Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dynavix Mobile 2005 - výrazné snížení ceny a úprava licenčních podmínek

Pavel Koza (4761)|8.2.2006 13:32
Od dnešního dne si můžete koupit Dynavix mnohem levněji než dosud. Za Dynavix Mobile 2005 ČR + průjezdní Evropu zaplatíte 5950Kč s DPH (dříve 7950Kč), Dynavix Mobile 2005 podrobná Evropa (včetně podrobné ČR) vás přijde na 7600Kč (dříve 9800Kč). Vzhledem k tomuto razantnímu snížení cen však bylo nutné přistoupit k jistým úpravám licenčních podmínek.

  • plná (retail) verze nyní umožňuje aktivaci pouze na 2 různých PDA (dříve 3). Při doložené výměně/opravě však je možné licenci navýšit, na rozdíl od konkurence (TOMTOM), kde je licence jedna a po opravě ji NELZE navýšit
  • OEM verze umožňuje aktivaci pouze na 1 PDA (při výměně/opravě zařízení ale opět platí to samé, co v předchozím bodu)
  • při nákupu upgrade např. na verzi 2006 se počet aktivací navyšuje o jednu (dříve se nezvyšoval).

A to je pro tuto chvíli vše.



Co k tomu dodat? Pokud se něco Dynavixu vytýkalo v prvé řadě, tak to byla určitě až příliš vysoká cena, obzvlášť v porovnání s konkurencí. Toto nikoliv kosmetické snížení ceny je určitě správným krokem a následná změna licenčních podmínek na tom nic nemění. Minimálně proto, že se na rozdíl od ceny dotkne jen malého počtu uživatelů. Kromě několika málo nadšenců, kteří mění svoje PDA častěji než spodní prádlo;) , si většina uživatelů s jedním PDA vystačí tak 2 roky, proto se jich změny v licencování ani nedotknou.
tortoise (546)|8.2.2006 13:44
Rozhodně krok správným směrem! Možná by člověk chtěl příliš, ale TT5 s celou Evropou stojí 5 105Kč. Dynavix Evropa je tak stále o celých 50% dražší. Nicméně jestli půjde Telematix stále stejným směrem, tzn. zlepšování funkčnosti a stability při snižování ceny, může z Dynavixu vyrůst pro TT zdatný konkurent!
Zdenek Malinsky (9781)|8.2.2006 14:04
Tak nevím, zda jsem tak vlivná osobnost nebo vizionář a jasnovidec ;) :D ale to, po čem jsem volal a kritizoval ve svém příspěvku v této diskuzi je tu. Počin Telematix Software zaslouží pochvalu :yes:

Teď při rozhodování, kterou ze 2 použitelných navigací pořídit, zda TT nebo Dynavix je ve výhodě český výrobek.
Myk (11)|8.2.2006 14:25
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Tak nevím, zda jsem tak vlivná osobnost nebo vizionář a jasnovidec ;) :D ale to, po čem jsem volal a kritizoval ve svém příspěvku v této diskuzi je tu. Počin Telematix Software zaslouží pochvalu :yes:

Teď při rozhodování, kterou ze 2 použitelných navigací pořídit, zda TT nebo Dynavix je ve výhodě český výrobek. [/QUOTE]

A jak to bude fungovat s Dynavix Live (sledování aktuální dopravní situace)? Bude zdarma a tím doženou i ten poslední rozdíl v ceně mezi TT?
beecher (9270)|8.2.2006 14:42
No, pokud se k cene TT5 pripocte cena za upgrade mapy CR (60E), tak to v podstate vyjde stejne. Jenze pouziti dvou ruznych dodavatelu mapu u DNVX zhorsuje jeho pouziti... :?
Surgical (2364)|8.2.2006 15:02
Same dobre zpravy...ted jsem si byl na poste pro CR>Europe full upgrade...tak jeste nez se do toho vrhnu, jak to vlastne je?
Evropa full obsahuje i CR? Nebo je to CR jeden mapovy podklad a zbytek Evropy jiny mapovy podklad?
pslany (130)|8.2.2006 15:04
Dnes mi prisla fa za verzi Europe, zaplaceno v plne cene, Telematix opravdu dekuji ... Doufam aspon, ze mi zustanou licencni podminky platne v dobe nakupu ... :((
Kato_ce4you (970)|8.2.2006 18:48
Ackoliv sam navigacni software (zatim) nepouzivam, tak jednoznacne Dynavix za tento pocin chvalim. Je to jednoznacne krok spravnym smerem a urcite ubere par ovecek konkurenci ;)
Stheepan (194)|8.2.2006 20:56
Jednoduse receno "SUPER". To uz je dle meho nazoru realna trzni cena....
Jen tak dal..
RStein (2012)|8.2.2006 21:57
Tak to je pomerne razantni snizeni ceny. Myslim, ze nejtezsi hlavu z tohoto rozhodnuti maji v Aponii. ;)


Preston_ce4you (13)|10.2.2006 21:58
[QUOTE="beecher"]Jenze pouziti dvou ruznych dodavatelu mapu u DNVX zhorsuje jeho pouziti... :? [/QUOTE]

Muzete mi, prosim, vysvetlit, co mate na mysli tim "zhorsuje jeho pouziti"?
beecher (9270)|10.2.2006 22:05
Jiste, muzu.
Jelikoz jsou pouziti dva dodavatele mapovych dat, tak je nutne kvuli licencnim podminkam zmenit mapu, ukoncit SW a pak jej znova spustit. Coz pri navigaci neni zrovna optimalni...
Preston_ce4you (13)|10.2.2006 22:44
No, uprimne receno, toto jako uzivatel Dynavixu nevidim jako problem, protoze mapu nejsem nucen menit na kazde krizovatce... Prehodim ji pouze ve chvili, kdy opoustim CR smerem na vychod a nebo v pripade zapadni Evropy pokud prejizdim do jine zeme... ;) Stejne se za volantem vyplati delat pauzy...
ipf (2136)|7.6.2006 21:01
Před rokem se zde pěla chvála na nový navigační soft a jeho téměř desetitisícová cena byla, i přes hlasy, odsuzující nesmyslnou cenu, odůvodňována kvalitou, funkcemi, atd.
Neuplynul ani rok a Dynavix již podruhé výrazně zlevňuje. Žeby komerční úspěch?
Více ZDE.
tortoise (546)|8.6.2006 08:24
[QUOTE="ipf"]Před rokem se zde pěla chvála na nový navigační soft a jeho téměř desetitisícová cena byla, i přes hlasy, odsuzující nesmyslnou cenu, odůvodňována kvalitou, funkcemi, atd.
Neuplynul ani rok a Dynavix již podruhé výrazně zlevňuje. Žeby komerční úspěch?
Více ZDE.[/QUOTE]
Řekl bych, že nutnost. Dle uživatelů přetrvávající problémy se softem, neuvěřitelně nepohodlné přepínání map, nic moc 3D režim, k tomu nové mapy a nízké ceny konkurence, to se na prodejích muselo projevovat, takže je jedině dobře, že je k dispozici další použitelná navigace za rozumnou cenu.
Peta_ce4you (314)|8.6.2006 18:50
[QUOTE="beecher"]No, pokud se k cene TT5 pripocte cena za upgrade mapy CR (60E), tak to v podstate vyjde stejne. Jenze pouziti dvou ruznych dodavatelu mapu u DNVX zhorsuje jeho pouziti... :? [/QUOTE]

zajimave je ze treba v i-go jsou mapy myslim od 3 nebo 4 dodavatelu a funguje to....
beecher (9270)|8.6.2006 18:54
Asi ma tvurce iGo jine podminky nez DNVX, o kterem jsem hlavne mluvil... ;)