Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Baterie u LooX 720

Funfly (15)|5.2.2006 00:22
Mám jeden dotázek, jak je dlouhá výdrž na baterie u LooX 720?
Mám tento strojek cca 3 měsíce a vydrží mi při životě už jen asi 2-2,5 hodiny. Když byl krasavec nový, tak to bylo kolem 5-6 hodin. O inzerovaných 12ti hodinách provozu na na krásné modrozelené krabici ani neuvažuji. Chovám se k němu slušně, hýčkám ho, baterii nepřebíjím, programy jen nejlepší kvality...
Začínám si myslet, jestli mě v obchodě neošidili a nešoupli mi tam nějakou starou baterii.
Milan Švec (938)|5.2.2006 10:22
[QUOTE="Funfly"]... baterii nepřebíjím ... [/QUOTE]
Chybka bude asi tady. Baterie u LOOXe si naopak přímo žádá, aby byla v kolébce co nejčastěji a co nejdéle. Nejlépe po každém návratu zvenku a až do rána.
Je to LiOn a ten to takhle chce.
Při této péči vydrží hodně hodin a hodně roků.
Mám takhle pořád funkční první baterku u LOOXe 600 ( čtvrtý rok) a úplně stejně se chovají články i u 720ky.
A vždycky je dobré mít ještě jednu rezervní (u 720ky, u 600ky pak přídavnou).
Proč to tak je, je tu (na ce4you) popsáno už mockrát. Pokračování v "Hledat".
otomar (36)|5.2.2006 11:02
Je to off-topic ale kdes sehnal přídavnou baterii pro 6stovku?
Trainzak_ce4you (176)|8.2.2006 14:46
A myslíte si, že je lepší nechat baterku vybít co nejvíc před započatím nabíjení, nebo nabíjet už při prvním varování slabé baterie?
VILIAM_ce4you (156)|8.2.2006 15:49
Pokud se jdná o baterie LiOn, tak hluboké vybití je jedna z nejhorších věcí co je může potkat. Jak už bylo napsáno mnohokrát je to baterie "téměř" bez paměťového efektu a tak jí naprosto nevadí když se dostane na nabíječku v každém okamžiku když máte tuto možnost. Rozhodně jí nenechávejte vybít do stádia kdy PDA "umře".
Trainzak_ce4you (176)|8.2.2006 15:54
Dobře, už nebudu :oops:
Zdenek Malinsky (9781)|8.2.2006 16:00
Zajímavé je, že výrobce mé Li Ion baterie Mugen doporučuje při prvních 3-5 nabíjeních dobíjet do plného stavu a nechat vybít až skoro do minima. Tak nevím. :?
RadekV (25)|13.2.2006 20:47
Myslim, ze ji rozhodne neuskodi, kdyz se vybiji na relativni nulu, protoze kazda inteligentni lion baterie obsahuje obvod, ktery hlida stav nabiti i vybiti a nedopusti zniceni vybitim na uplnou nulu. To se muze prihodit jen dlouhym skladovanim bez obcasneho dobiti.

Radek