus MyPal A600

Pavel Koza (4761)|2.8.2003 23:18
Za těch pár měsíců, co byla tato stránka ve stavu blízkém klinické smrti, se vcelku slušně rozrostla množina Pocket PC zařízení dostupných i na našem trhu. Prvním z těchto drobečků je zařízení vyrobené firmou Asus a prodávané pod názvem MyPal A600. Aby se to nepletlo, tak na úplně stejné zařízení můžete narazit i v USA, tam však nese název Zayo. My jsme však v Čechách, a tak si podíváme na zoubek MémuKámoši, což je doslovný překlad slova MyPal. Přečtěte si celý článek

Co si o tom myslíte vy? Vložte svůj komentář ke článku, který sepsal Pavel Koza.
PavelR. (2184)|4.8.2003 09:52
ASUS MyPal 600 a predevsim jeho novejsi kolega MyPal 620 s WM2003 jsou sympaticka zarizeni. U 600ky me jen vadilo neustale zapinani nahravani pri zasunovani PDA do kolebky (nesikovne umistene tlacitko) a samozrejme absence I/O slotu.

PavelR.
Pavel Koza (4761)|4.8.2003 10:25
No ja se predevsim tesim na A620ku, podle benchmarku co se tyka vykonu nema konkurenci... Jak se libi je vec vkusu, ja preferuju iPAQ, ale moje pritelkyne jednoznacne prohlasila, ze A600 je hezci nez h1910....:cool:
pether (9)|9.9.2003 13:15
Docela by mě zajímala recenze na MyPal A620. Např. jestli je ten výkon opravdu takový jaký ukazují benchmarky. Máte představu, kdy budete dělat test A620tky?
PavelR. (2184)|9.9.2003 13:56
ASUS 620 jsem nejakou dobu pouzival (delali jsme pro toto PDA lokalizaci) a bylo docela svizne - benchmarky jsem ale zadne nedelal, takze jen subjektivni dojem :-) Chybelo ale BT.

PavelR.
pether (9)|9.9.2003 14:16
Právě se rozhoduji pro koupi PDA - nyní mám iPAQ3630, ale už dosluhuje. Zatím se rozhoduji mezi: Asus A620, FS Loox 600 a iPAQ 2210. Nejradši bych si koupil 2210 kvůli značce, podpoře apod. Bohužel cena je zatím dost vysoká. U Looxe zase jsou špatné ohlasy co se týče displeje a rychlosti (už přeci jen není nejmladší :)) ) A620 zase nemá BT a jak je to s podporou - těžko hodnotit. Je to dost těžké rozhodování.

Co byste si vybral vy? Poraďte.
PavelR. (2184)|9.9.2003 14:25
[QUOTE="pether"]Právě se rozhoduji pro koupi PDA - nyní mám iPAQ3630, ale už dosluhuje. Zatím se rozhoduji mezi: Asus A620, FS Loox 600 a iPAQ 2210. Nejradši bych si koupil 2210 kvůli značce, podpoře apod. Bohužel cena je zatím dost vysoká. U Looxe zase jsou špatné ohlasy co se týče displeje a rychlosti (už přeci jen není nejmladší :)) ) A620 zase nemá BT a jak je to s podporou - těžko hodnotit. Je to dost těžké rozhodování.

Co byste si vybral vy? Poraďte.[/QUOTE]

V teto chvili a kvuli podpore bluetooth z tech, co jste jmenoval tak iPAQ 2215. ASUS je moooc mile zarizeni, ale vzhledem k tomu, ze pouzivam WLAN, tak potrebuji mit slot volny pro WLAN kartu (pokud tedy PDA zrovna nema BT i WiFi :) ).

PavelR.
Pavel Koza (4761)|9.9.2003 15:10
[QUOTE="pether"]Právě se rozhoduji pro koupi PDA - nyní mám iPAQ3630, ale už dosluhuje. Zatím se rozhoduji mezi: Asus A620, FS Loox 600 a iPAQ 2210. Nejradši bych si koupil 2210 kvůli značce, podpoře apod. Bohužel cena je zatím dost vysoká. U Looxe zase jsou špatné ohlasy co se týče displeje a rychlosti (už přeci jen není nejmladší :)) ) A620 zase nemá BT a jak je to s podporou - těžko hodnotit. Je to dost těžké rozhodování.[/QUOTE]

Jak jsem jiz uvadel, problem s displejem mely LOOXy pouze z pocatku, a i ty pry sly snadno opravit. Ovsem z Vami uvedenych zarizeni je preci jen moralne nejstarsi... Asuse jsem zatim nevidel, a protoze uz mesic mam h2210, tak si muzete tipnout, jaky model Vam doporucim;)
pether (9)|9.9.2003 20:52
Chtěl bych se zeptat, když jste testoval Looxe s PPC 2002 a 2003, jaký jste měl dojem z rychlosti, vlastností displeje ve srovnání s HP2210, který máte?
Pavel Koza (4761)|10.9.2003 16:14
Co se rychlosti tyka, tak pri normalni praci vetsinou rozdily nezpozorujete. Nektere hry behaji na LOOXu lepe, predevsim z duvodu jeho rychle grafiky. Co se displeje tyka, tak ten ma iPAQ jasne lepsi, predevsim jasnost a ostrost.
Ruka_ce4you (86)|11.9.2003 00:38
[QUOTE="PavelR."]ASUS 620 jsem nejakou dobu pouzival (delali jsme pro toto PDA lokalizaci) a bylo docela svizne - benchmarky jsem ale zadne nedelal, takze jen subjektivni dojem :-) Chybelo ale BT.

PavelR.[/QUOTE]

Prave se taky rozhoduji pro koupi PDA (prvniho). Nakone se rozhoduji mezi Acer n10 a Ausem MyPal A620. O Aceru sem toho cetl myslim dost, ale nevim o zadne recenzi A620. Tak kdyby ste se podeli o sve zkusenosi s uzivanim A620. A pokud jsete mel v ruce i n10 tak je trochu porovnal.

P.S. BT nepotrebuji (a asi este min. 1 rok potrebovat nebudu).
pether (9)|11.9.2003 07:55
O Asus MyPal A620 se toho na internetu člověk moc nedozví. Jediné co jsem našel je:

https://www.svethardware.cz/asus-mypal-a620-prvni-dojmy/20657

http://www.wormholecreations.com.au/pocket_pc_reviews.html

a pak ještě komentář uživatele, který mi poslal VILIAM tady z ce4you (doufám, že mu nebude vadit zveřejnění:

Od: VILIAM
Komu: pether
Zaslal: 9. září 2003, 18:25
Předmět: Re: jak jste spokojen s A620?
Koupil jsem ho na CYBEXu za 10500. Za tu cenu je to celkem slušný stroj. Byl dodán s plnou lokalizací. Pravda je že doplňkového softwaru tam mnoho není ale přístroj pracuje celkem pěkně. Mám pouze několik drobných výhrad za krátkou dobu používání. První se týká nepříjemného lupnutí pří doteku stylusu. Vlastně to dělá když se stylus od obrazovky odpojí. Tento zvuk se objevuje i v některých hrách. Pravděpodobně se však jedná o chybu v PC 2003 a ne v přístroji. Druhý nedostatek se týká částečné nepřesnosti při dotyku stylusu u několika malých bodů vedle sebe. Stane se že je vybrán nesprávný objekt (např. hra bubles). Výdrž na baterie je velice slušná a procesor pracuje svižně i s většími soubory. Zatím se postupně prokousávám vším co umí a jsem mile překvapen. Každopádně mohu vřele doporučit.
VILIAM

Co se týče Aceru n10, celkem mi vadí, že nemá kolíbku a BT. Ale hlavně mám trochu obavu z těchto "neznačkových" pocket PC. Např. jaká je podpora ze strany výrobce - ASUS nic moc, Acer taky. Třeba s iPAQem se to nedá srovnat.
pether (9)|11.9.2003 07:59
A ještě něco - v tiskové zprávě na ASUSu z 24.6.2003 píšou, že uvádí A620 a A620BT, přičemž model BT má Bluetooth, ale nikde ve světě se neprodává. Sice na nějakých stránkách psali, že model BT bude uveden 1.9.2003, ale kde nic tu nic. :?
PavelR. (2184)|11.9.2003 09:09
... me zkusenosti s PDA ASUS MyPal 620 jsou pozitivni. Celkem hezky design, lehky, velmi dobry displej, CF slot. Jak jsem jiz zminoval, rovnez se mi zdal az prekvapive svizny.

Mimo standardni WM2003 aplikace jsou v tomto PDA jen ASUS Backup, ASUS Settings a SmartKeeper. Toho praskani reproduktoru pri vypnutem zvuku jsem si rovnez vsiml (stejny problem se vyskytl napr. i u nekterych PPC2002 zarizeni). Trochu mi vadilo i to, ze jsem pri vkladani do kolebky casto spoustel nahravani (udesne to bylo predevsim u ASUSu 600) - to je ale jen otazka zvyku jak PDA do kolebky vkladate.

Co se tyce bonusoveho SW na CD, tak jeho seznam si jiz nepamatuji (zarizeni tu jiz nemam). Pokud ale toto PDA koupite v CR prostrednictvim autorizovaneho zastoupeni ASUSu, tak k nemu dostanete lokalizacni CD s programy Language Extender pro WM2003 a PenReader 4.0.

... male doporuceni na zaver pro soucasne/budouci majitele tohoto zarizeni, pokud budete pouzivat aplikace, ktere se automaticky zavadeji pri restartu zarizeni (napr. lokalizace atd.), provadejte zalohu pomoci SmartKeeperu. Pomoci ASUS backup zalohu s temito programy neobnovite (je o tom zminka i v manualu).

... a jeste dva odkazy:
http://reviews.zdnet.co.uk/hardware/handhelds/0,39023875,10004794,00.htm
http://www.infosyncworld.com/reviews/n/3843,2.html

PavelR.
Ruka_ce4you (86)|11.9.2003 22:47
Jak je to s tim praskanim v reproduktoru??? To sem nejak nepochopil.
To jako kdyz je uplne vyply reprak, tak to dela bordel??? A da se to pripadne nejak odstranit?
PavelR. (2184)|12.9.2003 08:49
[QUOTE="Ruka"]Jak je to s tim praskanim v reproduktoru???[/QUOTE]

... s tim praskanim je to v celku proste :) Pokud mate vypnuty zvuk, tak pri kontaktu (popr. jeho ukonceni) stylusu a dotekove vrstvy se v reproduktoru ozve prasknuti. Neni nijak hlasite ale je slysitelne. Pokud mate zvuk zapnuty a mate nastaveny zvuky pri kazdem dotyku displeje, tak tyto prasknuti neslysite.

PavelR.
Ruka_ce4you (86)|12.9.2003 21:22
Tak to je nemile. Tak to ma dalsi minus do me tabulky:)
PavelR. (2184)|12.9.2003 23:14
... ale jak jsem jiz psal, stejny problem mely i nektera PDA s PPC2002 a vyrobci to resili vydanim SW patche. ASUS jej myslim taky brzy vyresi ... :)

PavelR.
David2008 (15)|17.9.2003 17:48
No prave se taky rozhlizim po svem prvnim PDA a vzhledem ktomu ze mam 256MBCF PQI F1 40rychlostni tak bych chtel neco s CF slotem.Aprave n10 od Aceru ci tenhle Asusek me vcelku lakaji...Acer maji ve 100megadistribution za nejakych 10 000 s DPH v D1.Asusek se mi mozna libi o chlup vic a ma PC2003
plus nejaky ten gram min....jenze stoji o nejakych 700Kc vic...nejlip asi koupit neco z druhe ruky ne starsi 4-6mesicu do tech 7-8tis. .Uvidim,ale tenhle Asusek je vcelku pekny :-) .
Ruka_ce4you (86)|17.9.2003 23:48
Uz sem videl i Acera n10 s PPC2003. Na Cybexu. Ptal sem se jich jetli to je fakt a pry jo.
Dik za tip. Ve 100Mega me nenapadlo hledat.
Jo a taka malinka poznamecka. Taky se rozhlizim po svem prvnim PDA. A do priorit doporucuji zaradit i BT. Prece jen nekupuju PDA co pul roku (nevim jak ostatni) A je to docela zajimava technologie. A podle me i docela perspektivni. I kdyz bych radsi mel Wi-Fi :)
David2008 (15)|18.9.2003 08:23
No bylo by fajn mit v n10ce PPC2003 :) .Jenze stejne je to 10 000... .:disgusted: Treba uz to maji i v 100megadistribution .
BT...dost jsem uvazoval,ale BT telefon nemam a jeste tak tech 6-8mesicu mit asi nebudu...sice chci tohle PDA tak na 18-24mesicu,ale precijen nejlevnejsi LOOX (a stejne mu pry BT proti S55 nechodi :D ) stoji kolem 13 000,byt jsem ho videl z druhe ruky kolem 9-10tis.
Me jde hlavne o to aby to melo ten CF slot 32MB ROM 64RAM a bylo to comozna levne .Snad jeste aby mi stim bezproblemu jel mobil S45 od Siemensu
pres IRda .Na organizaci casu to ani moc nechci,spis na hry(sachy),excel,pdf,word....proste zabyt cas tech cca 30min co jezdim vlakem do prace :-) .A samo pokud mozno i nejake to GPRS pres mobil s vidinou ICQ... .Asusu bych asi dal prednost(je o neco lehci a mozna i baterka je tam lepsi-dele vydrzi?).Uvidim,pokud nic z druhe ruky nesezenu za rozumny peniz,tak asi se rozhodnu mezi temito dvema typy n10 kontra Asus...zatim vede krapatek n10 :)) .
Ruka_ce4you (86)|19.9.2003 00:12
To u me zas o trochu vede Asus. Mooc se mi libi jeho design a taky jeho tloustka (spise tenkost). Jenze jak vic uvazuji o BT tak mozne skoncim u iPAQ 1940. Nejdriv chci videt ten jeho display (jak je to moc spatne s tou zlutou). Asi s koupi este pockam do Invexu jestli tam nahodu nebude mit nekdo vystavni slevu :)
Jo a z druhe ruky sezenes za dobrou cenu i iPAQa s xScale250 :cool:
David2008 (15)|19.9.2003 08:33
No ja do Invexu pockat stejne musim- jsem v Belgii a akorat na Invexovou stredu se vracim,takze si na patek vemu volno a omrknu na Invexu jestli neni i neco noveho... .HP 1940 maji tusim v elapu kolem necelych 9000+DPH v D1.
A Asus se mi nezdal prave designove- jakoby maly display,ale usuzuji jen z obrazku,musim ho napred videt.Doufam ze to s IRda konektivitou a mobilem neni tak strasne a ve vlaku to bude obcas pouzitelne.Treba i dost rozmyslim nad 36xx co inzeruji i kolem 4500-5500Kc,ale vetsinou maji jen 16MB ROM... .A u tech starsich se bojim baterky ze po vic jak 12-18mesicich moc nevydrzi a hlavne nemaji CF slot,leda tusim s jacketem... .
VILIAM_ce4you (156)|21.9.2003 18:15
Absence BT u A620 je opravdu asi jediná závažnější vada kterou jsem našel. Na hry PDF dokumenty a E-knihy vúbec nemá chybu. Používám i dost velké soubory DOC a vše bz problémů. Opravdu velice rychlé PDA. Obrazovka je kvalitní a obraz čitelný za všech podmínek. IRDA komunikace je bez chyb a i ve vlaku nejsou problémy. Zase tak citlivé to není. Běžně používám se Siemens S45 a jede to krásně. Poté co jsem vyřešil problémy s operátorem a GPRS jrde krásně pošta i ICQ. Výdrž baterie je sice trochu menší než udává výrobce ale pořád nadprůměrná. A cose týká toho lupání které jsem popisoval dříve opravdu není tak hrozné. Objevuje se to i u něktrých her ale při zapnutém zvuku je to skoro nepostřehnutelné. Věřím že i toto se brzy vyřeší nějakým upgradem. Nechci dělat reklamu ale do začátku dost dobrý.
Ruka_ce4you (86)|22.9.2003 20:14
2VILIAM: Zkousel jste prehravat na tom Asusku nejake delsi video z karty??? A jak to pripadne jelo, kdyz to ma takovy skvely graficky index???

Jenom takova mala poznamka k n10. U recenze na mobilmanii se hosan zminoval, ze pri komunikaci s mobilem pres infra ve slucátkách lupe.
Kdyz nejede infra, tak je to v poho :)

Jo neco co sem zjistil dneska. Nikdy sem realne PDA nemel v ruce. A jak sem si jen tak ze srandy zkousel premerovat velikost, tak me prekvapilo, jak je to ve skutecnosti male. Jsem velice potesen :D
PavelR. (2184)|23.9.2003 08:10
[QUOTE="Ruka"]A jak sem si jen tak ze srandy zkousel premerovat velikost, tak me prekvapilo, jak je to ve skutecnosti male. Jsem velice potesen :D[/QUOTE]

... co se tyce rozmeru tak ASUS 620 neni az tak maly jako napr. iPAQy rady 19xx, ale je mensi nez iPAQy 39xx, 54xx, 55xx - tj. neco mezi. Nicmene je prijemne tenky a predevsim lehky!!!

PavelR.
David2008 (15)|27.9.2003 22:33
Jak tak procitam ruzne recenze a prispevky na inetu,tak me to pomalu a jiste zacina lamat na ten Asus 620....bohuzel Acer ma asi problemy s patrnym sumemve sluchatkach a ja se obavam ze to bude vnem a ne vtech sluchatkach.... .Jak je na tom Asus?to lupani by nemuselo vadit,treb se daji nastavit zvuky na minymum,ne?Ale zase prijdu o SD slot,coz je skoda...nakonec nejvic me mrzi tech 6-7stovek oc je drazssi nezli N10ka....nejlevneji jsem ho nasel v take cybexu ,nevite jeste kdo ho maji levneji?Uvidime co na to Invex,mrknu tam a treba budu chytrejsi :)
Ruka_ce4you (86)|2.10.2003 23:33
[QUOTE="Aldapo"]Podstatnejsi je ze na www.vts.cz maji tohodle Asuska i s BT ! :O :D
Skoda ze je drazssi,ale uvidime ;) [/QUOTE]

To je vynikajici zprava.Tak a ted ma u me iPAQ1940 srovnatelneho konkurenta :) Ja si myslel, ze nez se k nam tenhle typ dostane, tak budou minimalne Vanoce :)
S tou cenou se to dalo cekat. Ony ty soucastky na BT nejsou zadara ;)
jbeci_ce4you (15)|17.10.2003 15:19
Ahoj,
umite nekdo odstranit to praskani v reproduktoru u Asuse A620? Ja ho mam, az uz me to zacina pekne stvat. Dela to hlavne ve hrach.
Dik za rady
H.
PavelR. (2184)|17.10.2003 15:23
[QUOTE="jbeci"]Ahoj,
umite nekdo odstranit to praskani v reproduktoru u Asuse A620? Ja ho mam, az uz me to zacina pekne stvat. Dela to hlavne ve hrach.
Dik za rady
H.
[/QUOTE]

... na to zatim zadny patch neni. Pokud bude, tak bude stahnutelny ze stranek vyrobce.

PavelR.