Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolné zapínání PDA

PeJ@y (1)|8.2.2006 15:19
Dobrý den, asi pře týdnem jsem si koupil PDA HP Ipaq rx1950 a jelikož nemám zatím moc zkušeností s užíváním chci se poptat vás zkušených na pár věcí:

1)co mám dělat když se mi pda samo od sebe zapíná? (Začalo to po prvním použití ActiveSync, myslím že to bude tím). Skoro každý den se mi stává že když vypnu PDA tak se samovolně za nějaký čas zapne. Už několikrát jsem večer vypínal PDA se 100% nabitou baterií a ráno byla ůplně vybitá .

2)je normání když v paměti RAM stále beží activesync? Docela mě to štve protože mi v RAMce zabírá místo sice zanedbatelně malé, ale proč by měl běžet když ho nepoužívám. Po každém ukončení se sám zase spustí.

3)často se mi stává, že PDA nejde zapnout i když před půlhodinou zapnout šlo, vždy musím resetovat. nevíte někdo čím to je?

:( :(
podvodnik (12)|11.2.2006 19:45
nejste sam, ja uz z toho posledni 2 dny take sedivim, mam sice hx 4700, ale take se mi neustale zapina a to jsem v activesyncu vse zakazal a kolebku odtrhl od pc, nevim uz kde by to mohlo byt :?
Max_x (28)|11.2.2006 19:57
[QUOTE="PeJ@y"]Dobrý den, asi pře týdnem jsem si koupil PDA HP Ipaq rx1950 a jelikož nemám zatím moc zkušeností s užíváním chci se poptat vás zkušených na pár věcí:

1)co mám dělat když se mi pda samo od sebe zapíná? (Začalo to po prvním použití ActiveSync, myslím že to bude tím). Skoro každý den se mi stává že když vypnu PDA tak se samovolně za nějaký čas zapne. Už několikrát jsem večer vypínal PDA se 100% nabitou baterií a ráno byla ůplně vybitá .

2)je normání když v paměti RAM stále beží activesync? Docela mě to štve protože mi v RAMce zabírá místo sice zanedbatelně malé, ale proč by měl běžet když ho nepoužívám. Po každém ukončení se sám zase spustí.

3)často se mi stává, že PDA nejde zapnout i když před půlhodinou zapnout šlo, vždy musím resetovat. nevíte někdo čím to je?

:( :( [/QUOTE]

K třetí otázce :
Předpokládám, že jde o stejný problém jako u FS N520 s WM5.0 - je to chyba WM5.0 v ActiveSync. Zkuste v ActiveSync vypnout automatickou synchronizaci po nastaveném čase - zvolte synchronizovat ručně. Já osobně u N520 nemám od nastavení ruční synchronizace již žádné problémy. Dříve i několikrát za den softreset a někdy zase byl 2 dny klid ;-)
podvodnik (12)|12.2.2006 00:51
no a krome activesyncu jsem objevil v nastaveni postovniho uctu, ze je mozne si zaskrtnout nastaveni intervalu prijimani zprav, to by mohlo take zpusobovat samovolne zapnuti a pokus o prijeti zprav ze serveru, zkuste to zkontrolovat a pripadne zrusit