Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, Qtek 9000 a problemy s pamětí

Borek_ce4you (50)|7.2.2006 15:48
Dobry den, mel bych dotaz na zkusenejsi uzivatele nez jsem ja...

Mam HTC Universal
R 1.03.00
G 42.36.P8
D 1.13.64 WWE
a po soft resetu mam k dispozici cca 24MB volne operacni pameti. Po otevreni a opetovnem zavreni nekolika malo programu (SPB Finance, Pocket Informant, SMS, telefon) mi klesne volna operacni pamet na cca 12-14MB (mereno pomoci SPB i systemovymi prostredky).
Mam intenzivni (a oduvodneny) pocit ze je to se spravou pameti tak nejak napovazenou... Na tomto zarizeni se da samozrejme dale pracovat, pamet stale klesa i kdyz uz ne tak drasticky jako na zacatku. Zhruba po 1-2 denim pouzivani klesne na hodnotu okolo 6MB a zarizeni zacne vykazovat jiste znamky "unavy" (zpomaleni systemu, nekonecne dlouhe prekreslovani obrazovky, spatna odezva na spodni W2005 softwarova tlacitka (kalendar / kontakty), koktani pri prehravani alarmu) a programy narocnejsi na pamet nejdou prozmenu spustit vubec. Universala softrestartuji a cele trapeni s pozorovanim alokace pameti se opakuje...

Mate nekdo podobne zkusenosti jako ja? v idealnim pripade i se resenim? Chapu ze vraceni pameti systemu neni stoprocentni, ale az takhle spatne snad neni... (SPB Fin i PI mam v poslednich verzich ktere podporuji W2005)

PS: a jeste jeden dotaz - program Dinavix pro sve spusteni vyzaduje minimalne 25-35MB volne operacni pameti... Da se tento navigacni program vubec spustit na Universalu?
ElSoft (1244)|7.2.2006 16:27
něco je zde
zkousel povypinat today Pluginy a podobny zverstva co se poustej po staru
a ty programy zaviras nebo minimalizujes
aaischa (660)|7.2.2006 19:13
mno musím ti poblahopřát že ti mda vydrží dva dny bez soft resetu.. to se mi nestane buďto měním simku, se občas kousne ale.. cca každej den má softreset :sarcastic: mno používám ho celkem intenzivně...
Borek_ce4you (50)|8.2.2006 13:08
diky za odpovedi...
programy neminimalizuji ale skutecne zaviram... deje se to i pri vypnutych ToDay plug-inech

to s tim seftresetem (mysleno cetnost) me trochu desi... byl jsem na MDA II zvyknuty ze je to zarizeni ktere bezi do te doby nez s nim zacnu experimentovat:-) tam jsem resetoval tak jednou tydne, spis jeste mene...

Nakonec jsem se rozhodl k pomerne drastickemu kroku se kterym bych potreboval poradit. Chystam se do Universalu flashnout novou ROMku. Na NETu (BuzzDev) jsem nasel ROM pro JasJar.
Muzete mi nekdo prosim poradit ktera ROM je ted nejlepsi/nejrychlejsi/nejstabilnejsi :) (anglicka pokud mozno)
a pomoci ktereho softu mohu zazalohovat tu starou, kterou mam v zarizeni ted? (staci mi nazev, ja si ho pak nekde najdu)
Diky moc.

PS: kde jsou ty casy, kdy jsem si rikal ze na ROM tohoto milacka nesahnu:-))))
B@st@rRRd (297)|8.2.2006 13:39
tak návod věci jak zálohovat je tady s romkou ti neporadím aspon zatím jen takhle s tou zálohou jinak tě upzorní na to že ti to né zničí ale udělá nepoužitelnou kartu takže bych využil nějakou 128Mb sd co se ti válí doma. sice tam písou že se dá přehrát do kompu a ypět ale nějak mě ta dumpnutá rom přestala fungovat. takže asi takhle
mmoobbyy (136)|8.2.2006 13:57
Něco podobneho je tady, ale nic moc :?
Borek_ce4you (50)|8.2.2006 13:58
to je odpoved na B@st@rRRduv prispevek

Pokud tomu dobre rozumim tak se jedna o Backup pro XDAII, ja bych ale potreboval zazalohovat ROM z Universala... Navic do pocitace, nemam k dispozici "nepotrebnou" SD kartu...
Ale i tak diky za TIP.
B@st@rRRd (297)|8.2.2006 14:21
[QUOTE="Borek"]to je odpoved na B@st@rRRduv prispevek

Pokud tomu dobre rozumim tak se jedna o Backup pro XDAII, ja bych ale
Ale i tak diky za TIP.[/QUOTE] funguje i na xda III, II, I hp 6515 a na variu takžev tom nevidím problém ale počkej je na to ještě jedne figl tene ntrw to umí z karty pak copy to desktop a je na to spešl příkaz a karta začne být opět použitelná a rom máš přitom zálohovanou v počítači. a není to na mda II ale xda IIs což je u operátora O2 to samé jako u nás mdaIII trochu ot
scenic (225)|8.2.2006 18:13
[QUOTE="Borek"] ja bych ale potreboval zazalohovat ROM z Universala... [/QUOTE]

Skusal si SPB BackupManager (Zalohuje vsetko vratane mailov a SMS)? Ja som zaexperimentoval s nejakymi aplikaciami a zdochol mi adress book tak som dal restore a vsetko slape tak ako pred tym. Skusal som aj backupmanager od sunnysoftu ale restore je hrozny, 2x som to potreboval spravit a zakazdym mi to obnovilo data tak ze som musel znova HR a vsetko nainstalovat a nastavit si rucne....
dmisek (10)|8.2.2006 22:21
Pokud očekáváte od ROM z JasJaru zlepšení ohledně paměti a četnosti restartů - tak myslím, že toto očekávání není oprávněné. Mám v JasJaru aktuální ROM.
Volná RAM je při mém běžném provozu kolem 12MB a pokud se snažím opravdu hodně (omezení diskové a glyph cache, zrušení today pluginů) tak mi tam po pár hodinách běhu zbude tak kolem 18MB. Stejně tak se přihodí že chudáček ztuhne ... zvláště pokud po něm něco většího chci když zrovna tahá data.
No nic, JasJaří ROM 1.13.53 je asi prozatím docela dobrá.
B@st@rRRd (297)|9.2.2006 09:14
[QUOTE="scenic"][QUOTE="Borek"] ja bych ale potreboval zazalohovat ROM z Universala... [/QUOTE]

Skusal si SPB BackupManager (Zalohuje vsetko vratane mailov a SMS)? Ja [/QUOTE] to je sice super ale on pořebuje zálohovat roma a ne jen záloohu programů a tech vecí okolo potřebuje zálohu se vším všudy tzn, že si musi dumpnout rom na Sd kartu
scenic (225)|9.2.2006 10:06
Ved sa chysta nova ROM na universal tak treba nejaky ten tyzden dva vydrzat. A navod ako na ten DUMP by mal byt tu: www.buzzdev.net