Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 44

Téma: Mobipocket Reader 5.1.532 - zkusenosti, tipy, triky

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

K těm obrázků. Odesílání musí také podporovat zdroj. Používám MobiPocket Redader dnes a denně docela dlouho a z některých RSS kanálů (viz. Palmare.cz nebo můj blog) a z některých to obrázky prostě nestahuje (viz. třeba FORMULE1.auto.cz nebo Aktuálně.cz - technika) :?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2007

Jde Mobipocket nějak poslat do systray na PC? Nemůžu v nastavení žádnou takovou volbu najít.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Mě se to také nedaří (buď minimalizovat dolu do lišty nebo zavřít, ale do systraye asi standartně nee )

Nováček
    Registrace
    May 2007

Takže nejde do systray, nejde automaticky synchronizovat a nepřišel jsem na to jak nastavit aby mi při čtení nezhasínal displej. Změna adresáře z rootu karty do podadresáře se taky nevede.

Jinak vypadá tak dobře, dokonce mi odhalil i mou Nokii a nainstaloval Reader i tam )

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

už se tu sice někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel, takže znovu:

jak synchronizovat RSS zprávy v tomto softu?

má představa je asi takováto: vstanu, zapnu PDA, připojím se k síti přes wifi (ať už doma, nebo v práci či na hotelu), stáhnu nový zprávy, přečtu co stihnu a zbytek přes den...

aktualizace rss kanálů mi funguje jen při připojení k notebooku a z něj to pak do pda nasypu, ale to mi nepřijde úplně šťastné... chci být v tomto směru na notebooku nezávislý, tak prosím znalce o radu:
    jde to nějak?

díky za pomoc

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

S tímto softem to ani jinak nejde. Pro vaši potřebu je pRSSreader, Spb Insight (zatím bych nedoporučoval) a další. Pro stahování RSS přes MPReader potřebujete PC :?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

hmmm.... díky za odpověď, ale není to teda zrovna to, co jsem chtěl slyšet... :?
    ten soft se mi fakt líbí, ale toto mi vadí, na rss holt něco jinýho... díky za tip a za radu

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Dobrý den
    MobiPocket Reader je docela slušný program, ale vadí mi jedna věc (nevím jestli to zlobí jen u mě)

Když v něm čtu e-knihu PDP, tak se mi často stává, že při otočení stránky dozadu mi to program posune o několik stránek (zhruba o 5% celé knihy). Proč?

A dále mi to nezobrazuje správně počet stránek v progress baru.

Zkoušel jsem ještě program iSilo, ale ten neí free a hlavně mě tam rozčilovaly poloviční řádky na konci stránky (nevešly se na obrazovku a program je neumí nezobrazit).

Na PalmOS jsem používal Tibr a tam si nemůžu na nic stěžovat, snad jen na to, že ho nelze koupit i na PPC.

EDIT: Ještě jsem se pustil do testování Haali Readeru a zatím jsem nadmíru spokojen. Pro mě to je asi nejlepší freeware na čtení e-knih (zatím funguje jak má).

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2004

Citace Původně odesláno od weszter
    už se tu sice někdo ptal, ale odpověď jsem nenašel, takže znovu:

jak synchronizovat RSS zprávy v tomto softu?
    Doporučuji použít jiný soft, který je lépe konfigurovaný pro RSS kanály např. SPBInsight, NewsBreak atd.

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Bobanovicz
    Takže nejde do systray, nejde automaticky synchronizovat a nepřišel jsem na to jak nastavit aby mi při čtení nezhasínal displej. Změna adresáře z rootu karty do podadresáře se taky nevede.

Jinak vypadá tak dobře, dokonce mi odhalil i mou Nokii a nainstaloval Reader i tam )
    Je to sice řešení s lopatou na mravence, ale já "prozatím" vyřešil nezhasínaní displeje tím, že mi na pozadí běží TomTom, který toto ošetřuje. Pokud někdo najdete elegantnější řešení budu moc rád.

Jinak je opravdu supr věc automatické rolování knih, jen proto jsem odešel od jinak perfektniho HaaliReaderu k Mobil Pocket Readeru.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od mala
    Citace Původně odesláno od Bobanovicz

Je to sice řešení s lopatou na mravence, ale já "prozatím" vyřešil nezhasínaní displeje tím, že mi na pozadí běží TomTom, který toto ošetřuje. Pokud někdo najdete elegantnější řešení budu moc rád.

Jinak je opravdu supr věc automatické rolování knih, jen proto jsem odešel od jinak perfektniho HaaliReaderu k Mobil Pocket Readeru.
    Ja jsem prave presel k Haali Readeru (mam v2.0b257) a uz dlouho s nim jsem spokojen a rolovani kni ma taky. Akorat musim skoro pro kazdou knihu nastavovat jiny kodovani u jinych readeru jsem nemusel (a automatika to nejak nerozpoznava).

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Ano, Haali Reader je beze sporu supr program na čtení knížek, navíc se ani nemusí instalovat, stačí ho nakopírovat klidně i na SD kartu, ale na to rolování textu u Mobil Pocket Readeru prostě ještě nemá.
    Rolování u MPR nemá chybu očí se vůbec nehýbají, strašně dobře se na to zvyká. Jen je škoda, že můj E-ten každé 2 minuty zhasne displej, můžu tam mit nastaveno co chci. Teď to řeším alespoň tím tomtomem na pozadí.
    Kdysi na Nokii jsem měl program, který měl jen jednu funkci, a to držet neustále na pozadí rozsvícený displej. Ve WM jsem na něco podobné bohužel ještě nenarazil.
    Řekl bych, že moc lidí tady nečte, jinak by to už někdo někdy zde řešil ) )

hpa hpa je offline
    Pravidelný diskutér
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od mala
    Kdysi na Nokii jsem měl program, který měl jen jednu funkci, a to držet neustále na pozadí rozsvícený displej. Ve WM jsem na něco podobné bohužel ještě nenarazil.
    Řekl bych, že moc lidí tady nečte, jinak by to už někdo někdy zde řešil ) )
    pro PPC se to jmenuje stayon. Je to jen exac, ktery neni treba instalovat, straci nakopirovat do PPC.

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Supr, tak to vypadá, že to opravdu funguje. Stáhl jsem si zde ve freewaru StayOn 1.0 a po menších úpravách v nastavení mobilu displej opravdu svítí stále.

Děkuji za tip.

Nováček
    Registrace
    Sep 2006

No já používám ten typ rolování, kde skáče jen jeden řádek a odkrývá další stánku a to umí Haali dobře jako ostatní. Ten plynulý mi vadí u všech readerů.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 83
    Poslední příspěvek: 19-07-2008, 17:29
  2. Servisni centrum Acer - tipy, triky, zkusenosti
    Od myssak_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 65
    Poslední příspěvek: 31-10-2007, 20:12
  3. HTC Advantage - Tipy,Triky,Zkusenosti
    Od linuxsoft v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 1