Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lingea Lexicon - praktický slovník pro vaše PDA

Jerry Salcer (197)|6.2.2006 10:45
V dnešní době snad každý potřebuje nějaký slovník. Jistě mi dáte za pravdu, že nejvíce je slovníku potřeba, když zrovna žádný po ruce nemáme. Ať už jsme na dovolené nebo jen někde s přáteli, slovník se prostě hodí, protože občas nějaké to cizojazyčné slovíčko potřebujeme. Proč tedy nemít slovník rovnou v PDA ? Jakmile si jednou zvyknete na bleskové vyhledávání slovíček, které se se slovníkem v papírové podobě samozřejmě nedá vůbec srovnávat, nedáte bez slovníku ani ránu:)

Přečtěte si celou recenzi.
Zdenek Malinsky (9781)|6.2.2006 12:05
V textu jsem nenašel, která verze byla recenzovaná a zda funguje i na WM 5.0. Na stránce Sunnysoftu, kam směřuje odkaz je jen verze 2002 a pro PPC 2002-2003 a na webu výrobce softu se také člověk dozví starou belu. :( Kdypak asi aktualizovali seznam podporovaných přístrojů :?: Dell Axim X50v/X51v neznají.:D

Možná stálo za pokus stručně porovnat LL s Pocket Translatorem nebo jiným slovníkem (alespoň v základech). Když někdo bude chtít obětovat jednu lahev dobré whisky a koupit si slovník, tak aby měl jasno.
atomion (1159)|6.2.2006 12:24
Je celkem propracovaný, ale zůstávám u svého Peak kapesní slovník.. Já ho mám jen v angl.-české a česko-anglické verzi ale jderozšířit.. Doporučuji ho vyzkoušet.. ;)
ZdenekP (224)|6.2.2006 16:27
Jak moc je to náročné na prostor? Je možné si tam vkládat vlastní slovíčka, třeba pro zkoušení?
stary_pes_ce4you (252)|6.2.2006 20:43
Pre Slovaka uplna povinnost. Mam, odporucam. Lepsi slovnik AJ-SJ neexistuje...
Jerry Salcer (197)|7.2.2006 07:27
Lingea umí vytvořit uživatelský slovník z vlastních slovíček. Jo a při instalaci si vybíráš 3-5 nebo 7 MB slovní zásobu, takže žádný žrout místa. Možná díky tomu chudšímu prostředí to zabere tak málo. Jo a Pocket Translator a Pocket Teacher sice zaberou každý okolo 50MB, ale když se kouknete do průzkumníka, tak zjistíte, že samotná slovní zásoba má okolo 8MB a zbytek je to mluvení. Takže, slovní zásoby jsou stejný, ale už jsem se setkal i s některými slovními výrazy, které Lingea neznala a PTranslator jo, ale to samé naopak. Takže nejlepší je mít oba slovníky :yes:
Jasoň (58)|7.2.2006 07:43
Mě se nějak nepovedlo nainstalovat slovník na SD kartu, program vůbec nešel spustit.
Zkoušel jsem i variantu program v paměti a slovník na kartě, ale slovník jaksi v programu nebyl k nalezení ... :-(. takže teď to mám celý nainstalovaný v paměti.
ko@l@ (135)|7.2.2006 08:39
Jak lze nainstalovat Lexicon 2002 na Storage card?
Pro instalaci Lexiconu 2002 na Storage card je potřeba provést následující kroky:
# Nainstalovat aplikaci Lexicon a slovniky na Storage card. V adresáři Storage card na vašem PDA se po instalaci vytvořily dva nové adresáře a to Lingea Lexicon 2002 a Lingea English-czech dictionaries (pro němčinu se vytvoří adresář Lingea German-czech dictionaries).
# Pomoci exploreru na vašem stolním počítači nebo na PDA překopírujte obsah adresáře Lingea English-czech dictionaries (pro němčinu Lingea German-czech dictionaries) do adresáře Lingea Lexicon 2002. Adresář Lingea Lexicon 2002 by měl nyní obsahovat adresáře data, icon, lang a aplikaci lexicon.exe
# Nyní stačí spustit aplikaci Lexicon 2002 z nabídky Start

http://www.lingea.cz/cz/podpora.asp?k=5
Dannyson (54)|10.2.2006 01:40
Největší porod je nainstalovat Angličtinu a Němčinu zároveň. Zřejmě soudruzi z Lingei udělali někde chybu a nepředpokládali, že někdo bude chtít mít nainstalovány oba jazyky.
PS: Nejdříve ANJ pak NEM a pak opet ANJ .. vše instalovat komplet
Jerry Salcer (197)|10.2.2006 08:44
Ještě trochu opravím. Z vlastní zkušenosti vím, že stačí začít instalovat Němčinou a přesto přebastlit Angličtinu. Vždy kompletně samozřejmě. Potom není žádný problém. POZOR ! Pokud kupujete novou kartu, Lingea je jediný program, který nesnese překopírování obsahu karty na novou. Myslím přes čtečku a desktop. Jen jednou se mi stalo, že Lingea Lexicon fungoval. Jinak, a to většinou po SW resetu, přestane makat, nenajde databázi atd. Prostě přeinstal a je to zase v suchu. Volal jsem na podporu a tam mě začali navádět na překopírování obsahu nějakého registru....... Přeinstalace je prostě míň bolestivá.
romail (12)|22.2.2006 13:05
[QUOTE="Dannyson"]Největší porod je nainstalovat Angličtinu a Němčinu zároveň. Zřejmě soudruzi z Lingei udělali někde chybu a nepředpokládali, že někdo bude chtít mít nainstalovány oba jazyky.
PS: Nejdříve ANJ pak NEM a pak opet ANJ .. vše instalovat komplet [/QUOTE]

Muj postup (instaloval jsem AJ a NJ zaroven):
nainstalovat standardni cestou do defaultniho adresare, pak to vse presunout na pam. kartu a v registrech zmenit cesty. Je to v HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Lingea\Lexicon\4.0
nekdy jeste
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Lingea\Lexicon\4.0\data
big prase (1)|27.2.2006 17:43
Text příspěvku uživatele big prase byl smazán. Doporučuji, aby si přečetl pravidla pro diskutující.
Cituji:
"Zapomeňte na warez. Ve všech diskuzních fórech je přísně zakázáno poptávat či nabízet warez..."
Zdenek Malinsky
Cake (68)|27.2.2006 18:13
Co třeba zkusit Kapesní slovník, který je freeware. Pro základní použití postačuje.
Jinak třeba slovník SlovoED stojí 25 USD a jednou byl dokonce v akci pouze za 5 USD.
popolvar_ce4you (28)|17.3.2006 18:03
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]V textu jsem nenašel, která verze byla recenzovaná a zda funguje i na WM 5.0. [/QUOTE]

funguje ;))
atomion (1159)|17.3.2006 21:04
Zdravím.. mám Lingea Lexicon 2002 a pokaždé když ho spustím tak se tevře a ihned v zápětí..netrvá to ani vteřinu..zase spadne a tak to dělá neustále.. Neví někdo co s tím??? Děkuji
popolvar_ce4you (28)|21.3.2006 13:41
[QUOTE="atomion"]Zdravím.. mám Lingea Lexicon 2002 a pokaždé když ho spustím tak se tevře a ihned v zápětí..netrvá to ani vteřinu..zase spadne a tak to dělá neustále.. Neví někdo co s tím??? Děkuji[/QUOTE]

skus to cele nainstalovat cez .cab - najprv program potom databazu ktoru chces pouzivat - mne to tiez na zaciatku robilo ked som to isntaloval klasicky, ale potom som to skusil takto a pomohlo to ;)
Tombo_ce4you (1)|16.4.2006 13:27
Můj osvědčený postup pro přenesení Lexiconu na kartu (výrobcem doporučený mi nefungoval):

- nainstalovat apliaci do paměti a pak celý adresář Program Files/Lingea přenést na kartu
- v registry přepsat HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Lingea/Lexicon/4.0/DirBin na adresář, ve kterém se na kartě nachází exe slovníku (např. pomocí freeware PHM RegEdit)
- vytvořit nového zástupce na exe slovníku ve Windows/Start menu/Programs

Hotovo. Je třeba se však připravit na pomalejší spouštění, na mém LOOX410 + středně rychlé kartě cca 3-4 sec. Perlička na závěr: databáze Lexiconu pro PC a PDA jsou zhruba stejné, natlačil jsem na kartu výkladový slovník Lingua Collins Cobuild a to byl mazec - jelo to. Sice ne úplně graficky přesně, ale jelo.
VoDo (87)|1.5.2006 22:17
já jsem před lety dostal ke svému Compaq 3630 lingea lexicon 2000 zadara :)
Teď ho mám v Aceru n311 a funguje bez problému.
cujos (36)|8.12.2006 00:22
nevite nahodou nekdo cim by mohlo byt to, ze kdyz nainstaluju lingeu do TyTNa, tak se mi pri startu woken zobrazi hlaska Notification error cannot executed \Windows\pa_wakeup.exe .... po odinstalaci se to nedeje...diky za kazdou radu :yes:
vitek_ce4you (40)|28.12.2006 14:33
V PC mam taky Lingea Lexicon 2002 Anglicko-Cesky, vcetne nadstavby ekonomicke a technicke. Jenom ze srandy jsem zkusil zkopirovat datove soubory obsahujici zasobu slovicek z PC do PDA a.....
... a ono to funguje. Takze ted se rozhoduju, zda v PDA budu mit slovni databazi o velikosti 3,5,7 nebo 120 MB. :D
Je to sice blbost, ale treba se najdou silenci, kteri potrebuji slovnik s plnou slovni zasobou vcetne odbornych technickych a ekonomickych vyrazu :))
VVlada (25)|15.1.2007 17:42
Ahojky, nevíte jak je omezená délka registru, pokousim se editovat cestu ke slovniku Lingea, ale nejdou mi zadat posledni 2 znaky :-( Nebo je to omezeni editoru kterypouzivam? (RegEditCE)

Díky.