Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak se dělá kompletní záloha PDA?

pt_ce4you (2)|8.2.2006 10:22
Mám asi měsíc MDA Vario (Qtek 9100), tedy PDA s Windows Mobile 5.0. Zatím jsem nepřišel na to, jak udělat kompletní zálohu všech dat a nastavení. Synchronizuji s PC přes ActiveSync 4.1, nicméně po Upgrade ROM byla spousta věcí nenávratně pryč. Např. nastavení hlasového vytáčení, archiv SMS zpráv, nastavení zvuků atd. Jak tohle řešíte?
B@st@rRRd (297)|8.2.2006 11:00
zkus Sprite backup nebo Sunnysoft backup manager. Toť vše
Marian Veselý (662)|14.3.2006 23:28
Sunnysoft backup manager mi dvakrát po sobě sboural PPC, rozházel kategorie...atd., takže snad radši ani ne...
Zdenek Malinsky (9781)|14.3.2006 23:35
Tak šup-šup a hned to napsat Sunnysoftu. Mají tu svoje fórum, tak jim tam popiš všechno do detailu: co, jak.... ať s tím něco uělají, popř.ti vysvětlili, kde jsi dělal chybu nebo kde byla chyba u jejich softu.
Faterson (78)|14.3.2006 23:45
[QUOTE="pt"]Mám asi měsíc MDA Vario (Qtek 9100), tedy PDA s Windows Mobile 5.0. Zatím jsem nepřišel na to, jak udělat kompletní zálohu všech dat a nastavení. Synchronizuji s PC přes ActiveSync 4.1[/QUOTE]

Ešte v ActiveSync 3.7 a Windows PocketPC 2003 fungoval super v základnej inštalácii dodávaný Backup&Restore, je to šok, že v nových Windows nič také nie je.

Ako hovoríš, zálohovací program je absolútna nevyhnutnosť. Už som to písal do dvoch iných tém, zdá sa, že máme na výber z 3 kandidátov:

SPB Backup ($20)
Sunnysoft Backup Manager (Kč 400+DPH)
Sprite Backup ($30)

Zatiaľ najsolídnejšie na mňa pôsobí SPB Backup, asi bude treba vysoliť 20 dolárov. Ale zatiaľ na Variu nebola kríza, kde by som ho naozaj potreboval. To na mojom bývalom PDA bol restore zo zálohy pravidelnou nevyhnutnosťou a ActiveSync 3.7 so staršími Windows túto úlohu zvládal skvele na 99,9%. Možno Microsoft na nových Windows zvýšil stabilitu a zároveň nás potrestal tým, že nám odobral bezplatný zálohovací program. ;)
aaischa (660)|15.3.2006 10:01
spb clone je tuper je to zadara teda shareware ale neomezuje to jinak nez ze pise shareware...
Faterson (78)|15.3.2006 13:01
[QUOTE="aaischa"]spb clone je tuper je to zadara teda shareware ale neomezuje to jinak nez ze pise shareware...[/QUOTE]

Lenže na webstránke píšu:

"Windows Mobile 5 not supported"