Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GPS ASUS Solar+MDA II

Jan Svoboda (91)|4.2.2006 14:27
Hodlam si poridit BT GPS prijimac pro MDA II.Vaham mezi GPS ASUS Solar a GPS Bluetooth i-Tec BT 339.Mate nekdo skusenosti s ASUSem?Poradi mi nekdo pro ktery se rozhodnout a proc?Dik
Surgical (2364)|4.2.2006 22:12
Jestli mas na mysli
http://www.computer.cz/DetailPage.asp?DPG=57439&CatId=15


Tak covece, asi Asusa (sam mam BT-339). Ale v Asusu je stejny chipset (tedy zaruka vynikajici funkce) a to baleni za ty prachy je luxusni...Dicota Keeper je paradni, navic modulek ma i konektor na externi antenu...i kdyz u SIRF III. obvykle nebyva potreba, z toho Solar uz jsem malem ocekaval slunecni clanek k dobijeni :), ale ten tam neni, urcite fajn jsou vidlicky redukci na mezinarodni zasuvky u sitove nabijecky.
Napajeci konektor mi podezrele pripomina mini-USB, ze by komunikovala i pres drat???



Proste pri cene na tydle adrese za stejnou cenu jako i-Tec mas skorem za 900Kc prislusenstvi navic...
Jan Svoboda (91)|5.2.2006 08:36
Jo Jo,to je vono.Mam takovej pocit,že to bude model následující po BT 100,ktera umi dobijet i MDA II.To bych moooc uvital.
sikula05 (272)|17.2.2006 16:40
Už máte někdo s tím Asusem zkušenost??? a jakou:?:
beecher (9270)|17.2.2006 17:18
[QUOTE="Surgical"]...v Asusu je stejny chipset (tedy zaruka vynikajici funkce)...[/QUOTE]Chipset jako zaruka vynikajici funkce? Se podivej jak dopadl SiRF III v FSC N5xx...
Jan Svoboda (91)|17.2.2006 20:14
[QUOTE="sikula05"]Už máte někdo s tím Asusem zkušenost??? a jakou:?: [/QUOTE]
Ja se s tim ASUSem nikam nehrnu,bo by sem se nerad zamr... ;)
Surgical (2364)|17.2.2006 20:25
Myslim, ze chipset ano. Ten Loox nema jako jeden z mala vyklapeci antenu, takze jeji velikost/citlivost/umisteni je zrejme krajne nevhodna...v tom bude asi problem, ne v chipsetu :)

Aplikace tehoz chipsetu v Yakumu Delta X a potazmo i novem PDA Asusu je zcela bezproblemova....

Nicmene, osobni (kladnou) zkusenost mam s i-Tec BT-339, to je pravda, ale toho Asusa bych se nebal....
beecher (9270)|17.2.2006 20:42
Ja taky ne... ;) :)
Jan Svoboda (91)|18.2.2006 13:28
Nooo,když jinak nedáte,asi do něj půjdu.Má někdo tip kde ho koupit?Potřebuju totiž ještě novou folii a napajecí konektor a vubec bych se nebránil možnosti objednat to všechno najednou.Dik;)
Jan Svoboda (91)|15.3.2006 16:29
Tak už ho mám 3 hodiny doma,ale jsem na tom stejne jako před tejdnem:( .Zatim se mi ho podařilo spárovat přes BT,ale to je tak všechno.Skoušel sem najit polohu v Gps Viever způsobem:
Com port 2
Baudrate 4800
Open GPS
Cold start
Ve spodnim okne se objeví:
GPS Open
$PSRF104,0,0,0,96000,237759,922,
ale pise mi to jenom datum a čas.Podle návodu mi oranžová ledka při Fixu bliká. GPS-ku mám na parapetu okna v 6.p.Ještě skusím připojit screeny.
Dík za rady.
Surgical (2364)|15.3.2006 16:51
No, jsem si takrka stoprocentne jisty, ze GPSka vytvori BT seriovy port, ale urcite to nebude ani COM1, ani COM2.
Pises, ze mas MDA II, jen drobnost, s puvodnimi W2003, nebo s WM5 ?
Dovolim si nabidnout freewarovou utilitku PHM Device Manager, ktera po nainstalovani podobne jako spravce zarizeni ve "velkych Windows" ukazuje HW zarizeni v PDA....Pod COM porty pak spolehlive ukaze, ktere jsou prirazeny k BT a jejich cisla...pod WM2003 obvykle BT Serial port s nizsim cislem je prichozi, s vyssim pak odchozi...GPS pak v programu dat hledat pod COM portem s vyssim numerem.
U me na MDAIII to je COM6 (v device manageru mam zobrazeny dva BT Serial ports COM5 a COM6....)
Jan Svoboda (91)|15.3.2006 18:11
používám původní WM 2003:
ROM - 1.60.00WWE
RADIO - 1.10.00
ExtROM - 1.60.49
Jo a dík za link.Bohužel je Download nefunkční.Prohnal sem to i GOOGLEm,ale nic.Takže jestli máš možnost,pošli mi ho prosim na jansvobodajr@email.cz.
Surgical (2364)|16.3.2006 01:51
Postou jsem zaslal....
Jinak i skoro doma :)
Jinak Philippe Majerus ma i dalsi perfektni (a hlavne free) utilitky
k nahlednuti a stazeni
Jan Svoboda (91)|16.3.2006 10:26
Dík,připadám si jako uplnej tatar.Mělo mě to napadnout,že mam nejdřív hledat na ce4.you :oops: .Nainstaluju a jdu skoušet.
beecher (9270)|16.3.2006 11:10
Na pripojeni GPSky pod WM2K3 na MDA II je nutne mit nainstalovane BTTools, ktery ten chybejici odchozi COM port na GPSku vytvori...
beecher (9270)|16.3.2006 11:13
[QUOTE="Surgical"]No, jsem si takrka stoprocentne jisty, ze GPSka vytvori BT seriovy port, ale urcite to nebude ani COM1, ani COM2.[/QUOTE]Jde videt, ze jsi MDA II nikdy nemel... ;)
Jan Svoboda (91)|16.3.2006 13:23
Díky moc kluci, už mi to chodí:yes:
beecher (9270)|16.3.2006 13:33
A co tomu pomohlo? ;)
Jan Svoboda (91)|17.3.2006 11:06
No,musím přiznat asi nejvíc BTTools. Dík :yes:
Surgical (2364)|17.3.2006 11:27
Ne, nemel jsem MDA II, jen Compacta. Pak MDA III. Predtim Jornadu, iPaq 3870...Silham po necem stejne vykonnym jako Tvuj Axim Beechere, ale GSM/GPRS/EDGE modulem in....zatim nenachazim.
Lezou za mnou s Variama, vcera jsme rozbehavali Acera 311, mel jsem v pazourech iPaq 4700, Looxe 520, Universala...Hezke hracky pro dospele kluky...i holky.
beecher (9270)|17.3.2006 12:25
Tak dospej taky a pochopis, ze Axim X51v + neomezeny vyber BT GSM/GPRS/EDGE/3G modulu rockz! ;)

Tohle je typicky priklad, proc nechtit Phone Edition, protoze mas brutalne omezeny vyber a nemusis cekat az se nekdo smiluje a vytvori takove zarizeni. Mel jsem pred tim DP2 a dnes po nem ani nevzdechnu, spise se potutlene usmivam, kdyz vidim, co vsechno lidi na Phone Edition resi.
Chci upgrade na 3G? Stal mne rovnou korunu, ne 25 papiru za neco sileneho, jako je MDA Pro. Neco nefunguje? Flashni tam novou ROMku. :D Proc bych to delal, kdyz mi vsechno na PDA a mobilu funguje tak, jak ma? Kdyz chcipne PDAcko, mobil ma stale 50% baterie, takze neprichazim o moznost volani. Jdu do hospody? Proc sebou tahnout cihlu? Staci mobil, kde mam vsechno potrebne (kontakty, kalendar, poznamky, ukoly - co kdyby nahodou sef volal a chtel neco vedet) a ktery je lehounky, ztrati se v kapse u kalhot.
Tohle proste vsechno jsou plusy (a je jich jeste daleko vic), ktere daleko prevazuji to, ze to jsou dve zarizeni a musim je zvlast nabijet. Bohuzel si to malokdo uvedomuje... :oops:

Vzdyt sam vis, pokud dobre chapu dobre tvou prezdivku, ze delas chirurga, ze cim jednodussi zarizeni, tim mene poruchove. Typickym prikladem jsou hypermoderni all-in-one merici pristroje apod. Kdyz jsem jeden videl v praci u me pritelky kompletne zkolabovat a pritom ostatni jednoucelovky pipali dal, tak mi bylo dost smutne...
Surgical (2364)|17.3.2006 21:48
Ja si pockam :) Kombinaci vykonne (ve sve dobe nejvykonnejsi) PDA za 32 litru (coz byl blahe pameti iPaq 3870 v roce 2001) + mobil jsem mel dost dlouho, abych se presvedcil o vyhodach zarizeni all-in-one...musim rici, ze je MDAIII. zatim stale splnuje...Vario, ktere jsem si puvodne jako "upgrade" koupil a pak ho nechal kolegovi jsme taky nakonec naucili behat k vseobecne spokojenosti (ale zakladem ke spokojenosti byl az OmapClock a firmware rady 2.x.x.x....
Zdravotnicka technika, to je malinko jina kapitola. V podminkach kartelu a defacto predem odstavene konkurence (tzv. certifikaty pro pouziti pro lekarske ucely, ktere jsou nesmyslne, podplacene a otviraji prostor k predrazovani podle analogie napriklad pojizdneho zebriku, ktery dodavany americkemu namornictvu pro myti/udrzbu palubnich stihacek F/A-18 Hornet byl dodavan za 75000 dolaru a identicky v obchodni siti typu naseho Baumaxu pro domaci pouziti za 75 dolaru, nebo fibroskopu od firmy Olympus, ktery prodavan celnikum k nahlizeni do automobilovych nadrzi stoji 30 000 korun, ale identicky stroj prodavany k nahlizeni do lidskych zaludku stoji 300 000 korun bez prislusenstvi) se mohou dit i jina zverstva...
A kdyz jsou zisky male, tak se objevi treba ptaci chripka :)

Ale, ta druha pulka mela byt do SZ, jiste je to OT, tady neni blog. Uz se tesim, jak me zase maznes :sarcastic:
markjag (386)|25.3.2006 17:13
Nevie nikto kedy ma GPS ASUS Solar presne dorazit do obchodov?