Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobipocket Reader 5.1.532 - zkusenosti, tipy, triky

boby6k (21)|9.2.2006 10:32
Před chvilkou jsem si ji nainstaloval. Dřív jsem měl verzi 4.8 a tahle nová je o hodně lepší. Akorát na mém PPC2002 nabíhá pomaleji. Když už se ale rozjede, špale jako hodinky. Můžu doporučit. Když jsem ji ale nainstaloval na desktop, neumí správně konvertovat textové soubory. Tam je diakritika totálně rozhozená. Ale HTML, PDF, Word, Excel, Powerpoint konvertí perfektně. Umí taky Visio, ale to jsem netestoval.

Upraven nazev diskuze. beecher
Trainzak_ce4you (176)|9.2.2006 13:08
A nevíte, co má verze 5.1 za novinky oproti 5.0?
boby6k (21)|9.2.2006 14:36
verzi 5.0 jsem nainstalovanou neměl, tak nemůžu sloužit.
boby6k (21)|9.2.2006 14:51
Ale počítám, že velký rozdíl mezi 5.0 a 5.1 nebude. Stejně jako mezi 4.8 a 4.9.
JecminekMaselnik (464)|9.2.2006 19:40
novinky oproti předchozí verzi bývají uvedeny v souboru releasenews.txt, nebo nějakém podobném.
romix (134)|9.2.2006 20:35
a nebo ZDE
zemiak_ce4you (28)|14.2.2006 14:54
Ahoj. Mam s nim problem. Ked je na popredi a stroj sa suspendne. Ak zaroven do toho pride SMS, ktoru si nepozriem alebo ju vymazem, Mobipocket zatuhne.
Menu sa tvaria, ze idu, ale dotykova obrazovka nereaguje, tlacitka na Dpade nefunguju a Mobipocket sa neda zavriet. Musim ho odstrelit vo Winoch.
Ma este niekto podobny problem?
Petr89 (152)|25.2.2006 12:57
Nevíte někdo jak nastavit aby se neposouvali stránky šipkama? Nastavil jsem si na to tlačítka, fungujou, ale potřebuju vypnout posuv šipkama, páč si vždycky strčim do touchpadu a posune se to....
SelinaK (77)|15.5.2006 20:37
Mám taky dotaz k Mobipocketu (5.1) - dá se nějak donutit, aby zobrazoval knihy v podadresářích tak, jak je mám uložené na kartě? On mi nahází celý obsah adresáře ebooks bez ladu a skladu do knihovny, takže se v tom nedá vyznat :?
atomion (1159)|8.9.2006 19:49
Zdravím..
Mám dotaz. Jde nějak v MobiPocket Readeru v5.2 nastavit automatická aktualizace a synchronizace RSS zpráv??
strojvudce (390)|2.10.2006 12:30
Já mám taky dotaz. Jde v mobipocketu nějak jednoduš přepínat denní / noční režim. Reším to vždy v nastavení změnou barvz písma a podkladu, ale je to strašně zdlouhavé. Je nějaká taková jednoduchá možnost?
Bobanovicz (511)|20.10.2006 10:24
Umí do článků stahovat i obrázky?
bobo.4150.sk (176)|20.10.2006 13:31
Umí :) Články pre Mobipocket sa dajú vytvoriť z wordu, txt, html aj pdf. A ak konkrétny súbor obsahuje obrázok, tak nie je problém. RSS tiež sťahuje aj obrázky, len si to treba povoliť. A mimochodom, z RSS sťahuje celé články, takže AvantGO tým pádom ruším :cool:
jeenik_ce4you (375)|20.10.2006 13:40
má někdo zkušenost s anglickým výkladovým slovníkem pro Mobipocket, nevíte jestli existuje nějaký free?
Bobanovicz (511)|20.10.2006 13:57
Já právě používám jen RSS a povoleny obrázky mám, ale nikde se mi nezobrazují (v PDA).

Tools>Srttings>eNews>Add image to the eNews (pokud je to ono).
atomion (1159)|20.10.2006 14:15
K těm obrázků. Odesílání musí také podporovat zdroj. Používám MobiPocket Redader dnes a denně docela dlouho a z některých RSS kanálů (viz. Palmare.cz nebo můj blog) a z některých to obrázky prostě nestahuje (viz. třeba FORMULE1.auto.cz nebo Aktuálně.cz - technika) :?
Bobanovicz (511)|20.10.2006 19:24
Jde Mobipocket nějak poslat do systray na PC? Nemůžu v nastavení žádnou takovou volbu najít.
atomion (1159)|20.10.2006 20:19
Mě se to také nedaří (buď minimalizovat dolu do lišty nebo zavřít, ale do systraye asi standartně nee :( )
Bobanovicz (511)|21.10.2006 14:48
Takže nejde do systray, nejde automaticky synchronizovat a nepřišel jsem na to jak nastavit aby mi při čtení nezhasínal displej. Změna adresáře z rootu karty do podadresáře se taky nevede.

Jinak vypadá tak dobře, dokonce mi odhalil i mou Nokii a nainstaloval Reader i tam :))
weszter (231)|24.10.2006 19:30
už se tu sice někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel, takže znovu:

jak synchronizovat RSS zprávy v tomto softu?

má představa je asi takováto: vstanu, zapnu PDA, připojím se k síti přes wifi (ať už doma, nebo v práci či na hotelu), stáhnu nový zprávy, přečtu co stihnu a zbytek přes den...

aktualizace rss kanálů mi funguje jen při připojení k notebooku a z něj to pak do pda nasypu, ale to mi nepřijde úplně šťastné... chci být v tomto směru na notebooku nezávislý, tak prosím znalce o radu:
jde to nějak?

díky za pomoc
atomion (1159)|24.10.2006 19:54
S tímto softem to ani jinak nejde. Pro vaši potřebu je pRSSreader, Spb Insight (zatím bych nedoporučoval) a další. Pro stahování RSS přes MPReader potřebujete PC :?
weszter (231)|24.10.2006 21:19
hmmm.... díky za odpověď, ale není to teda zrovna to, co jsem chtěl slyšet... :?
ten soft se mi fakt líbí, ale toto mi vadí, na rss holt něco jinýho... díky za tip a za radu
Lexon_ce4you (41)|10.12.2006 01:03
Dobrý den
MobiPocket Reader je docela slušný program, ale vadí mi jedna věc (nevím jestli to zlobí jen u mě)

Když v něm čtu e-knihu PDP, tak se mi často stává, že při otočení stránky dozadu mi to program posune o několik stránek (zhruba o 5% celé knihy). Proč?

A dále mi to nezobrazuje správně počet stránek v progress baru.

Zkoušel jsem ještě program iSilo, ale ten neí free a hlavně mě tam rozčilovaly poloviční řádky na konci stránky (nevešly se na obrazovku a program je neumí nezobrazit).

Na PalmOS jsem používal Tibr a tam si nemůžu na nic stěžovat, snad jen na to, že ho nelze koupit i na PPC.

EDIT: Ještě jsem se pustil do testování Haali Readeru a zatím jsem nadmíru spokojen. Pro mě to je asi nejlepší freeware na čtení e-knih (zatím funguje jak má).
psaf (81)|11.12.2006 18:08
[QUOTE="weszter"]už se tu sice někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel, takže znovu:

jak synchronizovat RSS zprávy v tomto softu?

[/QUOTE]
Doporučuji použít jiný soft, který je lépe konfigurovaný pro RSS kanály např. SPBInsight, NewsBreak atd.
mala (28)|22.2.2007 14:29
[QUOTE="Bobanovicz"]Takže nejde do systray, nejde automaticky synchronizovat a nepřišel jsem na to jak nastavit aby mi při čtení nezhasínal displej. Změna adresáře z rootu karty do podadresáře se taky nevede.

Jinak vypadá tak dobře, dokonce mi odhalil i mou Nokii a nainstaloval Reader i tam :)) [/QUOTE]

Je to sice řešení s lopatou na mravence, ale já "prozatím" vyřešil nezhasínaní displeje tím, že mi na pozadí běží TomTom, který toto ošetřuje. Pokud někdo najdete elegantnější řešení budu moc rád.

Jinak je opravdu supr věc automatické rolování knih, jen proto jsem odešel od jinak perfektniho HaaliReaderu k Mobil Pocket Readeru.
Lexon_ce4you (41)|22.2.2007 17:33
[QUOTE="mala"][QUOTE="Bobanovicz"]Takže nejde do systray, nejde automaticky synchronizovat a nepřišel jsem na to jak nastavit aby mi při čtení nezhasínal displej. Změna adresáře z rootu karty do podadresáře se taky nevede.

Jinak vypadá tak dobře, dokonce mi odhalil i mou Nokii a nainstaloval Reader i tam :)) [/QUOTE]

Je to sice řešení s lopatou na mravence, ale já "prozatím" vyřešil nezhasínaní displeje tím, že mi na pozadí běží TomTom, který toto ošetřuje. Pokud někdo najdete elegantnější řešení budu moc rád.

Jinak je opravdu supr věc automatické rolování knih, jen proto jsem odešel od jinak perfektniho HaaliReaderu k Mobil Pocket Readeru.[/QUOTE]

Ja jsem prave presel k Haali Readeru (mam v2.0b257) a uz dlouho s nim jsem spokojen a rolovani kni ma taky. Akorat musim skoro pro kazdou knihu nastavovat jiny kodovani u jinych readeru jsem nemusel (a automatika to nejak nerozpoznava).
mala (28)|22.2.2007 23:03
Ano, Haali Reader je beze sporu supr program na čtení knížek, navíc se ani nemusí instalovat, stačí ho nakopírovat klidně i na SD kartu, ale na to rolování textu u Mobil Pocket Readeru prostě ještě nemá.
Rolování u MPR nemá chybu očí se vůbec nehýbají, strašně dobře se na to zvyká. Jen je škoda, že můj E-ten každé 2 minuty zhasne displej, můžu tam mit nastaveno co chci. Teď to řeším alespoň tím tomtomem na pozadí.
Kdysi na Nokii jsem měl program, který měl jen jednu funkci, a to držet neustále na pozadí rozsvícený displej. Ve WM jsem na něco podobné bohužel ještě nenarazil.
Řekl bych, že moc lidí tady nečte, jinak by to už někdo někdy zde řešil :)) :))
hpa (159)|23.2.2007 14:14
[QUOTE="mala"]
Kdysi na Nokii jsem měl program, který měl jen jednu funkci, a to držet neustále na pozadí rozsvícený displej. Ve WM jsem na něco podobné bohužel ještě nenarazil.
Řekl bych, že moc lidí tady nečte, jinak by to už někdo někdy zde řešil :)) :)) [/QUOTE]

pro PPC se to jmenuje stayon. Je to jen exac, ktery neni treba instalovat, straci nakopirovat do PPC.
mala (28)|23.2.2007 15:48
Supr, tak to vypadá, že to opravdu funguje. Stáhl jsem si zde ve freewaru StayOn 1.0 a po menších úpravách v nastavení mobilu displej opravdu svítí stále.

Děkuji za tip.
Lexon_ce4you (41)|23.2.2007 16:01
No já používám ten typ rolování, kde skáče jen jeden řádek a odkrývá další stánku a to umí Haali dobře jako ostatní. Ten plynulý mi vadí u všech readerů.
kultus (418)|17.5.2007 07:07
zdary mam MP Reader 5.0.523 a miznou mizalozky ctu knihu a po dvou dnech nemam zalozku kde jsem skoncil muzu se presunout akorat podle ukazatele progresu v knize dalsi den uz neni zaznamenan ani progres proste kniha je na zacatku nevite nekdo jestli je chyba v prohlizeci nebo muze byt v knize??? diky
kultus (418)|28.5.2007 21:06
tak mizeni bookmarkov me dozralo nadobro a presel jsem na haali reader...
eLKa_ce4you (189)|14.8.2007 13:03
Víte o nějakém readeru, kde by fungovalo posouvání stránek prstem? Jako to má třeba PIEPlus?
Blekota (120)|20.10.2007 18:13
mam nainstalovany mobipocket v pda a ja somar som nainstaloval potom aj acrobat reader for pocketpc a ten som nasledne odinstaloval a teraz subory pdb pdf atd. su neni asociovane k ziadnemu programu a nedaju sa ani v mobipcokete priradit nech ich on otvara. teda da sa to v nom nastavit ale nic sa nedeje. potrebujem proste priradit Mobipocket k suborom ktore chcem aby sam otvaral ako sa da napr. priradit vo windowsoch nech sa otvaraju subory tym - alebo onym programom. chcem to preto lebo subory otvaram vylucne cez totalcomandera v pocketpc a je velmi neprakticke otvarat zakazdym MP a cez neho vyberat subory.

bábo rad. :)
jurab_ce4you (12)|17.11.2007 22:59
Mám dojem že řešení máš, asociace jdou upravit v TotalCommanderu 2.5
markus48_ce4you (4)|19.11.2007 08:31
chcem sa opytat kde sa v Mobipocketu da nastavit kodovanie lebo mi to nezobrazuje diaktitiku

edit: ok nasiel som to
Keddie_ce4you (49)|19.11.2007 09:11
Ahoj. Pro korektní zobrazování češtiny je potřeba si doinstalovat české fonty. Viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=1235.
japekar (7)|28.11.2007 12:38
Dekuji za tip :)
hatori (10)|11.3.2008 09:35
[QUOTE="Keddie"]Ahoj. Pro korektní zobrazování češtiny je potřeba si doinstalovat české fonty. Viz https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=1235.[/QUOTE]

Taky dekuji za info, chvilku me to trapilo...ale, ted jsem mooooc happy :)
Koblih_ce4you (5)|19.3.2008 13:57
Ahoj lidi. Nevíte někdo, jak by bylo možný synchronizovat skrytý soubory? Konkrétně pokud čtu v PDA, uloží se mi místo, kde jsem skončil, do souboru s příponou mbp. A když chci pokračovat na PC, musím manuálně tento soubor zkopírovat do adresáře ebooks na PC. Zkoušel jsem všechny možný synchronizační programy, ale bez úspěchu. Pokud souboru změním atribut, je to v pohodě, ale při dalším uložení je zase hidden :-(
bobo.4150.sk (176)|19.3.2008 14:10
V pohode sa to dá synchronizovať cez stolný Mobipocket Reader. Len ho treba mať správne nakonfigurovaný. V nastaveniach "My reading devices" je potrebné mať zafajknuté "Synchronize eBook Information and annotations"
Koblih_ce4you (5)|20.3.2008 08:02
Ano, to máte pravdu, ale to se synchronizují jenom knihy. Ale místo kde jsem dočet se nenastaví, vždy je tam kniha od začátku. Teda aspoň mně to tak dělá. A když si vložím záložku, tak se do druhého zařízení nesesynchronizuje. Kdyby to takhle fungovaalo, tak nic neřeším.
bobo.4150.sk (176)|20.3.2008 08:34
Ach zóó. Nuž, vyskúšal som, naozaj to nejde. Ale možno by sa to dalo obísť tým, že pred vypnutím Readera vytvoríte záložku a po synchronizácii túto záložku použijete. Potom záložku zmažete. Je to asi jednoduchšie ako ručne kopírovať skryté súbory, ale je smutné, že Mobipocket samotný to neponúka.
Koblih_ce4you (5)|20.3.2008 09:13
Bohužel, ten trik se záložkou jsem zkoušel taky, ale přestože mám zaškrtnuto "annotation" tak se mi záložky taky nesynchronizují. Jenom když dám soubor odeslat ze stolního, tak se přehrne i se záložkou. Ale zpátky už to nejde :-(