Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ActiveSync - nelze spustit

masch (45)|29.7.2003 09:46
Ahoj,
mám problém se spouštěním ActiveSyncu ve Win2000 u jednoho usera u nás v práci. ActiveSync 3.7 jsem mu nainstaloval pod administrátorem a po restartu a přihlášení pod userem normálně fungoval. Další den po restartu PC se mu při spuštění PC a startu wcescomm.exe zobrazila chybová hláška "The application failed to initialize properly (0xc0000142). Click on OK to terminate the aplication." Nepomáhá na to nic jiného než reinstalace, ale jenom dočasně. Další den po restartu má stejný problém. Nepomohl ani downgrade na verzi 3.6. Pro úplnost uvádím, že se nám aplikují na PC 1x denně global policy, takže zřejmě bude problém po jejich aplikaci (zřejmě v registrech).
Nesetkal jste se někdo náhodou s podobným problémem?
Díky
Pavel Koza (4761)|29.7.2003 10:17
No, tento problem Vam nezavidim, chyba se bude hledat asi skutecne dost tezko. Jak slozite mate nastaveni tech GP? Kdyz to nefunguje pod tim userem, funguje to pod adminem?

Jestli se nemuze dostat nekam do registru muzete zjistit pomoci utilitky RegMon, staci spstit monitor a potom rucne zkusit spustit AS.
PavelR. (2184)|29.7.2003 10:25
... stejna chyba je zminena i zde (cast Synchronization errors, bod 13):
http://www.cewindows.net/faqs/t-shootactivesync.htm

... link na uvedeny fix jiz nefunguje, ale treba budete mit stesti a dohledate jej jinde. Je rovnez zminena kolize se Symantec Antivirus Corporate Edition verze 8.0.x; nemate jej nahodou nainstalovan, ze?

PavelR.

masch (45)|29.7.2003 11:17
Pánové děkuji za rady. Zjistil jsem, že se při startu wcescomm.exe snaží zapsat do HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography\RNG\Seed, kam má user práva jen read. Další problém je v popsaném problému AS vs Symantec Antivirus Corp. 8.0. Ten bohužel (v tomto případě bohužel) máme a moc s tím nenadělám. Doporučený upgrade na v. 8.1 zatím rovněž nepřipadá v úvahu.
Až problém dořeším, popíšu tu řešení.
Ještě jednou díky!
masch (45)|8.8.2003 14:22
Slíbil jsem zde popsat řešení problému. Bohužel však zatím neexistuje. Problém se vyskytuje zcela náhodně a rozhodně ne ve chvíli, kdy se ho snažím vyřešit :D. Zřejmě ale nepůjde o problém práva zápisu do registru, ale o nekompatabilitu s NAVem. Přijde mi, že se problém projevuje v závislosti na aktuálních virových definicích...