Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

globalni odchytavani stisknutych klaves

Buthrakaur (61)|3.2.2006 08:59
snazim se prijit na to, jak na PPC odchytavat a menit stisknute klavesy (na virtualni nebo externi BT/IRDa klavesnici) - potreboval bych mit moznost par klaves prenastavit tak, aby se po stisknuti chovaly jako kdybych stisknul jinou klavesu... asi neco jako zaklad lokalizace. o takove veci jako zmena zobrazeni virtualni klavesnice apod se mi nejedna - jde mi vylozene jenom o tuhle zakladni funkcionalitu...

podarilo se mi ruzne na inetu najit odkazy na nedokumentovanou API funkci SetWindowsHookExW, ale vypada to, ze tohle funguje jenom na zarizeni s opravdovou hardwarovou klavesnici - na virtualni klavesnici to nereaguje :(

nemate nekdo tip, jak na to?
RStein (2012)|4.2.2006 11:02
To jste si zase vymyslel vec :) Opravdu by me zajimalo, jakou aplikaci pistete, protoze podle vasich dotazu to vypada na zajimavy kousek :)

Globlni hook funguje jen na HW zarizeni, AFAIK SIP vetsinou interaguje primo s ovladacimi prvky konkretni aplikace, takze globalni hook nezabira a nevim, jak jinak byste se ke stisku klavesy mohl dostal :(
Buthrakaur (61)|6.2.2006 11:16
no, nastesti to neni vsechno jedna aplikace - to by bylo vazne neco :) tohle bych potreboval jako doplnek hlavne k BT klavesnici na premapovavani klaves...

myslim si, ze by to nejak jit melo - nasel jsem zatim na http://hpcnec.com/mikes.htm programek, ktery to v podstate umi (odchytava mi i SIP), ale nedari se mi ho zatim v eVC4 zkompilovat - budu zkouset dal... je to zalozene na SetWindowsHookEx(WH_KEYBOARD_LL...), coz je low-level odchytavani - mne by pravdepodobne stacilo WH_KEYBOARD, ale zatim ani nevim, jestli to na PPC funguje...
Saman_ce4you (1451)|6.2.2006 11:26
Na codeproject je na to kratky clanek se zrojakem..
RStein (2012)|6.2.2006 12:03
[QUOTE="Buthrakaur"]no, nastesti to neni vsechno jedna aplikace - to by bylo vazne neco :) tohle bych potreboval jako doplnek hlavne k BT klavesnici na premapovavani klaves...

myslim si, ze by to nejak jit melo - nasel jsem zatim na http://hpcnec.com/mikes.htm programek, ktery to v podstate umi (odchytava mi i SIP), ale nedari se mi ho zatim v eVC4 zkompilovat - budu zkouset dal... je to zalozene na SetWindowsHookEx(WH_KEYBOARD_LL...), coz je low-level odchytavani - mne by pravdepodobne stacilo WH_KEYBOARD, ale zatim ani nevim, jestli to na PPC funguje...[/QUOTE]

Ja se obavam, ze ze SIPu globalni hook odchytne jen "globalne" distribuovane zkratky - shortcuty.
Buthrakaur (61)|6.2.2006 12:03
myslite http://www.codeproject.com/dll/keyboardhook.asp ? to je pro stolni windoze - problem u WCE je, ze SetKeyboardHookEx oficialne neexistuje... kdyz zkousim volat SetWindowsHookEx(WH_KEYBOARD...), tak dostanu 0...
Buthrakaur (61)|6.2.2006 12:56
[QUOTE="RStein"]Ja se obavam, ze ze SIPu globalni hook odchytne jen "globalne" distribuovane zkratky - shortcuty.[/QUOTE]

asi mate pravdu - ted se mi podarilo zkompilovat jednoduchy programek, ktery vola hook na WH_KEYBOARD_LL a ze SIP odchytava jenom sipku doprava a doleva :( kdyz se snazim zaregistrovat stejnym zpusobem WH_KEYBOARD, tak se mi to nepodati - vysledek SetWindowsHookEx = 0...